Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

petra25
4. mar 2009

Dadi, ani nie, ze take pekne, ale mi pasovali k tej bunde, s tym som ich aj kupovala 😔 takze super 😀 a co sa tyka kakania, aj ja si myslim, ze nutenie nema zmysel, este moze mat opacny ucinok, takze tak
mala este od jednej spi, tusim ju idem zobudit 😕

dadka212
4. mar 2009

jáj ja rekuže sa ti tak páčili, už mi neslúži tak pamäť šak som tehotná 😀 😀

mne malý zaspal v kočíku cestou od doktorky a už je asi hodinu hore, papať nechcel dal si 2 lyžičky, som robila hovädzinku na šťave s tarhoňou 😖 kašlem na neho, nechce nebude jesť nič, ešte vyskúšam hráškovú polievku...

osickad
4. mar 2009

ahojte babenky moje,
Adam ešte spí, ale pôjdem ho už zobudiť. ja som sa tiež nedávno zobudila, nešla som ani na cvičenie pre tehuľky a spala som s ním. proste taký vnútorný pocit som mala, strašne sa mi nechcelo ísť, vyťahovať z garáže auto a je ešte aj hrozne škaredo, zamračené, prší.

Doobeda sme boli na pol hodinku vonku, ale len čo sme vyšli začalo pršať. Adamkovi to očividne nevadilo, mágal sa papekom v kanáli, vyberal ním mokré listy..... potom sa so mnou ešte motal v sušiarni kým som pozbierala prádlo.

Dnes som nevarila, máme od včera a aj mamina priniesla hrachovú polievku, šifliky s kapustou a palacinky. 🙂 Dobrá to duša moja mamenka 🙂 😀

Večerom pôjdeme k mojim starým rodičom, starký je po operácii hrubého čreva, v pondelok prišiel z nemocnice a ešte sme tam neboli. Budú radi aj so starkou. Ide aj mužík a moja svorkuška.

Miri:
super pocit, že sa tie dievčatká u vás tak dobre cítili, ale tá scéna, fuuu, to by aj mňa zaskočilo. nemali by sa tak správať tie dievčatká 😒 ešte raz Vám prajem skoré uzdravenie.
a vieš, do tej Ikey sme mali ísť spolu tento víkend, ale mužík si včera o 2 hodine zmyslel, že tam ide s kamošom a mne len zavolal, keď už boli na ceste. napísala som mu všetko v sms-ke čo má kúpiť, hlavne tie maďarské názvy. skrine kúpil také aké mal, ale miesto jednej komody, ktorú aj tak nemali kúpil dva nočné stolíky do detskej. pekné, ale na prd, lebo ja potrebujem úložný priestor a nie nočné stolíky. takže to ma vytočila a mal mi ešte kúpiť jedno kreslo a nekúpil.... lebo ho nemal kde dať. ale vravel, že zoberie príves, aby sa nám všetko zmestilo..... išiel bez neho. takže toto ma nasralo a ešte že sa vybral iba tak, bezo mňa, nie ako sme sa dohodli. 😠
nuž, vraj pôjdeme ešte raz, asi o tri týždne. šiši ten náš tato, išiel tam v podstate zbytočne.

Deni:
super, že sa ti v novej práci páči, v salóniku. teším sa s tebou. aj ja dúfam, že si po materskej nájdem prácu, ktorá ma bude baviť. do banky ani ZA CELÝ SVET 😝 😝 😝 . tato kúpil pekný nábytok, len úplne iné na čom sme sa dohodli.... takže tam išiel zbytočne 😠 a to ma naserinkalo.

Dadi:
super, že je Matúškovi lepšie. 🙂

Peti:
perfiš, že ti vrátili peniažky za čimžmy. to veľmi poteší. veď si sa aj dosť načakala, že?

Yesno:
tak s tým obliekaním to veeeľmi dobre poznám. ide mi to poriadne na nervy, vypotím 100 litrov potu kým Adama oblečiem a tie vymýšľačky, čo musím rozprávať, no hrúza. zo pár razy mal pri obliekaní taký hysterický záchvat, že sme ani vonku nešli. 😖
aj ja dávam Adamovi len kinder čokoládu, aj to ojedinele, radšej piškóty, bebe keksy, Kangusy medové do mlieka..... ale niekedy sa nevyhnem ani bielej Delise, či Horalke. ☹

Som zvedavá ako bude teraz jesť tie cestoviny, čo som robila včera /so šunkou, syrovou omáčkou, kukuricou/.

Idem zobudiť mladého pánka. Prajem vám pekný zvyšok dňa. Už je horeeee. Bežím. 🙂 😉

osickad
4. mar 2009

jéééj, to je príspevok, prepáčte 🙂

Cia:
s tým šerblíkovaním je to u nás podobné. ráno sa vyciká, vykaká ... ale cez deň sa už vôbec nevypýta. proste sa zaciká, zakaká do plienky a povie mi to len po vykakaní, resp. vôbec. ja čakám na pekné počasie, teplo, potom pôjdem naostro bez plienky, ale iste budem prať každý deň aj 10 nohavíc, a toľko ani nemáme 😖

tak už fakt idem. pá 🙂

okacka
4. mar 2009

Ahojte,
tak som rychlo prisla pozriet, kym mala zaspava a idem si pozriet vcerajsiu Ordinaciu, bola som taka unavena, ze somzaspala o pol 8, este ze mi ju tatik nahral 🙂 .

Mysme dnes boli v skolke zasa poobede, teda Simonka. Bola vraj zlatucka,zakyvala mi krasne, poslala pusinku a prisla som ponuo tri hodky. Ja som si bolazatial zacvicit vofitku, nakup urobit, no perfisny veget 😀 😵 . Ked som dosla, smykala sa na smyklavke a ze tancovali, mali vraj didzinu,vlacikrobili, aj lepili vykres, tak mi taka hrda odovzdala. Som ho hned dala na ladnicku a odlozim ku dokladom, taka som stastna.

K tomu obdobiu vzdoru, no my sme dufam na vrchle a uz sa to nezhorsi, aj ked vsade pisu,ze este zhorsi a vrchol je vraj okolo 2,5 rokov. Poobede bola sice anjelik ,ael t, co vystrajala doobeda, to nemalo obdobu. Ja som sa az vyplakala od nervovo, ze co robim zle. Boli sme von, najskor pohoda, behala, samozrejme aj po mlakach,ale to uz akosi radsej ignorujem pre zachovanie mojejdusevnej rovnovahy. Potom prisla suseda s jej o tri mesiace starsou dcerkou a dalsia baba, co ma rovnako stareho chlapceka. Oni sa nahanali, behali a vzdy vymysleli nieco, co sme im zakazali. Lenze na rozdiel od Simonky aj pocuvli. Simonka akonahle zazrela, ze cosi vymyslaju, hned sa rozbehla a robila take strasne sceny, o zem sa hodila parkat, skriekala, no otras. Nepomahalo dohovaranie, ani vycapkanie na ritku, ani krik. Proste u nej zaberie nechat ju vyzurit a po chvilu pride PREPAC. Akurat ze tie dve baby na mna zautocili, ze ako jej to mozem dovolit, ze oni by ich zmlatili a im to deti nerobia a ze take zle oni neboli. No pravda je, ze tie dve su proste take, ze kam posadis, sedia. Aj v kociku take vzdy boli. Ja neviem, ci robim chybu, aj som si to vycitala, ale vsade citam, ze kazde dieta si tym prejde, skor ci neskor. Muz ma ukludnoval, ze take reci nemam pocuvat, no cloveka to vycerpa hrozne. A s tou postielkou skusim aj ja. Poobede vedela,ze bola zla doobeda, tak stale sa chcelatulkat ked vstala, aj PREPAC hovorila, aj tatikovi vecer povedala, ze maminka sa hnevalaa bola smutna. No co uz, len to prekonat.

Peti - v skolke mi dnes povedali, ze bola krasna, aj cikat sa pytala, ale ze priebojna a autoritativna teda bude riadne. Po tatikovi, aj ten v robote kmanduje, preto som radsej odisla 😀 😀

No idem si povegetit, aj ked by som si uz do roboty mala amterilay studovat. V piatok pridu po malu svokrovci a my ideme s muzikom do divadla od nich z roboty, aj s partnermi idu vsetci, aj vecera je k tomu. Sa hrozne tesim, byvalych kolegov uvidim. A prideme k svokrovcom az v sobotu, hadam mala zvladne, u svokry este sama nespala. Som si na piatok bola kupit v Orsay kostym novy, taku suknu, sacko a bluzku 😝 😔 .

Miri - no s tou scenou....co ti poviem, deti su bohuzial take, chcu vsetko,co maju ine deti. Neviem, ci by pomohla bitka, aj ked jaby som tiez nervy stratila hned. ALe viem si predstavit, ako sa musel ten ocko citit, aj ty vlastne. je to hrozne ale, hlavne v skole ako Dadka pise....A potvrdilo sa Ti, zeked horucka, choroba. u nas to tiez plati, preto radsej hned idem, ze do hrdielka jej ja nevidim a pri takych teplotach mala tiez vzdy anginu..... Hada, lieky rychlo zaberu.

bubonic
4. mar 2009

no tak to strašidlo išlo konečne spať. dnes som s ním bola sama, mm mal v robote veľa, bo sa sťahujú a jedno s druhým. a keďže aj my sme vo fáze hluchoty a jedovania, tak tá poobedňajšia hodina vonku stála zato. išla som odpratať hovienko po psovi a hovorím malému aby neliezol do takej mláky čo tam bola. no len som sa otočila, už bol v nej a keď som mu capla, tak sa mi ešte rehotal do tváre. a ešte som sa jedovala nad druhým psom, bo toho dnes chytila psia puberta a tiež hluchý, ignorantský ..... malého som z mláky nedostala po dobrom, tak som mu vytrhla kočár čo si tlačil a zavolala tatinkovi, že nech príde dolu a donesie mi dlhé vodítko na psa a odnesie kočár. myslím, že celá ulica vedela, že Domi nemá kočík ale bolo mi to fuk.
potom sme sa boli šmýkať, tam už to bolo celkom fajn.

čo sa týka jedla, tak my jeme občas dobre občas zle, ale zasa musím povedať, že väčšinu tu spomínaných sladkostí malý nepozná - žuvačky, gumové cukríky, sladké kukuričné guličky. pár krát si odhryzol z Horalky a pozná občas (ale minimálne) Miňonky a tuším zjedol tri piškóty. pozná ešte Hobbits - tie celozrnné sušienky, maslové sušienky a občas som mu kupovala v DM tie bio sušienky - jablkové a tak. zasa na druhú stranu ho musím veľmi pochváliť, lebo zeleninu surovú miluje mimoriadne - bol by z neho dobrý vegán - raňajky mix redkvička, uhorky a paradajky - obed banán, jablko, bau (mandarinka alebo pomaranč) - večera - suchare alebo tie racio obdĺžniky. aj pečivo zásadne suché syr tak občas na chlebe zje ale skôr ten BabyBell do ruky, ten má rád. ale nepohrdne ani kyslými uhorkami alebo šunkou. zato sladké ee, mm robil vafle, ani sa ich nedotkol, ale nevadí, ja málo varím sladké jedlá, skôr to upečiem. 😀

ináč držíme palčeky, aby sa Sárinka aj Matúško čím skôr uzdravili, aby ich to prešlo.

A Simonka nech je pekne priebojná, aspoň to v živote dalej dotiahne 😎. okacka a z tých rečí si nič nerob. dieťa má byť čulé a rodičov má z neho šlak trafiť mi niekto raz povedal, a ten kto nezažil neuverí. aj ja som bola údajne veľmi kľudné dieťa a moja mama teraz žasne nad Dominikovými amokmi. ono úprimne radšej budem mať dieťa, ktoré od 18 mesiacov nesedelo v kočári ako to moje, lebo v ňom proste neobsedí a kočár idem predávať ako mať dieťa ako kamoška, malú kam posadíš tam sedí. ono niekedy ožije a to stojí za to 😀 ale posadíš do kočíka a sedí v ňom a to je o tri mesiace mladšia ako malý. aj menej behá ako to moje šidlo. ale mne to vyhovuje, že nemáme kočík, chodíme kadetade autobusmi, aj do obchodu môžem ísť, odnesiem si nákup v ruksaku, v obchode malého šupsnem do košíka. minule som bola nakupovať s babičkou a malým v Lidli a malý uplatnil svoju obľúbenú činnosť - celý Lidl vedel, že my nakupujeme, bo vykrikoval odušu. a taká stará krava sa ho opýtala, že či sa nehanbí takto vykrikovať. tak som po nej vybehla, že sa nemá za čo hanbiť a ona nech ide lekárovi, keď chce ticho. 😠
ach jaj, niet nad komentáre cudzích ľudí.

kasis
4. mar 2009

Ahojte, som tu dlhsie nebola,tak v prvom tade gratulujeme vsetkym doterajsim oslavencom, vela, vela zdravicka a hlavne nech posluchaju rodicov, teraz je to naozaj tazke, ale vsak sme dobre maminy, tak zvladame 🙂
My sa mame fajn, ja idem zajtra na UTZ, mala trosku vystraja,aj sem tam vraciam, ale dako vydrzim do konca,len nech sa konecne otoci tak ako ma, a nie hlavu medzi rebrami 😒 .
Matko tiez nie je na sladke,palacinky a buchty na pare sa ani nedotkol, same masko a ryza a zemiaky, to moze. Sladkosti tiez ziadne, to radsej kyslu uhorku 😀 .Neviem kto to poje, bo tiez vsetci mu sladkosti nosia a ani ja zatial nemozem.
Vzdor sa tiez dost prejavuje, ale myslim, ze to celkom fajn zvladame,pomaha mu ked zvysime dost hlas,hlavne manzel, toho na slovo posluchne a sem tam aj na ritku dostane.
My sme tiez pesiaci, ako BUbonic pise, ale mlaky teraz je cislo jedna asi u kazdeho 😀 ,v kazdej musi clup,clup spravit, uz nech to vyschne.
Jaj a dnes sa po 1x chytil sam jest, co je u Mateja uspech, bo doteraz nejavil zaujem a dnes pol taniera polievky sam zjedol a celkom mu to islo, tak hadam krmit nebudem do 18tky 😀.
S tymi recami okolo vychovy,plienok a pod sa ja uz ani nezapodievam, Mato je tiez stale s plienkou a reci, ze no moja uz v 9 mes do travicky cikala, alebo, ked teraz nenaucis, tak bude mat plienky aj do 5r ani nepocuvam. Tiez to budem riasit ako Osi pisala, ked bude teplo bude von na holo a nech si cura na nohy.
Chorusikom skore uzdravenie, nech oslavuju zdravucky ako rybky 😉

natana
autor
4. mar 2009

dobrý neskorý večer prajem

konečne som malu uspala, revala pol hodinu a volalaa ma, tak som si tam išla k posteli sadnuť a chcela spievať a držať za ruku, no urobila som výnimku kedže je chorá ☹

už jej tie teploty neskáču nad 39, tušim to zvládame s troma dávkami panadolu za deň a dufam že zajtra už nebude treba vobec. inak skoro nič neje (asi sa jej ťažo hltá), len ju uplacam lentilkami aby vobec zjedla antb, panadol, probiotika a cebion. je toho dosť a akosi to nechce zjesť, vžy ju musim násilím zakvačiť, všetko natiahnut do striekačky a reve pri tom akoby som ju rezala. tak som skusila poobede uplatok za panadol a vypila, tak som rada.
inak aj nati došla dnes zo školy akasi divna vraj ju v škole všetko bolelo, ale ked som ju poslala do postele tak že už mi nič nie je. tak ja neviem či nesimuluje 😕

bubo super že sa obídete bez kočáru, ale my ani nie, ked sa chcem niekam včas dopraviť a nechcem ju celu cestu vlačiť na rukach, je to jediná možnosť. ona sice ma dosť rýchle nohy ale vždy opačným smerom, ked nie je po nej tak sa plieska o zem v obchode mi veru neusedi v košíku, musim ju davať do tej časti na nákup a už aj od tiaľ mi raz vyskočila a aj sa poriadne buchla. ked mam kočár tak ju tam priviažem, vrieska sice ako pavian, pol tela jej trčí von ale viem že nezdrhne, nespadne a pojdeme tam kam chcem ja 😵
a k tomu kričaniu v obchode, neviem ako vykrikuje dominik, ale poviem ti že ked vrieska sára, tak sa veru hambim, že neviem ako ju utíšiť, lebo ona zvyčajne robí scény na zaver u pokladne, kde su same cukriky a čokolady vystavené a jasne že jej nekupim (max. žuvačku ale nie vždy sa upokoji s orbitkou), a poviem ti že by som sa nečudovala keby sa niekto pohoršoval, ved mne to ide na nbervy a je to moje dieťa a nieto cudzi človek chudak, čo ide uštvaný z roboty a ešte má 10 mkinut počuvať ako mu niekto vreští za uchom.

zuzi diky za ponuku ale neprijali by nič, oni su moc hrdí a oni to nepovažuju že su chudobní, len proste nevyhadzuju peniaze na značkove veci, im mama skoro všetko šije, hračky maju ale nie tolko a take drahe a ani by to nemali kam v tom minibyte dať. ja si skor myslim že chyba je že im to asi doma nevysvetlia a že riešia všetky trucovania tak že sa snažia si to nevšímať. ja som nikdy nemala z nich pocit, že su chudáci, ale asi by mali dievčatam vysvetliť ako sa veci maju a že nemože maž kažtý všetko čo si praje a trošku tej ucty k rodičom by tiež nezaškodilo. keby toto spravila moja dcera niekde (čo viem že u nas sa nestane nikdy), návšteva nenávšteva, taku by dostala, že by si týžden na riť nesadla. nie že ju bijem (ja nemusim ona je už vychovaná) ale aby sa 7 ročne dieťa takto správalo tak to už je fakt sila.
ved ani moje deti nemaju všetko, nie sme milionari, tiež občas potichu povie ako by chcela niečo čo ma niekto iný na ihrisku, či na tanečnej, ale vysvetlime že to proste u nas nejde a tym to zhaslo.
no ale viem že v škole to možno niektore sproste deti daju pocitiť, no hold je tu taka doba, niekto ma peniaze, niekto zdravie, niekto je štastný aj bez peňazi, nemôžeme chcieť uplne všetko, treba sa uspokojiť s tým čo máme a hlevne viesť deti k skromnosti.

kati super že sa simonke páči, ono to tak býbva zo začiatku, kým si okuka hračky, ale ona je spoločenská ona si rýchlo zvykne, ten moj ciciak bol dnes na mne non stop nalepený ani na wcko som nemohla ist, všade so mnou.

eros
4. mar 2009

Miri ja som to tak nemyslel,len ci by nechceli.bo segre to stoji tiez v skrinke a tak.
hadam malej sa uz zajtra ulavi a bude ako predtym.ja som tiez nemala veci ktore som chcela bo tiez nasi nemali kolko x som plakavala,ale co uz vysvetlili a islo sa dalej.aj malemu obcas poviem co by som chcela a ze su dvaja treba sa podelit spravodlivo.

madmazelka urcite bude mala simonka general 😀 😀 nie v zlom zasa.aj ja by som dala malu do skolky,ale nikde mi nepodrzia tolko miesto jedine podat prihlasku a cakat ci sa daco neuvolni.ach jo no nevadi skusim zajtra opytat dr ked pojdem pre Vigantol bo na naolskej nam povedali,ze ho ma este brat aspon v zime.nepytala som sa preco len tolko povedala,ze do 2r by s mal davat.kadzy inak 😅

natana
autor
4. mar 2009

zuzi ja viem že si to myslela dobre, ale neprijali by to, ja si myslim, že oni to čo potrebuju maju, len akosi pozabudli povedať deťom, že nie všetko čo maju ostatní si môžu dovoliť, a že robia čo možu aby im nič nechýbalo, a že to aký maju byt, izbu či postel nesuvisí s tým ako ich lubia. inak si to neviem predstaviť, lebo tú najhoršiu scenu spravila ta staršia čo má 7 a mladšia sa už len potom pridala. ti poviem že take sceny robí sára a má dva, len to neriešim tak ako on, trikrát po dobrom a potom ju odvlečiem aj v zuboch je mi jedno, mne dieťa nebude skakať po hlave.

kasis držim palčeky na UZV a nech je Janka čiperka a trošku zmeni v tom tesnom domčeku polohu aby mamičku menej trápila 😵

natana
autor
4. mar 2009

no nič idem vyprať bodyčko, mala má riedke kako a nestihli sme dobehnuť tak si šprtla. asi musim zvýšiť probiotiká, lebo akosi nám to nezaberá.

eros
4. mar 2009

a ja asi idem zehlit

bude tu niekdo????? 😀

eros
4. mar 2009

uz mam vyzehlene idem kuk ci tu niekdo este je

eros
4. mar 2009

takze ja cam som tu 😀 😀 😀

eros
4. mar 2009

ozaj Milady a Kvakynka sa neozvali nikomu??????

natana
autor
4. mar 2009

čaf ja už len čakam na polnoc , taam jej lieky a idem spať, lebo som uplne vyšťavená

eros
4. mar 2009

to ti verim.ja som dozehlila davam si coca colu a potomidem hajat.hrosik spi s detma a ja pojdem do izbicky ochvilku hajovat neh sa vyspim

osickad
4. mar 2009

ahoooojte,
tato išiel do sauny ku kamošovi do domu ešte s dvoma kamošmi, ale dosť pozde, tak som zvedavá kedy príde!? 😕
Adam zaspal o 10, ja som o pol 11 vyšla zo spálne reku si ešte dopolievam kvietky, čo som cez deň nestihla 😅 a pustila som pobehať si Friska.
Adam ešte o 3/4 na 10 vymyslel,že je hladný, tak som mu dala jogurt a piškótku. a to sa u starkovcov toľko nadlávil, že mi až zle bolo pozerať na neho. jedol šunku,syr, rožok, mäso z bažanta /to mu nesmierne chutilo/, piškóty, ovocie, šľahačku. no hrúza. a ešte tyčinky, ale tie som mu už vydrapila z rúk, lebo som vedela, že vymýšľa. starká so starkým celý šťastný ako Adam papá, dali by mu ešte aj celú chladničku zjesť a ja som už bola nervózna..... neznášam keď mieša slané, sladké, vymýšľa.... no a ako píšem, starkovci sa z toho radujú a že vraj: "NECHAJ HO." a to ja už zvyšujem hlas na starkú, že ho bude bolieť brucho......

Bubonic:
ani ja som ešte Adamkovi nedávala žiadne želé cukríky, tvrdé cukríky už dupľom NIE, ani žuvačky, nič takéto nepozná. a my tiež kupujeme tie BIO keksíky v DM-ke.
a to máš super, že Dominik takto ľúbi zeleninku, myslím v surovom stave. to môj Adam absolutne NIE. zje všetku zeleninu v jedle - teda uvarenú cez pór, baklažán, paradajku, čakanku, stopkový celer...... ale na chlebe NIE. ☹ verím, že sa to časom zmení.

Kati:
super, že sa Simonke v škôlke páči a že je taká priebojná ako naša Karinka. veď to bude mať len v živote ľahšie. nášmu Adamovi tiež ožívajú mrle, začína sa predvádzať, vynucovať si..... 🙂

Nati:
aj ja by som urobila výnimku s tým zaspávaním keby bol Adam chorý 😉 . my ale ani nie sme chorí a stále zaspávam s ním. nemám nervy, odvahu naučiť ho zaspávať samého. asi je to tým tehuľkovstvom..... som pohodlnejšia. stačí mi byť celý deň s ním. radšej si ľahnem k nemu do postele a zaspí.
to je super, že teploty už klesajú. len tak ďalej, nech ste čoskoro fit.

Erosko:
žehliť pred 23.00???? 😝 😝 😝 ja som si rýchlo prežehlila len tehu nohavice lebo som už nič na seba nemala. ale na ostatok som sa vyprdla. 😀

Kasis:
tak to s tými plienkami budeme riešiť rovnako. 🙂 😉 budete mať Janku???? to je krásne. teším sa s vami veľmi, že bude párik. aj ja by som chcela Lindu. 🙂 už aj dievčenské vecičky nakupujem. nejako ma to laplo. 🙂

Ja idem zajtra na sladkú vodu, brrrrrrrrrrrrrr 😝 . Vypijem ju doma o 7 a o 9 idem na krv. Idem sama autom, dúfam, že mi nebude zle, lebo pri Adamovi sa so mnou točil celý svet a bolo mi na zvracanie.
Mala som ísť pôvodne na glukózu v utorok, ale ja krava sprostá som zabudla, že nesmiem jesť sladké. Nadžgala som sa sladkosťami - čokolády, Linu keksík som si dala, hrozienka v čokoláde. 😀
Tak som volala sestričke a tá ma preobjednala na zajtra.

Hoďte nejaký recept do pľacu, lebo ja neviem, čo variť. Ďakujem.
Idem búvať, krásnu nôcku. 🙂 🙂 🙂

eros
4. mar 2009

Osi no zajtra ma caka dalsie zehlenie tak som si radsej pozehlila teraz

ja asi budem varit soso polievku ak ma nenapadne ina,ale druhe neviem co,ale uz viembo mam masko od dneska takze len polievku musim vymysliet.pokukala si dake recpety na MMB????osi radsej nakupuj kym si si neni ista neutral veci 😀 😀 a teba kedy este caka UTZ???a stale nechces vediet ci budes mat Lindusku alebo??????chlapceka

eros
4. mar 2009

Ok tak idem ja do hajan.

bru nocku a krasne stavanie 😀 😀

dadka212
5. mar 2009

ahojte ja som akurat v cakarni na EKG a predchvilkou som vypila tu glukozovu zbrndu fuj je mi trocha spatne ale hadam vydrzim a nevyvratim to...
Nebudem vela pisat lebo z mobilu sa mi zle, ale uz vas mam precitane 🙂

endy
5. mar 2009

Ahojte,Dadka moja zlatá prajeme Tvojmu zlatunkému Matúškovi k jeho dnešným dvom rôčkom veľa zdravia,šťastia,lásky,milujúcich rodičov a veľa kamarátov.Nikolka posiela božtek!!! 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

eros
5. mar 2009

Ahojme

Dadi vsetko naj Matuskovi k 2rockom najma zdravicka a aby posluchal maminu .
dadi fuuuuuuuj nezavidim,ale ak by som bola aj ja niekedy tehotna ma to neminie,ze???

Miri aka bola noc????

drnda1
5. mar 2009

Matúškovi všetko, všetko NAJ...k 2 rôčkom, veľa zdravíčka, šťastíčka, lásky...posielame pusinky... 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😅 😅 😅 😅 😅 😅

natana
autor
5. mar 2009

čafte

noc bola super, bez horučky a ešte aj po liekoch za 10 min zaspala, tak som si mohla lahnut k sebe do postele, lebo som sa bála že budem musieť spať s nou. strašne ziapala a nechcela si tu striekačku ani do usť dať, už som myslela že to do nej ani nedostanem.

ja varim paradajkovu polievku ale nebude asi moc dobrá, lebo som musela prvu vyliať, lebo sa mi tam usypalo veľa vegety a už som mala doma len maličký pretlak, tak bude taka slabá. no čo už. a druhe bude perkelt a ešte neviem či sa mi chce babrať s haluškami alebo uvarim cestoviny.
uvidim či bude vobec jesť, lebo akosi jej nič nechuti, dokonca aninatalkinu tortu nezjedla, sice si kazala naložiť aj včera aj dnes, ale okoštovala a nič. a pritom je fakt dobrá. minulý rok sa s natinkou bili o marcipán a tento naám asi ostane, nati nechce lebo sa boji že priberie a sara asi teraz nema na nič chuť. ani pomaranč už druhy den nezjedla a tem ma strašne rada.

osi ja davam malej žuvky len bez cukru orbitky, takže myslim si že pokiaľ to vie žuvať je to len pozitivum aspon si trochu vyčisti zuby aj cez den, lebo kefkou drhneme len večeer a aj to s nou musim bojovať.
a zajtra sa drž, mne bolo z toho vždy na vracanie.

dadi matúškovi želáme krásne narodeniny, viacej zravia, nech sa mu narodi dobručká sestrička alebo braček aby maminka stihala a mala aj dosť času na veľkeho pomocníka.
držim palce u doktora.

sare som dala do mištičiek vodu a kupe babiky, tak som rada, že sa chvilu hrá sama, len sa bojim tej potopy v obyvačke.

😀

dadka212
5. mar 2009

čaute

no už som doma, bolo to hrozné, skoro som sa tam povracala, ale našťastie som to ustála 😝 potom som sa doma najedla mäska s ryžou a už je celkom fajn, sladké nechcem vidieť aspoň do zajtra 😀 😀

Matúško ďakuje za gratulácie 😵 😵

ja som volala na tú výstavu do Incheby, lebo budú robiť aj 4D utz za 20 eur. tak som sa nahlásila a hádam sa drobčiatko ukáže a uvidíme, čo čakáme, som neskutočne zvedavá 😵 😅 tato hovoril, že jemu je to jedno a aj sestra, že som sprostá som to už mohla vydržať, ale ja som zvedavica 😅
a budú tam kočíky, autosedačky, plienky a hocijaké iné veci čo chcem pokukať a aj pre Maťka tam niečo bude tak tato sa bude venovať 😀
tu je program ak by sa niekto doma nudil http://www.dietaarodina.sk/index.php?page=0

Osi veru, ja by som tiež ako Eroska radšej nakupovala neutrálne farby, predsa len nemusí byť tvoja intuícia správna a mohlo by ťa to zbytočne troška sklamať keby to bol ďalší chlapček, keď ty sa už pripravuješ na dievčatko...alebo si to daj zistiť na utz 😎

Miri super, že je Sárinke lepšie 😵 a ja tiež dávam Maťkovi žuvačky - orbitky, ale zas on poje aj dosť sladkého 😖

Bubo to je super, že chodíte bez kočíka, veru ja si netrúfam ísť bez kočíka ďalej ako do obchodu 😖 ten náš šarkan je otrasný, ja stále rozmýšlam, že kúpim aj nejaký lacný dvojičkový kočík, lebo ja fakt neviem ako by som išla sama s 2-mi deťmi napríklad doktorke 😝

Kasis, no hádam sa maličká otočí, ja neviem či sa mne včera bábo neotáčalo 😝 a náš Maťo tiež chcel velice jedávať sám,ale našťastie ho to prešlo, lebo som skoro zošedivela keď som ho videla 😀 on je hrozne nemotorný 😝

Kati to je super, že sa ti príde Simonka aspoň ospravedlniť, Maťo ani za nič 😠 a to robí pritom horšie veci ako Simonka 😝

cia13
5. mar 2009

ahojte,

dadi - Matuskovi vsetko najlepsie k narodeninam a posielame boztek. Minule roky bola ta vystava onicom, tak snad sa uz zlepsili. A moja ponuka na kocik stale plati, ak by si mala zaujem.

miri - super, ze je Sare uz lepsie, este nech sa jej vrati chut do jedla

idem si lahnut, vcera som bola vonku s kamoskami a prisla som o 2hej. Moc som toho nenaspala.

petra25
5. mar 2009

ahojte,
takze v prvom rade M 😵 A 😵 T 😵 U 😵 S 😵 K 😵 O 😵 V 😵 I 😵 vsetko naj naj k 2. rociku, vela zdravicka, stasticka a aby bol vzornym bratcekom a dobrym synacikom 😵

vcera poobede tu bola kamoska s malou, Karinka bola naprv strasne zlata, vsetko malej davala, hladklala ju, ku koncu uz vymyslali obe a bordel jak v tanku 😅 taka som bola vystavena, ze som vecer skoncila pri knihe a aj som nad nou zaspala 😝 😅
my sme boli doobeda vonku este nieco povybavovat, ale veru sme aj prasili cca o 40 min naspat, lebo isla mrakava a teraz hodnu chvilu prsi, rychlo som navarila (cestovinky s kuracim masom a spenatikom-lebo na tie tvarohove gulky sa mi ti moji dvaja vymaznanci vyprdli 😠 😅 ), teraz mala uz odfukuje a som prisla nakuknut
idem vas pocitat 😉

okacka
5. mar 2009

Ahojte,

no mne Simonka spinka, ja obedujem, potom este dam kavicku, podem vyvesit pradlo anejako po 14 hod ju musim zobudit,aby sme isli do skolky. Doobeda sme boli von, presli sme do obchodu, ale u nas je to tak na vyse hodiny. Vsade stojime, ide svojim smerom, potom sa rozbehne ku mne, ked ide nejaky UJO 😀 . kiezby ich doobeda chodilo viacej. Ale uplatila som ju v obchode lizatkom, tak cestou spat kracala. To je inaksie u nas jedina sladkost, ktoru zje. Ja som jej vlastne ani nedaval nic okrem piskotiek, Bebe keksov, Marina keksov. Ale aj ked dostane, nechce to.Ona vlastne len razodhryzla z cokoladky , tvarila sa priserne a raz aj zjedla jednu kocku, ale tvar,. Takze s tymto my problemy nemame nastastie 😀 .

Co sa ineho tyka, zje pekne zeleniale len varenu, surovu nezje. My rano pijeme mliecko, k tomu suchy rozok papa, 1/4 az polku zje. Potom o pol 10 zje jogurtik, kedysi ficali hlavne Pribinaciky, tych sa nastastie asi prejedla, teraz jej chutia vsetky ine, najradsej smotanove. Tie ja sice nejem, ale kedze ona je drobcek chuducky, jej ich doprajem 🙂 . okolo pol 12 spapa plnu misku polievky hustej a vzdy pred spanim vypyta este mlieko, to je jedno,ci sa dodlavila esteaj chrumiek, to mlieko musi byt 😀 . ked sa zobudi, niekedy hned papa druhe jedlo, niekedy zje len jogurt, alebo puding a potom papa druhe jedlo okolo 16.30 az 17.00 hod. Vecer pred spanim niekedy kasa, niekedy uz len mliecko. Medzitym ked sa naje papa chrumky, tycinky, keksiky. Ale vie, zxe dostane len ked sa naje. A samozrejme v postielke pred zaspatim musi mlieko byt, to je jej ritual.
🙂

Bubo - no super, ze Dominik tak krasne kraca. Ja ked chcem zajst dalej, idem autom, to odstavim a potom kracame. alebo kocik. My v niom sice sediet nechceme, ale kracame po svojom, sade inde, kdechcem ist ja. A to bola riadna krava v tom obchode.

Kasis -my chceme robit vsetko SAMI. Aj sa umyvat, aj zubky drhnut, aj obliekat, aj papat, aj kracat. No katastrofa. A Janka ma este cas, otoci sa 😉

Cia - si sitakto povyrazila, ja sa tesim na zajtra, svokrovci dojdu po malu uz na obed, ja cele poobedie veget a vecer zurka 🙂

Miri - super, ze je Sarinke lepsie 🙂

okacka
5. mar 2009

Jezisi ja som zabudla, blahozelame Matuskovi k dvom rocikom, nech je zdravucky, stastny, nech robi maminke a ockovi a sestricke ci bracekovi len radost 😵 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre