Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

natana
autor
16. mar 2009

adri mas pravdu, ja som bola vždy viacej na otca.

eroska otužuje deti 😀

naša mala už zase ruči, už sme aj na wcku boli, a ziape, že si mam ku nej lahnuť. ja to nechapem už to trvá viac ako tri mesiace a stale to akosi nechce prijať, že ma spať sama.

no idu mi zúfalky za chvilu, tak vas vudem sledovat pomalšie 😵

eros
16. mar 2009

Adri teplo neni moc ked v 1 izbe sa vetra cely den

miri mne to robi furtem a asi ani po zadku nepomaha.odide za roh a sup sa vsetko dole

cia13
16. mar 2009

ahojte,
prajeme vsetko najlepsie oslavencom od soboty do dneska, co som tu nebola 🙂

My sa mame fajn, pokracujeme stale bez plienky pekne, normalne nechapem, ako to prislo z nicoho nic. Ale tesim sa samozrejme.

miri - krasna torticka a krasne kocky na fotkach. Nech Sarinka je zdravucka.
adri - aj vasa torta bola super, aj tvoje nove vlasy

vlastne vsetky pridane fotky s tortami boli super 🙂

natana
autor
16. mar 2009

no moc ste sa žienky nepochlapili 😀

natana
autor
16. mar 2009

luci sme bez teploty a tušim už večer ani tu vodu z nosa nemala, tak uvidime čo bude rano.
len nati stale pokašliava a stale ma sople aj ked sme už aj zarabane kvapky domíňali, tak neviem. ale na plavenie ju v stredu nepustím.

super že pokračujete ako u drndovcov 😉 , a to si si sa tvarila že začneš odučať na jar a ona bude v prvý jarný deň úplne odučená. 🙂

natana
autor
16. mar 2009

konečne je v izbe ticho, hadam už spi, idem pozhasinať svetielka a povyťahovať spod nej hračky

cia13
16. mar 2009

miri - no vidis, este v piatok u dr. na 2rocne prehliadke si zapisovala do karty, ze nosi plienky a vravela mi, ze v lete sa urcite oduci, ze teraz s tym ma vela deticiek problemy a moja slecna si v pondelok povedala, ze staci. Tesi ma to, dnes bola zlata ked cikala v skolke do mini zachodika.
Aj Barborka chodi na plavanie zo skolky, uz druhy a zaroven posledny tyzden a vraj je v najlepsej skupine.
Nezavidim, ze zaspavate takto neskoro, u nas je ticho najneskor o 20:30, chvalabohu.

natana
autor
16. mar 2009

no ja ich davam do postele cca 8-8.30 ale ona robi cirkus každý den, nechápem to

natinke to plávanie moc neprospieva, vždy dojde so soplom. ale plavať nevie ešte uplne sama, sice podvodou preplava

cia13
16. mar 2009

tak taketo ja nepoznam, nastastie so zaspavanim nemali ani jedna problem, len Barborka ako babatko

ja v Natalkinom veku som chodila so zapalom priedusiek z plavania, museli sme to stopnut a vraj sa mi darilo, boh vie, mozno zo mna mohla byt druha Moravcova 😀

natana
autor
16. mar 2009

ja to iste, len som vždy dostala zápal priedušiek, aj ma chceli zobrať do plaveckeho klubu (všimol si ma nejaký trener, ked som chodila na plavecký kružok, len ako som pisala, smola choroby, tak ma naši odhlasili)

natana
autor
16. mar 2009

možno by sme boli kolegyne v reprezentácií 😀

cia13
16. mar 2009

no je to mozne, ja som do nejakeho klubu uz aj chodila, ale museli sme to stopnut
sranda, mozno sme fakt mohli byt kolegyne v reprezentacii, tusim sme aj rovnaky rocnik 🙂

cia13
16. mar 2009

idem uz do hajan, cas pokrocil, rano sa nebudem vediet zobudit 😝
dobru

natana
autor
16. mar 2009

ja musim počkať kym dam malu cikať, ale dobru noc

petra25
16. mar 2009

ahojte
prisla som naskok, asi tu uz ani nik nie je 😅 ale nemozem si Zufalky a 112 nikdy v pondelok nechat ujst 😅
citam, ze tu mame nejake plavkyne (Miri, Luci) 😀 no ja obdivujem "prevadzkovatelov" tohto sportu, podla mna je straaasne narocny, ja som z plavania ako z jedineho na talentovkach (hlasila som sa na FTVS) mala nula bodov, ale zasa limity tam boli katastrofalne 😅 to malo byt na moju obranu 😀
miri, porovnala som a aj tak je to neskutocna podoba kedze nie ste dvojicky 😕 🤐 a chvalabohu, ze Sarka je na tom lepsie 😵
Luci, prosim ta neposles Bibi k nam, aby to Karinke predviedla 😅 a ako si ju "ohovarala" 😠 a ona je to taka sikulka a dakujem za ponuku, mas IP 😉 si zlata
erosko,pekne fotecky a tusim ste tiez prali ako Drnda 😀 a s tou umyvackou si asi jedina, ty budes asi poctiva gazdinka 😀

my sme boli u tej maminy poobede, Karinka autobusom uzasnuta a ked sme boli este pockat mamu k vlaciku, no najlepsi vylet na svete... 😅
no tak padam aj ja a prajem bru nocku

majussa21
16. mar 2009

Ahojik.
Tak ja dodatocne blahozelam vikendovym oslavencom lebo sice som vas citala no ako vzdy na napisanie nezostalo casu:(
My sme v nedelu tiez super pooslaavovali ved som prihodila aj par foto len su hrozne a velky format a ja neviem zmensovat tak aspon tie zmensene som pridala. Mala podostavala kopec veci, oblecenie, papucky, tabulu s kriedami na kreslenie, korunky, babiku a taaak.Z torticky bola vo vytrzeni stale ju chcela obimat a asi nas stala najmenej co tak pozeram 20eut a to som ju dala robit na poslednu chvilu tak som bola rada ze mi ju urobila a kedze u nas teraz leti kitty tak namiesto lienky som jeje dala kitty.
No uz mi klipkaju ocka ja sa zajtra ozvem lebo uz nevladzem pisat 😖
Tak idem bru nocku 😉

dadka212
17. mar 2009

ahojte 🙂

ja v posledných dňoch nejako nestíham, cez deň sa venujem krpatému sme väčšinou vonku poobede spím a večer tiež nemám moc času 😝 a keď som doma tak radšej ležím ako sedím pri PC, lebo už začína bruško bolieť dolu, asi to je aj váhou maličkej, už začína rásť a je hrózne živá 😵
a včera som krava aj okná umývala 😅 ale nedalo sa cez ne už pozerať lebo naposledy som ich umývala cez leto, keďže som sa na ne vykašlala na vianoce, tak som musela, ale zvonka iba takou tou hubkou so stierkou, čo sa umývajú okná na autách a vnútri som normálne s handrou a okenou 😝

Priebežne vás čítam na mobile, ale už ani neviem na čo som chcela reagovať 😝

Fotečky ste pridali všetky peknučké 😵 detičky sú krásne a aké už veliké 😵 a tortičky krásne mňam, no hneď by som si dala 😅 som strašne pažravá na sladkosti 😔 ale chvalabohu váha tomu zatial nenasvedčuje, som sa vážila som pribrala zatial iba 4,5 kg 😵 tak hádam sa zmestím do tých +10....

Kasis veru nie je skoro vidno, že si tehotná, teda určite nie na 8-my mesiac 😉

a tiež som si všimla, že u chlapcov tento rok vedú krtkovia 😀

Cia super, že ti Bibka robí takto radosť s nočníkom 😵 keby už aj ten môj sa premohol a vykakal sa tam 😔

Peti to verím, že pre Karinku to bol najlepší výlet 😀 aj ja keď mu slúbim, že pôjdeme autobusom urobí všetko čo od neho chcem 😀

drnda1
17. mar 2009

Ahojte,
tak ja mám doma dvoch starších - maródov... 😖 Simona má zápal priedušnice a Erik ide k doktorke dnes. 😝

Kasis - pekné fotečky, ďalší krtko. 😉 Nech ti to tehu už rýchlo ubehne, tešíme sa na fotky Janky. 🙂

Luci - super, Bibi je šikulka. 😉

Peti - Eroska má pokazenú umývačku, preto umýva ručne... 😀 😀 Svatka, zapoj hrošíka, nech ti to tam kukne. 😎 Ty si furt u mami, keď nepíšeš?

Dadka - prosím ťa, už ničím ani nepohni! Že okná!!! Dostaneš po holej prdeli! 😠

Miri - ako Sára? Nemá teplotku už?

Ja idem pobede do robotky, teraz skočím k dokine po ten preukaz a potom s Erikom. 😝

eros
17. mar 2009

Ahoj

Svatka nemame pokazenu umyvacku,ale vsak mam to rychlejsie a ked potrebujem rychlo tanier umyjem a mam kym sa este v mycke vysusi.....je to dobre ked je daka oslava,ale aj hrosik umyva rad rucne 😀 😀

dadka neumyvaj vykasli nato umyjes inokedy i ked ja som nasim umyvala na 10posch.v 8mesiaci okna este ked byvali v panelaku teraz by som to asi neumyla bo ma skoro okna vsade 😀 😀 😀

u mamci nie som aby si oddychla,ale chyba mi hafanek musim pridat foto ako ho Nuna vencila.a vo stvrtok pojdem asi na pohreb hrosikvi umrela v nedelu babka a to som ju videla na oslave nasej a potom v utorok ju cakala operacia a v nedelu dodychala a to sme mali plany......

dnes neni oslavenec nik????

cia dr hovorila,ze kym nevymysleli papersky tak deti sa lahsie oducali od bavlnenych plienok ako od papersiek.a vidis sikula je Barborka.

a mala si mi uz zasa vyzliekla rano a este sa rehlila pod paplonom 😠 😠

eros
17. mar 2009

a este som zabudla majuss krasne fotky tvoja mala vysera ako velka hepa 😀 😀 to nie ako moj potkan 😀

majussa21
17. mar 2009

Ahoj.
Zuzi aj nasa sa rano cela povyzlieka do naha a taka beha kym ju neobleciem.A mas pravdu ved ma 14kg a 86cm ta je hadam najtazsia z dievcat ale som rada ze jej chuti lepsie 😎

Vcera sme boli v skole zaniest prihlasku lebo ze 5 deti nevzali ale riaditelka prisla mamine povedat do obchodu radostnu spravu ze nasu vzali aj ked je najmladsia od septembra a to sme nikomu nic nkazali vybavovat.Tak som vcera bola povedat ze nie od septembra ju nedam lebo by som prisla o rp a ked sa neda od marca tak nech vezmu ine dieta a ja si ju dam do tej druhej od marca aj tak spadaju pod jednu skolku. Tak sme sa tam zdrzali hodinu mala si aj frajera nasla taky modrooky blondacik hamblivy a ta nasa nasilnicka ho bozkavala, stiskala, hladkala no bohovska bola. 😀
Ocko nam dnes na tej tabuli nechal napis ze lubim vas a srdiecko no ake mile ma normalne tym potesil. 😎
A k tej umyvacke my tiez ked sme davali novu linku tak sme boli sami dvaja a zdalo sa mi to zbytocne aj ked mm a nasi ma prehovarali ze si mam dat no nedala a teraz by som ju asi uvitala.Ale tiez raz bude do domceka alebo kde skoncime kedze moj otec sa nehybe a stale si nechava zamknutu jednu izbu kde sme chceli aby mala mala detsku ale robi to schvalne no co uz s nim 😠

Miri mas riadnu vydrz ze 3 mesiace ja uz by som to vzdala a to spava aj s Natinkou tak nechapem 😒 Ako sa ma Sarinka dnes?My tiez soplikujeme ☹

Cia aj u nas to prislo necakane ona si proste isla sadnut a nehoda sa nam stala asi len v prvy den oducania a doteraz je to tak ze si sadne postavi sa a ja ani neviem 😕Tak blahozelame ze aj u vas to ide tak hladko.

Dadka pre boha okna umyvat uz ani prstom nepohni lebo to nieje sranda setri sa vsetko to potom dozenies sa neboj ved to ma cas 🙄

Peti uz aj my sa chystame vlacikom len nemame kde tak pojdeme z mesta do jednej dediny a tato nas pocka v tej dedine v aute hehe ked tu vsetky opisujete ako sa to detickam paci.My chodime busom casto takze to uz ani neregistrujem 😀

Drndi skore uzdravenie marodom chuda Simi nech je cim skor ok. 🙂

cia13
17. mar 2009

ahojte,
my sme sa boli doobeda pohrat u kamosky, prisli aj ostatne baby, tak bolo veselo, aj ked deticky sa hrali kazde po svojom, ale bitka nebola.
Dnes mala Bibi opat plienocku rano suchu. 🙂

peti - Bibi este nikdy nesla autobusom, len autom, akosi nemame na to prilezitost, ked mam svoje auto
a neboj, Karinka tiez urcite zo dna na den prestane cikat do plienky.
majusa - pekne fotky, torticka fajnova 🙂
deni - tvojim deckam prajem skore uzdravenie, hlavne, nech Sarinka zostane zdrava
dadi - veru, moc sa nenadrapuj s oknami, ale ja som bola taka ista, lenze to som robila tesne pred porodom, ked zenu chyta ten pocit, ze musi vsetko vyglancovat a pripravit "hniezdo" na prichod noveho cloviecika.

no idem kukat film, som si od kamosky doniesla usb s prison breakom 16 dielom 4 serie, tak idem snivat 🙂
ale najprv musim vyvesat pradlo 😝

drnda1
17. mar 2009

Majus - pekné fotky, krásna Kitty tortička 😉 a Sandrika je ozaj veliká. 🙂

No aj Erik dostal ATB, na hrdlo a mal tam aj 38,2 teplotu. 😒 Tak teral ležia (lazaret 😀 ) a ja varím obed: ryžu s gordon bleu (polotovar) 😀 a Sára tiež spinká.

Svatka - veď si vravela, že ti dole tečie umývačka a že sa vám to nechce rozoberať... 😝 no to vieš , musíš mať dvojo riadov aj príborov, inak je to o ničom...Inak pekne veľký hafčo... 🙂

No ja za 1,5 hodky prášim do salónu...ešte mám aj klavír dnes... 😔

dadka212
17. mar 2009

ahojte 🙂

dnes sa mi nejako nechce spať 😝
doobeda sme boli v obchode, a ten zas robil zle, bože skoro ma šlak trafil 😝 ale chvalabohu už spinká, teda asi...

no dóbre už nebudem robiť nič, vy ste mi teda naložili 😀 ale nebolo to namáhavé 😉

Deni skoré uzdravenie velkáčom 😉 hádam ich to skoro prejde a Sárka to nechytí...

Erosko pekné fotečky, havinko je aký veliký 🙂 a aj Matúško tak niekedy ciká 😅

Majus super so škôlkou 😉 a že frajera, zlatá Sandruška 😵

Cia paráda s plienkami 🙂

Miri ako babulka dnes???

eros
17. mar 2009

svatka to tieklo kdysik teda uz suseda nedosla sa pytat ci daco tecie bo odvtedy som ju pouzila cca 3x 😀 😀
potom ma mozes doucat na klaviri ja som kedysik hravala,ale uz noty som pozabudala 😀 😀
a erikovi skore uzdravenie 😉

cia uvidis s plienkami uz bude supis coskoro ich davat nebudes 😉 len tak dalej

dadka212
17. mar 2009

ozaj už 3 dni spal Matúško vnoci s tatom 😀 kašle na mňa, chce spať s tatom ☹ 😅 a ja som už neni zvyknutá v manželskej tak som sa už 3 noci nevyspala 😝

adrica
17. mar 2009

Caute zienky. 🙂

Tak ja som uz po obede aj kavicku mam uz za sebou, tak som sem prisla nakuknut. 😉

Deni...zelame skore uzdravenie Simke a aj Erikovi a drzime palce, aby to Sarka nechytila

Eroska...takze uz aj Nunka piska na stojaka? Super fotka a to vencenie no nema chybu. 🙂
Dadka...dufam, ze ta uz nenapadnu taketo somariny robit ako je umyvanie okien 😠 , pekne oddychuj a neprovokuj 😠
A myslim, ze je super ked chce Matusko spat s tatkom, aspon sa budes moct v plnom nasadeni venovat malej cez noc. 😉

Majussa...pekne fotecky a aj torticka. Inac to mate dobre miery, my sme stale ako taky komar. 😠
Sandrika mala pekny kompetik, hotova velka slecna. 😉
Maji a kde Ti malu nakoniec vezmu?
Cia...supeeer, no vidis aku mas doma sikulku. 😉

petra25
17. mar 2009

ahoj babule
my sme boli doobeda vonku, posta, potraviny a bola som pozerat pracovnu dosku novu ale skoro vsetky obchody s tym tu porusili 😖
teraz mala od pol jednej buva a kedze prsi stale,stvrdneme doma, budeme "kupat havka" a prat

dadi, veru, setri sa a sa ti nedivim, ze sa ti nic nechce, mne sa teraz nechce a to ani tehotna nie som 😅 😀

erosko, nooo, ved ked tebe muz poumyva, to u nas nehrozi 😒 malokedy a sa mi nejaka alergia vyhodila na rukach, ze by som nemala moc vo vode a saponatoch macat-ale ved to sa neda 😔

deni, juj, no tak to mas doma teda lazare ☹ hadam to Sarka nechyti, prajeme skore uzdravenie 😔

majuss, kraasna torticka a mala je strasne podarena 😉 a ten napis od tatina, to veru obcas potesi 😵

luci to je super, ze Bibi sa takto dari, to nasa ma rano plienku ako mech, ale ona este aj v noc pije mlieko 😒

osickad
17. mar 2009

ahojte babenky,

ja som akurát dovarila syrovo-hráškovú polievku a vyzerá byť celkom fajná. aj som ju ochutnala, takže je fajná. 🙂
zemiakové placky robila moja mamina, takže mi pomohla. dala som ich na obeda aj Adamkovi prvý krát, tak hádam mu zle nebude. 😖 neboli mastné, mamina ich nechala na servítke.
vy ste už dávali deťom placky????
Hippky mi totiž Adam nechce, vždy ich vyhodím.

Peti:
s tou umývačkou riadu to je super. teším sa spolu s tebou /už som to písala/. ja by som do domu tiež chcela, teda ak raz dom bude. 🙂 mne v Holandsku išla umývačka riadnu na nervy, lebo kým sa nazbieral riad, tak prešli aj tri, štyri dni a potom sme už nemali taniere, príbory a vyťahovali sme ich špinavé z umývačky. šľak ma z toho triafal.

Adrica:
malý je podarený, kuk som fotky, aj tortička je peknučká.

Dadi:
tak si vyumývala okná???? ty potvorka, predsa ti to nedalo. ja som tiež jedno v obývke, v kuchyni sa chystám v štvrtok a aj predekorovať celú kuchyňu na jarnú výzdobu. a už oddychuj, keď ťa bruško bolí. šetri sa. 🙂

Okacka:
tak Simka je milá, keď si sama veci, hračky a aj jogurtík zabalila do škôlky.

Deni:
nech sa veľkáči liečia, prajem im skoré uzdravenie.

Cia:
vidíš ako naraz to u vás s tým bezplienkovaním prišlo. super, teším sa s tebou. náš Adam zasa robí všetko naopak, tak ako pekne kakal a cikal do bilíka, teraz nechce ani za svet, reve, váľa sa po zemi. aj dnes sa zasral ráno radšej do plienky. nemala som síl sa s ním vadiť.... ☹

Erosko:
Ivo si ma práveže s Friskom nebral 😒 . tak vy nevyužívate umývačku????
idem kuk tvoje fotky a venčenie hafana.

Maji:
Sandruška je strašne krásna a v tom olečku. kočka veľká. tato vám iste urobil radosť s tým odkazom. krásne. aj mne zvykne Ivo písať na lístočky takéto veci.... ale nie zasa často 😀
a my tiež máme v škôlke nápadníčku, teda Adamko. je o vyše pol roka mladšia, volá sa Zoja a je strašne podarená. celý čas čo sme v škôlke chodí za Adamkom, bozkáva ho, stíska ale tak, že ju TRASIE. za ruku vždy niekam vezme....... Adam sa jej až bojí, stále behá za mnou a HOPA, mama, HOPA 😀 minulú stredu, keď som ho prebaľovala v škôlke na postieľke, prišla za nami, zvalila sa na neho na posteli a začala ho bozkávať, skoro mu nos spučila. strašne ho ľúbi. 🙂

opúšťam vás, idem si pripraviť veci a aj Adamkovi, lebo za chvílku pride svokruska a berie Adamka k sebe. ja idem po dlhooooooooooooooom cas, po 4 rokoch do kina s tehotnou kamoskou. ideme na Tango s komarmi. dúfam, že to budem fajn film, lebo ja mam Adyho Hajdu a Romana Luknara velmi rada.

dnes sme boli vonku tri hodiny, ani neviem ako nam to preslo. aj vevericku sme videli v parku a tri male kozicky - capkov, tyzdnovych, krasni boli.

tak sa majte, vecer hadam zavitam. 🙂 🙂 🙂

natana
autor
17. mar 2009

ahojte

tak my sme už ok, teda sara už žiaden sopel, nati ma stale trochu a trošku ešte kašle už je to celkom dobre

deni, tak detom skore uzdravenie a snad sarka nic nechyti, ked sa velkí zavru do izby a ona nie je na nich tak zvyknutá, tak jej to nebude až tak luto ako u nas. ked natinu zavriem choru do izby, tak sara vrieska a plače pri dverách, takže u nás sa šireniu bacilov neda zabrániť 😖

maji krásne fotečky, krásna tortička a pri nej veľkáša sandruška, ale nevyzera na 14 kg. aj my máme 14 ale na nas je to poriadne vidno. aj ked teraz hrožku pochudla ked bola chorá tak ma tušim len 13,5 a výšku cca 84-85 neviem ona sa neda ani odmerať
no a to mas ale doma romantika , pekne od neho

zuzi havoš poriadne vyrástol 😉 deti su donho tušim zbláznené (alebo ty? )

peti aj nasa zbožnuje autobus aj vláčik, asi preto, že u nás to je ako sviatok, ked nejdeme autom. v poslednom čase plače ked vidi bus, že chce nastupovat, tak vždy musim povedať, že maminka zabudla kupiť listok a že by nás revizor vycapal po zadku...

dadi no neviem ja by som sa vyspala aj na zemi, ale ked máš to veľke bruško, verim ti, že si sa asi moc nevyspala, možno by u vas pomohla posteľ pre matuška, či už mala alebo normálna veľká (tam by mohol spať aj s tatom a ty by si mala spálnu len pre seba 😀 )

osi to s hym holandskom a riadmi som sa pobavila, ja zapínam niekedy aj dvakrat za den, takže u nas tento problem nehrozi, ale je fakt, že z priestorových dovodov mám tu užšiu, tušim 45cm

my sme boli dnes vonku na bicykliku, ale ešteže má aj riadiacu páku, lebo neviem kolko by nam trvala cesta do obchodu 🙂 , na večer sme sa zase boli len poprechádzať, chytala som nervy, lebo všetky mláky musela navštiviť, len po blate by behala a ako Nati tak aj ona na muriky vyliezať, až som sa bala, že pojdeme hlavy zašivať, ked sa vytrusi. našťastie sme došli domov celí a zdraví, len oblečenie ako z chlieva ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre