Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

cia13
10. feb 2009

ahojte,
v prvom rade vsetko naj Gabike k meninkam 🙂

My sme doobeda boli vonku a je riadne chladno. Dite teraz spi a ja idem vegetit.

osi - ten chlapec robi zle vsetkym detickam, ked boli mensi, tak hlavne kusal a aj Barborku. A nechcem aby spolu chodili, lebo sa bojim, aby nemal na nu zly vplyv.

miri - no pri tomto stasti verim, ze budu spolu aj v triede.

dadi - neni zac. Super, ze baby mali na Matka taky vplyv, nech len trenuje. Dadi, ja davam polotucne rajo, ale nie tak ze do flasky, do pohara a s grankom, ale nie vzdy mi to vypije. A neprevaram, len ohrejem v mikrovlnke. Ja som umele ani neskusala, dufam, ze ma dost inych mliecnych vyrobkov.

mati - Kubkovi posielame zdravu, carovnu pusinku

dadka212
10. feb 2009

Nanettka no aj som fotila maminky s deťmi, ale musela som ich skoro všetky vymazať, lebo buď vyzerali maminky ako keby mali pár pol deci v sebe, alebo boli velmi rozmazané ☹ ale poviem ti, že všetky maminky sú kočky a čo som ich od leta nevidela tak aj dosť schudli 🙂 to len ja kysnem 😀 ale teraz si to môžem dovoliť 😵

Okačka to je super, že ti Simonka zje všetko mliečne 🙂

Kasis super, že ti tak pekne papá jogurty, to potom mlieko vôbec nepotrebuje 🙂 a aj náš Maťo je taký polievkový zje skoro všetky, niekedy vela niekedy málo, ale zje 🙂

...ja sa preto pýtam na to krabicové, lebo keď sa mi vnoci zobudí, že chce mlieko teda sa mi ho nechce prevárať a potom vyčkávať, kým vychladne a také prevarené ho dávať do chladničky znova sa mi zdá divné 😝 ja ho iba ohrejem v mikrovlnke a také mu ho dám....

Dnes som nakoniec uvarila hrstkovú polievku, ale som to zahusťovala nie olejom s múkou a paprikou (neviem ako sa to volá či zásmažka alebo zápražka 😅 ) ale zahustila som to strúhaným zemiakom a mrkvou a Maťko sa išiel za tým zabiť 😵 zjedol 2 plné naberačky a to ja mu dávam len to husté s troškou vody 🙂 tie brokolicové fašírky si 2x dal do pusinky a potom nechcel, že to neni dobré hovoril 😔 ale ja som sa ich obžrala a pekne s hranolkami a tatárskou 😅 boli výborné, určite ich budem robiť častejšie, aj keď iba pre mňa a tata 🙂

nanette
10. feb 2009

Endy - sme na tom rovnako.... idú nám posledné stoličky a ruka až v hrdle vkuse.... nech už sú vonku, aby tie naše detičky pekne spali, papali a nenerváčili a my s nimi 😝 🙂

dadka212
10. feb 2009

Cia 🙂 ja dávam Rajo ale plnotučné, ale vyskúšam aj polotučné, lebo to plnotučné často nemajú a tesco mlieko mu teda kupovať nechcem 🤐 ja musím dávať mlieko kvôli tomu, že on neje nič mliečne len tie syry a acidko...aj to nie vždy, niekedy si odkusne alebo odpije a povie, že nechce 😝

Á musím ho pochváliť dnes bol super dobrý 😵 boli sme aj v obchode, samozrejme zobral svoju ružovú buginu s krtkom 😀 a žiadna scéna, akurát chcel jedno lízatko tak som mu ho kúpila, ale keď aj chcel keksík, tak mu hovorím, že nie a pekne ho odložil na regál 😕 a po obede ako sa najedol tak si vypýtal mlieko a zobral krtka, že ide hajať, som kukala jak puk 😨 a teraz už spinká, normálne sám 😵 mne niekto asi vnoci vymenil dieťa 😅

nanette
10. feb 2009

Cia - ďakujeme 😵 dúfam, že ten chlapček nebude s vami v triede... alebo treba dúfať, že sa možno trošku zmenil a nebude už robiť také neplechy.... 🙂

Dadka - veru, ty máš na to teraz výsostné právo, ba by som povedala, že povinnosť priberať... 😉 no hádam iné kočky pofotili aj maminy, nech vás vidíme, aké ste fešandy...keď už tebe sa "zadarilo"... aj ja som taký "dobrý" fotograf väčšinou 😝 Vidím, že tie vaše detičky jedia skoro každú polievočku bez problémov... tá naša už možno aj polroka každý boží deň len slepačiu by jedla, alebo zeleninkovú, prípadne ešte fazuľovú.... ale také kadejaké špenátové, vajíčkové, paradajkové..... tie ani vidieť..... musí byť v každej polievke povinne buď mrkva, alebo hrášok, aby to zjedla.... sa jej divím, že jej to nejde už hore krkom... 😝

kasis
10. feb 2009

Nanetka, cibula u nas stale vedie 😀 , tiez ked supem, musim mu dat aspon hryznut 😉
Dadka, Matusko silulko, ze takto od bab odkukal samostatne papanie 😉 , MAtovi to nehrozi, vylezie do stolicky s lyzickou,ja si sadnem a lyzicku da mne, nech ho krmim, nastastie aspon z pohara vie sam pit. A niekedy vedia veru riadne prekvapit svojim spravanim, nech je Matusko takyto dobrucky co najviac 😉
Cia, ked robi vsetkym detickam zle ten chlapcek,tak rodicia,alebo ucitelky budu musiet s nim daco poriesit a mozno sa este zmeni do septembra.
MAto zatial tiez nie je zlostny a nehadze sa, da si celkom obstojne vysvetlit, co nemoze, niekedy je certik, ale to by som sa cudovala,keby stale posluchal, no sceny zatial nerobil, dufam, ze nezacne niekedy v maji,ked pride druhe babo 😒 .
Peti to mate teda riadnu radost z ukecanej Karinky, ze basnicky, no u nas tak mozno o rok, dva 😀

dadka212
10. feb 2009

Nanettka veru, ja som bohovský fotograf 😅 čo už ale ostatné fotili tiež dosť, tak určite fotky pridajú a určite uvidíte lepšie zábery 🙂 a Gabika hlavne, že ti niečo je, aj keď ti verím, že ti musí liezť na nervy variť dokola to isté, keď chceš aby jedla 😝
...a tie torty ako robíš, poťahuješ, či kupuješ tie oblátky, lebo tento rok idem aj ja urobiť tortu, samozrejme s krtkom a neviem či sa trápiť s poťahovaním, alebo kúpiť tú oblátku 😝

dadka212
10. feb 2009

Kasis aj náš Maťo to tak robil, že mi podal hippku a lyžičku a už hulákal, že toto papať bábo 😀 ešte predtým si pustil krtka v telke, lebo pri ňom mi zje snáď všetko 😝
...a hádam ti nezačne robiť scény, veď niektoré deti nemajú to obdobie vzdoru také brutálne (aj keď Maťovi začalo asi keď mal pol roka 😔 )

eros
10. feb 2009

Ahojte

zacnem tak troska poporade.aj nam bolo vcera dobre len skoda,ze sme dosli tak neskoro bo t amoja sedela na serbliku aj pol hodinky.hadam priste prideme vcas aj vieme kde to je 😀 😀 .
Nasti bol to sok,ze si sa tam objavila,ale krasny 😀 😀

A ako vidim mirka je dobra hostitelka 😀 😀 a aby som si neurobila u svtaky dake zle ocko urcite by bola aj ona 😀 😀 😎

Nanett Gabike vsetko naj k meninkam mohla si hodit torticku do albumu neh sa inspirujem.ja chcem urobit malej ked bude mat 2rocky Fifi torticku.a skoro sa uzdrav neh uz na teba nic neleze okrem muza 😀 😀

a dalej neviem co som chcela iba Vas pokarhat ked tu clovek neni tak pisete aleluja......

ja som zasa musela dedovi daco pisat skoro ma slak trafil bo po nom precitat je obcas umenie 😀

kasis peken foto si pridala maly je na zjedenie 😵 😵 😵

eros
10. feb 2009

Dadi peken foto si pridala az na jednej vyseram,ze chcem malej vlepit ach ten moj xicht 😀 😀 pekne fotky si pridala musim povedat.

ja ked moja nechce jest tak jej hovorim,ze ide striga zatial to zabera 😵 😵 😎

jeeeej tu sneziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

petra25
10. feb 2009

ahojte babule,
v prvom rade vsetuuuucko naj Gabike k dnesnym meninkam!!!😵 😵 😵 😵 😵 vela zdravia, stastia, spokojnu rodinku... a si ma pobavila s tou cibulou, tu sme veru este neskusali😀

my sme boli doobeda po obchodoch, kupila som jej aj tu flasku so slamkou, ako mal Jakubko, lebo ona si stale pyta slamku, ale flasa ju nejak nenadchla 😖 trdlo, ved ja ju spracujem 😀
teraz uz od jednej buva, tak som prisla nakuknut 😉

baby, dakujeme za pochvaly - Osi basnicka, Dadka papanie, ale ja musim stale dodavat - nasa ma plienky!!! takze od dokonalosti este daleko 😀 😀
a Osi, keby si pocula Sarku spievat Tichu noc - hoci sa jej moc nechcelo - jednoznacne triafala melodiu 😵

a Dadi, Karinka zacala jest len preto sama, lebo uz hodnu chvilu (hadam aj par mesiacov) absolutne odmieta pomoc, neboj, na zaciatku som mala nervy, lebo polievka bola vsade, ale casom sa to aj Matusko nauci, skoda, ze si Karinka od neho nevzala priklad s piskanim 😅

yesno,juj, tak hadam bude Kubko v poriadku, daj vediet ako pokracujete 😢

endy, pekne fotecky a cooo, jazdis? 😉

mliecko mi pijeme stale umele, krabicove som neskusala, ale na rozdiel od Endy mi bolo povedane, tiez ako dadka dava plnotucne, zasa sa ti doktori roznia? 😖

eros
10. feb 2009

yesno skore uzdravenie malemu.hadam nic vazne ☹ mozno naozaj tie zubky

aj my este cakame na tie zadne stolicky som zvedava kedy vylezu a ci to budem aj ja dako pocitovat 😀 😀

dadi nevymenil urcite nikdo by ho nezobral.mozno sa inspiroval od sarky.a mozno uz dospel 😀 😀

adrica
10. feb 2009

Caute zienky.
Ja len na skok, lebo nas Danko akosi v poslednom case malo spinka.
Este ma caka vyvesat pradlo, hrnce...atd.. 😉

Prajeme Gabike vsetko naj k meninkam, a aby ju rodicia pocuvali 😀
Danko posiela veeeeelkuuuu pusinku. 😵
Inac ta torta uz len bola supeeeeer. 😉
Mozes potom hodit fotky 😉

Prajeme choruckym aby ich choroba co najrychlejsie presla. 😉

Tak ja uz utekam, aby som nieco stihla. 😉
Pa,pa. 😅

petra25
10. feb 2009

jaaaj, a k tym kilam, vsetky maminky boli ako vychrtlinky, takze uz neakceptujem ani komentare ku kilam 😝 😀
jeemine, kolko ste medzitym popisali
no fotky ani ja nemam veru bohvieake a este k tomu nemozem najst ten sprosty kabel 😝 ale volaco sa hadam najde 😉
nanett, aj ja som uz pozerala torty, tentorok by som chcela Minnie 😉 skoda, ze si to o tej Kittinke skor nenapisala, mala som este donedavna stiahnutych z netu hadam aj 100 tort Kittinkovych, ked som davala tu nasu robit 😔
mam este take obrazky 4, skor ako sablonu by si ich mohla pozit, tak ak by si ich chcela, hod mi email do IP 😉
erosko, ty si fotila? tusim, nie, ze? 😕 no a dufam, ze veru nabuduce prides skor, lebo sme si malu Nunku moc neuzili ☹

eros
10. feb 2009

Kitty no vidis nabuduce pojdem aj ked bude sediet na serbliku vsak pokracovat moze aj v aute 😀 😀 ja som nefotila nezobrala som si v tom zhone fotak,ale nasta fotila furt takze ocakavam mila moja nastenka,ze sem uz daco supnes tie seansi nocnikove............

dadka212
10. feb 2009

Kasis pekné fotečky 😵

Erosko čo chceš šak tam vyzeráš dobre 😎 a nabudúce budíček a presne načas, musím bonznúť, že Blaváčky tam prišli ako posledné 😀 a máš pravdu, kto by mi ho menil, takého zlého by nikto nevymenil za toho anjela čo som mala doma doobeda 😀

Peti, ale veď Karinka tuším ani nevidela Maťka piškať...ju zaujímali iné veci 😀 a hádam nebude chcieť jesť aj polievku sám, lebo to by ma porazilo 😝

petra25
10. feb 2009

Dadi, jasne, ze videla, u Mirky 😉 a ver tomu, ze bude 😀
Erosko, no to by som prosila 😀

cia13
10. feb 2009

peti - veru, vsetky ste boli vychrtlinky, ja sa dobrovolne vylucujem z tohto pojmu. Snad budem aj ja, ked sa dam na dietu

eros - aj u nas snezi, ma slahne ☹

dadi - Matusko aj tak zostane moj oblubenec, pre jeho nadherne ocka 🙂

nanette
10. feb 2009

Adi, Peťka, Eroska - ďakujem za Gabiku, keď sa zobudí, odovzdám pozdravy 😵

Peťka - ani my sme tú cibuľu neskúšali, Gabika sama si ju uchmatla a odvtedy ju kradne stále 🙂 ona má také zvláštne chute, skôr jej chutí kyslé, štipľavé, ako sladké, aj cesnak jej chutí, trdlo moje.... pomaranče, mandarínky a uhorky u nás vedú.... 🙂

Dadka - práveže som skúšala už 2-krát z marshmallows poťah a vyšiel mi.... táto Nemkovská tortička sa mi kus potrhala, lebo som natenko vyvaľkala, ale aspoň sa do Gabikiných narodenín naučím, čo a ako a hádam na narodky výjde Kitty podľa mojich predstáv.... 🙂 minulého roku sme aj my objednávali jedlú oplátku a dali ju cukrárni, nech to na tortu dorobia... 🙂 aj to bolo super 🙂 Inak, aj my máme obľúbeného krtka, hneď po Nemovi 🙂

Adi - som rada, že chutila, tie plnky som skúšala prvýkrát a ani neviem ako chutili, lebo síce som skúšala ochutnať, ale normálne necítim chute, čo som taká nasoplená 😝 teraz môžem žuť aj podrážku z topánok 😀 😝

Erosko - 😀 ty srandistka.... ok, idem pohľadať súcu fotečku Nema... 😉

No ja odpadnem, že vraj Drndina Sárinka spieva? 😕 naša pesničky, ktoré jej spievam, krásne odrecituje, ale spev nehrozí.... ale darmo je Sárinka má nadanie od mamky asi zdedené 🙂

petra25
10. feb 2009

kasis, pekne fotecky, tie "Neruste moje kruhy" by si asi mala vysvetlit, nie kazdy je zbehly v basnickych zbierkach 😉 😀
cia, kasli na dietu, netreba ti ju, neprehanaj 😠 ozaj a Karinka doma spominala este Bibi 😉
ozaj a straaasne sa mi pacilo ako Matusko oslovoval sam seba - ze "babo" 😀 to bolo mile

dadka212
10. feb 2009

Peti nestraš 😀 a asi ju to cikanie neoslovilo 😀

Cia ale od leta si schudla 🙂 a veď teraz si aj tak moc nemohla držať diéty, lebo si kojila Bibi 😉
a ďakujeme 😵 inak Maťko stále spomína Bibi 😀 asi sa mu lúbila 😎

eros
10. feb 2009

nanett krasna torticka skoda do nej aj rez spravit velmo peknaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵

dadka212
10. feb 2009

Nanettka tak mne ten poťah z marshmallow nevyšiel vôbec a už nemám chuť sa do toho znova vrhať, lebo sa bojím, že to dopadne rovnako 😝 asi skúsim falošný marcipán, lebo chcem urobiť niečo ako krtkovu tortu, čiže len krtka urobím z marcipánu 🙂 okolie torty dám keksíky akože plot potom ofarbím kokos na zeleno akože tráva a v strede rozmrvím trocha z cesta z torty akože kopček a na ňom krtka 😝 uvidím ako to dopadne, lebo som už dávno nepiekla

nanette
10. feb 2009

Erosko - dík... snažila som sa... trošku sa mi trhala hmota, ale dalo sa to zamaskovať.. nabudúce budem múdrejšia 😉

dadka212
10. feb 2009

Nanettka veru tortička je krásna 🙂

eros
10. feb 2009

Ja by som to tam nacapkala ci koral alebo musle a chobotnica by mi urcite tak lahko nevysla si sikovna nanett.

ja potah z marshmallow robit uz nebudem bo ani nikomu nechutila tak klasika marcipan.som zvedava ako sa mi vydari Fifi 😀 😀

okacka
10. feb 2009

no baby, chvilu som si zdriemla a pozeram ze strana popisana. Fuj aj tu sa rozsnezilo, fuci hrozne. Pritom doobeda bolo celkom fajn,este ze sme boli von, poobede sa asi nevytrepeme.
Aj ja som chcela podotknut, ze sa stazujete vsetky na brucha a kila a na fotkach vychrtlinky 😉

Nanettka - ta torticka je uzasna, krasna. Boze to ja na take veci vobec nie som, ja upeciem kolacik, vymiesam plnku, ale zdobenie to teda nie. Na narodeninky dostane Simka dve torty - jednu od maminy, ona pecie fantasticke, nezodib to takto, ale chutovoje uzasna. A svokra jej dala upiect vlacik Thomasa, v druhom rusni by mali byt nejake fotky. Ta buze zasa krasna, ale predpokladam, ze chutovo nic moc.

Kasis - Jeej, aj fotku Janky uz mate. A matko takyvelky na tych fotkach vyzera.

Peti - kazde to dieta je na nieco ine, niektore zacalo ako prve chodit, stvornozkovat, ine rozprava, dalsie sa skor pyta na nocnik. Ja stale hovorim, ze nemam rada tie porovnavania, ktore je sikovnejsie, lebo osobne si myslim, ze kazde je dokonale a je v niecom popredu. Takze karinkina vyrecnost zatieni zasa to cikanie a aj pytat sa coskoro zacne, neboj, nebude mat plienky do 18ky. A dalej, niektoreje na spievanie, ine bude na matematiku 🙂

dadka212
10. feb 2009

Zuzi šak aj ty si šikovná určite sa ti podarí 😉 inak ani nám nechutil ten marshmallow 😝

eros
10. feb 2009

ja som robila nasim na 30vyr.sobasa,ale hovorili,ze sa dala zjest okrem toho mm.takze uz viem,ze to nikdy nebudem robit bo je to babracka tak som si pnadavala naco som to aj robila kym som dosla na sposob ako to urobit 😀 😀 potom to islo lahko,al emne ani tie jojo cukriky nechutia 😖 😝

petra25
10. feb 2009

nanettka, kraaasna torticka 😵 booze, baby, dadi, nanet, erosko, vy ste ake sikulky, no ja by som sa veru do narodeninovej toritcky nepustila ani nahodou 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre