Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

natana
autor
27. mar 2009

mati to si ma potešila s tým atopickým ekzemom 😖
a malej sa urobili take suché flaky na stehnách a ked sa to nenatiera tak su až červené. kupila som tu biodermu ale tušim to moc nepomáha, kupim excipital, ten mne pomáhal.

inak ženy to moje dieťa asi ani nie je dieťa, zaspala o poljednej a o šiestej už na mna vysmiata kričala mama taja (vstávaj), skoro ma šlak trafil.

no nič prave sme došli z vonku, dokončim obed a pojde spať.

yesno22
27. mar 2009

miri...ja viem, ze som ta nepotesila ale aspon vies, co musis robit 😉 a tie flaky sa robia aj Jakubovi...raz za cas...natieram to tou exomegou,ale mali sme aj excipila U lipolotio...je faj...raz za cas si ho kupujem pre seba namiesto teloveho mlieka...ale popros detsku lekarku, nech ti ho napise...usetris 100Sk...cca 3eura 😀 teda, ak sa to od aprila nezmeni 🙂

cia13
27. mar 2009

Ahojte,
ja som dnes doobeda bola s Barborkou u alergologicky na kontrole, konecne sama uznala, ze tam chodit nemusi kazdeho pol roka, ale este po sezone si nas predsa len objednala. Potom sme este zostali vonku, ved bolo krasne. Prisli sme domkov a rychlo som robila zemiakovu kasu s pangasom, deti sa nevedeli dojest. Teraz Bibi odfukuje a Barborka si majstruje, kupili sme v Lidli taky perfis kreativny kufrik z roznymi papiermi, navodmi a sablonami s jarnou tematikou. Ona velmi rada vyraba taketo veci, tak sa realizuje.
miri - mozno fajn tip pre Natinu
Ked sa Bibi vyspi skocime rychlo do obchodu, nech mame cez vikend co varit a potom si budeme uzivat slniecko, konecne. A tesit sa na prichod nasho tatina.

mati - to fakt, taka diagnoza hned? Idem si prestudovat nieco o nej. Diky, este, ze ta mame. Ja si inak kremujem ruky fakt po kazdom kontakte s vodou, lebo mam pocit, ze su suche a niekedy aj su. Aku farbu ste vybrali na fasadu? Nam prave v stredu muz vylozil do chodby par, asi 25 kyblov farby. Vybrali sme Jubku a hlavna farba je taka bielo-smotanova a podbytie a mozno stlpy budu take kapucino. Tiez som zvedava, ako to bude vyzerat na dome. Lebo niektore domy sa tym dokazu hrozne zhovadit.

miri - no ja len ziram, aku ma mala vydrz 😝. A ja som sa tiez "potesila" tou nasou diagnozou.

petra25
27. mar 2009

ahojte, prisla som vas naskok pozdravit a padam, uplne som zabudla, ze dnes mame z roboty posedenie,tak idem na 15.30 autobus a to nemam doupratovane, k malej pride bracho-krstny so "skoro" krstnou 😀 visia mi totiz v lufte nejake 2hodky kym pride muzik z roboty

luci, umyvacka uz je doma, moc dakujem 😵 na buducom stretku mas nieco u mna 😉

miri, luci- tak ja mam preeeesne to iste,co opisujete, mirka zacina to pod prstenom a mam to potom rozlezene medzi prstami atd a zacalo mi to na materskej, lebo sa macam omnoho castejsie, ked sme boli cely dne obaja v robote nebolo tolko riadov, tolko prania-malej veci v rukach a pod ☹

yesno, a aku farbu ste vybrali? 😉 a dakujeme za diagnozu 😀
ozaj miri, nechaaapem ako Sarka vydrzi tolko hore resp to aj chapem ale ako to ze je rano tak skoro hore asa co uberie vecer to prida na spanku rano nastastie,hadam sa to coskoro upravi

majussa,to je super, ze sa to Sandrike upravilo 😵 😵 😵
no letim

eros
27. mar 2009

Ahojte

ja tiez na skok.zijem len sa mi spravila na hube zima tak som najkrajsia na svete 😀 😀 😀
mala tiez soplikuje,ale nie az tak ako ja

dnes som aj stihla navarit tak na zajtra mam pokoj konecne si mozem aj dlhsie pospat hadam decka sa same zahraju pri mne.

neskor si Vas pocitkam.

eros
27. mar 2009

a este minule osm zaregistrovala nove fotky od kasis maly je fesacik a majuss krasny havo mna by tahal a tahal by som lietala ako handra kym by som ho zastavila.to je mastif,ze??ci iny???

dadka212
27. mar 2009

ahojte 🙂

akosi mi blbne kon....

no dnes vnoci malý spal otrasne, má soplisko, tak sa len prevracal, no hrôza, sme boli nevyspatí obidvaja....
dnes sme boli v tescu a majú velký výpredaj hračiek, tak si vybral barb

yesno22
27. mar 2009

Luci..no, diagnoza to nie je 100% ale kazdy o kom viem, ze ma taketo prejavy, tak sa mu nakoniec potvrdi diagnoza atopicky ekzem...ale mam kamosku, ktorej sa takto prejavovala alergia na saponaty...musi pouzivat len tie bio-pripadne ziadne...

nuz a farbu taku jemne okrovu...mame tmave okna a tmavu strechu tak som sa bala vyraznej farby...manzel chcel zltu ale nakoniec sme zvolili jemny odtien... 😉

natana
autor
27. mar 2009

Luci pozriem zajtra, ona tiež take má rada 🙂
inak aj ja musim objednať babule alergologičke, nati ma stale trochu upchaty nos a aj je stale zachripnutá, neviem čo zase sa deje.

naštastie sara je v pohode a ani odo mna nič minuly t. nechytila. dnes zaspala do 45 min. no uvidime, hadam sa ten včerajšok nebude opakovať

dadi kupili ste barbie???
😎

peti nie sme my náhodou nejaká rodina???????? 😀 , tušim máme toho viacej spoločného

ja zajtra vysielam rodinu svokre a ja dorábam danove priznania. hadam to postiham, lebo aj vysávat musim v nedelu, bo detičky pridu v pondelok 😉

dnes sm uplne uštvana, mala trucovala skoro celý den aj vonku bola ako čert, tak som ju aj na rukách musela vláčiť a teraz ma strašne bolí chrbát 😖

zuzi pekne sa kurirujte obe 😉

natana
autor
27. mar 2009

idem si už lahnut do postele, tak dobru noc želám, ak náhodou niekto ešte nakukne 😵

drnda1
28. mar 2009

Ahojte,

Mati - to ja som sa pýtala na krémy, dík za rady. 😉

Ja som tu včera mala kolegyňu zo salónu, kecali sme od 14-tej do 18-tej... 😀 😀 Ale doniesla aj zákusky z cukrošky, tak v pohode... 😀 😉
Doobeda išiel tato na čunder, (inak za včerajšok volal 3x 😀 😀 ) , my sme boli so Sárinkou vonku, decká boli kuk v škole na prehrávky. Okolo 16,00 došiel po nich ex a šli do Štúrova. 😝 Trocha kľudu po 2 týždňoch. 😉 Som si to užívala. 😝
Medzitým som prala a keďže bolo teplo, tak som to vešala na balkon.

Dnes idem variť kapustnicu a asi zbehneme pobede mame a pobehám so Sárou moje kamošky, aj tak ju videli, ešte keď bola bábo. 🙂
Mame som piekla chlebík a ešte upečiem pudingovú bábovku. Asi teraz zbehneme aj do tesca čo - to pokúpiť. Ešte musím deckám dobiť kredit na mobily.

No tak vám ešte prajem pekný víkend, Miri tebe rýchlu robotku. 😉

dadka212
28. mar 2009

no ani mi včera neodoslalo celý príspevok 😠

no proste vybral si barbiju s autom, som ho chvílku odhovárala, či nechce iné auto a on, že nie, chce velké auto s tetou 😀 pekne ju češe a potom ešte tú opicu fur real tú velkú, no taký je zlatý na ňu 😵 krmi ju z flašky, hladká, bozkáva, nosí, vozí vo vozíku, kričí nech si odgrgne...no proste je podarený 😵 a ani to nestálo vela obidvoje po 9€

Maji super, že sa to Sandruške upravilo 😵 už tam aspoň nemusíte stále chodiť 😉 a teda s tou vrchnou 😝

Luci aj vy super, že tam nebudete musieť chodiť tak často 🙂

Peti no ako sa ti umýva v umývačke 😵

Miri mňa by šlak trafil, keby mi Maťo tak spával ako tvoja Sárka, síce aj on teraz nespí bohvieako, ale aspoň keď ho dám do postele zaspí v podstate hneď a pekne sám 😵

inak tie ruky, čo opisujete mám aj ja, ale iba keď som tehotná, aj pri Maťkovi aj teraz mám to hrozné 😝 áááále už to nikdy mať nebudem 😎

endy
28. mar 2009

Ahojte holky,tak konečne mám relax.Bola som v práci aj tento týždeň,chválabohu už som doma a budem mať opäť kľud.ZLATÁ MATERSKÁ.Naozaj,hyperaktivita osemročných detí,ktoré som mala možnosť tento týždeň zažiť bola...úžasná 😅 😅 😅 😀 😀 😀 Zlatá moja dobrunká Nikolka.

No a vyriešili sme ten problém s plávaním.Ako som Vám písala,že rumázgala vo vode.Tentoraz s ňou bol manžel vo vode a ja som spravila pokus,že sa jej schovám,aby akože nevedela,že som tam.A tak čučala,počúvala inštruktorku.To je,čo?Potvora krpatá,špekuluje,žiadne,že chce sa mi spať.Aj preto bola s tatinkom,lebo sa mi zase pohoršili ekzémy a nechcem tam chodiť do vody,predsa len to môže byť niekomu nepríjemné. 😒

Ale liečim sa,chodím jednému doktorovi homeopatovi,ten mi dáva do poriadku aj alergiu.

Mamina ide do tej nemocnice zajtra,tak aj je dobre,že som už doma.

Ešte chcem popriať oslávenčekom za tento týždeň,ak sme mali všetko najlepšie.

Nikolku mám trošku soplavú.

Yesni,Ty si farmaceut,prosím Ťa,manželovi dali v lekárni Mullerov čaj pri nachladnutí,ale je až od troch rokov.Neviem či ho malá môže.Zloženie je:baza čierna,pamajorán a ešte niečo.Či jej to nauškodí.Lebo nemali ten,ktorý kupujeme.Dík

yesno22
28. mar 2009

endy...ak Nikolka uz pila predtym nejake bylinkove caje a znasala ich v pohode, tak jej kludne ten cajik urob ... a Mullerove cajiky su celkom kvalitne, takze dobra kupa 🙂

endy
28. mar 2009

Yesni dík,teplotku nemáme našťastie,tak dúfam,že nádchu stiahnem čajmi. 😉

natana
autor
28. mar 2009

ahojte

ja by som už mala aj robotu hotovu, keby milý tatík včera nezahlasil,. že aj jeho hrajerke treba spraviť danove, tak čakam kedy mi donesie doklady a môžem robiť do rána 😝 , ALe aj 30 je dobrý peniaz.

zajtra idem asi s mamou do auparku (zase sa rozišla s frajerom, a tak potrebuje trochu povzbudiť, lebo je stale uplakana), teda ani som to nevedela, až sestra mi niečo naznačila, ale že je to tu zas, som nevedela. mama sa dosť držala ked som s nou telefonovala, no ale dnes sa už zosypala aj predomnou. Viem že ten smrad jej nie je hoden ani nohy ovoňať, ale čo narobim ked je donho zalubena ako mala školáčka, je mi jej strašne luto, že sa tak trápi s ním už 6 rokov a stále je to to iste.

endy, inak ja mam tiež niekedy pocit, že sara je poslušnejšia a menej trucuje, ked ma nevidí. 😒 a pekne sa vyliečte, držim palce

dadi no dnes som si myslela, že sa konečne vyspím a práve som pozerala správy a že sa mení čas a budem spať o hodinu menej. no neporazi ma 😠

petra25
28. mar 2009

ahojte babule, prisla som vas pozdravit, dnes sa nezdrzim, som nejaka KO,
vcera som bola na tom posedeni z prace, bolo strasne fajn, baby ma cely vecer lamali na september, doslova ma citovo vydierali a ja som zase na vazkach, neviem sa rozhodnu a bojim sa presne toho, co pise endy 😅

dnes sme boli doobeda v Trnave kvoli tym topankam pre malu, kupili sme ich nakoniec v uplne poslednej obuve, uz som bola fakt zufala, podarili sa nam ale ulovit platene Nike na leto za super cenu a kupili sme malej este take Adidove tricenko, nie sice za taku dobru cenu 😅 ale strasne sa mi pacilo, take tunikove,no mile, tiez opasok pre herminu a konecne sme zohnali aj tie vymalovanky vodove, co okacka spominala, tak bola mala natesena
zaspala ale cestou domov v aute, takze doma uz spat nechcela 😖 zato uz od 20.30spi 😉
comu sa netesim je, ze mame stale soplik, aj ked slaby, v piatok som jej kupila vakcinu proti kliestarom, ale nakoniec som ju zaockovat kvoli tomu soplu pre istotu nedala, tak cakam, kedy to prejde, lebo uz je najvyssi cas s tou vakcinou 😒
zajtra ideme konecne k tej mamine gratulovat k narodkam, bola chora uz od piatku, chce aby tam mala aj spala, lebo je doma este aj v pondelok, no to ale uvidim v akom je stave, lebo ona je hrdinka,sa nesetri 😒

petra25
28. mar 2009

dadiiii, no som sa strasne zasmiala na tej Barbie, som to aj muzovi citali, sme sa smiali obaja,no podareny musi byt krpec 😀 😀 😀 v umyvacke este neumyvam, cakame na tu dosku, akurat sme ju len predchvilou vybalovalia "maturovali" ozaj baby, co mate umyvacky,ake prostriedky pouzivate,tablety, prasky alebo gely? 😕 co sa vam najviac osvedcilo
miri, nieco na tom bude s tou rodinou 😉 😀 inak to s maminou ma mrzi, verim, zeaj ked toho jej priatela nemas rada, trapi ta to, lebo mas maminu rada a si smutna, ked je ona smutna ☹ ,hadam sa mamina z toho coskoro dostane ☹
endy, no vidis, tak vyries moju dilemu september, ci januar 😅 mas cerstve zazitky, 😀 ty ides uz v septembri,ze?
ja mam prihlasku v skolke az od januara (resp. marca) takze ak by som nakoniec nastupila od septembra, mala by bola s babkou, ale veru riesim strasnu dilemu 🤐

majussa21
28. mar 2009

Zuzi jo je to neapolsky mastin sa vyznas 😎

Mati hej od prveho juj sa mi riadne krati ale len 3 dni vikend mi este dali volno som rada ze nie tak zhurta na mna 😀

Dadka ze barbie tiez som sa zasmiala ako chcel auto s tetou bude pre Pavlinku 😀

Miri tak co este makas?A mamky mi je luto no hadam zajtra aspon trosku pride na ine myslienky ked budete behat po auparku 🙂

Peti juj ako super ste pokupili.A veru ja som tu dilemu s pracou riesila tiez dlho ved to mate asi este v pamati som sa hadam 2 tyzdne rozhodovala a zvazovala az sa mi o tom snivalo 😎Ale drzim palce aby si sa aj ty rozhodla spravne 😉

My mame tata v nocnej a mala spi uz od 8mej.lebo cez den nespala boli s mm u deda a ja som zatial upratovala trosku okna som umyvala zaclony prala a tak.Vcera som bola za tou vrchnou tak som ju zastihla tak uz mam uniformu este som sa bola fotit na vstupku a rozrobit kluc od satne.Potom sme boli so svagrom lebo on bol s malou kym som si ja vybavovala veci tak sme potom boli malej kupit botasky na jar tiez nike ako Petka. a vecer boli u nas este kmotrovci tak sme mali vcera akcny den. 😎

No nic idem ja uz lebo kedze sa posuva ten cas uz je akoze 1h. 😝 tak dobruuu

endy
29. mar 2009

Ahojte,tak noc katastrofálna,ale cítime sa lepšie.Fakt ten Mullerov čaj je výborný.Dopujem Nikolku céčkom,trošku sa soplíky stiahli.Tak teraz ľutujem,že sme nekúpili tú vysávačovú odsávačku.Učím síce malú smrkať,ale nejde jej to veľmi.

Peti,áno v septembri idem do práce,ale Nikolku nechávam doma.Do školky pôjde až keď bude mať 3 a pol roka.Mám úbohý úväzok na Zuške,nejakých 10,5 hodín,tak by bola škoda dať Nikolku do škôlky a zarobiť hádam toľko isto čo je materská.Takto aspoň pol roka budem mať aj materskú.

Ináč strašné je toto školstvo.Napríklad mne závisí plat od počtu žiakov.Tak v septembri sa musím ako ,,díler" prosíkať na školách.

Ach Drnda,zlaté Tvoje podnikanie s manikúrou.Hneď by som manila.Tú pohodičku Ti závidím.Mňa dva týždne pobolievala hlava z detí.Nezvyk... 😀 😀 😀

Peti tak super,že ste nakúpili.Niekedy ani obchodníci nevedia čo by pýtali za topánky,a veru aj tu v Topoľčanoch je problém kúpiť kvalitné.

dadka212
29. mar 2009

ahojte 🙂

Endy no suepr, že ste to vyriešili s tým plávaním, aj Maťo to robí, že pri mne je jak 100 čertov a inak celkom v pohode 😝 a verím ti, že v práci je to divoké 😀 ja by som teda deti neučila, by ma šlak trafil, jaká som ja nerváčka 😅

Miri s maminou je mi to lúto...
...teda viem, že sa tešíš, že sa rozišla s tým hňupom, ale na druhej strane je ti lúto maminy ako sa trápi....ja s tou mojou zažívam to isté teda teraz nie, lebo nie je na SK 😔 a najhoršie je, že sa skoro vždy dajú znova dokopy 😠

Peti super, že ste nakúpili pre Karinku tak fajnovo 😵 a sa ti smeje s tou barbijou čó 😀 on je taký zlatý, včera si ju niekam zapatrošil a až mu slzy vyhrkli, keď ju nevedel nájsť prišiel za mnou so slzami v očiach a s takou vydutou gambičkou, že "mamiňa de je bábija" skoro som ho zožrala, som mu ju pomohla nájsť a ták sa potešil 😀
a s robotou určite sa rozhodneš správne 😉

Fúha Maji tebe sa to kráti...tak držím palce nech to všetko vyjde na výbornú 🙂

Zmena času ako keby sa krpatého ani nedotkla 😝 stával okolo 7.15....asi vedel, že sa čas mení 😀 takže hádam bude mať rovnaký časový režim ako doteraz 😝

drnda1
29. mar 2009

Ahojte,
naša Sára vstala o 7,15 (čiže starý 6,15), ale nevadí, lebo spinkala celú noc bez zobudenia. 🙂
Mojakali sme sa ešte v posteli, kecala mi, papala so mnou bábovku...

Teraz čochvíľa príde tatík z čundra, dáme si obedík - kapustnicu (zo včera).

Včera sme boli v tej Záhorskej u mami, Sára bola jak živé striebro, sa tam predvádzala... behali sme kade - tade po návštevách 😝 , ale bola zlatá.
Mama je už konečne celkom v pohode, myslím, že tá brigáda jej hodne pomohla a hlavne si už môže aj čo - to pokúpiť. 😝

Peti - no dilemu by som mala aj ja...no neviem, ako to cítiš? Ale myslím, že tebe je ešte dobre doma, že?
😉
Miri - no som zvedavá, či sa ti mamina vykecá a hlavne by ho už mala poslať do kelu!
😠

Konečne už budú normálne teploty budúci týždeň (17-18°C) , tak Veľká noc už bude fajná.
🙂

Dadka - no aspoň sa Maťko bude hrávať so sestričkou. 😵

No čo Majus - máš už smeny? Máš aj nočné?

Endy - no som vravela, že budeš v škole dlhšie, tie mandle nie sú len tak... 😝 Takže od septembra zarezávaš? A ty čo učíš? Som zabudla...ani Peťku si už nepamätám... 😝

yesno22
29. mar 2009

Ahojte...ja len pozdravim a utekam...

endy...ani ja by som maleho nedavala do skolky, keby som ostala v praci na 4hod...ale kedze som sa rozhodla, ako som sa rozhodla, Jakub pojde od septembra do skolky a dovtedy asi uplne znici tetu susedku 😀 😝 ale jej to nevadi,..aspon to tvrdi...a super je aj to, ze ta skolka je len 2 zastavky busom od nas aj od mojej roboty a tak ked budem musiet ostat dlhsie v praci, alebo sa nieco stane, tak susedka po maleho zbehne...v podstate pesi je to nejakych 15-20min pomalou chodzou cez centrum Kosic 🙂

dadi...Jakub ma nejake babiky este po mne a po mojej sestre, ale nebavia ho...tak sme ich odlozili spat do krabic, on keby mal len auta a vlaky, tak by si vystacil...

Deni, dufam ze uz ozaj bude teplo, nech sa maly moze blaznit vonku a nemusim mu obliekat 10vrstiev, lebo on to neznasa a teta sa s nim nevladze natahovat ked ho chce obliect vonku...tak to vacsinou vzda...

majussa21
29. mar 2009

Endy fu to ste mali riadne divoku noc snad ten cajik cim skor zabere a bude to ok.My sme sa tiez teraz skoro 2 tyzdne trapili so soplikom teda ani ho nemala len nos mala upchaty stale sme odsavalia kvapkali uz si aj sama kvapky pytala a hovorila pri tom ze aby sa jeje dobre dychalo 😀

Dadka tak to super ze sa vas zmena casu nedotkla asi si to mlady pan tiez prehodil teda posun casu.A si ho viem predstavit ako mu bolo do placu ked zapotrosil barbie esteze ste ju rychlo nasli.A inak to je vo vsetkych tesco vypredaj hraciek ci nevies?Mne sa tiez paci ta opicka 😀

Drndi hej uz budem mat aj nocne ale tento mesiac len dve 😎A uz tam mam napisanu aj velkonocnu nedelu poobede a mm noc tak to bude vesele 😖

MM este spi po nocnej ale ho uz pojdem zobudit a poobede ideme k testinej ideme im konecne zaniest hafana vlciaka co cvicil pre svokra.Tak uz budeme mat len 3 hafanov 😎A teraz uz mala vyzyvuje tak ju este asi idem dat aspon na hodku zdriemnut 🙂Tak peknu nedelu vam prajem u nas je celkom fajn aj slniecko vykukuje 😎

endy
29. mar 2009

No už som tu na chvíľu.Malá chrápe ako starý dedo 😀 😀 😀 Chudiatko,ťažko sa jej ešte dýcha.

Drndi ja mám vyštudovanú kombináciu hudobná výchova-slovenský jazyk.Ale konzervatórium mám herectvo,tak učím to.Ale som rada,lebo som aspoň v prednese s literatúrou v kontakte.Ale veru sa bojím,aby som nevyšla z cviku.

Yesni,neboj,susedka to zvládne.

Drndi,veru aby len teplo bolo.Táto zima ma ničí. 😠

Majuss,držkaj sa.to Ti veru nezávidím,robiť aj v noci.Ale keďže len dve,to zvládneš.

Ale fakt baby moje,je to úplne iné ako keď sme nemali deti.Dovtedy taká pohodička,kávička pred prácou,teraz rýchlo obliecť,rýchlo make-up,rýchlo uspať malú,potom práca,rýchlo domov,lebo manžel sa ponáhľa naspäť do práce...a ani sa nenazdáme....migréna je na svete 😀 😀 😀

nanette
29. mar 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

endy
29. mar 2009

Nanettka,ježiš,teraz neviem čo bolo pre Teba horšie.Chúdiatko moje... ☹ ☹ ☹
Ale tortičku ste mali kráááásnu.Veď Ty si šikuľka.Ja by som veru nemala na takéto sladké dielka nervy.Obdivujem Tvoju zručnosť a hlavne trpezlivosť!

Drž sa u doktora.

A maminu už mám v nemocnici.Zajtra ju operujú.Ešteže mám do nemocnice 20 krokov,môžem ju ísť pozerať každý deň.Otec ju tam dnes bral,ešte sa vrátil domov po príbor.Jáj,toto zdravotníctvo...čistý socializmus. 😅

nanette
29. mar 2009

Endy - dík za podporu 🙂 aj tvojej mamke nech sa darí čím skôr dať do poriadku po operácii.... 🙂

Mati - normálne som mala pred chvíľou deja vu, sa mi zazdalo, že som sa ťa už raz pýtala, ako budete riešiť škôlku, keď sa presťahujete do domčeka.... a teraz som na pochybách, či som sa ťa to už ozaj pýtala alebo mám halucinácie... 😅 😀

My sme inak minulý týždeň boli na rodičovskom združení v tej škôlke, ktorú som pre malú chcela, takže je prijatá... môžem tú rezervnú škôlku odhlásiť.... som sa bála, ako to bude, keď sme sa tu bavili o tom, že škôlky uprednostňujú deti, ktoré nastupujú v septembri.... ale v pohode mi ju vzali od januára na 2-mesačný adaptačný pobyt, ktorý je max. na 4 hodiny denne a ktorý vraj sociálka akceptuje a rodičovský príspevok sa neruší, čo som si aj potvrdila osobne na sociálke a do škôlky ju napevno prijímajú od 4.3. budúceho roku, takže je to super.... 😵 jediná podmienka na pobyt v škôlke je, že nesmie mať malá plienku ani na spanie.... síce mi ju zatiaľ na spanie máme a stále je dočúraná, ale verím, že o rok to už dávno nebude problém .... ďalej sa deti musia vedieť samé najesť a to bez podbradníka... čo je pre nás zatiaľ úplná utópia, naďalej mi totiž štrajkuje a nechce papať sama... a keď aj občas hej, tak aj napriek podbradníku je celá komplet zapatlaná... ale aj hádam dovtedy zvládneme 🙂

drnda1
29. mar 2009

Ahojte,

Žany - no náhodou tortička vyzerá skvele. 😉 Aj ty s Gabikou ste kočenky. 😉 A hroooozne dobre vyzerajú tie obložené misy a šalátik, mňam, by som to hneď ,,zožrala,,. 😀 😀
A ten piatok, no ti poviem, ste to mali veselé... 😝 koki, mňa by asi šlahlo... 😎

Endy - tak ta si héérečka? 🙂 Som ani nevedela... 😝 kde si chodila na konzervu? A mamine želáme ľahký priebeh operácie a skoré vyliečenie. 😵

Ja sedím pri Baylise /či jak sa to píše../kamoš doniesol z Viedne za 14 eur a u nás to výjde na 600,- Sk a to ani nebolo v akcii, že ho dostať dakedy aj za 10,- eur... 😝

Mati - ja som skúsila vzorky Biodermy pre tú citlivu kožu, tu červenú radu - no koniec, okolo brady som očervenela a všetko ma štípalo. A to isté aj z Aven... 😖 no neviem, čo to je za látku, čo mne škodí...ale iba od tehu Sárinky... tak šla bórová voda a potom klasika - Nivea. 😝

Miri - zajtra nás teda čakajte. 😉 Luci - aj vy dojdete?

Kukám Missky, lúbia sa my tri: Simona, Denisa a Jasmína. 🙂

drnda1
29. mar 2009

a Dara... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre