Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

drnda1
26. aug 2009

Ahojte,

dáko nestíííííham! Pomóc! 😝

Tak už chodím do práce, kolektív vyzerá byť fajn, riaditeľ super... 😉
Dnes som si bola pokúpiť dáke veci na nástenku, keď malá zaspí, idem na to! 😉
Peti - no ja pre prváčikov robím nástenku s motívom vstupu do školy: dieťa s aktovkou. 🙂

Budem mať 14 prváčikov, pol na pol CH a D. 🙂 Prco z Mafstory je fajn kolega - srandista. 😵

Ozaj, v pondelok 31.8. som v telke na JOJke o 17,45 Prvé oddelenie. 🙂 🙂 🙂

Sárinka pôjde do škôlky 2.9. moja zlatá, som zvedavá, ako to zvládne. 😝 Snád fajn...

Decká idu ešte do Štúrova teraz na víkend a ja budem mať trocha voľna. 😝 My v pondelok nepracujeme, ale nechty tam dáke mám.

Dadi - no nech to máte rýchlo hotové. 😉

Pracujúcim - nech to ubieha a vy ostatné, užívajte si MD. 🙂 🙂

endy
27. aug 2009

Ahojte,tak dávam Vám vedieť ako sa mám v škole.Včera bolo super aj dnes,Nikolka to s mojou maminou zvládla,na obed spinkali spolu.

Neviem koľko budem mať žiakov.Triedu mám,veľmi sa teším,kolegovia v pohode.Dobrý pocit vidieť ich zase.Tie zážitky čo máme,no ústa sa mi nezatvárajú,čo stále len rozprávame. 😀 😀 😀

Škoda len,že mám trošku chaos v učebných plánoch,veľa sa toho pomenilo.

Úväzok budem mať jasný až v stredu,keď prídu deti a koľko ich vôbec k nám príde.

Drndi,Peti a ostatné už pracujúce,prajem pekný nestresujúci návrat do práce.

endy
28. aug 2009

Ahojte opäť.Akurát som chcela povedať pracujúcim,že som odrovnaná.Normálne nezvyk.Tak mi chýba poobedný šlofík s Nikolkou.Budem musieť asi zvýšiť kofeín))))))

drnda1
28. aug 2009

Ahojte,

Endy - no ani mi nehovor! Ja som celý týždeň chodila ráno do roboty, ledva som sa stihla najesť a hneď som mala nechty... 😖 😝 Som vyplutááááááá... No od stredy sa to pomaly zmení...malá pôjde do škôlky, decká do školy a nechty som si dala len 2 dni v týždni. 🙂 Aby som mala 3 pobedia voľné pre malinkú a rodinku.
My sme si dávali do poriadku triedy, mávali sme porady, atd... 😝
No a bojim sa začiatku - čo s tými prváčikmi, ale kolegyne ma uisťujú, že to iste zvládnem...
😝 Ešte nám na škole a škôlke idu meniť okná, tak je to tam všetko troška hore nohami... 😝 😝 V piatok idem natáčať Súdnu sieň, tak ma zasa uvidíte... 😀 😀 Nezabudnite na pondelok, 17,45 na JOJ. 😉

Malinká buchta už hajá, decká šli ráno s otcom do Štúrova, tak máme zajtra kľud. 😝 Peťo by mal ísť pomáhať fotrovi, tak asi budeme samé doma. 🙂

Peti - a ty ako?

Už mi tie teplá lezu na nervy, nech sa aspoň trošička ochladíííííííí... 😎

endy
29. aug 2009

Ahojte,no Drndi mne tiež dorábajú triedu,tak som sĺúbila našim upratovačkám,že im pomôžeme s kolegyňou.Okná mi tiež menili,koberec sa musí natiahnuť do triedy.Od stredy sa to tiež mení,už budem doobedia doma a v škole budem bývať až od jednej.

Teším sa,že si môžem navariť,upratať,malú uspať,lebo tento týždeň to bola katastrofa.

Ale neboj,veď naše telo si rýchlo navykne na nový režim.
😀
Sárinke držím palce v škôlke.Ja dám Nikolku asi až na budúci rok do škôlky.ani neviem,či sa mi to vôbec oplatí,keď učím poobede.Ešte si chcem aj tak spraviť rozvrh,aby som mala piatok voľný.

V pondelok si Ťa pozriem,neboj sa,nezabudnem.

Idem si pomaly ľahnúť aspoň na chvíĺu.Poobede idem svokre,lebo zajtra má meniny.dnes má Nikolka,tak to oslavíme naraz.

Zatiaľ sa tu pekne majte,užite si voľný aj keď upršaný víkend.
😉

petra25
29. aug 2009

ahojte babule
tak a je po pracovnom case bez deti,od stredy to zacne 😅 😀 ja sa mam celkom fajn, malej chvalabohu horucky po 2 dnoch skoncili, nemali ziadne sprievodne priznaky, ale od vcera zasa kasle ☹ som z toho na nervy, lebo toto je fakt zakon schvalnosti, hoci to nie je nic strasne aj tak ma to stve 😒
endy,deni, skocila som sem hlavne kvoli vam- prave som totiz na "virtualnej kniznici" na stranke www. zborovna.sk a chcem vam ju vreeelo odporucit-je to pre skoly (musi to objednat skola, plati sa cca 500 SK mesacne) ale je to NENORMALNE dobre, najdete tam uplne vsetko od casovych planov, ucebnych osnov, planov tr. hodin roznych az po rozne aktivity, tipy na nastenku a pod. urcite sa oplatiiii!
deni, minule som zrovna prvykrat videla v TV, ze "Prco" je ucitel a dost ma to prekvapilo-a toť tvoj novy kolega 😀
padam, je tam toho strasne vela a chcem to dnes popozerat
pozdravujeme aj ostatne marcove deticky,cmuk 😵

endy
30. aug 2009

ahojte,Peti idem to kuknúť,ale budú tam plány aj pre zuš-ky?

endy
30. aug 2009

Aha,asi pod UŠ to mám hľadať.To budú zrejme umelecké školy.Veď to popozerám lepšie,ale fakt super stránka.Dík Peťka! 😉

nikuska22
30. aug 2009

jej, baby, tak vy uz zarezavate, normalne vam zavidim, mne by uz tiez bodla nejaka ta zmena🙂

endy - vsetko nikolke k vcerajsim meninkam 😉

a stal sa zazrak, mame sa uplne super, sara sa uplne znormalizovala, posledny tyzden je komunikativna, usmievava, spolocenska, vobec ju nespoznavam 😝 😀 tak dufam, ze jej to ostane...pravdepodobne nechce ist do skolky, ktoru som zacala vybavovat, ale asi ju tam nedam, ked je taka dobra 🙂 neviem sa rozhodnut, bojim sa, ze ked pojde, tak budem aj tak doma s obidvoma lenze s chorymi...

deni - v pondelok budem pozerat 😉

majusa - moja sara vcera tiez povedala macke kitty - balonu 😀 , ktory jej vzdy odlietaval na plafon, pocuvaj, ty hnusoba, nespravaj sa ako drbnuta...., ja pocuvam, ze co to ona trepe, a ja ze, to kto tak rozprava a ona ze lacko - to je moj brat, takze sa na neho chystam 😝 , ale neviem to dobre rozpoznat, dufam, ze to nie je j....a, to by bolo horsie ako drbnuta 😀

endy
30. aug 2009

Nikuška Nikolka ďakuje a posiela pusinku. A so Sárinkou,veď budeš vidieť.Ale trošku si oddýchnuť aspoň od jedného drobca by Ti aj prospelo,že? 😉

eros
2. sep 2009

Ahoj ahoj ahoj

tak boli sme na dovce v chorvatsku na ostrove Hvar.dosli sme vcera o pol 1rano sme cestovali 12hod a to hodku aj pol este trajektom.detom sa strasne pacilo,ale draho tam bolo bo sme boli v dedinke a mesto bolo od nas cca 30km,ale tie cesticky mi az zle bolo a uzke,ze ledva presli 2auta,len som cakala kedy ma stary vykoti na skaly.cesta bola tiez otras bo,ked sme sli do chorvatska hrosik spal len 2hodky po nocnej tak som bola s nim cely cas hore a co sme len dosli sme isli hned na plaz hrosik spinkat a ja uz som dostavala mikrospanok na plazi,ale potom sme sa vystriedali s hrosikom a ja som si lahla.ubytko bolo supis az na WC a sprchu boli sme v apartmane.nevarila som len robene jedla sme ohrievali brali cestovinky a atd,ale este nam po odchode ostalo na dalsie 4d.aj cesta naspat som bola hore tak sme si dnes s muzikom pospinkali deti boli u nasich,ale este poprat vybalit budem pocas tyzdna.

maly bol 1x v skole pacilo sa mu nasiel si 2kamosssov tak uvidime ako to bude pokracovat,pani ucitelku maju velmo dobru a otazka,ked sme sli domov bola supis to aj zajtra musim ist do skoly?????

Osi malej linduske vsetko naj k meninkam

a maminam co boli 1x v praci vela nervov 😀 😀

foto mam na FB,ale snad sa mi podari aj sem nieco dodat,ale neslubujem tak skoro

eros
3. sep 2009

Cafte

idem sa pochvalit maly doniesol uz vcielku.i ked vsetcia dostali,ale na zaciatok to staci

kde ste vsetci? 😀

natana
autor
3. sep 2009

čafte

tak aj my máme už školský režim, ale nevadi aspon davam malu skor do postele po obede, lebo zatial maju len 4 hodiny.
Nati je spokojná, aj so spolužiakmi aj s učiteľkou, tak hadam jej ten optimizmus vydrží 😀
Sara je ale nešťastná, ked nati ráno odchádza do školy.
inak sa máme dobre a tešíme sa zdraviu (som zvedava kedy nati dovleče zo školy prvy sopel 😠 )
cele dni sme vonku, užívame si pekne počasie, tak akosi nestiham niečo napísať. ale čítam vás, aj ked v poslednej dobe ani nie je pomaly čo 😉

zuzi, adkovi gratulujeme k včielke a nech ich ma do konca roka plný slovníček 😵
no a k dovolenke, nenapisala si nič pozitívne, mame to chápať že nebolo dobre??? ta cesta je vždy najhoršia, je jedno kam ideš no a drahota tá je pre chorvátsko typická (preto chodime do talianska, tam su ceny v pohode)

no idem im prečítať a dám ich spať.

drnda1
3. sep 2009

Ahojte,

no ja mám konečne trošička voľno... 😝 už sa mi to ustáluje...

Sára nenabehla do škôlky, lebo v utorok sa asi schuti najedla palacinky a potom do polnoci grckala. 😒 Ale už je fit, ale tatík dnes nerobil, tak si ju nechal doma a aj zajtra s ním pôjde do robotky, lebo je piatok, ja idem natáčať do JOJky, takže premiéra škôlky bude u nás v pondelok. 😀

Ja som sa v práci nejako už zabehla, máme super riaditeľa, aj zástupkyňa je fajn, aj kolegovia na 1.stupni sú fajní. 😉 Z druhostupniarkami sa moc nestretávam, lebo sú v inej časti budovy, takže len na poradách zväčša. 😝
Dnes som bola v MA vybavovať papiere, aby mi na škôlku prispieval ÚPSVaR, kým nemá 3 roky. 🙂 No aspoň dačo... 😖
Prváčikovia sú zlatí, sú tam zatiaľ dvaja ,,vývodníci,, ...no snáď sa trocha ,,skrotia,, časom. 😀 No asi to bude fuška, ale raz musím mať aj prváčikov... 😝

Barborke, aj Adkovi želám samé včeličky a veľa úspechov, aj Natálke, ona je šikulka. 😉

evinah
3. sep 2009

Ahojte maminky,

DLho som vam nic nenapisala, ale uz je najvyssi cas sa Vam priznat s tym, ze Meginka bude mat bud.rok v aprili surodenca.. 🙂
Sice nie planovaneho, ale vitaneho.Zle mi je stale, ledva nieco zjem a vypijem, co este aj z vody mi je zle, uz som schudla 2kg ako pri Megi na zaciatku. Takze som pochudnuta, ale to brucho mi uz trci jak pri Megi v 5tom mesiaci. 😒 SOm zvedava ko budem vyzerat po porode, kazdy mi hovori,ze po druhom mi bude visiet brucho jak handra..Tak sa tesim.. Teraz som sa po 2 rokoch od porodu Megi zacala jaks-taks opat "podobat na seba" a zas budem jak mlandravy tucko. ALe nech..hlavne nech je baby OK.
Len keby Megi viac posluchala, normalne si zacala rusit poobedny spanok , rano stava niekedy o 5.30 no na nervy, niekedy uz nemam silu, a nervozna som z nej.. Ze niekedy ju uz zo zufalstva vybijem jak kona.. 😔
Tak som sa vam pochvalila, aj postazovala.

eros
3. sep 2009

Evi gratulujem no supis tak skoda,ze nebude marciatko,ale aj tak supis gratulujem 🙂 🙂

miri bolo supis jasne,ze hej,ale potom sa do dokazilo co tam dosla dalsia rodinka a sak to porozpravam neskor,ked sa ustalim troska

svatka len aby sa nezalubili do teba 😀 😀 😀

drnda1
4. sep 2009

EVI-supeeer, blahoželááááááám. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

natana
autor
4. sep 2009

evi tešíme sa s tebou 🙂
len nech sa ti polepší čoskoro žalúdok 😉

no jasne že som zabudla, že aj Barborka je prváčka, tak aj jej želáme nech sa jej v škole páči a nech jej ide učenie jedna radosť

endy
5. sep 2009

Ahojte,Evi gratulujeme!

drnda1
6. sep 2009

Babenky ahojte,

no ja som bola v piatok na natáčaní ďalšej Súdnej siene 😀 , tak potom dám zasa vedieť, kedy to pôjde. Vraj niekedy koncom septembra - začiatkom októbra.
Zajtra nám držte pršteky, Sára ide prvý raz do MŠ... 😝
Maťkin Kubko to zvláda super, snáď naša nebude oveľa horšia...bojím sa toho ranného plaču... ☹ O 12tej si ju vyzdvihnem. 😎 Mám len 4 hodiny.

No ako naše prváčence? Darí sa im?
Myslím, že na Natálku sa pýtať nemusím, to už je šikovná druháčka. 😉 🙂

Luci - včera sme boli u Janky T., malý je krásny...Janka sa už nevráti do Nemecka žiť, chcela by potom začat pracovať v Rakúsku. S malým rozpráva nemecky a jej rodičia slovensky, aby sa naučil obe reči. 🙂 Janka vyzerá fajn, svetlé vlasy jej svedčia. Nakoniec ťa na FB spoznala, tak sa jej kľudne ozvi. 😉

Náš tato ide teraz ne bicyk, ja mám navarené, tak len upracem. 😝

No a zajtra do práce. 🙂 Už som si bola vybaviť aj to, že mi budú preplácať škôlku do veku Sáriných 3 rokov. 🙂 Tak to už mám skrku a od zajtra by som sa nemala už za ničím naháňať, malo by sa to všetko systematicky ustáliť... 😝

Tak peknú nedeľu vám ešte prajem. 😵 😉

natana
autor
7. sep 2009

čaute

sárinke, nech sa jej v škôlke páči.
Natálke sa v škole páči, aj učiteľka je vraj dobrá, len na zlých a neposlušných nie. čo našťastie nie je náš prípad 😵

inak cez víkend bola nati pozvaná na oslavu a 10 min. predtým sa mi doma dovracala, tak nikam nešla, ešte aj horúčku mala pol dňa, tak som sa bála čo to má za črevnú potvoru, ale v nedeľu už bolo dobre, tak hádam to nebolo vírusové a nebudeme to mať všetci. zatial sme ok.

idem niečo dietne navariť a potom von, ked svieti slniečko aj ked teplo veru nie je (12 st.) brrrrrr.

cia13
8. sep 2009

ahojte,
ako vidim, nikto uz nema cas pravidelne pisat ako zije.
Mam pocit, ze cas plynie strasne rychlo.

My sme vykrocili do skoly spravnou nohou. Musim pochvalit Barborku, dnes rano triedna muzovi vychvalila nasu Babu, aka je sikovna, pripravena a ze je rada, ze ju ma v triede. Snad ju ten optimizmus este dlho neprejde. Barborka vravi, ze v skole je lepsie ako v skolke, len dokedy, ze? 🙂
Dnes idem na rodicko do skolky, Bibi sice este nenastupila ale ja budem robit aj dalej pokladnicku v triede, tak ma riaditelka zavolala.

eros - ako Adko v skole, paci sa mu zatial?

miri - Natalka je uz zabehnuta, nech jej vyjde aj tento rok tak, ako ten prvy.

deni - bola si super v tv, pozerala som dodatocne na nete. A Janke sa urcite ozvem.

evi - blahozelam k tehu, prajem vsetko dobre

drnda1
9. sep 2009

Ahojte,

Sára spí, zo škôlky vždy hneď zaspí 😀 ...do konca týždňa ju berieme o 12,00. 😝

Prvá 2 dni fajn, dnes bola kríza, ale našťastie len ráno, potom vraj už bola ok. Keď som si ju vybrala dnes, tak nebola uplačkaná, len stále niečo hovorila a aj celú cestu autom domov mlela. 😀 No myslím, že si zvyká celkom fajn. 😝 Už si dnes doma dala aj tráky a tepláky dole sama, keď šla pišať. 😵

Ja v škole fajn, cítim sa tam veľmi dobre 🙂 , je tam fajn ,,partička,, všetci si navzájom pomáhajú a vedenie je skvelé. 😉
Deti si zvykajú na mňa a ja na nich, pri nich to ubieha veľmi rýchlo, ani na WC nestíham ísť. 😀 😀 Hold - prváčence. 😝
Budúci týždeň nám robia na škole plastové okná, tak budeme mať horror podmienky, ale budeme mať aj ,,branné,,. 😎 V pondelok nebude MŠ, tak tato si musí vziať Sáru so sebou do reštiky...

Zajtra idem so Simi dávať šiť šaty na stužkovú, ideme vyberať látku, zadať strih... 😝 už sa nám to blíži.

Z piatka na sobotu ideme na 60tku známemu. 🙂

My dnes máme výročie - 3 roky od svadby, tak snáď večer dakde vybehneme. 😵 Objednala som mu parfém, ale zatiaľ ,,nedorazil,,... 😒

A ostatní, čo nové?

petra25
9. sep 2009

ahojte babule
neda mi nezacat- evi-gratulujemeeeeeeee 😵 😵 😵 tak bude dalsie babenko, bude skoro presne po 3 rokoch, to uz ti bude aj Meginka "pomahat" 🙂
baby, skolkarky-Deniska, Matka (este som na niekoho zabudla) prajeme deturencom, nech sa im v skolke paci
luci, nati,zuzi to iste plati aj pre Barborku, Natalku a Adka v skole-urcite je to radost, ked sa dieta do skoly a skolky tesi 😵

ja uz teda zarezavam, rozvrh mam celkom fajn a pripada mi to, akoby som ani neodisla, len to ranne vstavanie, brr 😅 tiez mi velmi pomaha, ze chodim autom, mozem tak babku cim-skor odbremenit a bez auta by som musela aj 2 hodiny cakat na autobus,
Karinka to zatial zvlada super, ale tohto som sa ani nebala, na babku je zvyknuta, bojim sa skor tej skolky, v dobrom zavidime vam, co to mate uz za sebou, no ved uvidime 😅

dadka212
11. sep 2009

čaute kočky 🙂

konečne mám troška času aj napísať...prerábame konečne byt, tak teraz to máme doma ako keby tam vybuchla bomba 😝 ale hádam už v sobotu položia parkety a ten najväčší bordel zmizne a my môžeme znova žiť ako ludia 😀

Matúško je hrozne zlatý on by nám so všetkým hrozne rád pomáhal, len niekedy som normálne šedivá čo vyvádza 😝

Evi to je paráda, blahoželám ti 😵 hlavne prajem bezproblémové tehotenstvo 🙂

maličkým škôlkarom želáme nech im to ide tak dobre ako doteraz 🙂 školákom samé jednotky a maminkam v práci nech sa tiež darí 🙂

endy
11. sep 2009

Ahojte,tak ja som dnes domka.Má 15 hodinový úväzok,čo mi vyhovuje.Piatky mám voľné.Dokopy mám 22 detí.Ešte aj super začínam,každý deň o druhej a som do piatej.Tak aj stíham doobeda navariť,s malou ísť von,poupratovať a uspať.

Strieda sa moja mamina s manželom.

Drndi,Peti,to som rada,že ste spokojné v škole.

Detičkám-škôlkarom prajem,nech si škôlku užívajú a neplačkajú za maminami. 😉

Dadi,tak nech to máte za sebou čo najrýchlejšie!Nás to ešte len čaká 😀

loren
14. sep 2009

ahojte 10.9.2009 sa nam narodila Nella 4100 g a 55 cm 😉

nanette
14. sep 2009

Ahojte mamky.. dlho som tu nebola, tak len tak na skok 🙂

Loren - srdečne blahoželám ku malej princezničke 😵 dúfam, že ťa veľmi nepotrápila pri pôrode, lebo je to riadna baba, keď tak pozerám váhu a výšku 😉

Evy - aj tebe blahoželám k tehuľkovaniu a želám ti, nech ťa tie nevoľnosti rýchlo prejdú, lebo to musí byť riadny zaberák, keď ti je zle a nemôžeš oddychovať, lebo Megi ťa potrebuje 😒 som zvedavá, čo to bude.... ale to si ešte počkáme, kým to bude možné zistiť 😵

Všetky školopovinným detičkám želám, nech sa im v škole páči a nech dostávajú len samé dobré známky 😵 a všetkým škôlkarom, nech si rýchlo zvyknú v kolektíve a nech sa do škôlky tešia, aby ich maminy nemali starosti 😵 a pracujúcim maminám, nech sa im v práci darí 🙂

My nemáme nič nového, malá je zlatučká, veľmi rozumná, ukecaná, šikovná, väčšinou pekne počúva, už aj s jedením je to oveľa lepšie, papá sama všetko od raňajok po večeru.... ale s čúraním to zatiaľ moc lepšie nie je... tuším sme už jediní, ktorí sa ešte stále dočúravame... a o spaní ani nehovorím, to bez plienky jednoducho vôbec nejde, stále je počuraná... ak sa to do januára nestihneme odučiť, tak nás do škôlky nevezmú... 😖
Minulý týždeň som bola s Gabikou prvýkrát u zubárky, tak zúbky má v poriadku, ale uzdičku jej budú na 6 rokov rezať, tak ako mne v marci... tak sa teším 😒 vraj keď to už teraz má také, tak nie je šanca, že sa to upraví 😒

no bežím.. majte sa všetci pekne, nech sa vám darí.. papa 🙂

drnda1
14. sep 2009

Loren - jéjo, blahoželáááááám! 🙂 Krásne meno 😉 .

eros
14. sep 2009

Loren gratulujeeeeeeem.peknucke meno ako svatka povedala a aj krasna vaha pfuuuuu 😵 😵 vela zdravicka a mliecka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre