Banskobystričanky II. Pridajte sa

gurti
3. mar 2009

baby, uz sme za zenitom 🙂 ...alebo je cas obratit novy list...tak sup sup, prispievajte odusu 😀

lubica69
25. mar 2009

Áno Lucka To nemá rado asi žiadne bábo Naštastie sebastiána naučil tato fúkať takže už nemusíme odsávať 😉

gabii83
26. mar 2009

Leika neplace pri tom, mozno raz z 10 🙂

ale place ked jej fuknem do nosa sterimar ☹

teraz je na balkone spinka a ja sa idem ucit
pekny den

lubica69
26. mar 2009

Ahojte
A tu kydá a kydá ako v decembri 😒

rumka
26. mar 2009

Ahojte
padá aj tu 😠
gabi skoro sa uzdravte 😉
lubi Sebko je riadny fešák baby sa budú šalieť 😵 😵

lubica69
26. mar 2009

Rumka ďakujeme Veď možno aj Lucka bude naša nevesta 😀 Idete zajtra?

lucka0122
26. mar 2009

ahojte porazi ma aj so snehom krepym...ake kvapky davate detom do nosteka?zajtra ideme ...

lubica69
26. mar 2009

Lucka mi žiadne kvapky ale keď tak sprej niveu s morskou soľou na prečistenie Nám to aj dokina odporučila Alebo mariner to je podobné

rumka
26. mar 2009

Ano zatiaľ ideme
Lucka ja som dávala Libenar aj Otrivin sú nedráždivé a zvlhčujú sliznicu odporučila mi ich lekárnička z vlastnej skúsenosti a potom striekali vodičku morskú

lucka0122
26. mar 2009

ma nivea sprej aqj libenar kvapky.....aj physioner SPREJ

gurti
autor
26. mar 2009

zdraviim damy 🙂
idem vas trosku pocitat, kym mi to Misko dovoli.
Lucka0122: budes chystat aj nejaku oslavu na Patkove 1.narodeninny?

lubica69
26. mar 2009

Neviem Lucka Viem len,že Nivea je sprej 😉Inak dostať normálne v tescu nie lekáreň Kvapky si neviem predstaviť ako dať malému 😒 A tá morská vodička je supiš 🙂

lubi22
26. mar 2009

Ahojte 🙂

Mihanka, super ze Simonke sa to tak polepsilo a snad uz nebudete musiet cvicit 😉

Lucinka, ja som sa od zaciatka tehu spoliehala na to, ze ked Samko bol taky zivel od narodenia, tak ze druhe musi byt kludnejsie. Navyse Filipko je v znameni ryb, to je take pohodove znamenie. Takze mame aj horsie chvilky, ako vcera vecer, ked sme sa s malymi prestavkami kojili od 7 az do 10, ale urcite je menej narocny ako Samko. Takze kludne mozete zabezpecit pre Lianku sestricku alebo braceka 😀

Lubka Sebastianko je zlatunky 😵 S nasim Samkom su fakt take rovnake typy, velmi mi ho pripomina 😉

Inak ten vanilkovy Sunar u nas nezabral 😔 Samko nechce absoltune ziadne mlieko, uz som skusila proti svojmu presvedceniu aj kravske, a aj s grankom a nic. Dnes nechcel ani chlebik so syrom. Nastastie jogurtiky papa. Tak asi skusim tyzden mu mliecko ani neponukat a uvidim, ci nenastane daka zmena. Lebo neviem, ako inak mu nahradim tych 4 dcl mlieka denne, co by mal vypit. Neviem, ci dva jogurty denne by boli dost. 😕

lubica69
26. mar 2009

Jej Ahoj Lubi
Ty nás tak pekne povzbudzuješ k tým druhým súrodencom 😀 No ale som rada
A áno sú si podobný 😎 i Taký blonďoškovia 😎
Inak sranda za to Sebastián by vypil denne aj 2 litre mliečka No ale nemôžem mu toľko ale liter vypije určite

lubi22
26. mar 2009

Lubi to vies, povzbudzujem, nech v tom nie sme s Renatkou a Vodnickou same 😀 Ale fakt v poslednej dobe sa okolo nas zdviha druha vlna, mam kopec kamaratok, co maju trosku starsie dietatko ako Samko a su tehotne alebo sa snazia otehotniet. My sme s prvym dietatkom boli zo vsetkych znamych posledni, s druhym sme zase prvi 😀 Tak snad budeme aspon skor zase spavat 😀

lubica69
26. mar 2009

Áno veď aj ja by som sa dala hádam povedať s druhým tak uvidíme 😉 A inak áno aj okolo mňa sa známe stehulkovievajú 😀

margaretka11
26. mar 2009

Ahojte 🙂

Ale sa zas nakydalo, čo? Ja si toto všetko dokumentujem s foťákom lebo ak je pravda, že toho snehu bude stále menej a menej a raz ľudia nebudú vedieť, čo je to zima so snehom, tak nech môžu moje pravnúčatá dokumentovať 😀

My v piatok neprídeme, jednak sme zrejme v MC lapili lokálny soplík a teraz to doliečujeme a jednak v sobotu slávime 2 ROKY!!! a teda finišujeme s prípravami 😉 . Ale pri najbližšej príležitosti sa k vám v MC zas s radosťou pridáme 😵

Lubi, som rada, že si bábätko takto vychutnávaš a že Filipko je iný ako bol Samko. To sú naozaj povzbudzujúce správy pre mamičky, ktoré majú doma jedného čibíza a uvažujú nad druhým 😉 . V mojom prípade, keby som uvažovala nad tretím (čo neuvažujem) by to však znamenalo, že na svet privediem absolútneho čertíka 😀 . Keďže moje deti boli príkladné bábätká a nebyť vytýčeného času na kŕmenie, prebaľovanie a kúpanie tak ani neviem, že ich mám 😀

margaretka11
26. mar 2009

Ozaj a k debate o kvapkách do nosa, my používame Physiomer alebo Niveu a keď bojujeme s vážnejšími soplíkmi tak Nasivin, je účinný 😉

lubica69
26. mar 2009

Ahoj Margaretka
Tak nech sa Simonko a Simonka liečkajú 😉 A len pekne dokumentuj 🙂
A prajeme teda príjemnú oslavu v sobotu ale pogratulujeme až v danný deň 😀 Bože to ale letí,že?

margaretka11
26. mar 2009

a do tretice 😀 . Lubi, ja som síce deti nedojčila, čiže najvážnejší Samkov problém môže byť ten, že jednoducho nechce iné mliečko okrem tvojho, ale aj naše deti mali jedno obdobie, keď mi úplne odmietali piť mlieko. Nič príjemné, bola som zúfalá. Urobila som to presne tak ako plánuješ ty. Dala som im niekoľkodňovú pauzu, zakaždým som sa ich spýtala, či si prosia mlieko, ale keď ho nechceli tak som ich nenútila. A po asi 4 dňovej pauze som im dala na začiatok 50 ml mlieka. Trochu vypila a nechali tak. Ale zrejme ich to naštartovalo lebo na ďalší deň si už mlieko vypýtali. Ja som im zas dala iba 50 ml a keď ho vypili tak som im doniesla ďalšie 😉 . No a počas tej mliečnej pauzy som im dávala viac jogurtov a mliečnych dezertov, syr a pod. 🙂

margaretka11
26. mar 2009

Lubica letí to neskutočne. Ja neviem kam sa ten čas tak ženie, však má čas 😀

lubica69
26. mar 2009

A inak je zvláštne čo sa toho mliečka týka,že mi keď sme začali dávať kravské odvtedy mi už tie umelé vôbec ale vôbec nechce Ani sa ho nedotkne Skúsi a dosť Takže ho dávam psovi Je mi ľúto vyhodiť ☹

margaretka11
26. mar 2009

Lubica zacítil mäso 😀 , no chlap je to 😉

lubica69
26. mar 2009

No jasné 😅

lucka0122
26. mar 2009

baby ani moj patko nece nic ine len moje mlieko pritom ten bananovy sunar je fajny aj vanilkovy...a nece nic...mam uz malo mlieka tak neviem ako ho na to naucim...gurti jasne ze ideme robit oslavu..vy nie?

lucinkaaa
26. mar 2009

margaretka ty mi robis dobru naladu 😀 ide ti dnes karta 😀

tak ako tak citam, tak ten soplik sme chytili v MC v piatok? lebo my sme od soboty riadne chori - teda lia je riadne soplava a len odsavame a kurirujeme morskou vodou a Hedelixom, lebo uz jej to riadne zateka. normalne mi uz dva dni nespala cez den... no ked si na to zvykne tak ma moze rovno slahnut. 😅

lubi no ked mi to este par krat takto pekne opises, tak dam aj muzovi precitat a hadam sa aj zmenime nazor. 😀 😀 to s tym kojenim nezavidim, poznam doverne, dostatocne dlho som si to takto uzila....ale u mna to bol problem fyziologicky.

margaretka no ja fakt neviem kde sa ten cas tak zenie 😀

margaretka11
26. mar 2009

Luci 😉 😀 . Lianke želám skoré uzdravenie 🙂 . Ja teda neviem naisto, či sme si to priniesli z MC, ale keď tam bolo dosť chladno a keď boli otvorené dvere tak aj prievan 😝 . Ale samozrejme, že chápem, že keď bábätká búvali na chodbe v kočíkoch tak sa nemohlo zatvoriť, to dá rozum 😉 . Ale s malými som sa vyhýbala chodeniu medzi ľudí kvôli tej chrípkovej a pekne sa držali a zrazu v nedeľu (po tom krásnom piatku v MC) začali nezávisle na sebe sopliť. Nezávisle preto lebo Simonku si na víkend vyžiadala babina a Simonko bol doma s nami. A obom začalo v nedeľu tiecť z nosa 😝 . No dvojčatá, čo vám budem hovoriť, telepaticky si posielajú nielen informácie, ale aj sople 😀

lubica69
26. mar 2009

No ako čítam s tým mliečkom ☹ Zato my by sme uživili aj 2 kravičky a to ja mlieko ani vidieť nemôžem 🤐
Takže Miško je o týždeň starší ako Paťko To je ale dedukcia si nevšímajte
Lucinkaaa takže by si sa možno dala nahovoriť či druhé vôbec? 😉

lubica69
26. mar 2009

Inak Margaretka áno dnes perlíš sa len smejem 😵 ako to ty vieš tak pekne opísať

nikusa9
26. mar 2009

ahojte maminky..

o jo joooj, tak citam-citam, ze nas je naozaj viacej co sme ochoreli...my ako sme prisli domov, už v piatok, tak zacali sopliky riadne...a stale je Saska zasmrkana..Lucka, presne ani mne Saska dva dni nechcela spat ale dnes už spinka, cakam kedy vstane,ale zatial sa drzi 😉 😉 😉

lucinkaaa
26. mar 2009

margaretka tak ano, bude to z MC... lebo ja som tiez davala pozor aby nebola chora a dobre sme sa drzali.

lubica ja v tom mam celkom jasno ze aj druhe bude ale este veeela vody pretecie, no ale ked tak nostalgicky sledujem lubi ako to pekne opisuje, tak veru sa aj zacnem pohravat s tou myslienkou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre