Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

ninocka
9. aug 2006

vyhlasujem patranie po tehulkach v ba obvode 4?

mamutka
26. nov 2009

no, my sme ani v bytovke vytah nemali 😖 som nemusela takto dopadnut 😝 ale sme sa prestahovali, tak telo dostalo trochu oddychu, mozem ho zhumplovat nosenim 😀 a ja mam dr.tak na h...... ze od nej kartu beriem aj keby sedela na hrade. ozaj, mate dobru dospelacku obvodnu?

tin007
27. nov 2009

mamutka ja som v juni menila lekarov (teda presla som z medifery do procare v karlovke) a mam vseobecneho, ktory sa vola dr. matajs. nasla som na neho iba 1 referenciu a nebola pozitivna (nieco v zmysle, ze rad pije), ale ja na neho nemozem povedat ani pol zleho slova. napr. minule, ked som potrebovala listok na odb. vysetrenie, tak ma zobral v priebehu pol hodiny a bez slova mi ho napisal, hoci mal inych pacientov.

mamutka
29. nov 2009

ja chcem niekoho co najblizsie, lebo chodim velmi malo po doktoroch, ☹ ked uz musim, tak to fakt som v stave, ze sa neviem ani dostatocne scivilizovat na to aby som nastupila do dopravneho prostriedka. mame tu jedno zdrav.stredisko, asi vyberiem nahodnym vyberom. ale tak vyberal muz predtym, kym sme sa sem pristahovali a dopadlo to hodne neslavne. ta krava huci po ludoch lebo idu podla nej v nevhodnom case ( mm isiel z roboty o 17 a ona robi do 18 tak sa jej nezdalo, ze neprisiel poobede, asi jej nestaci hodina na toho jedneho pacienta co jej tam zabludi), na mna ze co sa po schodoch trepem v takom stave - sedi na poschodi, bez vytahu, no totalna dusevna mrzacka....
dnes sme sa odviezli s kocikom busom k tescu lamac, ze sa prejdeme odtial na partizansku luku, pobudneme v lese, no a za tescom sa hadala banda ozratych bezdakov, rovno v tom tuneliku pod vlak.tratou, kadial sa proste musi prejst, no, tak sme sa otocili ☹ zaliezli do tesca, kupili vianocny stromcek, take ometlo, ale tento rok nam musi postacit a potom sme sa pekne presli peso domov, na 40 min nam to vyslo. takze nakoniec fajn, ale tito asociali ma stvu, uz ked som tehotna bola, musela som sa uhynat ozratym bezdakom pod tescom, lebo sa dotahovali a vpalili medzi ludi ako s kosikmi isli.
len robia hanbu ludom co sa nie vlastnou vinou dostali do tazkej situacie a snazia sa dajako prezit ked aj na ulici.

tin007
29. nov 2009

mamutka vseobecnych dr. tu v dubravke (ci na saratovskej, alebo na sch. trnavskeho) nepoznam, mala som na sch. trnavskeho gynekologicku asi rok, ale bolo to o nicom... cakanie 2 hodiny, jej zname sa predbiehali, vysetrenie "vo dverach" a tak, ze hned polka cakarne vedela co ma trapi a pod. som si radsej zaplatila a bola som 3 roky v medifere a teraz v procare (medifera dost zvysila sadzby), to su uuuuplne ine sluzby a pristup. jednoducho tych 99 E rocne mi stoji za to, ze ma dr. vysetri o osmej vecer alebo cez vikend a na presny cas, takze cakam max. 10 min.
ja som bola dnes maleho na obed vencit tu po dubravke, v poslednej dobe sa rada prechadzam tym chodnickom poza zs, popri zahradach, kde je cvicisko pre psov (to len aby rec nestala)
inak, maly sa mi prestavil na spanie 1x za den, spi od cca 1 hod do asi tretej, co nie je take zle, ale vecer ma ide rozhodit: dnes prcek zaspal o 21.30, zobudil sa o 40 min a teraz tu zije a vyhukuje po nas 😠 asi zacnem aj ja po nom!

tin007
29. nov 2009

... no a rano vylezeme z postele o desiatej alebo aj neskor (co by mi az tak nevadilo, ale doobeda prd urobim!), nic to, idem ho nejako spacifikovat, do postele nahnat (samozrjeme k nam, lebo v postielke by hucal), snad bude ticho (nedufam, ze spat, ale mozno bude ticho lozit)

mamutka
30. nov 2009

mas doma zrkadlovy obraz mojho dietata 😀 ale vacsinou uz vstava skor, okolo 8, dnes sme dospavali tiez do 10, teda ja som ho nejak presvedcila, on uz riesil vsetko mozne o pol 8 😝
tiez som chodila do sukr.centra, euromedix, zmenili pristup taktiez, ale mam to aj daleko, tak som tam skoncila a teraz je to o nicom.....

nsoci
1. dec 2009

Ahoj maminky...

Tak uz sme konecne dorekonstruovali a je nacase zacat sa tu citit ako doma. Velmi rada by som vas spoznala a cez vas aj dubravku postupne... nie je veselsie stretnut pri kocikovani zname tvare a pokecat nez tocit osamele kolecka? Ak mate cas a chut co tak buduci pondelok 7.12. o 14.30 pri soche A. bagara v parku Druzby (ci ako sa vola ten park pri Damborskeho, Benovskeho?). Ak by prsalo, o den neskor. Tesim sa

Nsoci

sunny1112
1. dec 2009

Ahoj Nsoci,
my prideme. Dufam, ze stretko konecne vyjde a pridaju sa aj dalsie maminy a babatka...Tesim sa 🙂

mamutka
1. dec 2009

my sa radi pridame 🙂

tin007
1. dec 2009

ahojte, skusime prist, je to sice pre nas na uplnom konci, ale nejako uz prideme (si urobime prechadzku), dufam, ze vyjde pocasie

mamutka
1. dec 2009

tin a kadial pojdes? mozno mame podobnu trasu, ja som z Drobneho, pod Saratovom....

tin007
1. dec 2009

mamutka ta kludne vezmem na drobneho, len mi do ip napis cislo a kde by to malo byt, resp. sa stretnime niekde ale pred druhou, to bude dobra polhodina na prechadzku

bubatenko
2. dec 2009

no my sa budeme tiež snažiť prísť, uvídíme ako budeme spať......

zatím 😉

tin007
3. dec 2009

ahojte, dnes sme isli na obed na prechadzku, o.i. som potrebovala kupit ovocie, tak sme si to namierili do bednicky a ten obchod je zruseny! tak sme isli do panelaku pri krizi a ti otvarali az o 15tej. nastastie tam uz ujo predavajuci bol, otvoril skor a mohla som uspesne nakupit 😉 dieta tu teraz plni limity na olympiadu, hadze zirafu (taku z umelej hmoty) do dialky, nastastie pod nami nik nebyva, lebo by nas uz vystahovali 😀

mamutka
4. dec 2009

nas sa vcera skoro do polnoci hadzal po posteli ako ranena velryba, sliapal spiacemu tatovi na hlavu, ucil sa plut do dialky a do toho sa rehlil, ze som myslela, ze uz zabuchaju susedia 😀 ja to nechapem, ci to z toho mlieka ma tolko energie alebo co....ved ani moc nechce jest v poslednej dobe. ach jo....
esteze sa mi ho rano podarilo do 9.30 udrzat v posteli, inak by som tusim zaspala postojacky 😨
vidis, bednicka to uz je skoro pri tom parku na bagarovej, ci benovskeho, ak bola len jedna teda....ved to nebolo dlho otvorene, uz aj krachli?

tak v pondelok sa stretneme a porovname si deti, ci nenajdeme nieco co by nam naznacilo preco su take aktivne tie nocne sovy 😀

tin007
5. dec 2009

dobry vecer, my sme opat hore (vcera isiel spat az okolo jednej v noci 😠 😠 😠 ), dnes odkvacol pred deviatou, po desiatej sa zobudil (teraz vecer) a mame veselo: bubnuje na tatikov pupcok, rehni sa, nakuka mi na monitor a pod. zajtra ideme na 10tu na oslavu mikulasa, bude urcite mrzuty, lebo ho budem musiet zobudit rano (on by si pospinkal standardne do desiatej). asi tu necham chlapov nech sa blbnu a ja pojdem spat. inak vcera ma mm prekvapil: musel necakane vecer ku klientovi a ten ho necakane stiahol na kacicu (a to sme chceli mat konecne kludny vecer, bez prace, iba sa venovat malemu, porozpravat sa bez toho, aby volali klienti), takze prisiel asi okolo jedenastej, ale vyzehlil to tym, ze doniesol kacicu, lokse a 4 flase paradneho vinka. prave ich tu natahujem, ci si vylestili cizmicky - zatial nula bodov, takze mikulas sa nemusi unuvat 😀 😀 😀

nsoci
6. dec 2009

Tak tak uz krachli, stihla som tam len raz nakupit. 😉
Tesim sa zajtra, snad nebude prsat.

mamutka
6. dec 2009

joj, ja mam mat asi zatra hotove veci z fotolabu, tak sa musim do Saratova trepkat, a kedze moj velky kocik pre moje velke dietko sa do toho ich vytahu nezmesti, tak manducka to isti, nuz ale asi to necham na utorok, pojdeme pekne na nas dolezity parkovy meeting a po veci inokedy, aj tak to posielaju po jednom, nech sa to tam pekne nahromadi 😀 dala som urobit hrnceky s velkym uskrnom nasho juniora a kalendare, sa tesim 😎
kua, plienky musim prat, a to nas tatik je proti nedelnej praci, hlavne ze stat nad hrncami mozem 😝 idem, lebo mi to prihori

nsoci
6. dec 2009

Zienky tesime sa s Matkom na Vas zajtra. Poslala som IPcko asi 25tim maminam, tak snad sa nas par zide 🙂

sunny1112
6. dec 2009

ahojky, tesiiiime sa zajtra na Vas...dufam, ze bude pekne 🙂 a ucast bude velkaaaa 😀

tin007
6. dec 2009

ahojte, verim tiez, ze to vyjde, ma totiz prsat az do stredy 😢

tin007
6. dec 2009

dnes sme boli v rolande (dnv) na mikulasskej oslave, zial, dost zle to bolo zorganizovane (robili to 1x a podla mna ludia, ktori nemaju deti, resp. uz starsie, takze si nepamataju co potrebuju batolata), ale mikulas a cert boli velmi autenticki (aj ked pri mikulasovych reciach som mala obcas pocit, ze sledujeme uragan alebo senzi senzus ). kazde babo dostalo balicek (celkom vhodne spraveny, malicka figurka cokoladova, hracka - sme dostali rybu do vane, vlhcene obrusky a mandarinka) plus dospeli dostali kavu, caj a strudlu. vstup bol na otecka 2.50, mama s babom zdarma. sme vydrzali hodinu (deti boli prekvapivo dobre, ale bolo nas tam vela) a isli domov. poobede si maly schrupol a potom sme uz ani von nesli, lebo padla hmla ako mlieko, sme nevideli baraky, ktore su od nas cca 100 m (teraz to trochu lutujem, ze sme sa neboli prejst, lebo ak bude prsat, tak bude prcek doma dost nervozny). no a vecer klasika, 20.15 zalomil a o deviatej sa zobudil a teraz frci 😝

nsoci
7. dec 2009

Ak nebude fakt ze prsat tak ja tam budem. Taketo usychrane pocko bude asi az do jari 😀

Vcera som v tom mlieku isla peskom na Zeleznu a tam sme hodili kolecko s muzom, bolo velmi fajne, hoci kosaaaaa

miruska78
7. dec 2009

Ahojte kočky, teším sa aj ja na mega stretko 😵 , prišli by sme aj s Ivkou /ivkam77/ hádam počko výjde 😅 , zajtra by mi to už nevydalo, príde mi kamarátka okolo obeda a prespí u nás do stredy/.
Drobca zvyknem ukladať na spánok okolo 13 a potiahne tak hodinku, to by bolo super, bývame tiež na Drobného, tak tú polhodku by sme to mali akurát do parku... 🙂

dooscoby
7. dec 2009

ahojte baby 🙂 ...som rada ze mega stretko nam vyslo a aj pocko nam prialo....vdaka za peknu prechadzku 😀 ...drobcek uz zalahol je nakrmena okupkana a spokojne si odfukuje...ja som zbodla pizzu a rozmyslame si zahrat scrable...pekny vecer a dufam ze este dake stretko spachame pa

nsoci
7. dec 2009

ahojte vospolok

dakujem moc, ze ste tolke prisli, ani som necakala taku velku ucast a navyse take pohodove kocky

😉

sunny1112
7. dec 2009

ahojte, dnes bolo naozaj fajn...dufam, ze sa budeme stretavat castejsie 🙂

mamutka
7. dec 2009

no, mali by nam sirsie chodniky robit 😀
aj ja som rada, ze sme boli, junior sice zachrnel presne o 14.30, ale krasne sa v takej spolocnosti vybuvinkal, ide zozrat fotrika teraz 😎

miruska78
7. dec 2009

krásny večer maminky 🙂 aj ja som rada, že sme sa postretali a trochu pokecali, bolo to supeeer, teším sa na ďalšie 😵 ono to fakt dobre padne takéto "vyrazenie do spoločnosti" 😀

Náš indián sa ešte tvári ako že spať? A to je čo? Zalomil mi keď sme došli domov 😅 a teraz pozeráme superstar 😕 Dnes to má chudáčik trochu nabúrané, ale tak hádam sa čosi aj vyspíme v noci, tak krásne sníčky vám aj drobčekom 😉

tin007
7. dec 2009

ahojte, moje dieta si vyyyborne pospalo, takze opat tu zijeme na 110%, inak som taka "prefuknuta", takze zajtra iba kratky vybeh na hodku a pekne domkov. navrhujem buduci pondelok o druhej na peknicke, to je velke ihrisko vedla british international school za starou postou pred od saratov (uz lepsie to popisat neviem)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre