Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

poljaja
27. júl 2009

asi je to ozaj individualne...do porodu by mali byt este 3 tyzdne, ale uz by to malo byt v poriadku, aj keby sa drobcek narodil teraz...no ved uvidime...

loren a mala si aj ine priznaky spojene s tou zatkou, ako to prebiehalo u Teba?

sia222
27. júl 2009

čafte babky. tak ja teda od včera trénujem na materstvo tuším až prehnane.kua filipko má horúčky od včera večera tak som si nocku odžila so zábalmi:( vraj su teraz také kadejaké virusíky že nič len horúčka vysoká dva tri dni a niekt deti sa pak vysypu a jedobre.kua to je doba.ešteže je statočný a snaží sa aj piť aj ked už mu je z toho zle.
aine dík za bystričanku🙂a prečo si napísala že pažravá?🙂to je nejaký bb výraz?či len tak?bo som sa tu stretla napr soslovíčkom že nedorábaj sa ktorému asi do smrti nebudem rozumieť🙂
inak babky tie strie presne že mne sa objavili až po porode kedže som ajnáhle schudla.to som bola rada no ale zas tie strie..ale zas si povedzme kašlať na ne ked su deti zdravé a kedže sme bud tehotné alebo máme deti tak pravdepodobne máme ajj partnerov tak čo už so striami nech si zvyknu chlapci na to!!!
bohvie či našim dedom vadila na babkách celulitída a strie že? 🙂
ale tie strie su normálne na kolenách aj na prsiach oni su svine kade tade sa vyliahnu🙂)

miuš dík za rady.no so solením som vedela ja ani moc nesolím odkedy boli deti malinké som si na tio tak nejak zvykla a ked tak len morskou solou.no s tým pitím ti fajn povedal 🙂 ale asi logikuš je piť ved stále vravia že treba bo opuch je zo zadržiavania vody ked si telo robí zaobu.no budem fičať namelonoch nech to má obeh v tele.

petulig
27. júl 2009

cafte.poljaja drzim palce. Uz by to malo byt ok, tak kludne sup sup rodit 😵 Ja uz by som tiez isla. Sa neviem dockat krpatej 😀

poljaja
27. júl 2009

dakujem, petulig, teraz som v Brezne, idem k doktorke po kartu, bo rodit mam v BB, tak hadam zistime ako na tom sme...ale urcite to bude ok, ved ako inak? 😵 ...teda aspon dufam 😖

jacka
27. júl 2009

ja by som šla tiež ..len termín ešte nie je 😝 ....ale takto o mesiac...už možem...huráááá 😀 😀

sia a kedy ti prišli deturence...tak želám skoré uzdravenie ☹

sa citim ako starena...ma dobre bolí chrbát 😝 😝

už sa septembrovky balíte?

vraj zátka..ja som pri prvom nevedela o čom je reč....ako ste na to prišli že vám odišla 😕 😅 ..som ako začiatočník 😝

sia o bystirčanoch sa hovorí že su pažraví 😉

jacka
27. júl 2009

aine tak maličkemu sa páčilo....no rastie ako z vody..počkaj ako tie tri roky uteču..ani sa nenazdáš a..... budeš čakat dalšie bábo.... 😉

petulig
27. júl 2009

jacka ja som akurat urobila najazd na lekaren pred chvilou a som lahsia o 20 evri.Kadejake vlozky tam vlozky hentam, odssavacku na sople, podlozky do porodnice a jednu podprsenku za 10 evri kedze moju velkost som inde nenasla. No drahy spas totok 😀
uz to pomaly nahadzem do tasky, aby drahy kludnejsie spaval.Sa ma v pravidelnych intervaloch pyta, ci som uz pobalena 😵 dufam, ze nebude chciet nacvicovat utek do porodnice 😀

sia222
27. júl 2009

čafte. no dufam že mu to prejde bo už som suca tiež na porod🙂jáák o mesiac moja ja už rátam že tak o 3 týždne🙂 no ale to rátam ja a už vidím ako dr povie že to bude sept:((
už sme tu ako lazaret babky moje každej niečo je🙂 len tie odrodené su v pohode a naša lulu sa chystá na veselku!!!🙂

to som nepočula že Bb su pažraví 🙂) a to akože v čom? že chamtiví alebo v akom zmysle?

jaci aj už sa balím mesiac!!!niečo už mám na jednej kopke teda veci pre malinkého.ale už mám základ vyložila som tašku len som nie schopná tie veci do nej dať🙂

poljaja tak šťastný porod.no ja som veru tiež žiadnu zátku nemala ja som to tu počula poprvé od vás.a to už by som mala ovládať asi🙂)

jacka
27. júl 2009

petu..no pekne si oplieskala euráčiky..ale ved čo nesparíš pre svojho drobčeka 😉 ....ty si kupovala podprdu v lekárni? to čo tam stojí?...vraj nácvik 😀 😀 😀 😀...moj sa tešil ako rýchlo pojde do porodnice....a napokon sme išli div nie krokom.....a to som sa v nemocke chcela vráti že ešte nejdem rodit 😀 😀..ale už ma nepustili 😠

sia pažraví...všetko chcú 😉 ... ty máš termín asi skor....ale ja citim v kostiach že to bude nejaký 20 september 😠 😠 😠

petu..tu odsávačku si kupila na vysávač?

jacka
27. júl 2009

bože som blbá...ved si to tu napísala kolko stála podprda.......no...somnou to vyzerá biedne 😠 😠 javascript:addEmoticon('😝','vBody')

petulig
27. júl 2009

🙂 v pohode jacki. Sme tu na tom vsetky rovnako tak sa mi zda.Mne tiez vynechava 😀

mala tam kopec tych podprsiek teta, ono to boli zdravotnicke potreby nie lekaren v lazovnej. A su aspon podla mna kvalitnejsie ako u cinaka.Jednu drahsiu a dalsiu uz len za par supov kupim ak najdem cislo ovsem.
Taka mila teta tam bola, este mi aj sudocream dala zadara k nakupu. No bodaj by nie.
tu odsavacku som zatial kupila taku obycajnejsiu taku pumpicku. Sa mi to zdalo divne, ze na vysavac sak to kopu hluku narobi. Mali tam este elektronicku za 40 evri ale vsetko mat nemusim a hlavne za tolke prachy 😵

a jacka ani nestras ze 20 septembra. Ja mam posledny termin na 11 ho ale ja by som najradsej uz koncom augusta.

jacka
27. júl 2009

😀 😀 😉

ja som mala tiež tu na pumpičku..ale tá na vysávač nemá chybu a inu by som nechcela....mala som niekedy pocit že mu soplíky taha až "z päty" a tu som vyhodila 😉

za 4Oe????čo su vadný????? 😝

no ja mám termín podla sona 13. a podla pm 17...takže 2o to istí..možno aj neskor..ale koniec augusta by som teoreticky mohla...ale neverím 😒
a už teraz mám toho dost 😝

petulig
27. júl 2009

a ja to mam opacne podla pm 6 ho podla sona 11ho a ja by som uz aj teraz 🙂 no ale uz vydrzime.

Boze, tak by som si dala neico sladke. Ale vela sladkeho 😀 najlepsie palacinky s nutelou slahackou a orechami mnaaaam.To co som doteraz nepribrala, tak teraz za mesiac dozeniem asik 😵

jacka
27. júl 2009

jasne že vydržíme 😉

mne sladké vobec nejde...skor...kyslé...a najlepšie niečo dobre pomiešat..aby mi bolo zle 😀 😀

petu a ty ešte budeš chodit s svojmu dr. či ideš rovno do nemocky 😕

petulig
27. júl 2009

ja mam este 13.8. svojho dokiho a potom uz asi nemocnica. Neviem, zatial nic nehovoril. Ja som myslela ze posledne mesiace sa chodi castejsie ale objednal ma o 4 tyzdne. uvidime potom co vymysli. Ja by som najradsej len k nemu, ale kedze si chcem tu epi vybavit tak do nemocky mi treba ist tak ci tak. Len neviem od radosti , ze kde tam pojdem chaosit 😕

jacka
27. júl 2009

neboj nebudeš chaosit 😉

ja tiež nemám 100 chutí sa tam trepat...už len to čakanie ma odrádza 😝 ..a každy týžden...no dik 😠

sia222
27. júl 2009

čafte babky.petulig neboj ked ťa pošlu ved uvidíš ku komu do nemocky tak vojdeš do polikl a výťahom sa vytiahneš na druhé a tam su tie ambulancie gyndošské...je to tak do l-ka na jednej aj na druhej chodbe to nájdete.ale asi posielaju všetky ženy v tie pondelky na to prvovyšetrenie.sestrička mi hovorila že min pond tam mali len 35!!! kua tí muži su plodní čo? 🙂 to ti stačí sa tam potom informovať ako to máš urobiť a vysvetlia ti neboj že kam treba a ko čo.bud sestrička alebo dr sa potom opýtaj. jáj mne chrobák zaspal dufam že v noci zas nebudeme hore a že mu to rýchlo prejde.
inak tu podložku do podtele ani ja ešte nemám na to som zabudla.
inak ja som mala pri velkáčoch tu odsávačku normálnu vtedy neboli tie na vysávač.a ked mi to raz znám vraveli tak som sa smiala že im šibe asi že či to aj ksichtík cucká.ja som to použivala velice malinko len ked mali soplík pár krát a nevedeli sa vysmrkať.
jaci ja som to nejako prehliadla ja som furt v tom že budete mať babu a vy gulky zas?
tak to musíš pak aj tretie nech máš aj pomocníčku do domácnosti nie??
inak ja nechápem prečo sa to chodí tak že do nemocky posl mes to nebolo volakedy.normálne len k svojmu dr a ked sa blížil termín tak vždy povedal že ak neporodíte dovtedy tak dojite vtedy a vtedy.ani soná sa nerobili tak často a ctg až pred porodom už v kontrakciach a len nám na poradni brušká sestrička merala..aj tak je to tuším v každej nemocke inak aj teraz a každý dr na veci iný názor:(

mia78
27. júl 2009

ahojte.
a to tam aj tu podlozku treba?zo uz nedavaju?

my sme tiez kupili odsavacku na vysavac a ja si ju neviem vynachvalit aj ked mali jacal pritom ale to asi pri kazdom vytahovani soplikou..........

jaj ja by som tiez uz rodila ale este pockame kym doky pride s dovolenky nie sia...... 😀 , a skore uzdravenie........

ja som tiez otej zadke nic nevedela tak nieste sami ja som sa to tu dozvedela 😅 ........

poljaja
27. júl 2009

Ahojte mamulky,

tak po tom ranajsom poplachu som bola u dok., poslali ma na CTG, vsetko je ok, malinkej bilo srdiecko ako ma, obcas tam vyhodilo nejaku nepravu kontrakciu (citila som tvrdnutie bruska), nic konkretne mi vsak nepovedali...moze to prist kedykolvek, rovnako v priebehu tyzdna, dvoch, ale mozno sa to rozbehne i skor...tak o nic mudrejsia nie som, akurat viem, ze to pride 😉

do terminu su sice este 3 tyzdne, ale predpokladam, ze do 18.8. drobec cakat nebude 🙂

takze idem zbalit veci do tasky, bo zatial ich mam len tak polozene na kope, nech to mam pripravene...

najlepsie je, ze manzel je pracovne odcestovany na 10 dni, tak dufam, ze stihne porod 😖, v stredu mam ist opat na CTG atd, tak uvidime, co povie dok, mozno sa bude kupovat nova letenka pre ocinka, bo pri porode chce byt...

o tej zadke som to aj ja studovala rano...no zase sme o nieco mudrejsie 🙂

sia222
27. júl 2009

čafte.no miuš budme ho museť dočkať🙂jáj ja len dufam že tenn týžden potom mi povie že ma pozýva na sekciu k sebe 😉 a ked nie na sekciu ale ja vto stále verím 🙂 tak na epi🙂 som mu hovorila teraz že chcem aby bol pri tom tak som sa pýtala či stačí ked dojde z dovči a povedal že hej.toto moje malinké akosi stále štikutkuje.miuš ešte si mu nehovorila.? tá katka tam bola ešte vo štvrtok chudaledva sa gulala ale plná vitality na podpatočkoch a že ide peško domkov vysmiata ako lečo.bohvie či už neporodila včera mala termín🙂)uvidíme či vo štvrtok bude tam🙂jáj ja sa tam vysedím asi bo aj na sono idem najprv..

mne hovorila jedna kočka že to ctg može byť také kadejaké aj ked má babo štikutku
jáj toto ked tam bude takto kopkať tak mu to stehno možu namerať ked vystrelí noha cez pupík.

bože to aj vás tak babky kope či to len mna? šak ten bude mať vymakané stehná z toho ked sa narodí ako po by som mu superanabolon dávala...
no tie zátky teda fakt dobré že ja sa to dozviem pri treťom🙂) no je čas zavrania tak aj zátky už su🙂tak naše detičky tam neboli zakonzervované ...ja sa mejem že moja dcéra ked bude rodiť tak to už bude asi na dialkové ovládanie🙂)
neviem či treba tie podložky to ma napadlo ked peťu kupila..

petulig
27. júl 2009

sia to mi teta poradila v obchode, ze zvyknu kupovat. V porodke vraj daju niekedy, ale ked im to zasvinis tak viac tyinedaju a potom somru. Stoji to 14 sk jedna, tak som si vzala 3 pre istotu a uvidime ci ich bude treba. Ved mozno aj doma sa zidu. To je take nepremokave ze pripadne aj krpcovi to strcim do postele ked mi ostane 😵

jacka
27. júl 2009

tie podložky su super vec...mne ostali tak som ich dávala malému namiesto igelitu..teraz by by bodli 😝

sia ..človek sa učí celý život... 😀 hlavne o dajakke zátke...ktora ani neviem načo je potrebna 😀 😀 😀 😉

tiež si myslím že to vysedávanie je na figu..ale zas sa tam monitoruje srdiečko ..a neviem čo všetko ešte..tak to asi má nejaký ten význam..malinký 😅

kope ako o život....do stehien..aj ked je to nemožné....ale to su asi len krče 😝

pojaja ty si ešte nie zbalená...teda ja keby som mala všetko tak som pripravená aj rodit 😀 😀 😀 ...

dnes som kupila malikemu drobcovi plienky 1-Happy....dufam že mu bude dost jeden balík....neviete či su aj tesco plienky take malinké...však v porodnici dávaju tesco..ale neviem či som ich tam videla..alebo som slepá 😝

a stále si zabudnem v lekárni kupit tie porodnícek nohavičky...asi si to musím napísat na ruku ...fixkou 😠 moja hlava deraváááá

mia78
27. júl 2009

sia chistam sa mu to povedat tiez po dovolenke aj ako co ,lebo teraz povedal ze este je cas.......
mala kope kope kade tade 😀

v porodke uz tesco davaju ,ja ked som bola tak dali pampers....ved to je jedno....

sia222
28. júl 2009

čafte babky. no ja musím zaklopať že sme v noci bez teploty dufam že sa mu to nevráti.ale aj tak som nič nespala a som akoby ma valec prešiel:((
naj je babky že prvorodičky vedia ako tá zatka vypadá a my nie🙂)) no ak ma náhodou opustí a mám ju tam hádam budem vedieť že je to ono🙂) asi niečo ako korkov štupel??? ne? 🙂)
jáj ide asi zase teplúčko vonku už sa teším kua fix.

ved ja som práve rozmýšlala že to čo mna kope nie su krče ale to tie kopance mi tak robia divy tiež.no idem sa ja prebrať k životu bo dnes mam návštevu tak nech sa ma nelaknú

tak pekný dník slnečný 😠 😠 😠 😠

petulig
28. júl 2009

😀 no kde sme zeny ?

mne sa dnes tak drieme. Este vydrzat do tretej v robote a uz ma hadam nebudu potrebovat. treba mi uz co to aj doma porobit. Cez vikend chceme okno menit a potom tepovat. Tessssim sa na ten bordel. 🙄

jacka tie nohavicky to je riadna sranda, vcera som si vecer skusala aj podprsku aj nohavicky, no hrooza. Drahy mal zachvat smiechu 😀 a v tomto sa tam budeme otrcat pred doktormi. Nastastie ze su zvyknuti uz.

jacka
28. júl 2009

potím sa doma....vonka je na skapatie..ale pojdeme do bazenika 😉

petu...dobra antikoncepcia tie nohavičky,....že? 😀 😀 😀

no pred dr.velmi nie..na vizite pojdu dole...len vložka ti ostane 😉

sia aj tebe pekný horuci den 😀 😀

sia222
28. júl 2009

čafte.petulig a čo takto hodiť foto na koníka v tých poporodných dvojdiel plavečkách si makká? 😀
neboj potom ti bude nejaký dr fuk či na teba civí budeš sa tešiť z babiky a budeš rada že si sadneš na tie švi 😀
ja to musím isť pozreť tie gaťuš ešte som to neotvorila že ak to vypadá..
peťu ty tuším zahniezduješ už vážne..
jáj idem ja zajtra to sono dať skontrolovať dufam že to meranie nebude zas zlé a že nebudem lehniť v tom suchom vzduchu :(

jacka
28. júl 2009

ahojky...

sia tak držím palce..a potom šup na konika a daj vediet 😉

veru..hlavne to sedenie..ja som si normálne nemohla dlho sadnut 😝 ...a moj drobec by sa už mohol otočit.....normálne začinam hádzat paniku,aby ma nerezali 😝

sia222
29. júl 2009

bréé ránooo!!

díki jaci.
neboj ked rozrežú tak zašijú...jáj inak ja ti zdravo závidím ten predporodný optimizmus že tak tužiš po normal porode..
no nejak sa tu vytrácame kdeže sme babky na plážovom??či v skanzene??to dúfam nie..

tak pekný dník dnes nám zase hlásia len niečo málo cez 30 😀 😢

jacka
29. júl 2009

dobréééé...fuj sa neviem dočkat tej horučavy 😝

no ja neviem..ja nemám chuť s takýmto brušiskom chodit niekam a už vobec nie po horucej pláži 😝 😝 ...už mi to ide na nervy a mám toho dosť

sia...sa bojím rezania a dostávam s toho depku že ešte nie je otočený..však už tam nebude mať vela miesta 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre