Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

sia222
11. dec 2009

čafte.
peti presne ako píšeš mojmu filipkovi to napr fenikel ešte zhoršil tak myslínm že može byť ale napr patíkovi dávam do mlička zakaždým par zdrniečok od humany bylinky fenikel a jemu to robí dobre..
no náš buva relatívne ok ale žeby sa prebavil nemožem povedať mám pocit že sa nudí ked je hore a nič ho nebaví tak nervačí🙂)))
my sme nejaký najopak 😀 😀

petulig
11. dec 2009

probiotika berieme to pomohlo na brusko ale prdy nepreestali.a tie probiotika sa davaju do caju tak musim iny cajik kupit asi.ja necakam zazraky ale aspon aby sa to nezhorsilo.Inak mi aj malo papa,trha sa od prsnika neviem vo ma za obdobie.Som ju vazila a za mesac max 300g pribrala .Asi skocim k doktorke pokecat aj ked neverim ze nieco nove sa dozviem.

sia222
11. dec 2009

peti skus jej ho zmeniť ten čajík ja to tiež obmienam aby to nebolo stále to isté a ten fenikel nie je dobré piť stále zas to jej daj isto aj dáky iný ak jej dávaš a občas fenikel

za mesiac? to asi fakt malo teda neviem ale podla toho čo s bajoko priberá..

iwusca
11. dec 2009

ahojte
no ja to nechcem zakriknut ale my spavame celkom fajn. asi je to aj tym ze dokrmujeme ked vecer o 22 spapci 150ml tak spi do 7 rano. a dnes som ju o siedmej nakojila a spala asz do 11 😀 (klopklopklop,)

a ja tu antikoncepciu beriem a nejaku zmenu som si nevsimla. ani krvacanie ani menej mliecka ani nic...asi som daka odolna 🙂

dieta mi mrnci musim ist 😉

petulig
11. dec 2009

no kde ja ta spravodlivost kua 😀 iwusca nech vam to vydrzi . My ostatne to uz budeme musiet vydrzat.

sia222
11. dec 2009

veru veru

ivus su baby kt to absolutne nič nerobí mne tiež ina anti ked som brala nič nerobila..len táto..takže zase indi vindi

evabb35
11. dec 2009

petuig, mám už veľké dieťa, ale keď čítam tie Tvoje starosti, dovolím si poradiť - my sme nedávali piť čaj, ale ja som sa nalievala čajmi - feniklovým, pre dojčiace matky. Veľký pozor som si dávala na stravu - jablká som jedla len bez šupky, dokonca aj jablková šťava môže vraj nafukovať bábätko, tak ani tú som nepila len tie čaje. A probiotiká som bábätku nedávala, ale sama som ich jedla. Máš knižku Nežná náruč rodičov od Evy Kiedroňovej? Tam sú ukázané polohy dobré na odgrgnutie - my sme používali polohu tigrík a potom sme nemuseli dlho pochodovať kvôli odgrgnutiu. Držím palce.

evabb35
11. dec 2009

Petulig a ešte ma napadlo, skús vyradiť mliečne výrobky. Či tam nebude alergia na mliečnu bielkovinu.

evabb35
11. dec 2009

Čo sa týka čajov pre malé bábätko, tak mne skúsené maminy radili nedávať žiadne čaje. Vraj mnohé bábätká zle reagujú aj na feniklový čaj. Skús si pred dojčením odstriekať mliečko a až potom priložiť, aby sa bábätko rýchlejšie dostalo k zadnému mlieku.

jacka
11. dec 2009

ahojte....tak ja som včera totálne penila......poobede spal celu hodku...od 2-do 3...o 6 kupanie a rýchlo psať...a o 7h vyspatý................tak sme kikiríkali....až do 9h.....juj som mala nervy

ktora to tu otehotnela cez antikonc......lulu?....to sa vám ako podarilo?....zabudal si vziať alebo si brala antb.?.....ja zatial aspon pokial nebude papať normál stravu tak nejdem pchať do seba nič............... 😉

veru...indy vindy......tak ako sem my ine tak aj na babätká zaberá inakšie....ja som napr.nemohla na jablko ...ošupane..ani kuk...a hned ho bolelo bruško....a teraz si dám aj dva mesiačiky mandarinky.....a nič sa nedeje....aj jablko....takže ...je to uplne iné 😉

peti však sme ženy......už ked sme zvládli porod.....tak toto nás nerozhádže 😀 😀 😀 😀 ...aj ked si myslím že na tu bolesť sme každá zabudli,nie?

sia222
11. dec 2009

čafte ty kokso ja som ko 😀
luci sorry sa mi nedalo čakať bo mužo sa ponáhlal už sme tam boli od jednej a to ešte zabudol že dnes ide so mnou hlavne že sa mi včera sám ponukol 😀 😀 no chlap patíka som preložila len do postielky a šup čípok a buva dalej🙂)

jaci mne gyndoš tiež povedal že to nie je na 100pro že aj tak treba dávať pozor a ja poznám jenu kočku čo dva krát cez anti otehotnela a zas mám napr kamošku čo bola sama ale jedla firt anti že keby sa jej nááhodou nejaký chlap do cesty postavil tak sme sa jej smiali 😀
jaci ty si nám akosi rýchlo na tu bolesť zabudla ty sa chystáš na tretie či čo? 😀
aj tak mi to neide do hlavy že tie vaše deti tak malo buvaju..ako pochopím, ešte to moje bo ked to narátam aj ked sa zobudí a buntoší o tretej ale spí od 7večer takže ja trubka keby som zalahla vtedy tak som ako svieža a nepijem redbul 😀 a potom ešte nad ránom zaspí na hodku dve akokedy..cez den je to biednejšie ale on v podstate ked to naratam spolu prespí vela hodín dokopky..
kua to kým človek poskuša čo babu pasuje na bruško aj rok bude mať

evabb35
11. dec 2009

Na pôrodnici mi sestrička vravela, že mamičky, ktoré dojčia,by mali jesť všetko. Ale priznám sa - neriadila som sa jej radami. Takže čokoládu som nejedla, mlieko som nepila, jedla som z mliečnych výrobkov len tvaroh. Stravovala som sa veľmi jednotvárne - len to, čo som mala overené som jedla. Koliky sme nazažili. Naduté bruško bolo - to áno, ale až do kolík to nešlo.

sia222
11. dec 2009

peti nemáš taký zelenkavučký kočik? dnes som idela na fončke takú babu ale z auta a zozadu a tak by sa mi zdalo aj že by si to mohla byť ty 😀

jacka
11. dec 2009

sia ja sa chystám..len moj muž nie 😀 😀 😀 😀 😉 ......čosi....dalšieho nespavca doma nepotrebujem..a tri deti stačia( myslim tým aj muža) 😉

aine04
autor
11. dec 2009

caute,
jamatka diky za tip na tie kvapky.... vyskusame. uz zacinam mat nervy, preslo mu to na hlasivky, nie a nie to doliecit za dva tyzdne. nastastie aspon teploty nema. ozaj a nebola si vcera nahodou v europe? so zelenou cam cortinou? videla som tam zienku, co by si mohla byt ty 😀

sia222
11. dec 2009

jacino to si vystihla ten moj je občas aj za dve tri deti 😀
kua že som saja nenarodila chlapom.. 😀

jacka
11. dec 2009

suhlasím s tebou.....sia......preto mám doma samých chlapcov 😀 😀 😉

mia78
11. dec 2009

ahojky, nam sa spustili sopliky 😒 asi sa nam zacali zubky predierat povedala doktorka ze ma take dasienka.....

mne mala teraz dobre spinkala budila sa len na papanie a to spala od 18:00 ale uz o druhej rano sme boli hore do postvrtej potom este pospala a cez den sa da aj ked vyzaduje pozornost aby sa snou stale niekto rozpraval ........

no to tak ked mozme spat tak nespime a ked sa nam neda tak by sme spali 😀 😀 😀

to asi skoro vsetci muzici su taky co im podnos nedas tak si nezoberu 😀

jamaat
11. dec 2009

Môj mužík je výnimka. 🙂

Ja som jedla a aj jem všetko. Len si nedám napríklad kilo mandariniek naraz ako kedysi, maximálne 3 za deň. 🙂

aine, veru bola som včera v Európe. A kočík už máme športový, nie vaničku. Ale zelenú Camku.

lulu26
11. dec 2009

caute babky,

sia, v pohode...pocuj, buduci tyzden som tu uz sama, vlastne od zajtra..tak sa mozme dohodnut a mozem aj ja s malou k vam dobehnut, ked je take pocko, alebo aj ty k nam..
pocuj, kolko stali tie vakciny? to treba 2?
jaj, ano ja som otehotnela cez antikoncepciu, nezabudla som brat, ani som nebrala antibiotika...len sme prechadzali z cilestu na inu..takze ja neviem aku mi nasadia teraz 🙂
no, ja sa na druhe necitim najmenej 5 rokov, a na porod si spominam dost dobre, stale citim tu bolest, ak si spomeniem sakra 😝
takze najblizsie obdobie na to nemyslim..
my sme za 20 dni pribrali pol kg, tak dr. chvalila..teraz mame prave dnes 6tt a mame 4420g..a 55 cm
petulig to asi fakt malo priberate..ty len kojis?
ja som preto za umelu vyzivu, tak viem, kolko davam a ci to aj spapa..ked cicala kazdu hod. hore a nevedela som, kolko vypila..ale to kazdy ma na to iny nazor..jasne, pokial je dobre mliecko a nasyti ju tak ok..
my sa budeme spoznavat asi len podla kocikov 🙂
sia tiez spoznala v meste na Mikulasa moju mamku len podla kocika 😀 ja som bola domka..
zajtra mi jedna baba donesie ten babyvak lodger, tak som zvedava, asi jej ho malej kupim..jaj, zajtra dve skusky, vobec sa mi nechce..sproste politologicke vyrazy..od aristotela po Marxa, horsie je, ze im ani nerozumiem.. 😒

petulig
11. dec 2009

siaa okolo druhej to mohlo byt? isla som do mesta popri usvite a taky jacavy kocik ako mam ja nema hocikto takze ma poznat do dialky.mala si trubit 😀
u nas sa uz spi, dufam ze lepsie ako posledne dni. Caj som uz nedala, kupila som na spokojne brusko tak sem tam jej dam. Ja aj ked som pila pre kojace matky caj tak mala tiez prdy, tak neviem ci uplne neznasa ten caj alebo co.
Ja sa bojim uz cokolvek zjest, taky si davam pozor ze to mam strasne jednotvarne, ale co uz.

to priberanie ono to je vlastne za dva tyzdne tych 300 g , este mame 10 dni do dalsej rehliadky tak hadam este nieco naberie. Ale kaka pekne tak hadam aj papa, co uz ja viem.Takto je to tazko ked neiem kolko vlastne vypije.

evabb35
12. dec 2009

petulig, jednotvárnejšiu stravu ako som mala ja určite nemáš. Nejedla som ani cibulu, hrach, brokolicu, zemiaky, citrusy, hrušky, slivky, čokoládu, keksíky, med, kečup, cukor minimálne. Žila som na ryži, cestovinách, kuracom vývare /len mäso vo vode, mrkva, petržlen a soľ/, kuracine dusenej len so soľou, s mliečnych výrobkov som jedla len tvaroh a nalievala sa nesladeným feniklovým čajom a čajom pre dojčiace matky. Až po 6 mesiacov dojčenia som skúšala postupne všetko zaraďovať, ale tie prvé mesiace som žila na ryži a kuracom vývare a pravudpovediac bola som rada, keď som stihla aj to zjesť, lebo mi tak málo papalo bábo, že som kŕmila aj každú hodinu počas dňa. Takže som sa nalievala počas dňa len tými čajmi. Takisto kozmetiku som používala minimálne a parfém som nepoužívala vôbec. Nechcem tu viac sa už ani rozpisovať, lebo sa bojím, že sa tu niekto do mňa obuje, že čo som to mala za výživnú stravu počas dojčenia. Ale určite si skús zohnať knižku od Kiedroňovej, nám veľmi pomohla, dovtedy nám bábätko si neodgrglo, kým sme nezačali praktikovať polohu na odrggnutie od Kiedroňovej. Prípadne by sme sa mohli dohodnúť a môžem Ti ju požičať.

petulig
12. dec 2009

evi no ja uz postupne zaradujem kadeco, aj trosku cokolady si dam. Vcera som ten cajik nedala a spali sme uplne v pohode Tak putoval hlboko do skrine. Kupila som iny, ale budem davat minimalne a uvidime. Ja tiez velmi nestiham jest, ale snazim sa uz kvoli malej, ked vsade hovoria ze ma byt plnohodnotna strava a neviem co vsetko. Len nenapisali ze kedy to stihat varit🙂
no idem ja, ideme na punc a pozriet ten kamion.

evabb35
12. dec 2009

Uvariť - to som stíhala aj pre manžela ešte iné pikantnejšie jedlo. Len jesť som to už nestíhala. Ak - tak len na etapy a väčšinou potom nachytro studené a často narýchlo s bábätkom na rukách. Často som mala dilemu či jesť alebo spať. Často ma zmohol spánok a zaspala som hladná. Stačilo, aby som si len na chvíľu ľahla a v momente som tvrdo spala. Jedla som multivitamíny pre dojčiace matky.

aine04
autor
12. dec 2009

ahoj 🙂
jamaat, no vidis, tak si to asi bola ty, ale bola by sranda keby som prepadla nejaku babenku, ze: "nie si ty z kona?" ja som ta videla pri potravinach, malicku si mala poobliekanu v takej ruzovkastej kombinezke ak si dobre pamatam, nie?

baby, no ja som sa tiez poriadne obmedzovala tie prve 4 mesiace a potom len postupne som zaradovala niektore potraviny. moznoze niekto povie ze kojaca matka ma mat pestru stravu ale to potom asi nezazil tie revy kvoli brusku a prdkom.
ale snazila som sa papat tak aby som nikdy neostala uplne vyhladnuta, lebo ako nedavno pisala lulu, ja bohuzial tiez nepatrim k zenam ktore maju mliecka a mliecka a nemusia sa ani extra snazit. mne sa hned prejavilo ked som menej jedla alebo menej vypila.
zato teraz je to uz pohodicka, kojime len ranko, poobede okolo tretej, pred spanim a v noci sa mi raz zobudi. inak to som celkom zvedava ako ho oducim od toho vecerneho kojenia a toho nocneho, ostatne si viem predstavit ze nahradime ale toto bude skuska....

jamaat
12. dec 2009

petu, tak možno Miške ozaj vadí ten fenykel, lebo ten býva aj v čajoch pre kojace matky.

aine, hej, motala som sa pri potravinách, obzerala som tam v stánku bohovské kozmetické taštičky, také srandovné farebné. A čakala som na chlopa so svokrou, kým v Ikare nákup urobia. A Emka mala ružovú kombinézu, takže bola som to stopro ja. 🙂

petulig
13. dec 2009

prvaaa..tak hlasim aj dnes pohoda noc, dva krat hore a spali sme od osmej vecer do pol osmej rano. Keby ze jej to vydrzi🙂 dnes ideme stavat stromcek som zvedava ci sa bude nejak tvarit na tie svetielka 😀

jamaat
13. dec 2009

petu, tak to je ozaj dobrá noc. Verím, že už to teraz bude lepšie. Až do 5 mesiacov, kedy sa jej začnú tlačiť zuby 😉

lulu26
13. dec 2009

ahojte,
tak ja som sa bola s malou prejst na punc, cudne kukal na mna ten v stanku, ale co uz..ze tlacim kocik a punc 🙂
skusku mam za 2 a to som sa na nu fest bala a druhu, co som vedela, tak nam nedala urobit vsetkym, sakra fest ma to serie..
jej, peti, tak konecne super noc..
no nasa na svetielka reaguje a hlavne na luster v obyvacke, nevie sa vynadivat..tie vyrazky co sme mali, asi to ma z kozmetiky, 3 den ju kupem len v cistej vode a zmizlo...sakra, tak som dnes kupila biodermu, mali v lekarni v europe akciu, za 15 eur aj mydlovy gel a telove mliecko..inac by to stalo 32eur, a ked aj toto jej bude robit zle ma porazi..
nepouziva niektora bubchen? zostalo mi sampon na vlasy vobec nepouzity, ani telove mliecko...olej to uz vynicim na sebe a krem na dupku to jej nic nerobil..a kremik na tvar do zimneho pocasia, som dala asi len 2 krat..kludne dam za dakujem, nech posluzi ako ma stat..
a my sme uz dali aj stavicku z jablcka 3 lyzicka, hm, to jej ale chutilo, dnes dame mrkvickovu, tak uvidime..
peknu nedelu, idem pozriet marecku podejte mi pero..malu som este zaparkovala k oknu..

jacka
13. dec 2009

peti....aj ja chcéééééééém......... 🙂 🙂 🙂 ...no super noc ste mali.....mi nanič..ako každu

lulu.....no že som zvedavá 😅 😵 ...ako si prišla na to že že si tehotná...normálne ti neprišla mrcha?......a nebálala si sa že maličkej niečo bude ked si brala anitkoncepciu dalej a nevedela si že si tehoška?

ja som používala bubchen......však to je dobrá kozmetika... 😵..prečo ju nechceš?......a bioderma je vraj najlepšia zo všetkých 😵 😵

no mia......tak ja už asi dosaanem mrchu .....a možem kojiť o sto šesť 😠 😠 ...to iste som mala aj pri prvom..tiež sa hned dostavili 😝 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre