Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

jamaat
9. aug 2009

sia, ten vak som kúpila až vtedy, keď malá nechcela vôbec spávať, stále plakala a ja som ju už ani nevládala držať na rukách. Nestačilo totiž sedieť a tak ju držať, muselo sa chodiť. Pár krát nás zachránil, teraz už ho používame menej. Naučila sa spať v kočíku a teraz posledné dni aj v postieľke. Mali sme ho ale teraz na dovolenke a využili sme ho v lesníckom skanzene na Č. Balogu, kde sa s kočíkom nedalo chodiť, a aj v skanzene Pribylina. Celý čas sa v tom nosila a spala.

petulig, v Tatiane som si kúpila taký tenký bavlnený župan do pôrodnice, ale mala som ho asi iba raz na sebe. Tam je tak teplo, že som behala len v nočnej košeli. Ale teraz doma ho nosím často, je super taký tenký.

sia222
10. aug 2009

čafte. no petu tie bolesti su bežné presne ako na mrchu len tie moje už akosi nastupuju v pravidel intervaloch.včera tak po 5hodkách a v noci som sa zobudila na bolesť tak každe 3 hodky a trvali tak pol hodku.tak som aj myslela že ak to pojde takto dalej nadránom odcházíím🙂)
ale pak som pridriemkala.jájj kríže mi idu odpadnuť..tak uvidím čo bude dnes..a zajtra čo dr povie ak tam nenacválam dovtedy🙂)či su to len falošní poslíčkovia a obajvia sa zas za týžden abo sa to zintenzívni.

s tým županom to je tam fakt teplo ako fras..
jáj idem asi troška zalhnuť zdriemnuť pokial sa dá bo ak sa bude chcieť drápať von moc nepospím🙂)

petulig
10. aug 2009

caftee no tak teraz neviem ci ten zupan vobec budem trepat. On je taky fajnovy hunaty ak je tam tak teplo tak asi zbytocny.
ozaj sa chcem opytat, prislo mi vyjadrenie zo socialky o materskej . Nieco som pozerala na nete ale nie som si ista. Posielali ste do socialky do 30 dni od prijatia tohto rozhodnutia nejaky papier, ze chcete aby za vas platili 2 pilier?
Ci to staci az potom po porode aj s rodnym listom poslat?

sia222
10. aug 2009

čafte.paťu ak sa rapídne neochladí tak ten hunaty nechaj asi doma a kup si nejaký ľahší.ja som tiež tak urobila a hlavne ten čo mám na doma je bielunký a mám ho rada a nechcem si ho zničiť.niekedy nezabrániš krvavemu flaku.tak som si kupila len na tento učel🙂ale tiež sa mividí dosť teplučky na to prostredie.zaleží ako bude a na ktorej strane budeš mať izbu neda sa tam otvoriť okno.ja ratam aj s tým že aj tie pyžamá a košele čo brem možu skončiť v koši potom🙂)
aj mne došlo z poisť ale je nemám IIpilier tak ti neviem poradiť.ale mne tam dali o tom rodnom liste že nemám zabudnuť a je tam aj číslo na nejaku pani tak si cinkni ak to tam máš aj ty.

petulig
10. aug 2009

ja som to len tak zbezne prestudovala ma zaujimala hlavne ta suma tam 😀. Ked citam co vsetko po porode treba vybavit tak sa mi do toho voobec nechce.

asi pravdu mas, pojdem tuto u nas k cinakovi a kupim daky obycajny zupan to by chcelo daky cerveny 😎 asik. Ved aj ked navstevy dake pridu, nerada by som tam pobehovala v nocnej koseli. Ja si beriem take stare kadejake ,,velmi eroticke,, 😀
boze ja sa uz nudim doma, porazi ma.Mam horsie dni ked len lezim a polohujem sa ale dnes by som daco robila a nemaam co. 😕

sia222
10. aug 2009

no to presne poznám.ja som už povysávala ale zas to nechcem prehánať🙂)bo mi tvrdne brucho.ale ja som tirž týpek čo nerád lehní.joj už sa tak teším na tulačky potom to zas bude spotreba PHM🙂)
ja som si kupila krížovky včera🙂)ale odkedy som mala tie bolesti asi mi fakt hrabe už dobre sa mii vylepšila nálada normálne..aj to počasie je ok dnes však.no idem ja už ozaj na chvílu zalahnuť bo mi umru kríže
inak ta suma čo je tam je určená na den.to s kolk.dnami rataju nevieš ako to je?že či akoje kalendar meciaci alebopčet prac dní?

petulig
10. aug 2009

malo by to byt podla kalendarnych dni. Cize ked ma mesiac viac dni dostaneme viac 😀 .
ja cakam majstra kym mi pride okno dokoncit a mozem sa konecne pustit do malovania.Teda ak sa ho dockam dnes.

sia222
10. aug 2009

idem dať aktual foto bruška.máš menšie?mne sa teda nezdá že ja mám malinké teraz za pol týždne pekne podrástlo smerom dopredu teda🙂)

petulig
10. aug 2009

jeeej pekne brusko. dam aj ja len v tomto bordeli sa nemam ani kde odfotit🙂. Ja mam trosku mensie ale zas asi nie ovela. Teraz mam pocit ze sa zas zvacsuje , uz by teda nemuselo.

petulig
10. aug 2009

straasne mladucko vyzeras na to ze tri detvaky uz skoro mas 😀

mia78
10. aug 2009

ahojte, no ja som sa tiez uz zbalila uz len cakam 😀 ,tiez mam obcas pocit taky cudny a ked chodim obcas aj dole tlaci a zupan som kupila taky letny......
jaj uz len potom mojom zbojníkovi nevládzem riadit 😅

petulig
10. aug 2009

no uz sme tu lazaret 😎 uz aby bolo po. Mne konecne dostierkovali huraaaa a mozme sa pustit do upratovania. Ak niektora chcete uz porodit tak pridte kludne pomoct 😀

sia222
10. aug 2009

no teda ozaj lazaret🙂) aspon máš čo robiť🙂) dík za komplimenty to tam nie je moja vidno tie vrásky a strie🙂))

no som zvedavá miuš čo zajtra.no ty to máš horšieon je ešte malinký tak riadiť treba po nom🙂
mne už sa mužík tiež smeje s tým padaním z ruk..už ked počuje ako som do niečoho kopla vie že mi niečo padlo a odkopávam to na jedno miesto všetko a oak to pozbiera🙂

zuzula20
10. aug 2009

Cavte baby, jacka ma pokazeny pocitac. Ale inak je vsetko ok, este stale je 2v1. Pozdravuje vas.

mia78
10. aug 2009

tak super ja ze uz si niekde s malinkym 😀 ,
ja vyjedam melon akurat to bude zasa noc..................... a inak bola som dnes v lidli a este mali tie kojace vankuse dva hned na zaciatku ako sa vojde prvy regal...................

sia222
10. aug 2009

zuzula tak ju pozdrav a nech to po večeroch opravuje že nám tu chýba do partičky🙂)ja som už tiež dumala či sa jej náhodou niečo nepritrafilo zlé..
a keby nebola dva v jednom to by nás dožrala teda 😠 😠 😠

miuš a stým melonom toje asi jedno nie ved aj tak stále chodíme
inak ten vankuš maju aj v nemocke myslím že maminky si ho možu pičať asi nejaký dobrák sponzor.tak je možno ok si ho tam skusiť najprv. no to ja zas budem mať iný problém pri kojení🙂)že iste mi bude stále pohodlnejšie z jedného a pak zas nezoženem podprdu ktorá má košíky o číslo rozdiel.asi tie čo mate deti to popznáte nie? 🙂))

iwusca
10. aug 2009

baby kupujete odsavacku mlieka? ,me sa to zda celkom drahe co som kukala na nete a ani neviem ci ju budem vobec potrebovat. 😝 ..
poziciavaju ju v rooseveltke?

dnes som mala nakupnu horucku a pokupila som zasa par veci cez net tak sa tesim 😀 mal by mi niekto zobrat tu kartu lebo to nemdopadne dobre 😀
a mate nejaky tip kde zohnat dobry a nie moc drahy fusak(na nete som nasla aj za 200ecok 😲 🙂 )? a pripadne aj tu odsavacku?

jamaat
10. aug 2009

Ahojte bruškatky. 🙂

iwusca, plno inzerátov na odsávačku je aj tu na koníkovi. Ja keď občas treba, si odstriekavam ručne, to neničí bradavky ako odsávačka.

sia, vyzeráš ozaj skvele.

loren
11. aug 2009

baby ja mam este s prveho tehotenstva ten kojaci vankus ale ten s internetu drahy s gulickami mam k nemu aj nahradne gulicky ale je lepsie ked je akoby menej nafuknuty ja som ho skoro vobec nevyuzila pre mna zbytocna investicia zato odsavacku mlieka som vyuzila maximalne a nebyt toho ze uz mam jednu tak si kupim elektricku setri cas a neboli tak ruka ked odsavate 🙂

aine04
autor
11. aug 2009

caute 🙂
dlhsie som nebola a dnes sa zavislost na konovi naplno ozvala 😀 idem si vas precitat ak mi maly dovoli...

iwus ja som odsavacku nevyuzila skoro vobec, nemam tolko mliecka aby som aj nakojila aj odsala, take obdobie bolo iba chvilku, navyse to bolo dost pracne, lebo mam len manualnu. to dopredu asi nikdy nevies ci sa ti zide alebo nie 😒

sius ty si uz na rozpadnutie 🙂 🙂

aine04
autor
11. aug 2009

no kocky mate pred sebou uz fakt len posledne chvile s bruskom, zachvilu ste tu vsetky s miminkami, to tu bude pusto.... hadam len my s jamaat sa tu budeme isty cas rozpravat 😀 😀 😀

sia222
11. aug 2009

čaf aine. no aj si nám ožila vidím🙂 kua ked v noci cítim tie kríže ako sa mi rozťahuju tak tiež mám pocit rozpadnutia.no idem sa ja trošken omakeupovať bo ked sa dnes zas nejaký dr zlakne mojej diagnozy nech sa nelakne aspon mna🙂)
no ja som mala aj note v nemocke myslela somže chytím cez okno našu sieť z domu aj som chytila ale bol slabo signál velmo .možno keby dovtedy zmyli tie okná by to bolo lepšie🙂)

ako malinký?bože ale vám aj s jamatkou riadne rastú tie detičky. ja som takto pred 10 rokmi rodila večer opol 8.
ak sa pamatáte bolo zatmenie slnka cez obed každý pozeral cez negatív🙂) na oddelení nebola ani noha🙂)v TN

zuzula20
11. aug 2009

sia 😀 😀 😀 ten pocitac uz asi opravit nepojde, musia kupit novy. Pozdravim ju. A ty mas kedy termin? Este si 2v1?

leniccka
11. aug 2009

baby, fruhwald ma dovolenku alebo co??? nedvihaju mi tam uz druhy tyzden telefon a chcem uz ist na kontrolu...

please napiste mi 🙂
paa

petulig
11. aug 2009

😀 cafte sia tento rok to na zatmenie nevyzera 🙂 ale pekny by bol datum 9.9.2009 🙂
som chcela ze dnes pojdem ten zupan pozriet, ale no chce sa mi v tomto pocasi.
pozdravujem aj ja jacku, nech sup sup sa posnazia, chyba tu do partie
no idem ja citat, kupila som si maminku novu tak nech swa este daco mudre dozviem 🙂

petulig
11. aug 2009

leni pokial viem tak kamoska tam bola minuly tyzden a v pohode. Ja idem teraz vo stvrtok tak ti poviem. Ale skus volat na pevnu linku. Viem ze na mobil sa envedela dovolat ani ona dlho.

leniccka
11. aug 2009

petulig, dakujem ale ja praveze volam len na pevnu a nic... 😒 budem skusat teda dalej a castejsie 🙄

jamaat
11. aug 2009

petu, pripomenula si mi, že som si chcela pozrieť časák Mama a ja. Žienky z našej termínovej témy ho veľa odoberajú. 🙂

aine, kúpila som dnes vibračné kresielko, tak som zvedavá, ako sa bude na to Emča tváriť. 🙂

petulig
12. aug 2009

raaanko.. 😀 ja uz dnes pobehala obchodov jaaj na tyzden mam dost. Objavila som plienky aj velke osuskove v rempe, som ani netusila ze to tam mozu mat.

jamaat a aku znacku si kupila? Ja tiez nad tym rozmyslam, ze by som casom kupila, ale mozno dostanem z roboty ako odchodný darcek uvidime. 😵

petulig
12. aug 2009

babky poradte kde v BB je obchod s latkami s detskym motivom? Jedine co ma napada je dom textilu stary komunisticky a inak netusim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre