Chceme druhé bábätko. Začíname v 02.2009. Pridáte sa?

didusa.risulo
28. okt 2008

Ahojte mamicky, ale aj este nie mamicky, my mame 2 rocneho syna, s manzelom sme si povedali, ze druhe babatko chceme ked bude mat risko 4 roky, ale ja bz som uz chcela mat opat doma miminko a risko dat surodenca, lebo on ma rad deti a pozorujem, ze sa s nimi vie krasne zahrat...
niekolko mesiacov som manelovi rozpravala o babatku a nakoniec sme sa rozhodli ze vo februari by sme sa zacali snazit o druhe. tak ak je tu niekto, kto po novom roku chce ist do toho tiez, tak prispievajte a o par mesiacov si budeme hadam pisat ako prezivame tehotenstvo, ake mame chute, ktora kolko pribrala... 😉

didusa.risulo
autor
29. okt 2008

no baby, to som musela zacat ja?ved sme boli uz na druhej strane, ale supis, sa to tu rozbehlo

osa
29. okt 2008

didusa, my so zuzkou sme susedky... tak sme si trosku skecli mimo temu... 😉

osa
29. okt 2008

teda aj mimo temu 😅

didusa.risulo
autor
29. okt 2008

ako susedky z jedneho baraku?

osa
29. okt 2008

ta skoro..., ale mimochodom nemam nic proti ked aj zuzka zacne snazit, pri tom sa tiez do isteho momentu chudne, teda kym sa nezadari... 😀

zuzka82
29. okt 2008

didu, barak odvedla...
ale inak osa je taka susedka, ze sa malo ozyva vies...a ja mam na nu tazke srdce...
😝 na, tu maaaaaaaas osicka

osa
29. okt 2008

no jasne, ja som ta co si to od zaciatku nevie zorganizovat... a ozve sa len ked ma problem... Mimochodom Zuzi ten "zapal" sa mi po dvoch tyznoch vratil 😖

kisska
29. okt 2008

Ahojte babulky, idem sa k vam pripojit. Aj ked momentalne mam vahave obdobie, lebo malemu idu zuby, tak je jak sto certov, ale pevne dufam, ze ho to do (jeho)roka prejde 😒 Ale zase ked ma dobry den, tak by som isla na druhe babo aj hned... len som este nespala celu noc... noooo, asi tak posledny rok. A nie len celu noc, ale ani viac ako 4-5 hodin v kuse... Ale ako pozeram, vsetky, mate starsie deticky...

Idem trosku s temou ako kotenko - mate pozistovane, co vsetko musime (my na rodicovskej), aby sme mali co najvyssiu matersku? Pre nas bude rozhodujuce obdobie este 2008, tak aby sme nic nezmeskali 😉 Ja som zatial DNPO, ale rada by som nasla najlacnejsiu verziu...

didusa.risulo
autor
30. okt 2008

kisska ahoj a vitaj, trosku som nerozmumela tomu co sa pytas o tej rodivskej ci co, myslis kolko budeme dostavat matersku?a co je DNPO

ale aj ja sa opytam, ja teraz dostavam na ucet spolu so vsetkym 5100 sk teraz som dostala 5300 asi ju zvysili, a ked pojdem z materskej do meterskej tak kolko budem dostavat?

kisska
30. okt 2008

didus - o to prave ide, ze asi maloktora z nas momentalne pracuje(aspon nie naplno), cize sme na rodicovskej dovolenke 😉 Ja tiez dostavam tolko co ty, ale chcela by som to zmenit aspon na tych 6 mesiacov materskej dovolenky. Zlata gapa mi uz odpovedal v paragrafoch v teme materska 2008. Cize ak chceme dostavat maximalnu matersku, musime sa do konca roka prihlasit na socialke ako Dobrovolne Nemocensky Poistena Osoba (DNPO) s maximalnym vymeriavacim zakladom. Socialke zaplatime kazdy mesiac 1330,-SK (viem, ze je to palka z toho, co dostavame, ale oplati sa to 😉 ), v decembri (zmena plati az od 1. nasledujuceho mesiaca)podame zmenu vysky vymeriavacieho zakladu na minimalny a od januara budeme platit necelych 300,-Sk/mesacne. A potom nam uz treba sa len modlit, aby nase plany vysli a aby sme na matersku nastupili este v 2009(cize otehotniet mozeme najneskor do konca marca)a budeme dostavat cca 16.000,-/Sk, to celkom pomoze, co poviete? 😀 😀 😀

didusa.risulo
autor
30. okt 2008

kisska takto sa ta spytam, lebo ja tymto veciam nerozmuiem, risko mi nastupuje do skolky asi v septembri tak teda co mam urobit?lebo my by sme hceli do aprila otehotniet mozno aj skor sa podari, neviem

to dobrovovlne nemocensky poistena je ze si nebudem platit co?ja nerozmuiem, prepac som blba

kisska
31. okt 2008

didus - neboj, mne chvilu trvalo, kym som pochopila, ale mala som problemy, tak som si to nasprtala... teda aspon sa snazim 😉
risko ti ide do skolky a ty co? Ides do prace? Alebo na urad prace? Ak nebudes mat plat minimalne 30.000,-btto, tak sa ti oplati dobrovolne sa poistit, lebo dobrovolne nemocenske poistenie je to, z coho sa ti vypocitava materska.

lucinka1104
31. okt 2008

jéj super téma aj my sa chceme začať snažiť na rok v o februáry 😵 😵 😵

didusa.risulo
autor
31. okt 2008

lucinka ahoj a vitaj

kisska no chcela by som otehotniet takze by som isla z materskej do materskej ak to vyjde a ak nie tak do roboty kde bydem zarabat okolo 10 000 a to potom za mna plati zamestnavatel nie?

kisska
31. okt 2008

didus - plati, ale materska je 55% z vymeriavacieho zakladu (v tomto pripade tvoj plat), cize by to nebolo viac ako 5500,-Sk. Ale ak sa ti to podari v termine, ktory chces, tak to bude minimum (zamestnavatel nic platit nestihne). Ale ak sa pripoistis dobrovolne, mozes mat maximalnu matersku(cca 16.000,-Sk), bez ohladu na to, ci budes nababatkovana od februara alebo neskor.

lucinka vitaj - som veeelmi rada, ze sa pridava niekto tiez s malym babenkom. Lukasko musi byt velmi dobre babo, ked si uz nazhavena 😉

zuzkap2
1. nov 2008

Ahojte dievčatá môžem sa k vám pridať?
My sa sice už snažíme dlhšie a už o tretie bábo.

didusa.risulo
autor
1. nov 2008

ahoj zuzka a ako dlho sa uz snazite?a vies kedy mas priblizne ovulku?

zuzkap2
1. nov 2008

ahoj didusa no my sa snažíme už 16-ty mesiac. a ovulku mávam na 15-ty dc.
K tomu DNP je to fajn si takto prilepšiť matersku.

didusa.risulo
autor
1. nov 2008

zuzi ale to je uz velmi velka doba na to ze sa vam nedari, ja by som uz asi zcvokla ☹ boli ste aj u lekara alebo este nie?A este sa spytam nemala si ja potrat?myslim samovolny, lebo ja ano a trvalo to potom 11 mesiacov

zuzkap2
2. nov 2008

U dr. som bola robila mi hormonálny profila a aj folikulometriu a tam bolo všetko v poriadku. No a potratila som v 13tt ale je tomu už sedem rokov

zuzana.k
2. nov 2008

Ahojte, aj my by sme chceli druhe babo, zatial sa extra nesnazime, lebo stale kojim, ale ak sa zadari budeme stastni. 😀 K tomu DNPO-nie je tam aj nejaky termin kolko mesiacov treba minimalne platit. A neviem ci som blba, ale nechapem celkom tej zmene od januara. O co tam ide? 😅

zuzkap2
2. nov 2008

zuzana.k k DNP musíš byť poistená minimálne 270 dni aby si mála narok na matersku alebo PN. ak chceš mať čo najvyššiu matersku musiš sa poistiť z maxima a toto poistenie platiť do konca roka 2008.Koncom decembra potom môžeš požiadať o zmenu aj na minimum z dátumom k 1.1.08

kisska
3. nov 2008

Ja len doplnim zuzku (som si uz nechala vysvetlit od Gapy v paragrafoch), za co jej dakujem - v decembri davame zmenu - lebo zmena plati az od nasledujuceho mesiaca. Zmenu kvoli tomu, ze pre MD, ktora zacne v 2009 je rozhodujuci rok 2008 - preto uz v 2009 nemusime platit maximum (mozeme, ale hladame predsa najlacnejsiu alternativu 😉 ). Jedine, ak by sme nastupili na MD az v 2010, tak sa mozeme aj odhlasit, ale to budeme riesit az v aprili, ked budeme vediet, ci sme alebo nie tehulky 😉 .

didusa.risulo
autor
5. nov 2008

ahojte baby boli sme az na 3 strane 🙄

prisla som vam povedat ze my zaciname uz asi v januari, muz vcera navhol 😉

didusa.risulo
autor
6. nov 2008

dobre ranko, baby a kdes ste vsetky?

kisska
7. nov 2008

Ahojte, didus, tvoj drahy sa uz nevie dockat, ze? 😀 😀

didusa.risulo
autor
7. nov 2008

kisska ani by som nepovedala, neviem co presne citi,

dnes som bola u lekara tak mi dal vitaminy na otehotnenie

kisska
8. nov 2008

vidis aj na to som uz myslela, ale ked ja este beriem vitaminy na kojenie Calibrum mami, aj ked uz len sporadicky 3-4 tablety za tyzden. Ale dobra kys. listova nie je nikdy zla 😀

didusa.risulo
autor
8. nov 2008

kisska ahoj

osa
8. nov 2008

ahojte, tak tu ste... 😅 😅 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre