Chceme druhé bábätko. Začíname v 02.2009. Pridáte sa?

didusa.risulo
28. okt 2008

Ahojte mamicky, ale aj este nie mamicky, my mame 2 rocneho syna, s manzelom sme si povedali, ze druhe babatko chceme ked bude mat risko 4 roky, ale ja bz som uz chcela mat opat doma miminko a risko dat surodenca, lebo on ma rad deti a pozorujem, ze sa s nimi vie krasne zahrat...
niekolko mesiacov som manelovi rozpravala o babatku a nakoniec sme sa rozhodli ze vo februari by sme sa zacali snazit o druhe. tak ak je tu niekto, kto po novom roku chce ist do toho tiez, tak prispievajte a o par mesiacov si budeme hadam pisat ako prezivame tehotenstvo, ake mame chute, ktora kolko pribrala... 😉

pici
24. jan 2009

ja viem dida.. a preto viem, ze uz to nebudes skusat a ze zabojujes...

zumi99
24. jan 2009

ahojte baby, prave dnes sme s kamoskou zistili, ze je tehotna..caka svoje prve babatko...velmi sa z toho vytesujem, tak vam pisem..na druhy krat im to vyslo 🙂 🙂

mala som doma tehotensky test, tak som jej ho dala nech si ho ide spravit...lebo jej meskal menzes.

didusa.risulo
autor
24. jan 2009

zumi to su super spravy,tesim sa aj ked ju nepoznam, inak ja mam dostat mrchu 28 alebo az 31 neviem, takze ked nedostanem 28 este mi ostavaju 3 dni,takze tesit sa este budem zbytocne

pici
24. jan 2009

ahojte.. aky ste mali den?

didusa.risulo
autor
24. jan 2009

ahoj pici, u mna sa dalo, zajtra cakame navstevu pride mi kamoska s ktorou sme lezali spolu v nemocnici na udrziavanie,sme v kontakte uz 3 roky odkedy sme boli tehotne ona v 4 mes,prisla s velkym krvacanim a ja som bola v 3 mes,na udrziavanie,navstevujeme sa, zajtra sa deti pohraju,uz sa tesim

pici
25. jan 2009

no tak to budes mat dneska fajny den.
ja idem urobit jahodovu bublaninu a nieco fajn na obed.
zajtra idem k dokimu.
ozaj neviete ako je to ked nemam narok na preventivnu a chcem ju aj tak? ze kolko sa plati?

zumi99
25. jan 2009

didi aj ja mam dostat 28 🙂 tak uvidime potom si mozme naraz robit tehotenske testy 😀

didusa.risulo
autor
25. jan 2009

zumi ja uz asi testovat nebudem ,dnes som mala zas pokles, nechapem tomu, ale vraj az dnes moze ist o uhniezdovanie,tak uvidim ci zajtra stupne ale \bo sa mrcha blizi

pici akoze nemas narok na preventivku ?uz gynekologa?

pici
25. jan 2009

no mam. ale ten narok je tusim raz za rok. alebo raz za rok a pol... no a ked chcem ist skor.. co pravdepodobne asi nie je moj pripad. musis si to hradit sama.. tak som chcela vediet.. ci nema niekto info kolko...

zumi99
25. jan 2009

narok na preventivnu prehliadku 1x rocne u gynekologa bezplatne + vysetrenie na zistenie vyskytu rakoviny krcka maternice ...ostatne navstevy asi doplacas ale to fakt neviem...nieco tvoja poistovna a nieco asi ty 😒
tento rok si asi preventivnu este nemala tak sa doktora opytaj.

ja platim rocny poplatok u svojho gynekologa, neviem ako je to u inych 😒

didusa.risulo
autor
25. jan 2009

tak baby to som ani nevedela, tak ja som u neho bola asi v novembri, a robil mi stery a vysetroval ma sonom a ka koze,a teraz tento rok je jedno kedy tam pojdem?budem to ma zadarmo?

zumi99
25. jan 2009

ja myslim ze pocas celeho kalendarneho roka mozes prist teda mas narok a je na pacientovi kedy poziada svojho lekara o preventivnu prehliadku...podla mna by mali lekari svojich pacientov o tom viac informovat..asi cakaju kedy pacient poziada, no baby bude najlepsie, ked sa to priamo opytame, aby sme neboli ukratene o dolezite vysetrenia 🙂

zumi99
25. jan 2009

a inak co mate nove? ja som dala lianku spinkat o jednej tak mam teraz volno 🙂

didusa.risulo
autor
25. jan 2009

zumi ja nic, cakam na zajtrajsiu teplotu, dufam, ze vybehne nad 37

pici
25. jan 2009

no moj doky je tam v utorok. tak sa ho na to opytam ze ako to funguje... s tymi preventivnymi a podobne.

gangulienka
25. jan 2009

ahojte maminy....mozem sa pridat ?...aj my sme sa rozhodli pre druhe babo...a potom mi doslo, ze ako ja chcem otehotniet ked este kojim... 😖 ...tak som dnes rano spravila ciaru za kojenim...teraz manzel uspava malinku a stale placka...bola zyvknuta zaspavat na ceciku....joj aj mi je luto ☹ .....tak dufam ze vo februari dorazi prva MS a sup na snazenie...a mozno ani nestihne dorazit 😀

didusa.risulo
autor
25. jan 2009

gangulienka ahoj a vitaj, no ak ti smiem poradit, tak jej davaj papat este vecer, rano teda nedavaj, aj tak sa moze podarit otehotniet, chod na to postupne a nie naraz,daj jej cicik, malinkej,nech sa napapa a postupne ju odstavuj a ked uz mala bude paapt menej ako doteraz materske mliecko, ovulka sa spusti sama , ako si jej davala papat?aj rano aj vecer?alebo kolko krat denne

baby pridala som foto

pici
25. jan 2009

didi idem kuk tvoje nove foto

pici
25. jan 2009

super dida... idem spinkat.. som ko...

pici
26. jan 2009

kde ste kto?

didusa.risulo
autor
26. jan 2009

ahoj pici ja som tu,ty si kde?v robote?

pici
26. jan 2009

ano didi v robote. dneska som mala byt u dokiho ale ma zmenene ordinacne takze idem zajtra.... aky mas den?

didusa.risulo
autor
26. jan 2009

pici, asi pride mrcha, co ti budem pisat

pici
26. jan 2009

pochopila som to podla tvojich prispevkov aj v inych temach...
dost ma desi, ze to budem musiet takto vsetko sledovat.. teploty a podobne veci..
mna bolia prsia a svagrina ze ci mam pred mrchou? no moc ani nie.. ked mam mat 8/2.. a nikdy ma ani nebolievali mozno som mala trochu citlive ale trochu a teraz ked sa ma muz chytil zabijat som isla.. a svagrina ze tak som tehu.,. no ale to nie som ani omylom.. jedine ze duch svaty by ma oplodnil...anti sice neberiem ale ja som nemala ani ovulaciu podla vsetkeho... a styk sme mali chraneny.. takze mojmu telu trochu asi prepina..

didusa.risulo
autor
26. jan 2009

pici kde si citala?

ty ides meriaz BT?

ja som skoncila od februara,takto nikdy neotehtniem, je to na nervy

pici
26. jan 2009

asi BT merat nebudem. nemienim byt psycho z toho. stale merat. sledovat. a neviem co.. potom budem chodit jak kopka nestastia ked mi klesne teplota a tak. nie?
budem si robit ovutesty a vtedy sexovat.. myslim si ze je to aj tak dost..

a citala som tuzime po drobcovi

didusa.risulo
autor
26. jan 2009

pici a teraz chod do BT hned z rana ma niketo vtoci

pici
26. jan 2009

ok idem sa kuk

pici
26. jan 2009

jaj.. to mam najradsej takeho mudrlantky pisu svoje vylevy. ved kazda nech si robi co chce. ja nie som lahostajna voci materstvu len za to, ze si nemeriam BT a podobne.. proste mam na to iny pohlad a obdivujem zeny, ktore sa tomu takto pilne venuju... verim, ze ked sa nam nebude darit, mozno s tym zacnem aj ja.. dopredu nemozem povedat...
ale niekto mal asi potrebu spravit zo seba obetavu manzelku.. a neviem co.. nic zle nevidim na tom, ze poviem muzovi ze mam ovulaciu tak by bolo ok milovat sa.. jasne ze aj v ine dni.. ale speci v tieto.. ved inak sa to dieta asi neda splodit.. ale ... srat na nu.. nerozculuj sa...

zumi99
26. jan 2009

ahojte...pici ovu testy bude dnes posielat tak mi pisala... peniaze som jej uhradila tak uvidime 🙂 ja som tiez rozmyslala nad meranim BT, ale ked som zistila, co vsetko musim, tak ma to odradilo...kaslem nato, tiez budem robit iba ovu testy a uvidime 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre