Chceme druhé bábätko. Začíname v 02.2009. Pridáte sa?

didusa.risulo
28. okt 2008

Ahojte mamicky, ale aj este nie mamicky, my mame 2 rocneho syna, s manzelom sme si povedali, ze druhe babatko chceme ked bude mat risko 4 roky, ale ja bz som uz chcela mat opat doma miminko a risko dat surodenca, lebo on ma rad deti a pozorujem, ze sa s nimi vie krasne zahrat...
niekolko mesiacov som manelovi rozpravala o babatku a nakoniec sme sa rozhodli ze vo februari by sme sa zacali snazit o druhe. tak ak je tu niekto, kto po novom roku chce ist do toho tiez, tak prispievajte a o par mesiacov si budeme hadam pisat ako prezivame tehotenstvo, ake mame chute, ktora kolko pribrala... 😉

bardott
18. nov 2008

No presne maaja. Aj ja chcem mať druhé tehu opačné. Aj čo sa týka ročného obdobia, a aj čo sa týka pohlavia. Lenže to si niktrorá z nás nevyberie. Hlavne aby sme mali detičky zdravé. To je hlavné a jediné na čom skutočne záleží ....... už sa teším ako si začneme písmenkovať o snažilkovaní naostro. Inak žienky máte môj obdiv, že sa idete vrhať do druhého materstva tak skoro po prvom pôrode. Ale schvalujem vám to. Ani ja by som už druhý krát tak dlho nečakala s tehotenstvom.Teraz vidím, že ak sa nám pošťastí druhé mimčo tak ten vekový rozdiel medzi súrodencani bude brutálny. Pááá

didusa.risulo
autor
18. nov 2008

lili ahoj no ja meriam BT tak uvidim aka bude cez vykend a mozno nevydrzim co si myslim a bude testovat v piatok, ale co je najcudnejsie, nemam ziadne priznaky len ma uz intenzivne boli brusko jemne a sem tam to vystreli do krizov a neveim ci som nachladena zo spodu,lebo lekar mi povedal ze som v poriadku a chodim cikat stale 😕

liliandax
18. nov 2008

bardott - ja mam brata, je odo mna starsi presne na den o sest rokov a kym som bola mala a neskor pubiska, nas vztah bol o nicom.. on bol sice "velky brat", ale ja len mala otrava 😒
teraz je nas vztah super 😵

didusa -ach taaaaaaaaaaaak.. na to som nemyslela 😅 vidno, este nie som "aktivna snazilka", tak sa nevyznam 😀 a kedze ani pri Petkovi sme sa velmi snazit nemuseli 😅 - som vlastne amater 🤐 🙂

inak zienky.. vraj buduci rok je rokom dievcatiek.. 😉

maaja
18. nov 2008

fuuuh, lilian, a ja by som chcela zasa chlapca 😀 co mam rok pockat ???? 😀 😀 😀

liliandax
18. nov 2008

maaja - no ty budes vynimka 😀

ale mat doma 2 chlapcov??? fuuuuhaaaaaa... odvaha! 😀

ninka123
18. nov 2008

Aj ja by som chcela chlapceka 😉 🙂 a cakat sa mi uz nechce 😉

alicenka
18. nov 2008

heh, ja ked som cakala malu, tak som bola presvedcena o tom, ze to bude chlapec, len potom sa to nejako zvrtlo 😀 ale tesime sa, mala je skvela, nemenila by som ju za nic na svete 🤐
co sa tyka toho spolocneho datumu, podla mna je to celkom mile 🙂 moj muz je od sestry starsi o rok, on ma narodky 1.3. a svagrova 29. 🙂
a lili, trening je super, nevyjdeme z cviku 😀 😝 😵

bardott
19. nov 2008

Presne tak. Cvik je zárukou úspechu. Takže cvičme, nacvičujme aby nám to potom išlo ako po masle .. 😀 😀 😀
lili k tomu vekovému rozdielu: to je individuálne. Ale aj keby som ostala hneď tehu v tomto momente aj tak bude mať syn už 7 rokov. Je to veľký rozdiel ja viem , ale snáď sa zblížia ako to pekne píšeš aspom "na staré kolená". Ja sa držím hesla, že radšej neskoro ako nikdy. pááááa Jéééjda a ani som nepozdravila takže čaute.

didusa.risulo
autor
19. nov 2008

caute kocky

dnes nam prsi, sila, hrozne pocasie, mne maly este spinka, dnes neako dlho, rano bola teplota 37.1 no keby sa tak drzala stale, tak som jasna tehulka, ale neham sa prekvapit, ale ako mne bolo vcera vecer zle, o kyseline uz ani nehovor, aj sa bojim teraz nieco zjest, a v noci mi bolo krasne na tycku, ble, taku gucu som mala v hrdle, to mozno z toho, ze nejem poriadne,my mame dnes doma tatinka, pobede ideme do mesta, alebo do obeda ak bude stihatm ideme kupit dar na 75, v sobotu budeme jest s velkou lyzicou, osalava ako sa patri, aj tancovat sa bude, som zvedava, co bude risko robit, ci bude aj on tancovat, ale asi ano,on lubi tancit

baby co mate nove?pozeram ze peberate vekove rozdiely?ja by som chcela mat max 5 rocny, ale chciet je pekna vlastnost, hadam sa zadari aj skor,

idem sa zatial nieco porobit kym maly haji ale sa mi necgce vobec

ninka123
19. nov 2008

Didus, to by bolo super, keby ti to tehu hned vyslo 🙂 inak u nas krasne nasnezilo 😵 a ja dufam, ze nam sa podari rozdiel tak do 2 rokov 😅

bardott
19. nov 2008

U nás tiež nasnežilo ale žeby ma to tešilo tak to sa povedať nedá. Nemám rada zimu. Ja som taký teplomil. 😀

maaja
19. nov 2008

caute, k tomu vekovemu rozdielu ... ja postupne prichadzam na to, ze asi mensi rozdiel je lepsi ... mame takych znamych a maju 3 deti 12, 4, 2 rocne ( vsetko chalani ) a tam to jasne vidno ... aj ked s tymi dvoma mensimi maju riadnu zaberacku ... 😀

ja by som chcela aj druheho chlapca, lebo dievcenske meno nevieme ani za svet vymysliet 😀 to je dovod, ze ??? 😀 chlapec bude Filip ...

baby, v mojej teme - aprilovi drobci 2007 - sa to tak ztehulkovalo a zosnazilkovalo, ze az 😀 no parada ... snad uz len ja nejsom tehu alebo "snz"

bardott
19. nov 2008

No maaja veď ani mne s manželom sa nedarí vymyslieť dievčenské meno. Dokonca keď som bola tehu prvý krát tak sme ani dievčenské meno nevybrali.Ešteže sa narodil chalan. Proste sa nám každému páči niečo iné. Zato na chalanských menách by sme sa zhodli aj na 10-tich. 😀 😀 😀 Lenže dievčatká sú také milé, také ..... proste iné. Hoc, čo sa týka mena tak fakt neviem ...... ale keď to bude aktuálne tak budete radiť všetky. cha-cha.

liliandax
19. nov 2008

caute zienky, hlasim sa 😵

u nas nehrozi, aby snezilo 🙄 My poriadne ani nevieme co je sneh.. 😖 .. ale fuciiiiiiiiiiiiiiiii... skoro ma odfuklo

Moj synator si zmyslel, ze nechce ist domov (vcera vecer sme boli este u nasich) - tak tam dnes sluzi a ja som mala free den.. taky nakupujuci 🙂 Minula som takmer celu matersku 😝 ale mam aspon dobry pocit 😀

A co sa tyka mien.. my v tom mame jasno 😉 Matus a Viktoria 🙂

didusa - ty si diana? 😅

maaja
20. nov 2008

no halooo, ved uz sme na konci druhej strany 😝

liliandax
20. nov 2008

maaja - asi sa su baby na "treningu" 😉

didusa.risulo
autor
20. nov 2008

lili ano som diana , preco?

liliandax
21. nov 2008

didusa - aj ja 😉

maaja
21. nov 2008

... ked sme cakali Mareka a este sme nevedli ze ci to bude chlapec alebo dievca, tak sme mali vybrate meno Diana 😀

maartinkaa
21. nov 2008

ahojte, my sa uz sice snazime ale podarit sa to moze az v roku 2009-mozem sa pridat? 😅 😅 😅 😅 😅

liliandax
21. nov 2008

maartinkaa - vitaj medzi nami! 😵

maaja - my ked sme cakali Petka, tak sme sa rozhodovali medzi Marekom a Petkom.. nakoniec vyhral Petko, lebo kamoska dala Mareka 😵 ako ho volate? myslim nejaku zdrobnelinu 🙂

didusa.risulo
autor
21. nov 2008

ahojte baby 🙂

liliandax
21. nov 2008

ahoj didusa.. mas nieco nove? 🙂

zabkaskakajka
21. nov 2008

Caute babenky...my tiez planujeme druhe babatko buduci rok, takze sa k vam rada pridavam 😎 Zacneme asi tak v aprili, kedze som pred tyzdnom potratila na konci 9. tt a lekari odporucaju pockat cca 6 mesiacov (myslim, ze aj 5 bude stacit, no nie? 😵 ) ...prve mam 5 rocne dievcatko a je to uzasna bambulka...a pri druhom mi je jedno, co to bude, hlavne, nech je zdravuckeeeeee 🙂 🙂 🙂 neviem sa uz dockat 😀

didusa.risulo
autor
21. nov 2008

ahojte zabka to mi je luto

my sme mali dnes uraz, maly mi padol na roh stola na usko na lalok, isli mse na urazovku, ma to previazane, dufam, ze bude v poriadku

zabkaskakajka
22. nov 2008

ahoj diduska, neboj, urcite bude v poriadku...mojmu muzovi raz mala spadla hlavickou na radiator, ked mala cca 1 rok...nemohla som poriadne spat asi tyzden, ale nastastie bolo vsetko OK 🙂

maaja
22. nov 2008

lilian, my Marekovi hovorime len "Marek" nemame potrebu nejakej zdrobneniny a vlastne preto sa nam to meno paci 😀

didusa.risulo
autor
23. nov 2008

ahojte

mna dnes seklo v lavom boku, dost to boli, nemozem ani nic robit, len kysnem pri pc, chlapi moji teraz odisli na dedinu, ja mam pokoj, chcela som dnes robit vyzdobu na okna, ale ved ich nevladzem ani umyt

u nas dnes krasne snezilo, aj vcera aj sa to drzi da sa povedat, ale aj svietilo lsniecko chvilu ale do rana ho napadne zas, normalne som o tom presvedcena, ja sa tak strasne tesim z toho, pustam si ja viancone pesnicky od whama tu last christmas, moja oblubena, milujem zimu, vianoce, sneh, a dnes sa bol moj syn bobovat, ja som musela varit, ale ked som ho videla z okna aky je stastny az mi do placu bolo od radosti jeho,

co mate inak nove?

bardott
24. nov 2008

Ahojte. Diduška ako kráááásne a dojímavo si to napísala. Normálne radosť žiť. Aj u nás je kopa snehu. Malý sa cez víkend vyšantil. Lenže ja teda zimu neobľubujem. Mám rada len obdobie vianoc inak by ani sneh a zima existovať nemuseli. Ja som skôr taký teplomilný človiečik. Utekám pracovať,pááá

didusa.risulo
autor
24. nov 2008

bardot 🙂

baby dnes mi teplotka stupla http://www.fertilityfriend.com/home/23cc25 vraj to vyzera nadejne,ale ja tomu neverim

inak ja mam take boleti v lavom boku, neviem ci som prechladnuta a mam tam piesok, co je dost pravdepodobne alebo ma seklo v boku,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre