December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

adaa
18. okt 2008

prave som si pozrela ten album: kotenko a vidime ze im ta dcerka teraz v 13mes.zomrela. Chudatko malilinke 😢 Ta mama sa mi zda trosku zvlasna, myslim ze mala aj problemi tu na konovi.. ale aj tak mi je ich velmi velmi luto ☹

zuz11
18. okt 2008

danii, hej len uz budem mat dve deti takze vydavkov bude viac 😀
adaa, hej na svadbu ma zakaz prispievat uplne 🤐 je to hrozne co ich postretlo ale mozno pre malu Lili je to tak lepsie, hlavne ked som citala ako na tom chudatko malicke bolo 🤐 prognoza ze bude cely zivot iba lezat bez pohnutia 🤐 😢 fakt mozeme dakovat tam hore ze mame zdrave deticky 🤐 aj ked obcas su to riadne certiska 😀

aktak
19. okt 2008

ano chuda zena, dost si vytrpeli 😔

zuz11
19. okt 2008

dnes sme konecne Hanke kupili velku postel, len som yvedava kedz ju nas tatinko zmontuje 😀 🤐 uz komoda caka neaky ten tyzden na zmontovanie 🤐 ale kniznica bola hned v ten den zmontovana a aj zaplnena 😀 😀

kiwuska
19. okt 2008

jeej zuzi, davno som nepozerala vase fotky. aka je hanka velka babula. a sa ti to uz krati, drzim place

zuz11
19. okt 2008

kiwus, davno som ziadnu foto akosi nepridala, nestiham 🤐
stale riesim neaky zdravotny problem 🤐 🤐 🤐
inak neuverite ale dnes sme zbuchali Hanke jej postel, je uzasna 😀 no idem chrnet rano ideme na tanecnu 🤐

aktak
20. okt 2008

zuz ja som mala tiez cele tehu neco 😒

som pridala fotky z tatier 😵

lucxy
20. okt 2008

ahojte, zuz takze mala uz ide spat na velkej posteli? aktak videla som fotecky,,,krasne a na kolko ste boli v tatrach?

rybecka
20. okt 2008

ahojte,
aj my rozmyslame nad velkou postelou hlavne ked sa druhe narodi.
este mu davam cas do konca roka a od noveho roka si bude musiet zvykat na velku 😵 postel bude s nami v spalni lebo my este detsku izbu nemame a ani tak skoro nebude mozno o 5 rokov 😖

adaa
20. okt 2008

zuz mas o tej Lili pravdu ☹ Boze tak vela sa tu okolo mna nestasti teraz deje. Vcera sa tu nedaleko utopilo 1.5roc.dievcatko v jazierku ked ho babka strazila. Pak kamoskynej malej tiez 2rocnej zistili ze ma pravdepodobne epilepsiu.. same zle zle veci sa deju. Som taka stastna ze mam zdravu rodinu

adaa
20. okt 2008

aktak krasne fotky, vidno ze ste sa mali super. Kam to chodite do akeho hotela? ja by som tiez niekam na chvilku vypadla
Nasa spava v postielke, ale ked spi u babky alebo niekde tak nema problem sama zaspat aj na velkej. Tak dufam pri prechode na stalo do velkej tiez bude v pohode a nezacne vymyslat.

aktak
20. okt 2008

tyzden sme boli, v hoteli Slovan, pred nim uz nic neni a vidno cely lomnicak z okna 🙂

my Adamkovi kupime postel, ale nie 2metrovu ale mensiu, po nom ju vyuzije aj Adelka takze par rokov posluzi a nebude zaberat tolko miesta ako normalna, ale moc sa neponahlame, zatial nas musi mat nablizku lebo sa obcas budi a place mama a hlada nas, tak az ked bude vyrovnanejsi

zuz11
20. okt 2008

kati ani my sme nekupili dvojmetrovu ale tu meter sesdesiat a aj druhemu kupime tu istu kedze Hanku vydrzi dlhsie ako len 2 - 3 roky 😀

ink v oktobrovej mame a ja akurat riesili nausnicky 😀 a ja detske izby 😀

aktak
21. okt 2008

zuz som si aj myslela, tu v z ikei mate?

o nausnickach pocujem furt 😠 este neviem ci dame

dobre si pametam ze ked ma Adelka este hnisavy pluzgier tam kde ju pichali proti tetanu tak ju nemozu este zaockovat v 10 tyzdni?

lucxy
21. okt 2008

hej aktak dobre si pamatas, nemalo by sa ockovat 🙂 nemate niektora z ikei take tie ulozne boxi v detskej izbe,,,myslim take tie skrinky

zuz11
21. okt 2008

kati, nie postel mame z galanu 😀 v ikei sa mi ziadna nepacila chcela som bielu 😀
ale kupujeme tam jedalensky stol zo stolickami ( skoro najlacnejsie) masiv a davame si ho striekat na bledo teda na farbu kuchyne 😀 😀 😀 abi sme konecne jedavali inteligentne 😀 😀 😀

a v mama a ja pisu tak ze kto ti stale otrepava o hlavu ze mas dat nausnice tak nech si kupi mama a ja a tam sa docita preco urcite nie v prvom polroku a preco je dobre pockat do cca 4 rokov ( tak aj my cakame) ze sama si vypyta 😉
a hej ked jej to zaockovanie zahnisalo tak jej nedaju 2 davku ale asi jej vytlacia ten hnis ( nasej Hanke tak robili ) a davali jej tu druhu davky az v dalsej poradni 😉
inak dnes mi drab robil uzv a asi nemal nocnu lebo bol celkom prijemny 😀 Drobcatko je otocene zadkom dole momentalne a vazi cca 1500g 😀

chelsee
21. okt 2008

zuz11 😀 ako sa pekne drzis toho co pisu v casopise
nemyslim si ze tie nausnice su take nebezpecne....my mame nausnice mala nemala este ani mesiac a to jej ich nastrelili v jednom kadernictve co ma kamoska....a ma ich krasne....toto by asi napisali do casopisu mama a ja ako odstrasujuci priklad krkavcej mami 😀 😀 🙂

zuz11
21. okt 2008

chelsee, nie tam pisu o rizikach co mozu a nemusia nastat, napr ze prveho pol roka sa uska este tvaruju tak sa moze stat ze ta dierka nebude potom na dobrom mieste, resp staci si precitat aj tu na konikovi kolko mamiciek malo problemi ( teda ich babetka ) ked im dali nausnicky 9 hnisajuce uska a podobne) sa mozes len tesit ze ste nic take nezazili ( citala som tu diskusiu tu) 🤐
tak ako sa vlastne mozme tesit ze mame zdrave deti 😉

adaa
21. okt 2008

aj ja som dala malej az po pol roku.. ale uz to bolo narocnejsie, lebo sa moc mikala. Ja si tiez myslim, ze raz je taka reakcia, raz taka. Jedno mala trosku zapalene, ale sak to mava vacsina v ktoromkolvek veku nie. Povodne som nechcela dat, v anglicku takmer vobec deti nemaju dllllllho aj do 12rokov. Ale my sme nechceli aby v skolke zavidela tak sme dali a uz ma pokoj;) Ale chapem maminy co nechcu dat, je to predsa len zasah do telicka.

zuz11
21. okt 2008

ja ked bude chciet sama dam jej v skolke zasa nie som krkavcia mater 😀 asi to o niecom svedci ked v case ked som sa narodila to robili v porodnici teraz je to zakazane 🤐

chelsee
21. okt 2008

kazde telo to inak prijme....nikto nevie dopredu co mu to sposobi a jasne ze nikto nechce nikomu umyselne ublizit...je to loteria ako so vsetkym 😉
budme len radi ze mame zdrave deticky a tesme sa z toho a nestresujme tu nad nausnicami aj tak si kazda mamina spravi po svojom a nikto ju nepresvedci ze sa ma o svoje dieta starat inak 😉

elise
21. okt 2008

mne museli 2x prepichovať uši ked som bola malá raz v pôrodnici ale to mi vraj veľa hnisalo tak mi dali naušničky dole a potom druhý krát ked som chcela naušničky sama a mala som cca 10 rokov a to bolelo dosť jednu dierku prepichli v zraste po prvých naušniciach na druhom laloku mám hrčku trošku nižšie. ja by som naušničky dala ak by si dcérka vypýtala sama, myslím že nie je kam sa ponáhľať. ale ked to detičky dobre znášajú tak prečo nie. niektoré vraj vôbec zápal nemali takže je to na rozhodnutí rodičov 😉

my máme šte stále 12 zubov chýbajú nám všetky trojky 😀 stále kojíme hlavne večer a ráno. 😝 zatial mi to celkom vyhovuje uvidím ako sa sám odstaví. na meninky sme mu kúpili baterku -koníka od fischerprice aj to vydáva zvuk ked sa to stlačí tak má radosť 😀 😀 od bubienka sme ho úspešne odhovorili 😀 😀 😀

všetko najlepšie dodatočne terezke k meninkám aj našej natálie k meninkám 😵 😵 😵

adetka
21. okt 2008

ahojte 😉 ... nestiham sem chodit...

slecna je uz treti tyzden chora... snad v pondelok opat nastupime do jasliciek... tak sa pri nej striedame... a vela prace si nosim domov... takze je to narocne... a ked som na pocitaci, tak iba pracujem... 😅

slecna uz spala v normalnej posteli... u svokrovcov... v poschodovej svagrovej (samozrejme ze dolu)... som sa cudovala, ze nespadla... v postielke sebou meta... ale najneskor v lete jej kupime normalnu postielku...

my nausnicky nemame... a nikomu to nevadi... 😉

chelsee
21. okt 2008

elise aj nam chybaju vsetky trojky 😉 nam sa zuby vobec neponahlaju von...sak prvy jej vysiel a uz mala vyse roka 😅
este kojis? tak to si neviem predstavit kojit take velke dieta....to by mi bolo asi dost divne 😅 to ho uz ale nemoze nasytit ci ano?

zuz11
21. okt 2008

nam chybaju uz iba vsetky 5 😀
dnes sme uz kupili aj zabranu na postel tak snad uz coskoro ju zacneme testovat 😀

chelsee
21. okt 2008

zuz drzim palce 😉 mne by mala rychlo usla odtial a to by bola nahanacka s nou potom....som rada ze tam su tie mriezky asi jej ich tam skusim nechat co najdlhsie....ale ne zas dlho lebo uz teraz sa to t
snazi preskocit tak aby mi odtial zas nevypadavala....to je tiez taka postielka ze sa daju dole mriezky a je z nejj normalna detska postel....boze uz ale mame velke deti...sa mi to ani verit nechce
ale na druhe dieta by som si este netrufla...to vas obdivujem kocky co ste stastne cakatelky alebo uz dvojnasobne mamicky 😉

zuz11
21. okt 2008

no Hanku testujeme spanim na nasej velkej posteli a nai velmi nezdrha tak snad nebude zdrhavat ani velmi s tej jej 😀 ale to je moje zbozne prianie iba, realita ukaze 😀 😀 😀
no vsetko ma svoje pre a proti a obcas to osud vyriesi za nas, ze Kati? resp. nahoda 😀 😀 😀

chelsee
21. okt 2008

takze ste ani jedna neplanovali? 🙂
niekedy je lepsie nechat veci na osud...sak to je supis mat dve aj viac deti, len myslim ze to neni moc brnkacka ale zas nebudu vekovo od seba moc a to je super

zuz11
21. okt 2008

no vidim to u svagriny ako jej baby ( 2 rocny rozdiel) sa krasne spolu zahraju a chodia spolu na rovnake kruzky, takze ked podrastu bude to super ale zo zaciatku asi fuska, ale zvladli ine zvladneme aj my 😀 a je to takto dobre lebo ak nie vratila by som sa uz do prace ale zasa na ako dlho rok, dva? malo by to vyznam a zmysel? zbuchat to jednym tahom a potom uz iba praca 😀 a uz som tak ci ta dost stara 😀 🤐

adaa
21. okt 2008

mna tiez odradza to ze do prace len na tych par rokov a pak od znova aj babatko aj neskor kariera. Aj ked aj taky oddych od nocneho vstavania by mi bodol 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre