Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

kitka123
22. jan 2008

vidis, dobry napad, vyzkousim 🙂

a co jdete ockovat?
Ja jsem rada, ze na zadne ockovani nemusime, naposledy jsme byli v 15 m a to byla hruza, musely jsme ji se setrou drzet, strasne plakala ... tak drzim palce, at to zvladnete

lefika
22. jan 2008

ahojte, tak my uz sme spat. nakoniec som zobrala golfky a saska mi v nich cestou zaspala, tak som ju musela budit ☹ si viete predstavit, aka mrzuta potom bola u dr. 😒
kitka, asi sme dostali to 3rocne ockovanie, lebo sestricka hovorila, ze oni to davaju teraz a potom v 3 rokoch uz neockuju...
zatial reakcia ziadna, beha tu po obyvacke, kocikuje babiku...a nasadila si slnecne okuliare tatove 😎

jaaaj, idem potajomky pozriet spravy na sme. sk, lebo ked to saska vidi, nepohnem sa z uvodnej strany. asi viete o diani okolo jednej ministerky a mimozemstana e.t. tak je tam taka anketa a saska ked vidi obrazok toho e.t., tak je uplne fascinovana. tata jej povedal ze to je teta, tak ona teraz: "teta oci, sasa ine oci, teta blee pusu, sasa peknu pusu....." a strasne zuri, ked jej to dam prec 😕

kitka123
22. jan 2008

ja tam zadnou tetu nevidim ...???! 🙂

lefika
22. jan 2008

kitka, oni tu anketu dnes zmenili 😀 klikni si na starsie ankety 😉
inak sasku nakoniec ta nozicka zacala boliet, vykrikovala: sasa boli hona (neviem preco to prehadzuje), tak som jej na to davala lad, to sa jej tiez nepacilo...a az teraz mi zaspala 😕

kitka123
23. jan 2008

Adelka taky prehazuje pismena v slovech, tasi - saty, atd, to se casem srovna. Nahodou je to docela zabavne co kolikrat povie. Misto čepice ríka pičice a z toho se vsichni smeju, "nemam pičici" , ev. "pičiku" 😀
Jdu se podivat na tu tetu

kitka123
23. jan 2008

Jeste jsem se chtela zeptat baby, davate jeste detem mlieko do flasky? Ja uz bych nedavala, ale bude to tezke oducit, vecer pred spanim musi byt flasa a nekdy i rano. Kdyz si nevypyta, tak ji nedam. A to mliko redim cim dal vic, ze uz je to jen takova obarvena voda a stejne jej chuti

lefika
23. jan 2008

kitka, ja kedze som kojila 20 mesiacov, tak umele mlieko neviem ani zarobit 😅 ked som prestala kojit, snazila som sa ju naucit na mlieko normalne z pohara, ale nechcela to. ale saska papa vela jogurtov (3-4 denne) a najnovsie jej zachutili musli, tak snad mame mliecnych vyrobkov dost...
inak, capice alias picice je dobraaaa 😀 😀
saska donedavna dost casto napodobnovala zabu(nastastie ju to uz preslo): skakala ako o zivot a vykrikovala: kua, kua, kua. manzelov kolega nam nechcel verit, ze to ma byt ako zaba, myslel si ze bohvie co ju doma ucime a potom sa snazime najst vyhovorky, ked to povie na verejnosti 😠

kitka123
23. jan 2008

No uz je treba si zacit davat pozor co rikame za slova, protoze spolehlive se deti nejdriv nauci ty nejmin vhodne. Taky obcas reknu kua a rozhodne tim nemyslim zabu 😀 Nastesti si to zrovna Adel nevsimla. Staci, ze se naucila blby a blbe a ted je u nas vsechno blbě, oblecu ji ponozky a "blběěěě", obuju ji boty - blběěě ...

Tak to mate dobry, ze jste se nenaucili na flasu, aspon to nemusis resit. To bude tim, ze si tak dlouho kojila, moje segra kojila 2 roky a taky uz pak jeji dcera flasu nevyzadovala. U nas to bylo jen 15 mesicu a kdybych nedala nejakou nahrazku, tak bysme asi neprezili.
Ale stejne jsme tu vsechny zaslouzile "kojicky", Zdenka myslim kojila aspon rok a pul 🙂 Jak to tak sleduju ve svym okoli, tak jsme docela rarita

lefika
23. jan 2008

kitka, aj saska vie "blba". to ked jej nechcem nieco dovolit, tak mi to povie 😒 naucila ju to moja sestra 😠 potom jej to vratim, ked bude mat deti 😀 😎
a teraz sa naucila aj "zla", ale zatial to pouziva len na negativne postavy v rozpravkach...
s tym kojenim sme asi fakt rarita, aj ked ja mam stastie na take kamaratky, co kojili dlho...a potom som prekvapena, ked vidim statistiky alebo ked ked mi spoluziacka zo zakladky povie, ze ona nepozna nikoho, kto kojil tak dlho, ako ja 😕 mne dokonca par bab povedalo, ze preco som prestala tak skoro, ze som do 2 rokov mohla potiahnut. no, mohla som, ale saska spavala so mnou a budila sa snad aj 10x za noc a ked som ju odstavila, zacala spavat bez prerusenia, tak som aj rada: po nerusenom spanku som dlho tuzila 😀

kitka123
25. jan 2008

Ja jsem odstavovala ze stejneho duvodu jako ty, jen u me nebyl nikdo, kdo by me presvedcoval at jeste vydrzim, spis naopak. Stejne jsem mela tehdy pocit, ze nevydrzim uz ani tyden. V mym okoli taky samozrejme znam par maminek co kojily rok a vic, ale rozhodne to neni vetsina. Znam i takove, co si vylozene hledaly duvody, proc uz nemuzou kojit ☹

lefika
25. jan 2008

kitka, aj u mna to bolo tak, ze manzel a mama ma tlacili k tomu, nech uz prestanem. mama zacala este ked saska nemala ani rok, a to sme u nich vtedy byvali, tak som sa musela vecne obhajovat 😒 ale nechapem, preco chce niekto prestat kojit napr. 4 mesacne babetko: ved to je uplne supeeer: nemusim zarabat um, nemusim v noci vstavat, ak spi vedla mna, mozem ist von na cely den a netrapit sa, co dam dietatu jest...
ako ste pokrocili s ergom? a kde ju chces nosit? vpredu alebo na chrbte?

kitka123
25. jan 2008

Nepokrocili ☹ Nosit ji chci na chrbte, uz je moc velka na noseni vpredu. Jedeme ted na vikend do Vyhni, trochu se vyvencit a zmenit prostredi, tak beru Ergo sebou a zkusim jak si mi radila, nejakou delsi prochazku a az bude unavena, tak snad rezignuje. Zatim jsem to zkousela tady v Rajke, jenze ona je neznicitelna, ujde toho docela dost. Tak ja jdu balit, ozvu se po nedeli

lefika
25. jan 2008

kitka, tak vam drzim palce, prajem pekny vylet a vrat sa s adelkou v ergu 😉

lefika
28. jan 2008

ahojte,
kitka ako dopadol vylet? my sme tiez boli vcera pozriet z mc na jeden zamok. mala som sasku v satke a skoro som umrzla. aspon si uz nabeton zapametam, ze ked beriem dieta do satky v zime, za ziadnych okolnosti si nesmiem zabudnut sal 🙄

kitka123
28. jan 2008

Ahoj Lefika, vylet byl super, meli tam krasne urobeny termalni bazen, voda 36,5 stupne, Adelka byla uplne nadsena, aj 3 hodiny by tam vydrzela plavat. Ergo jsme nepouzili, protoze s nami byly 2 rodiny co maji male babetka, takze ani zadne velke vylety nebyly. No nevadi, budu zkouset dal.
A Saske v tej satke zima neni kdyz ji dele nosis? Preci jen se nehybe, oblikas ju nejak specialne?

lefika
28. jan 2008

neobliekam ju nijak specialne: bruskom je nalepena na mne, takze sa pekne zohrievame a od chrbata ma 2 vrstvy satky.
ale ja ju nijak specialne neobliekam ani do kocika, nedavam jej nanoznik a ked je velka zima (menej ako -5) dam jej tenku deku: jej nebyva zima 😉

zdenkaamarosko
29. jan 2008

ahojte.
Dnes sme poslali Maroška na prázdniny k mojim rodičom. Vráti sa v nedelu. Je mi bez neho smutno. Najvačší strach mám z cestovania. Tak som tŕpla, len aby dobre docestovali. Vrátiť by sa mal vlakom. To bude mať určite zážitok. Bol to síce boj s mojim mužom, aby mohol ísť, ale nakoniec uspešný. Tiež je u Vás problém, keď chcete s deťmi na niekoľko dní odcestovať mimo dom?

zdenkaamarosko
29. jan 2008

lkitka, fotku mi zmazal adminis., lebo nespĺňala ich požiadavky. ☹
Tak už máš ergo?A čo tak skúsiť Adelke zaobstarať motivačného súrodenca...? 😀 😉 U nás to funguje perfektne. Maroško v ergu nosí aj plyšového zajaca. 😀
Idem, Adamko sa zobudil.

lefika
29. jan 2008

zdenka, u nas s tym problem nie je: vo stvrtok ideme k nasim na skoro cely tyzden a v pohode. je fakt, ze saska este nebola sama, vzdy idem s nou, ale aj tak nevidim dovod, preco by mal manzel namietat 😕
inak aj my chodime vlakom, saska je uplne nadsena, ked jej poviem, ze pojdeme vlacikom, cely den o nicom inom ani nehovori 😉

kitka, este ma napadlo, ze moja saska sa mozno preto tak rada nosi v satke, lebo je hrozny lenivec. ona sa aj do kocika normalne pyta po par metroch, odviezla by sa aj certovi na cgrbte, len aby nemusela slapat 😒 cakam, ze sa to zmeni, ked sa otepli, lebo v lete sme tento problem nemali...

lefika
30. jan 2008

ahojte, my mame dnes nejaky kreativny den: vcera som kupila tie vodovky, tak sme doobeda malovali prstami (kitka, pouzivate stetec alebo tiez prsty?), no a teraz sme sa hodinu hrali s plastelinou a ked to sasku prestalo bavit, vrhla sa na pastelky...
zajtra ideme k nasim, tak tu tyzden nebudem, idem balit....

kitka123
2. feb 2008

Zdenka jaky problem s odcestovanim mimo dom si myslela? Jako jestli to vadi manzelovi? No u nas tento problem tedy neni, rekla bych, ze se na to vzdy oba tesime. Ja ze zmenim prostredi, nebudu muset varit, dedo babi trosku zabavi Adelku ... a manzel aspon vecer nekam vyrazi. Vzdy po navratu zkonstatuju, ze akorat pribyla hromada spinavych kosil a ponozek a ubyla nejaka pizza z mrazaku, jinak bych si myslela, ze doma ani nebyl 😀 Myslim, ze obcas neni spatny takovy oboustranny odpocinek 🙂
Akorat jsem byla u nasich cely tento tyden a tak jsem tam zlenivela, ze se ted nemuzu donutit do zadne cinnosti.

Lefi malujeme stetcem. Vypada to tak, ze mi Ada rika co mam namalovat, ja maluju a ona ten svuj namaci do vody a potom micha vsechny barvicky dohromady.

Tento tyden poprve strazil Adelku nekdo jiny nez ja nebo tato, nechala jsem ji u nasich a sla vybavovat a bylo to uplne v pohode (vzdy jsem odjela tak na dve hodiny), pekne jsem ji rekla ze jedu pryc a vratim se a ona se tvarila, ze me vubec neslysi a kdyz jsem se vratila, tak zase delala, ze tam vubec nejsem. Trochu byla urazena a pak za mnou hodinu chodila i na wc, abych nahodou zase neodesla. Ale kdyz jsem byla pryc, tak pry me neschanela. Jak to je u vas kdyz odchazite, loucite se nebo nepozorovane zmizite? A deti vam normalne reknou pa pa mami a jdou si hrat?

lefika
7. feb 2008

ahojte,
kitka u mna podobne: dnes sme prisli od nasich a budem rada, ak sa zajtra donutim navarit obed, taak som lenivaaa 😅
so strazenim to bolo u nas dlho tak, ze som sa musela nepozorovane vytratit, aby nedostala zachvat, ale teraz uz jej zakyvam, ona mi odkyve, posle pusinku a idem 🙂 ked sa vratim, tak cela nadsena vykrikuje: maminkaaaa a hadze sa na mna. inak ked som prec, tiez ma nezhana, ale skoro nic nechce jest ani pit, ani ked som prec pol dna a potom ked sa vratim, zacne do seba ladovat 😎

zdenkaamarosko
11. feb 2008

Ahojte, tak po dlhej dobe som tu opať. Maroško sa šťastne vrátil z prázdnin. Bolo mu super. Naši si ho užili. To s tým odcestovaním mimo dom je u nás trochu hektické. Manžel je zvyknutý na rodinný život. On dovtedy, kým, sme sa zobrali žil iba s rodičmi a sestrou. Žiadna blízka rodina na blízku, t.j. žiadne návtevy a veci s tým súvisiace. Za rodinou cestovávali 300 km pár krát do roka, aj to viac menej keď bol malý.
Keď sme sa vzali, bol to pre neho šok, prečo k nám "stále" niekto chodí a prečo máme "stále" my k niekomu chodiť... čo Vám budem hovoriť.... Ale už je to lepšie ako to bývalo spočiatku. Poviem Vám, je to pre mňa vyčerpávajúce pripravovať ovzdušie vždy keď chceme niekam odcestovať alebo keď k nám niekto má prísť 🙄

zdenkaamarosko
11. feb 2008

Lefika, pridala si fotku, super.Konečne vidím sašku. Tuším aj Saška aj Adelka sú blonďaté 🙂
My máme za sebou pár dní choroby. Chlapci mali teploty a chytá ich suchý dráždivý kašel. Neviete, čo by na to mohlo pomôct? Doktorovi sa mi s nimi moc nechce cestovať, aby tam ešte od niekoho viac neochoreli. Ja som mala dva dni hlavu ako v tanku, teraz sa mi už spustila nádcha a hrdlo už tiež statočne pobolieva. Asi nás lapil nejaký vírus.
Tieto posledné dni boli pre mňa vyčerpávajúce.Z toho hlavy bolenia a únavy som už bola podráždená na všetky maroškove mrnčania, výskania, poťahovania za nohavice ... dokonca som niekedy na neho aj kričala. Ja mám z neho dojem, že ma niekedy ani nepočúva ☹ a ani neposlúchne, čo mu hovorím. Až som napokon na neho prísna a idem do vývrtky. Chudátko, je mi ho lúto. Ono to potom vypadá že Adamka protežujem a Maroško mi leze na nervy ☹ Som z toho fakt niekedy na depku. .Ja mu potom hovorím prepáč, že som na teba kričala, .... boli ma hlavička a on mi ju začne fúkať a hladkať a hovoriť "moa, moa" 😔

lefika
12. feb 2008

ahoj zdenka, u nas to bolo s cestovanim tiez zo zaciatku tak, ale nejak sa mi manzelovi podarilo vysvetlit, ze sa nemozemem izolovat a ze aj pre sasku je lepsie, ked sa stretava s viac ludmi a ked sem-tam zmeni prostredie.
ja saske davam na kasel hedelix sirup a veeela cajiku. tiez nejdem k dr., pokial to nepokladam za akutne alebo pokial niekolko dni neustuppuje teplota. totiz zatial vzdy, ked som tam bola mimo poradne, tak na druhy den mala 39 horucky, a to fakt nemam zapotreby. u nas je to totiz tak, ze na dlllhej nemocnicnej chodbe je 6 pediatrov a cakaren tam nie je, takze vsetci cakaju vonku na chodbe: v spicke tam moze byt kludne aj 100 chorych deti. neviem, ktory blbec to takto vymyslel 🙄
zdenka, ja mam len sasku a aj tak mi niekedy povolia nervy a kricim na nu a potom sa ospravedlnujem 😔 najhorsie je, ked sa snazim robit nieco do skoly, nejde mi to, a ona stale dobiedza ☹

lefika
12. feb 2008

baby, som stastna jak blcha. viete co mi saska zacala robit? chce odo mna aby som nakreslila koliesko a ona to potom dorobi na typickeho detskeho "hlavonozca", cize dokresli oci, palicky dole ako nohy a palicky zboku ako ruky a prehlasi ze to je tata. potom chce nakreslit mamu, urobi to iste a zacne sa rozculovat, ze nevie, ako nakreslit okuliare, tak tie dorobim ja 😀 od rana mame zakreslenych 10 papierov s portretami rodinnych prislusnikov 🙂

kitka123
12. feb 2008

Ahojte,
Zdenka, tak ten muj je zase uplny opak tvojho manzela, my musime stale nekde chodit. Kdyz uz nemame o vikendu naplanovane nejake navstevy nebo vylet, tak aspon na kavu musime nekde jit. Ted jsem za to i rada (hlavne v zime), ale kdyz byla Adelka mala a hodne jsem kojila, tak me to dost unavovalo.

Lefi, ty mas taky malou blondynecku? Teda nasa je ted v zime min blondata, v lete ma uplne bile vlasky. Ale nejak moc ji nerostou, jeste jsem ani jednou nestrihala a nema ani nausnice, tak si dost casto lidi mysli, ze je chlapecek. A navic nejsem uchyl na ruzove oblecky a sukne nema rada 😀

To ti verim, ze mas radost ze Saskynych obrazku, to bych se taky tesila 🙂 Nase moc sikovna na malovani zatim neni, teda ja namaluju treba slunicko (svieticko) a ona tvrdi, ze mu domalovava usi, oci, nos ... ale ani pri velke davce fantazie to zatim nerozpoznam 😀 Sranda, jak uz ted vidno na tech detickach, kterym smerem jsou zalozene, vy budete asi skor na ty knizky, skladacky, malovani ... nasa evidentne na pohyb. Kolikrat ji pozoruju na ihrisku, o hlavu vetsi deti nevysplhaji tam kde ona

S doktorama souhlas, my jsme jeste nebyli krome povinnych navstev ani jednou

kitka123
12. feb 2008

Zdenka, proc ze ti smazali admini fotku? Ja jen ze mi prijde, ze ted mas skoro stejnou jako predtim. Chtela bych si tam taky dat nejakou kde je vic videt Adelka, tak abych vedela co na te fotce musi/nesmi byt

lefika
12. feb 2008

ahoj kitka,
no saska mala v lete tiez uplne biele vlasky, az jej svietili. nestrihala som ju este, aj keby som mohla: vlasky ma dlhe dost, ale pacia sa mi, tak jej ich nechavam rast. a ja tiez nemusim ruzovu: vsetky ruzove veci, co saska ma, dostala od pribuznych, ja by som jej to sama dobrovolne nekupila 😝
s tym nadanim mas asi pravdu: vsimla som si, ze v mc, kde je bazen s gulickami a ostatne deti po nom saleju, saska na nich len pozera a zbiera gulicky, co vyhadzu von. a je fakt dooost leniva. niekedy mam pocit, ze v kociku ju snad poveziem aj do skoly 😒

s fotkou, si myslim, ze tam musis byt jasne vidiet ty. ja som chcela dat taku, kde budem ja aj saska a az teraz sa mi taka vyskytla, teda ak neratam tie rok stare. ja sa totiz strasne nerada fotim 😖

zdenkaamarosko
12. feb 2008

Ahoj, tak som si tu včera ulavila na duši a potom som aj ľutovala, že vás s tým zaťažujem 😕
Lefika, dávaš mi nádej, že to bude lepšie. Ja sama vidím pokrok za tie dva roky. Hups 😅 , v apríli to budú už tri. Neskutočné ako ten čal letí. Deti máme dvojročné a aj Adamko má vo štvrtok pol roka. Krásne sa smeje, priam chichoce na všetkom, pokúša sa odrážať nožičkami, a keď leží alebo ho mám na rukách, za všetkým sa vytáča. Vždy sa rehocem, keď sa chcem napiť a on mi stále backá s tou malou ručičkou po pohári a priťahuje ho k svojej pusinke.
Kitka, aj Maroško je skôr pohybovo nadaný. Síce ho baví aj malovanie a čítanie si knižiek, ale zato v reči si ešte stále dáva načas. To keď čítam, čo vaše malé hovoria, tak sa mi len môže snívať, že by som to počula UŽ z jeho úst.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre