Február/Únor 2012

radkatalajkova
11. máj 2011

Pridá sa k nám niekto s takým istým termínom?

kristinaanna
16. júl 2012

ahojte baby, my sme sa tiež vrátili z dovolenky, síce len z takej u svokrovcov, ale aj to stačilo 😉 bolo dobre, malá bola zlatá, usmievavá, debatovala so všetkými a stále na rukách, tak dnes doma už bolo horšie 😉 dokonca sme boli aj na kupku, ale sa jej veľmi nepáčilo, bolo riadne horúco 😠 ,
tiež sa pripájam k tým, čo ešte neprikrmujú, mám pocit, že mliečko ešte stačí, ešte jeden mesiac vydržíme 😀
ale ochutnala mrkvičku, sem-tam olizne jabĺčko, mala aj melón, a trošku chlebíka 🙂
a tiež som si všimla, že si šúcha uško a očko nám už slzí dva týždne a stále si ho šúcha

matulat
16. júl 2012

@danka483 danka ja som dnes dala malej rohlik...oblizovala ho chutilo jej.
dani aj nedavam malej kazdy den prikrm. dnes som jej po 2 krat skusila dat jablcko s piskotou ale zase neuspech.moc to nechcela i ked zjedla ale keby si ju videla ako sa tvarila....no sranda

danka483
16. júl 2012

@matulat ja som dnes dala malému banán no opäť sa netváril nadšene 😒 , a hlavne ma serie že najprv každý len aby som kojila čo najdlhšie a teraz daj mu to daj mu to a musí a furt tie blbé reči ide ma poraziť 😠 keby nepriberá tak to beriem ale ako nemáme klobúky sa nám s tatom vidí že sa nám veru viac zagulatil je to riadny macko 😵 ja budem ďalej skúšať ale netlačím na pílu, nenápadne mi návštevy nosia výživy pre malého jáááj.

kkl82
16. júl 2012

@evel vitaj medzi nami 🙂 kazda vaha vazi inak a tak kludne moze byt, ze mala pribrala, aj ked mozno trochu menej ako predchadzajuce mesiace. navyse, ak si vazila na obycajnej vahe, ktora nie je urcena pre babatka, tak ten rozdiel moze byt priepastny. my sme tiez doma skusali maleho vazit tak, ze som ho mala na rukach a stupla si na normalnu vahu a potom som ho dala tatovi a odvazila sa sama. no a vyslo mi, ze by mal mat neuveritelnych 8,2 kg aj napriek tomu, ze o tyzden u doktorky vazil "len" 6,5 kg :D takze si radsej pockaj na poradnu a zbytocne sa neznepokojuj 😉

kkl82
16. júl 2012

@bianca2 prikrmovanie este nema zmysel, mliecko sa matke tvori presne take, ake dieta potrebuje. nam sa tiez priberanie po tretom mesiaci trochu spomalilo, ale to je presne tym, ze deticky sa uz zacinaju pohybovat a nelezia nehybne cely den. moj bol napr. schopny "bezat" po leziacky aj pol hodinu v kuse - tak kopal nozickami, ze tato si z neho robil srandu, ze sa chce kvalifikovat na olympijsky maraton. 😀 teraz sa zase cely den pretaca a "cestuje" po velkej posteli aj koberci. pretoci sa na brusko, dviha prdel do vysky a tlaci prednu cast tela s hlavickou, kade ju ma prave namierenu... takze pri tej aktivite je nutne spalovat riadne mnozstvo kalorii. navyse, tvoja ma cca take iste rozmery ako nas bubo (aj ked bubo ma o mesiac menej, ale je to chlap 😉) a ked si vezmes, ze velkost oblecenia 68 je pre 3-6 mesiacov, tak ste na tom ukazkovo. koj malu co najdlhsie a hlavne bud v pohode a zacni s prikrmami, ked budete pripravene obe.

kkl82
16. júl 2012

@danka483 dani, casu je este dost. kedysi sa odporucalo od ukonceneho 6. mesiaca, teraz to posuvaju na 4. mesiac. ale pri kojenych detoch odporucaju stale ten 6, pre istotu, aby sa dieta prilis skoro neodstavilo. nemala by si zacinat skor ako po 17. tyzdni, lebo to babo este nema uplne vyvinute oblicky na nieco ine ako mliecko. treba vsak zacinat, az ked je babo pripravene: 1. zvysil sa pocet jedeni, najma ak sa dieta v noci budi na jedlo castejsie ako doteraz; 2. po dopiti z prsnika sa dieta stale javi ako hladne; 3. pri pokuse strcit mu do ust lyzicku, ju uz nevytlaca jazykom, ale vie pekne otvorit usta (to, ze ju potom vytlaci, uz nevadi, ono chvilu trva, kym si zvykne..)
u nas zatial plati len ta 3., aspon co som skusala a tiez ked mu davam vigantol na lyzicku, tak mi pekne otvara ustocka. este urcite pockam aspon ten mesiac, aj ked dokyna hovorila, ze uz by som mala zacat po dalsej poradni. ale ona toho uz natarala, takze ja dam na seba 😀
ten tlak okolia je uz pomaly aj u nas, ale podla mna je to len tym, ze sa na to vsetci tesia, ze uz zacneme papat normalne jedla. nasi napriklad maju pocit, ze by uz kubko mal aj chodit, lebo by sa chceli nahanat po dvore 😀 jednoducho si uz nikto nepamata, ze vsetko ma svoj cas a babatku iste veci chvilu trvaju...

kucanka
17. júl 2012

@kkl82 čauko. ešte som sem nepísala ale nedá mi neodpovedať 😉 naša doktorka odporúčala tiež začať s príkrmami v 4. mesiaci aj keď kojím. A bola u toho aj moja mama tak si mala počuť čo som sa napočúvala... A to som jasne povedala že až keď skončí 5. mesiac. A to mal včera 🙂 A keď sme boli u našich pred 2 týždňami dokonca mu mama aj uvarila. A skončilo to v koši 😀 Papať začal v piatok a zatiaľ mu veľmi chutí. Tak uvidíme ako bude ďalej. Ale bola som rozhodnutá že ak nebude chcieť nútiť ho nebudem. Ale Vladko je môj malý hladoš a za lyžičkou sa naťahuje 🙂

lehys
17. júl 2012

tak nase mala pribrala za 4 tydny 400g :( ale tam mi stala skoro dva tydny na vaze...dokorka rikala, ze mam zacit davat zeleninu...pristi tyden mame 5 mesicu, tak uz zacneme...

danka483
17. júl 2012

@kkl82 moja suseda začala obe deti prikrmovať od ukončeného 6 mesiaca a malý sa jej potom sám odstavil asi v 8m a kojí len v noci 😒

miskab
17. júl 2012

aj mi uz prikrmujeme a drobcekovi chuti zatial....

miskab
17. júl 2012

@danka483 uz prikrmujete ?ako sa mate?

danka483
17. júl 2012

@miskab ahojky Miška no trochu skúšame ale veru úspech zatiaľ nie je skúsila som 2x mrkvu a mladý nič, skúsila som banán opäť nič, žmolil kôrku chleba to sa zabavil a dala som mu ocuclávať jablko a broskyňu to cuclal tak idem na to veľmi ale veľmi zľahka

bianca2
17. júl 2012

@kkl82 presne aj nasa mala je maly bezec, z chrbatika na brusko sa veselo pretacala uz v 3,5 mesiacoch a teraz sa raz taha ruckami teda vyzera akoby plavala a inokedy tlaci zadkom sa cela dopredu a kruti sa hore dole po posteli a ponozky jej na den neustale obuvam aj 100x co su hned skopane, je to taky maly futbalista sa smejeme.ako vam spinkaju deticky baby? kolko vam vyspia v noci a kolko cez den?ako ich uspavate? my sme mali od zaciatku problemy so spanim kedy malo spinkala a potom som ju zacala nosit a si mi v satke ci nosici cez den, vyspi 1x2hodky a potom3x45 minut do vecera.niekedy aj viac a niekedy trosku menej.v noci v priemere 10 hodin vyspi, obcas aj 12 hodin.

kristinaanna
17. júl 2012

ahojte, ono to prikrmovanie skôr neznamená, že dieťa miesto jedného mliečka bude papať inú stravu, podľa mňa to zmamená len toľko, že dať ochutnať tak za lyžičku mrkvičky, alebo jablĺčka, nejaký kúsok chlebíka alebo piškotky, alebo zemiačik, ale nie nahradiť mliečko, lebo prikrmovanie podľa mňa znamená dávať riadne papať niečo iné namiesto mliečka a mliečkom len dochovať, neskôr už ani nie,

catrena
17. júl 2012

ahojte,dnes sme boli na 2ockovani,teraz spi,mame 6020g,nemerali ju.kojim a mam zacat prikrmovat...ked nechce s lyzickou,tak s flase zeleninky,polievky take redsie,aby to tieklo....aj na kontrolu noziciek pojdeme....a hlavne mame doniest moč!..kupila som saciky,uvidim,ci sa mi to podari a na kolky raz,vobec som ani netusila,ze sa nieco take robi 😝 😝

oluska88
17. júl 2012

Ahojte aj my sme boli dnes na druhom ockovani.mame 7510g a 63cm.a prospievame na vybornu.mala mi teraz zaspala ink je velmi mrzuta.dufam,ze sa to zaobide bez horucky.

petja
17. júl 2012

Ahojky po delší době,včera sme byly na poradně a tady jsou aktuální míry 7030gr/68cm.Malá je neustále spokojená. Uvažuju o očkování proti meningokoku,jinak jsem proti očko,ale tady mi přijde na místě,mening.je šílený humus

kkl82
17. júl 2012

@petja ahoj peti, mozem sa spytat, preco si proti ockovaniu vseobecne? mne len nedava zmysel, ze chces ockovat pomocou nebezpecnych latkok (napr. toxicky hlinik), ktore ti meningitidu same mozu sposobit. mne sa zda, ze ti niekto poriadne nahnal strach a ty to teraz v takomto rozpolozeni zvazujes...
podla statistik, minuly rok v cechach bolo meningokokom nakazenych 65 ludi a z toho 8 umrelo. ohladom prirodzenej imunity voci pneumokokom versus imunity ziskanej ockovanim si mozes precitat aj tu http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p.... bolo by zaujimave zistit, kolko z tych 8 bolo ockovanych, ci uz touto vakcinou alebo nejakou inou (hexa, pneumokoky alebo mmr), ktora im ci uz oslabila imunitu alebo zapal sama sposobila... a porovnaj si napr. kolko ludi zomrelo v cechach minuly rok na chripku. naozaj to chces?

kkl82
17. júl 2012

@petja a este som nasla toto, o com som doteraz netusila: deticky od 2. mesiaca sa ockuju vakcinami Meningitec, Menjugate a NeisVac-C, ktore chrania len proti meningokokovi typu C. po 18. mesiaci zivota sa uz ockuje inymi vakcinami, ktore su proti typom A a C. Ockovacia latka proti typu B, ktory sa u nas (na Slovensku ----a tipujem, ze aj v Cechach---) najcastejšie vyskytuje, nie je momentalne na trhu.

kristinaanna
17. júl 2012

ahojte, baby chcela som sem dať článok z Maminy č. 5 máj o prvých príkrmoch, ale neviem nájsť 😒 , nemáte niekto?

kristinaanna
17. júl 2012

my sme dnes ochutnali pomaranč tak som zvedavá čo to povie

kristinaanna
17. júl 2012

@kkl82 nedávaš vôbec očkovať alebo len posúvaš? a staršiu máš očkovanú?

kkl82
17. júl 2012

@kristinaanna pomaranc by mal byt ok, podla vsetkeho, alergie nan nie su moc caste. to co zvikne drazdit, je ovocna kyselina v nom, takze ak nema teraz cervene ustocka, tak to zvladla uplne super 😉

danka483
17. júl 2012

Baby moje ja zasa odložím tie príkrmy malý sa mi po mrkve aj po banáne nevedel vykakintať čo sme nemali nikdy problém 😒 tak to zasa odkladám. Máme poradňu vo štvrtok tak som zvedavá na dokynu keď jej poviem že chcem očkovanie odložiť - tento týždeň očkuje hlava nehlava 😠

kkl82
17. júl 2012

@kristinaanna zatial neockujem nic, lebo na trhu niet vakciny, ktora by naozaj chranila pred chorobami, proti ktorym sa ockuje, a nemala viac neziaducich ucinkov ako to riziko, ze dieta na niektoru z tych chorob ochorie. a mam iba jedno dieta (zatial 😉) studovala som zodpovedne a toto rozhodnutie sme urobili s priatelom, po tom vsetkom, co sme sa podozvedali a s porovnanim skusenosti nasich znamych, ktori, bohuzial, vsetci ockovali...

matulat
17. júl 2012

@danka483 tak to ti verim...vyzivu som jej skusala dat a vobec jej nechutila...tak je v chladnicke... ja sa snazim zit tak ze nerob inym to co nechces aby robili tebe...nestaram sa do nikoho. Inak banan nechutil ani nam, u nas to bolo v tom ze sa jej nepacil ze som jej ho davala rozpuceny v miske. dnes som jej dala cely banan do rucicky a pekne si na nom zgustla, normalne ho ocucavala a co to sa jej podarilo aj spapkat. co sa kojenia tyka je to tak ako hovoris, bez klobucikov sa dieta lepsie napapa lebo nemusi vynalozit vela sil aby vytiahlo mliecko do klobucika a z klobucika do pusi . bez klobucikov to ide lahsie a hned do pusy. ja som tiez spozorovala ze sa naje rychlejsie ale hlavne je spokojnejsia zaspinka na prsniku. nepocuvaj nikoho rob si ako uznas za vhodne. ja skusam malej davat zuzlat rohlik korku z chleba...dnes som jej na veceru robila krupicu myslela som si ze zaspinka skor ale nie ...

bianca2
18. júl 2012

@kkl82 ani my sme neockovali, manzel toho dost nastudoval a takto sme to uzavreli.pri detskej sme podpisali papier ze neockujeme a pravdepoodbne nas predvolaju na hygienu, pokuta je 300 eur podla zakona je ockovanie povinne.ale su rodiny co to podali dalej na europsky sud alebo neviem kde myslim, zatial som to nepozerala, ved preco by malo byt ockovanie povinne, vo viacerych krajinach EU nie je.

kkl82
18. júl 2012

@oluska88 vanesska ma uz krasnu vahu, musi byt riadne baculkata 😉 moj bubo vazi teraz rovnako, ale uz ma 70 cm a ja sa na tie stehienka neviem vynadivat 😀

oluska88
18. júl 2012

@kkl82 aj ja tak.moj muz hovori,ze je ako panacik mishelin.ked som to spominala vcera u doktorky,tak mali zachvaty smiechu.co uz.a ja jej to tak rada bozkavam tie sunocky krasne...najradsej by som ju bozkavala stale.a maly bol taky isty.bola prekvapena,ze ked ju nekojim ako pribera.

kkl82
18. júl 2012

@bianca2 neviem o nikom, kto by to podal na europsky sud. nase vyssie pravne normy neurcuju povinne ockovanie, dokonca naopak, ustava, medzinarodne dohovory i zakony ti davaju pravo na informovany suhlas a slobodnu volbu, co sa tyka zdravotnych zakrokov. problemom je, ze povinnost urcuje az vyhlaska, ktora je v nasom pravnom systeme podstatne nizsie ako tie ostatne normy. takze v postate ide o to, ze tu pokutu ti vlastne vyrubia nezakonne. nikto to na sud este nedal, lebo kazdy radsej zaplati 300 eur pokutu ako 2000-3000 pravnikovi na sud s neistym vysledkom (kedze sa na slovensku respektuju zakony tak ako sa respektuju... ☹). viem, ze to ludia z iniciativy za slobodnu volbu v ockovani posunuli pred ombudsmana a ten im dal za pravdu, ale on podnet na preskumanie neda, lebo "jeho osobny nazor je, ze ockovanie je prospesne." a tym to hasne... este by to mohli zachranit "uvedomeli" poslanci v parlamente, ale farmaceuticka lobby je prilis silna na to, aby ich nestopla este skor, ako by sa to prerokuvalo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre