Februárovky 2008

bejca
5. jún 2009

čaute čaute 🙂 keďže máme už znovu veľa príspevkov a Ami mi už spomínala že treba novú tému založiť 😉 tak šup šup kočky zlaté sem sa 😀

bejca
autor
7. mar 2010

no a my sme dnes slavnostne vzadu zastrihli vlasky 😅 😔 1x som mu ich podstrihla 😉 a potom som aj muza ostrihala tak pozeral lebo ked som mu tie vlasky strihala tak krical ze boooooooooooooooo 😀 xixix a to som mu fakt len tie vzadu cicerky cvakla a nad uskami 😉 teraz mu tam tie brcky chybaju ☹

bejca
autor
7. mar 2010

dobru nocku vam 🙂

veva55
7. mar 2010

baby, dakujem za povzbudenie vsetkym, ale ako som cakala, vecer to uz take lahke nebude, este nespi, sice neplace, ale tatino uz pri nom davno zaspal a on stale nist 😀 urcite skor ci neskor zaspi, ale najhorsie pride, ked sa v noci zobudi, ako vzdy ho dam cikat a potom.....to bude asi kriku, lebo to mu vzdy vopcham po cikani dudulu a zaspi, ale bez nej asi nie. no uvidime. ale musim vydrzat, ked uz som sa na to dala. ved co, na prebdene noci som zvyknuta, takze ziadny extrem ma snad necaka 😀
ami, uplne ta chapem, kedze treba predovsetkym uzivit rodinu, aj ked to je na ukor casu straveneho s vami. aj nas tato je malo doma, ale inak by sme sotva vyzili od vyplaty do vyplaty. takto sme aspon v pohode a mozme ist obcas aj na nejaku dovcu v lete.
danka, nam dost pomahal na ocko Ocu flash, ale ked to moc hnisa, su na to aj take speci kvapky, ale to musi predpisat ocna lekarka.
tiez prajem vsetkym dobru noc 😉

mm1
8. mar 2010

Ahojte babulky... dobré ránko.... jaááj po troch dňoch voľna tu.... 🙂

moniqe3
8. mar 2010

mm: Ahoj ako bolo? oddýchla si si?

ja som včera makala sme robili nejaké zmeny v byte..ale som spokojne zaspávala. 🙂

vevi: som zvedavá, že ako ste prežili noc..

beji. nemala si mu tie kučerky strihať..:( však čo musel byť rozkošný..

mm1
8. mar 2010

Docela dobre... ale cestou tam sa mi malá v aute totál pogrcala, nesadol jej čajík, tak sme sa prezliekali v tom vetre v aute... ale inak víkend fajn......svokrovci boli radi, že ju videli.... aj keď v sobotu sme išli domov, lebo včera bol mm v robote...
A my dve sme si včera spravili pekný dník. boli sme na Draždiaku dať labutiam žemličky, kreslili si, spievali...
taká pohoda.....

a tu čo nového?:

amadora
8. mar 2010

dobré ránko 🙂

Beji, Vevi, veď to, žiaľ dnes je taká blbá doba že peniaze, aj keď nechceme, sú často prvoradé 😒 Ale nevzdávam sa nádeje že sa to raz zmení a budeme aj žiť tak aby sme nekŕkali každý mesiac aj budeme spolu 🙂

Vevi aká bola noc? 🙂

Megi vitaj a super že ste si to užili 🙂

Mne ráno nejako ostalo blbo tak som letela na WC, našťastie som ešte mala prázdny žalúdok 😅 Ale za to mal Majko z toho ohromnú srandu a chichotal sa pri mne a napodobňoval moje zvuky a zohýnal sa so mnou nad tú misu 😀 😀 😀

mm1
8. mar 2010

Ahoj Ami, vďala a Majko zlatý 🙂

Baby kedy už bude teplo???? ráno som mala v aute - 6,5 stupňa a to stojím v garáži 😲

bzucinka2
8. mar 2010

ahojte, danka tak sa ospravedlnujem 😅 chybicka se vloudila 😅
ami, no paradny vecer ste mali, ale urcite modrinky nebudu, neboj sa 😢 a dobre casy nastanu asi az ked aj my zacneme makat, takze este musime velku chvilku vydrzat s ratanim euracikov 😉 neboj sa, bude dobre, hoci to ze sme doma a dostavame almuznu je smutne ☹
vevi tak ako v noci, myslela som na teba, ked sa nas maly zobudil a 2 hodiny nevedel zaspat 😒 uz som tiez myslela, ze dostane vyprask, ze si nesadne na zadok ako ma vytacal, ale ovladla som sa 😅
megie vitaj, no rano tvrdil ilko, ze postupne sa idu rana uz oteplovat, tak uvidime ci sa trafil 😉

amadora
8. mar 2010

Bzuci asi áno 😒 Je to smutné, hm... mňa to strašne štve že všetko je na mužovi a chudáčik sa musí obetovať aby nás uživil ☹

amadora
8. mar 2010

a žienky všetko najlepšie k MDŽ 🙂

amadora
8. mar 2010

ozaj, som sa vám ani nepochválila, mužík mi doniesol z Paríža nádherný hrnček na kávu (ja si na hrnčeky potrpím 🙂 ) a malému samozrejme autíčko 🙂 a od maminy som dostala na narodky červenú guzmániu v peknučkom farebnom kvetináči 🙂

mm1
8. mar 2010

Kočky, to nechcem počuť, že chudáčik mužík.... ale veď vy nie ste doma, že sedíte s vyloženými nôžkami...
točíte sa okolo drobčekov, periete, varíte, žehlíte.... takže ja to nepovažujem za obetu..... 😲

Ahoj Bzuci, ďakujem za privítanie a tiež dúfam, že už bude len a len teplo... neznášam zimu......

Ami, taký darček poteší... hoď foto, nech sa pokocháme......

a u nás sú nenormálne cirkusy za umývanie hlavy... hovorím, Nati, poď ideme sa okupkať... a malá hneď spustí, mami havu neeeeeee a naberá ju na plač...

amadora
8. mar 2010

Megi ale ja to ako obetu beriem lebo keby pracujem aj ja tak môže robiť v práci kde zarobí 500 euro a je denno denne doma. Takto musí zarábať za nás oboch a preto nemôže byť s nami doma, takže nech to berie kto chce ako chce, ale ja to beriem tak že on nás živí a som mu vďačná za to čo robí a môžem mu len ďakovať, ja do domácnosti teraz neprispievam takmer nič.

jankapardon
8. mar 2010

Možem,,,,???? Ami ale ved to nieje len o peniazoch, presne ako píše Megi,teraz neprispievaš, potom budeš, ak budeš mocť....toto čo mi doma zvladame, by podľa mna nezvladol žiaden muž....možno na víkend...možno....
toť môj názor🙂

mm1
8. mar 2010

dobre Ami, áno, vďačná si, ale nemôžeš to brať ako, že sa pre Vás obetuje..... ty sa staráš o Majka, a budeš i o druhé mimi... a to je tiež práca... aj keď za to nenosíš domov korunky, ale má vždy upratané, navarené, čisto, o malého je postarané.... takže i ty si v podstate v práci 24 h denne.

amadora
8. mar 2010

ale to nie je o tom či pracuje alebo nie! ide o to že on za to aby uživil nás všetkých pracuje mimo domu, lebo tu by nezarobil toľko aby sám utiahol všetko. a obetuje sa tým že je bez rodiny, chýbam mu ja a chýba mu malý, ale musí to robiť. to je o tom! to je v poriadku že ja sa starám doma o dieťa, každý má svoju prácu, ja toto, môj muž svoje zamestnanie. to je o inom.

moniqe3
8. mar 2010

ja som to za obetu tiež nebrala..ale už beriem..lebo tak ako môže byť žena na materskej tak aj muž.. tu v Ba je veľa mužov na materskej a žena chodí do roboty, lebo viac zarába a tak sa takto rozhodli, že ona bude živiť rodinu a muž doma na materskej. Jasné že aj žena doma robí ale je s dieťaťom a "užíva" si každý deň a každé nové pokroky svojho dieťaťa. A čo muž? Muž na úkor roboty nemá možnosť si vychutnávať tieto veci aj zle aj dobre.

Kedysi som to brala ako vy ale vidím, že v dnešnej dobe majú aj muži právo zostať na materskej. Ide o to, že peniaze hýbu svetom a preto chodí do roboty ten kto viac do rodiny prinesie.
Muž by bol radšej doma s nami a venoval sa dcérke ale nemôže a celé dni len robí a domof ide ako chudák a to nehovorím, že okrem futbalu, na ktorý chodí iba večer po robote čo je po 21hod nemá žiadne a teda nemôže sa ničomu a nikomu venovať.Keď ho chcú známi vidieť musia prísť za ním do roboty. Ale teda aj my. Nemá voľnú chvíľku sám pre seba. Ja síce tiež nemám voľnú chvíľku pre seba..ale môžem dať malú babkám a vypadnúť ale on nemôže. Taktiež si nemôže na obed lahnúť ako ja a oddýchnuť si. ☹

Takže beriem to ako obetu aj ja. 😉

mm1
8. mar 2010

dobre tak ja to neberiem za obetu.... beriem to tak, že muži sa snažia postarať o vás...
ale ja mám čo najmenej hovoriť, keďže už tiež chodím do roboty....

Ale čo vám uznám je to, že muž je ukrátený o tie chvíľky byť so svojimi najbližšími... a to môžem posúdiť i podľa seba, keď mi maličká cez deň chýba...
ale je pravda, že peniaze dnes hýbu svetom...... ☹

moniqe3
8. mar 2010

Ja som môjmu mužovi vďačná za všetko čo pre nás robí. Ja sa mám veľmi dobre ale to iba vďaka nemu! Veľmi chceme postaviť domček. Tak maká aby zarobil aby bolo z čoho. Ten dom ja stavať nebudem ani z tej materskej nenakúpim materiál. On s kamošmi budú na ňom dreť. Robí to pre nás pre rodinu.

amadora
8. mar 2010

Moni som rada že niekto chápe ako to myslím 🙂 Je to tak, ja sa síce doma namakám okolo malého a domácnosti, ale on si tiež šunky neváľa a keď nie je v práci tiež maká aj doma. Ale ja si môžem cez obed pospať, môžem ísť na prechádzku keď je pekne, môžem sa ísť pohrať a na kávu ku susede a hlavne som s malým a užívam si ho plnými dúškami. On je o toto všetko ukrátený a o veľa vecí zo života malého prichádza. Nie je doma dva týždne a príde domov a vraví mi ako malý vyrástol, vyspel a vidím že je smutný že o to prichádza. Ak to nie je obeť tak neviem čo... sú muži ktorý sú doma každý deň a tak to im ani ženám nepríde tak. Môj muž si užíva každú chvíľu s malým, aj so mnou lebo ich má málo

moniqe3
8. mar 2010

ami: skoro mi slzy vyšli do očí.. krásne si to napísala.. 😉

veva55
8. mar 2010

baby, noc v pohode, aj ked sa nam po dlhej dobe v noci pocikal....kompletka mokry, cize 10 minutove prezliekanie v noci, total prebraty, veru uz som videla, ako mi uz nezaspi....ale na moje velke prekvapenie zaspal, ani si dudel nepytal....nechapem. rano zase isiel do kosa "pozriet kajocky", ale uz tam neboli, som kazala tatovi vyhodit. tak dufam, ze to zvladneme, aj ked som pocula, ze u niektorych deti pride kriza po 2-3 dnoch bez dudla.
no a co sa tyka tej muzovej roboty, ja to tiez nepovazujem za obetu, starame sa o ich deti, ktore sa nepytali na svet same, takze to nie je obeta, ale povinnost urobit vsetko pre to, aby sa mali dobre. my zeny toho obetujeme ovela viac, ked ideme na matersku, alebo viac materskych po sebe, najma ked sme mali dobru a dobre platenu robotu a pretozee vieme, ze ak budeme chciet dosiahnut opat to co predtym, musime ist od zaciatku a pokial pride viac deti, tak sa s tym mozme rozlucit nadobro. tiez nie je fer, ze zena odchadza na matersku s tym, ze strati robotu. a aj po rodicovskej, malokto vas zamestna, ked mate male dieta, lebo vie, ze budete stale OČR. tym nechcem povedat, ze mi je prednejsia praca, to urcite nie, to by bol maly uz davno v jasliach, ale proste to nie je fer. a verim tomu, ze 90% chlapov by radsej muchlilo od rana do vecera ako by mali byt cely den s detmi. lebo vidim, ze chlap je s deckom 2 hodiny a uz je hotovy, nervozny....
ale zas ami, viem ako si to myslela tu obetu, ze je to na ukor casu straveneho s vami.

veva55
8. mar 2010

ozaj monik, ja napriklad az teraz po 2 rokoch mozem povedat, ze si matersku uzivam, doteraz to bola otrokaren. cez den zly, v noci nedrichmal... a toto dennodenne 2 roky. takze tak 😀

mm1
8. mar 2010

tak si to babulky užívajte..... myslím tú materskú kým sa dá....

Ami aj ja chápem ako si to myslela... musí to byť náročné, sedieť niekoľko hodín za volantom a sústrediť sa...
ale ten výraz obeta sa mi nepáči.....

veva: tak super ste to zvládli.... no u nás tiež bez dudinky zaspinkanie horor... ale cez deň ani keď zaspíme, tak už ju nepotrebujeme...

danka.k
8. mar 2010

baby malemu sa vcera asi daco zle snivalo v noci, proste od deviatej do pol jedenastej len rev, nemohla som ho utisit.. potom zaspal ale kazdy 10 minut sa budil.. a opol noci sa to vsetko zopakovalo..proste len rev rev rev... o jednej zaspal ale ten spanok nebol taky ako mava.. horor ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

ami nie je to obeta,proste to je udel chlapov ze su o toto vsetko ukratene.. nasho tata to tiez mrzi ze nie je kazdy den s nami, ale proste je to tak a neurobime s tym nic.. je to ich udel a musia to tak prijat

mm1
8. mar 2010

Dani, nepomohlo ani keď si si ho dala k sebe????? 😲 chuda male....
Natali tiež vykríkla mami neni, a začala plačkať, ale hneď som jej dala dudku, pohladkala ju a povedala, anjelik tu som,... otvorila očičká a pozrela na mňa, zavrela ich a spala ďalej....

danka.k
8. mar 2010

mm on spava pri mne. nepomahalo nic, len plakal a krical mama mama... ja som uz bola v koncoch...

mm1
8. mar 2010

chúďa moje,.... ale počula som, že vtedy je najlepšie ho úplne prebrať.....

danka.k
8. mar 2010

ja som ho aj prebrala a nic.. stale len rev rev rev... a rano sa ho pytam ze ci ho bolelo a on eze nie.. a stale len jaja jaja.. (tak vola tata) a ja ze ci mu bolo smutno a on ze hej 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak ja neviem ci mu bolo fakt smutno alebo si to ani nepamata

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre