Februárovky 2008

bejca
5. jún 2009

čaute čaute 🙂 keďže máme už znovu veľa príspevkov a Ami mi už spomínala že treba novú tému založiť 😉 tak šup šup kočky zlaté sem sa 😀

moniqe3
10. mar 2010

Ahojte kočky

Ami: teda ty máš už poriadne bruško.. inač že pri druhom dieťati skôr vybehne bruško.. krásnučka si 😉

no ja som hneď ráno o 7:30 merala Viki teplotku a má 37,1 čo je na ráno dosť... ☹ dúfam, že sú to tie zubky
baby ďakujem za podporu bzuci hej tie 3 dni počkám...teda do piatku lebo po piatku by sme museli riešiť pohotovsť..tak ak do piatku neklesne teplota tak budeme musieť ísť k doki, nech zistí čo to je..:(

amadora
10. mar 2010

kočky ďakujem 🙂 som počula že ak sú deti po sebe do troch rokov tak maternica ešte nie je úplne stiahnutá a vykukne skôr bruško ale teda ja ho mám poriadne 😅 no čo už...

Moni to nie je také hrozné, my sme mávali vždy nad 38 ráno keď bol chorý. Neboj, hádam už dnes bude bez teplotky 🙂

mm1
10. mar 2010

Ami, hlavne že je tam fazulinke copkatej dobre.... 🙂

Moni, to nie je nič teplotka, neboj....

amadora
10. mar 2010

Megi to dúfam 🙂 Uvidíme pozajtra 😉

mm1
10. mar 2010

určite.... 🙂

amadora
10. mar 2010

za chvíľu pôjde mužík zase do sveta, čaká už len kedy mu zavolajú 😒 som nervózna z toho čakania a smutná už teraz ☹

moniqe3
10. mar 2010

mm1: ale je... u nás býva ráno teplota 36,5 a aj menej..niekedy 36,8 ešte pred odpočítaním.Viem meriam ju priebežne takto už skoro rok od toho febrilného krča..a večer máme takých 37,6 37,5 v ritke... tieto teploty máme keď sme zdravý. Ako som však hovorila už ranná teplota sa mi nepáčila a teraz má 38 v ritke.. takže asi to nie je z prehriatia... lenže ona ani nesmrká, nekašla, nemá červené hrdlo... nič jej nie je.. je veselá len má tu teplotu.. už som aj bola kúpiť nový teplomer..máme doma aj ortuťový ... teda mám ich doma už asi 7ks rozličné druhy.. :( ach yo..

bzucinka2
10. mar 2010

moni, neboj budu to len zubky verim tomu 🙂
ami neboj brusko este porastie, ja mam uz teraz niekedy pocit, ze sa nevladzem hybat a este 3 mesiace pred sebou 😅

bejca
autor
10. mar 2010

ahojte 😵

Megi vitaj 😵 a dakujem vopred za kuponik 😉 dufam ze si si oddychla 🙂

Ami verim ze ti je smutno ☹ ale neboj za par dni je tatko znovu doma 😉 no a v teme snazilky nech nepreberaju veci ktore sa ich este netykaju ...to nech riesia ked uz budu musiet 😉

Bzuci neni za co ale viem ze rč sa lahko da zneuzit a par sikovnych sa vzdy najde 😝 tak ja len pre istotu 😉 Alexik teda si dnes riadne skoro vstal 😕 ale este ze je taky sikulko a nechal maminku trosku polezkat 😉

Monika neboj bude to isto len zo zubkov my sme to mali presne tak isto minuly tyzden 😉 posielame pusinky 😵

my mamejeden teplomer pre Petka a to rychlobezku 😉 a jeden pre nas obyc ortutovy 😉

dnes som navarila kel a upiekla buchty 😵 prave jednu tlacim 😀 Petko spinka tak mam chvilku apojdem knemu si oddychnut 😉 no a poobede pojdeme vyvencit Benyho a autobusom do Tesca , tatinko vecer z prace tam pride pre nas tak budeme mat trosku " ine " poobedie 😉

mm1
10. mar 2010

Beji, išlo to prvou triedou, zajtra to tam máš... a nie je za čo.... oddychla??????? to školenie bolo od 9.00 do 16.15 a prišla som domov, kuchtila na dnes obed, dala práčku, ožehlila... super oddych..... 🙂

ami nebuď smutná, mužík príde a za ten čas tu máš nás...... aj keď viem, že my sme slabá náplasť....

moni, tak to budú zúbky nebojkaj.... 😒

bejca
autor
10. mar 2010

jaaaaaaaaaaj dakujem 🙂 no a to skolenie vam mohli nejako trosku skratit 😒 neznasala som skolenia ked boli tak dlho 😝 no a este si si "navalila " aj doma kopu inych " radosti " ..no ale zvladla si to tak uz mas pokoj teraz zasa na nejaky cas 😉

mm1
10. mar 2010

a ešte som vyšívala.... to vieš, moja droga.... 🙂

moje posledné dielko pridávam do albumu... potom zmažem

bejca
autor
10. mar 2010

no idem sa natiahnut k Petkovi a Benymu 😀 😉 a potom hor sa na mienene aktivity 😉 😀 pekne poobedie vsetkym 😵

danka.k
10. mar 2010

ahojte babulky

tak doktorka nas do skolky pustila, tak sa vytesujeme, ale neveznu mi ho v marci 2011 ale az vraj v sept.. uvidime

my sme prave dopucili s rastikom svieckovu mnam a ideme si zachvilku robit pizzove koolaciky..

vecer vas docitam 😉

amadora
10. mar 2010

no kočky tak dnes blbý deň, pred obedom mi ostalo hrozne zle, točila sa mi hlava, marilo sa mi pred očami a blikalo mi svetlo ako keď sa dlho pozeráte do lampy 😝 som myslela že mi udrela posledná hodina 😅 dala som si magnézium a ešte horšie. muž volal doktorke tak povedala že mám nízky tlak a že magnézium je na to ešte horšie lebo tlak ešte zníži 😒 tak mi muž vyložil nohy, urobil kávu a lial do mňa vodu a potom som zaspala a je lepšie. no len drahý pred pol hodinou odišiel tak mám strach ak sa to zopakuje a ja sama s Majkom doma ☹

moniqe3
10. mar 2010

ami: jáj to mi je ľúto.. a keby ti zostala zlo hneď volal sanitku..keď si sama to nie je dobre.. ale bzuci nebýva blízko Teba?? ja viem, že asi nechceš ani koho otravovať..ale toto nie je sranda.. musíš veľa piť... to je strašne dôležité..dodržiavať pitný režim.. a sem tam ak máš nízky tlak tak si urob slabú kávičku.. to môžeš.. no moja držím palce a myslím na Teba nech sa ti to už nestane. Cmuk

amadora
10. mar 2010

Moni ja pijem každú chvíľu, veď už mi to lezie na nervy že nerobím nič iné len behám na WC 😝 Keby bolo zle tak zavolám niekoho zo susedov alebo rodiny, neboj sa. Ja som už tiež myslela na to že by som si mala robievať sem tam takú slabú kávu pre istotu. Len lepšie by bolo mať doma tlakomer aby som vedela aký mám ten tlak 😒

moniqe3
10. mar 2010

ami ty si bola na sone a vydela si ako bije srdiečko?

izka
10. mar 2010

ahojte mamulky.
dlho, dlho som tu nebola, len dnes som tak zbežne prečítala, aby som bola v obraze.

v prvom rade gratulujem všetkým novým tehulkám, teším sa s vami a hlavne nech ste zdravé aj bábatinka.

ami, dúfam, že s tou krvou to budeš mať dobré. ako ti radí ronit, určite to nepodceňuj. nechcem ťa v žiadnom prípade plašiť, ale radšej užívať niečo navyše, ako by sa mala stať tragédia. myslím na teba , máš to zložité a obdivujem ťa, ako to bez muža zvládaš. ja som úplne v opačnej situácii, mne zas ide niekedy na nervy, že sme stále spolu, ale keby som ho nemala, bola by som niekedy stratená.

beji, krásne si napísala o tej robote . a som rada, že ste si s mužíkom užili pekné mdž. to je super, že na teba nezabudol a prekvapil ťa.

megi aj teba isto potešilo , že srdiečko natálke chutilo😀

izka
10. mar 2010

moniqe3, zaujalo ma, čo si písala o tom céčku. to som ešte nepočula. skôr také názory, ako písali baby.
hlavne ma prekvapuje, že by to mohlo pomôcť na bolesť hlavy. ako som tu už viacrazy písala, jožko s tým bojuje stále. len kupujem lieky. tubu za 5 e. minie za týždeň. hádam to vyskúšame. nie je tam písané, aká dávka by bola vhodná pre deti?

izka
10. mar 2010

inak, od začiatku roka máme veselo.
kika si zas na ľudovkách poranila koleno, tak ani skúšky nemohla robiť. doktor poriadne nevie, čo s tým, tak sme nakoniec išli k známej fyzioterapeutke. tá jej to dala trocha dokopy, aj ked ma to stálo 150 eur 😝 no ale pri záťaži ju to stále bolí a učiteľka ľudovkárka ju chce nechať opakovať 😠 ale profesorka baletu jej zas radí, aby prestúpila do banskej bystrice. že vraj tam sa venujú skôr modernému tancu, čo by bolo presne pre ňu. lebo tu si kvôli ľudovkám zničí nohy a nebude môcť tancovať nič.😒

je to ťažké rozhodovanie. opakovanie nič nerieši, len by sa jej to zhoršilo a zas prestúpiť v treťom ročníku nie je ideálne a je to od nás dosť daleko. tak mám hlavu prevrátenú.

moniqe3
10. mar 2010

izka: predovšetkým je najdôležitejšie prečítať si knihu.. neviem ako je to pri deťoch..ale určite aj to je spomenuté v tej knihe.. vyskúšaj ak pomôže daj vedieť... držím palce.. lebo to nie je normálne v takom veku toľko liekov jesť..

izka: ja by som kvôli jej zdraviu radšej prestúpila..nohy sú veľmi dôležité a taká mladá invalidka by nebolo nič moc.. ak kika nemá nič proti tomu.. teda hlavne je aby sa ona rozhodla ale nezabudni jej prizvučiť zdravotnú stránku.. nič nie je dôležitejšie ako zdravie!!!

izka
10. mar 2010

aby toho nebolo málo, tak filip si na lyžovačke na skalke rozsekol o lyžu tvár aj nos. našťastie horská služba ho zachránila a v žiari n/h mu to zašili. vyzeralo to dosť hrozne, ale máča si to v repíku a už to začína byť pekné. 🙂

a ema to je iná kapitola 😝 jedoška je slabé slovo. dnes to je katastrofa. za každú hlúposť sa trieska o zem.
navyše sa mi začala náročky pocikávať, aby mohla behať holá 😅 už čo by bolo leto!
dnes som to vzdala a dala jej horkoťažko plienku a ona sa o chvílu pýtala : plienočku mám? a pak : cikám! dobre to vie. fakt je prešibaná až moc.
ostatné deti sme vždy nejako oklamali, alebo odviedli pozornosť, ale na ňu to neplatí, ona všetko prekukne. už mi viac ľidí povedalo, že ona je ako keby mala hádam 4-5 rokov.
jej spánok stále nič moc. ak sa nám podarí, aby cez deň nezaspala, tak ide spať okolo 22,ale inak až po polnoci.

minulý týždeň som chodila do roboty a poviem vám, normálne som si tam oddýchla 😉 až mi je ľúto, že nemôžem robiť.
vôbec si neviem predstaviť, ako by som ju dala do škôlky. ona je presne taká, ako ami píše o malej švagrinke. malá generálka. všetko musí byť po jej ,ubije aj chlapcov. ťažké je to s ňou.
všetci ju ľúbime a ona nám dáva takto zabrať 😉

kočky, držte sa, majte sa pekne, drobci nech sú zdraví a poslúchajú .

amadora
10. mar 2010

Moni ešte nie, ja som bola na sone keď ešte bol vidieť len vačok a teraz idem v piatok. Prečo?

Izka ďakujem 🙂

Kočky mne je zase zle, hrozne sa bojím a už potom neviem či si namýšľam len ako som vystrašená či mi je ozaj niečo 😒 Dala som si čierny čaj aj kávu, slopem vodu na litre ale nejako mi nie je lepšie. Jaj kočky čo by som dala za to aby mohol byť niekto so mnou teraz ☹

danka.k
10. mar 2010

beji takze nas ocko si na mna nespomenul..pochodila som ako monika ze komunisticky sviatok 😀 😀 😀 😀

ami ja som mala taky stav ako ty dnes v pondelok....tlak nizky, pulz srdca 99, myslela som si ze je so mnou koniec.

a tato nam dnes tiez odisiel, len vcera prisiel a zasa dnes siel ☹

dnes sme vykosili maleho, takze vlasky ma cca 2 mm 😀

moniqe3
10. mar 2010

izka: teda vy ste ako si dávno písala rodinka úrazov.. kokos .... nech Vás to všetkých obchádza
inač Viki je tiež strašná šibalka.. mne detská doki, že mi drží palce aby som druhé pri takej živej Viki všetko zvládala..že ona je veľmi hyperaktívna a vymýšľava.. keď sme u doki tak nadrzovku všetko otvára, berie doktorke pero letáčik skáče.. no hocičo len nie stáť na jednom mieste.. vodnári sú osobnosti veľké..🙂

danka: no som rada, že som nebola sama..:D
danka a nie si tehotná????

ami: moja hneď by som išla k Tebe a by som ťa uvidela na iné myšlienky..nemysli na to a nesleduj sa bude ti horšie
psychika je sviňa veľká..

ami: ja totiž chce vedieť, že či 17.3 kedy budem v 6+1 teda začnem 7tt ale podľa ovulky budem len 4tt..no ale ráta sa to všade podľa ms a tu http://www.tehotenstvo.academy.sk/ mi uvádza, že by už malo biť vtedy srdiečko.. tak ja fakt neviem.. že niektoré baby videli biť už 6+1 tu na MK som si našla tému..
baby poraďte..

bejca
autor
10. mar 2010

Megi krasna vysivka 😵

Izka vitaj po veru velmi dlhej dobe 😵 som rada ze si sa ozvala lebo uz som dumala poobede ze napisem kde si tolko 😵 a teda ako citam tak to mate doma " vesele " 😅 juuuuuuuuuuuuj dievca ako ti poradit ?? 😔 drzim palce aby sa vsetko urovnalo a uz sa vam urazy vyhybali kilometrom 😉 vsetkym letia pusinky a aj malej sibalke 😵 teda ako citam tak Emka asi zamestnava celu rodinu na 200% 😉 dakujeme za zelanie a veru obcas aj u nas sa prihodi prekvapko 😉

Ami to ma mrzi ze ti je zle ☹ lazkaj si daj nohy hore a oddychuj 😉 ak je mozne zavolaj mame alebo tatovi aby prisli k vam a pomohli ti trosku 😉 posielame pusinky 😵

Danka no podla mna to neni komunisticky sviatok ...mna by tym kazdy chlap co to tvrdi nastval 😠 podla mna je to jediny sviatok ktory si uctieva zeny ako take !!!! ked si zoberiem zeny ktore nemozu mat deti tak by vlastne ani len nemali moznost oslavovat ....potom je jedine den matiek a to akosi bohuzial ....viem to z vlastnej skusenosti ...:(((( ale ved kazdy mame na to iny pohlad 😉 a teda je mi luto ze ste opat sami ☹

Monika a ako mala ?? dufam ze uz nema teplotu 😉

danka.k
10. mar 2010

monika nie nie som tehotna... a ani netusim z coho som to mala... stalo sa mi to uz pred 2 mesiacmi, ale to som zjedla paprikovu pastu, a ta teda narobila sarapaty vtedy.. teraz fakt netusim

beji ja som chlapovi potom povedala, ze on mi preto darcek nekupil lebo ze zavidi ze zeny maju sviatok a oni nie, ale potom som mu povedala ze ocko ved vsetci chlapi aj tak oslavuju 1.4 ze vtedy maju blazni sviatok 😀

moniqe3
10. mar 2010

beji: ja sa ale na muža nehnevám.. lebo však on si ma uctieva iné dni a celoročne.. 😉 podľa mňa by si aj muži zaslúžili nejaký ten sviatok
a ďakujem za opýtanie Viki od obeda nemá teplotku.. klop klop klop... dúfam,že už ani nebude idem jej ešte teraz zmerať.. a šup spať.. 😉

danka.k
10. mar 2010

moni maju v juni je den otcov.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre