Februárovky 2008

bejca
5. jún 2009

čaute čaute 🙂 keďže máme už znovu veľa príspevkov a Ami mi už spomínala že treba novú tému založiť 😉 tak šup šup kočky zlaté sem sa 😀

tami712
9. aug 2009

ahojte 🙂

alex tak pekné príhody ste pozažívali 😀 to ti fakt nezávidím, a asi by som tiež na to nemala nervy 😠
a rodičia si s ňou poradia, či to len pri vás si tak "užívala" ? 😕

beji no Peťulko zlatý ako vždy, ako krásne pomáhal pri opravovaní 🙂 🙂 🙂

danka.k
9. aug 2009

beji super foto.. a ma napadlo pri tej foto ako majko vylieza do auta tak nas maly minule tiez takto rychlo utekla k dedovi do auta ked nechal dvere otvorene.. a brano za nim.. tak ich isiel dat dedo prec a prveho vybral nasho rasta a kym vybral brana tak maly sup dalsimi dverami dnu 😀 😀 😀

amadora
9. aug 2009

Danka Peťko 😀

bejca
autor
9. aug 2009

dakujem za pochvalu 😵

najvacsia sranda je ze ho nikto neucil ktory kluc patri do zapalovania a on to presne vie 😕 a aj vie ze musi tam byt kluc aby hralo radio a potom postlaca gombiky zapne si la la a trasie si z hlavou 😀 no zozrala by som ho 😀 😉

TAmi ako muzik ?? uz ho to boli menej ?? dufam ze hej a ze uz to bude lepsie 😵

danka.k
9. aug 2009

beji tie deti vzdy na to same pridu 😀

a este vam poviem jeden zazitok co maly vcera urobil.. nasiel dedovi cigarety, tak si jednu zobral dal ku ustam a fukal do nej 😀 😀

bejca
autor
9. aug 2009

😀 dakujem Ami 😀

DAnka dik za pochvalu 🙂

a nas Petko je tiez teda riadny vymyselnik 🙂 vsade vlezie kam potrebuje 😀

no kocky idem sprchenzi a hajenzi 😉

uz ledva pozeram dufam ze dnes zaspim skor 😵

dobruuuuuuuuuuuuuuuuuu 🙂

amadora
9. aug 2009

Aj ja už asi idem, dobrú noc 🙂

danka.k
9. aug 2009

bruuuu beji

tami712
9. aug 2009

beji díky za opýtanie, ale je stále na tom istom ☹ a dokonca v noci sa prechádzal po byte, lebo ho to strašne bolelo 😔 ale cez deň sa nejako "prehrá" pri deťoch, dnes nám prišiel aj konečne Viktor, tak už máme veselo, už bol aj krik aj plač u nás 😀

danka.k
9. aug 2009

tak aj ami bruuu

tami712
9. aug 2009

dobrú všetci, idem si osprchovať mužíka 😀 a spať 😉

alex21
9. aug 2009

Vikend co sme boli u Eliskinych krstnych bol super a pacil sa aj Eliske. Eliske videla spustu zvieratiek. Vozila sa na ponikovi, plavala v bazene a samozrejme donemoty sa hojdala. Akurat ze sa tam zas Eliska nakazila od trojrocnej Misky, ktora tam soplila. V pondelok jej zacal tiect soplik a v utorok, v stredu a este vo svtrtok vecer mala horucky. Sopel ma este stale. A prave som ju bola utisit co sa rozkaslala.
Tyzden u svokry bol des hlavne v tom ze tam bol muzov 4-rocny synovec, ktory je ako cert. On cely den v kuse reve, jeduje sa a znovu reve. Svokra ani svagrina ho nezvladaju. A ked uz si s nim nevedia rady tak ho normale oblievaju studenou vodou. Ja som len kukala jak puk. Pripadala som si ako v nejakom ustave alebo co. A to fakt neprehanam lebo aj moj muz ktory bol v LV naposledy na velku noc tak chcel ist normalne skor domov, nervy mu tiekli jak slak, potom zacal kricat aj po Eliske na co som mu zas ja zacala nadavat. A nakoniec mi vyhlasil, ze druhe dieta nebude ani keby co bolo. Najhorsie je ze Eliska si z Filipa zobrala priklad a teraz stale za nieco pisti. Doma som muzovi vyhlasila, ze ked bude chciet aby sme isli pozriet svokru tak nech Filip ide niekde na prazdniny.
To bola kapitola len o Filipovi.
Teraz kapitolu o svokre, ktora hned prvy vecer nechala okna dokoran a zazate a ja pridem a hovorim, ze preco nezavru okno ze budu komare. Ona ze u nich su komare neni. Samozrejme rano Eliska na tvari ako sedembodkova lienka. Spi vo vaku takze ostatna cast tela OK. Na dalsi den pupaky na rukach a na hlave vo vlasoch lebo na tvar sa uz nezmestili. Na treti vecer uz isla pozerat komarov a hlasila mi ze ich 9 zabila. Hlavne ze u nich su komare nini. Okrem toho Eli ako mala horucky tak bola mrzuta a skvokra ju len po navstevach chcela vodit. Hovorim muzovi nech idu a ja zostanem doma s Eli na to sa osopila ze vraj rodina je zvedava na Elisku a ze ja im ju nechcem ukazat. Hovorim, ze nie, len ju nechcem trapit lebo aj bez toho sa chuda boji v cudzom prostredi nieto este ked ma horucky a je mrzuta. Ale aby nakoniec mala svokra radost tak to Eliska musela vydrzat.
Muza zas hned v pondelok zacal boliet zub a v utorok bol u zubara a dosiel s vytrhnutou stolickou.
Ja som zas dostala nadchu od Elisky, mam zapalene hrdlo a kasel. A aby toho nebolo malo tak ma v utorok vecer nieco postipalo. Nemala som tam nic. V stredu trochu cervene, vo stvrtok uz vacsi cerveny flak a v piatok cervene a zapalene cez pol ruky a tahalo sa mi to po ruke az hore na plecia. Na obed mi to zacalo trnut tak som povedala muzovi ze chcem ist k doktorovi. Zobral ma na polikliniku ale v LV sa ordinuje len do 12:00 a pohotovost je az od 15:30. Aj som tam nasla nejaku sestricku ale ta mi povedala ze pokial sa nedusim tak mam pockat na pohotovost. Tak sme sa vratili naspat ze pojdeme az o 15:30 ale svokra zahlasila ze ona ide o 15:45 na pohreb a mame varovat Filipa a vrati sa cca o 17:00 a mame ist az potom. No ine nam neostavalo nakoniec som isla az o 17:30. Tam mi dali injekciu, antibiotika a didiaten. Vraj uz zacinajuca otrava krvy. Tak takto som zasa dopadla ja.

danka.k
9. aug 2009

alex no tak toto ti nezavidm.. vytrpela si si dost.. ☹ ☹ doma si oddychnes

alex21
9. aug 2009

ami ved niekedy by som jej tak nalatala na zadok ale povedala som si ze cez vikend ju vratime rodicom a nech si s nou robia poriadky. Ja zloty robit nebudem.
tami to som praveze ani ja nevedela ci len s nami cvici alebo aj doma je taka. My sa stretavame tak 3x do roka co sa navstivime a ja som dovtedy nejak nevsimala jej spravanie. Viem ze s maldsou sestrou sa dost klbcili ale clovek si povedal, ze deti.
A to som este nepovedala ako jedla. Do vsetkeho dva krat zahryzla a mam dost. Okrem DVD a telky bola zavislá ešte na jednej veci a to na sladkostiach. Stale srotovala nejake sladke. Nie ze by som jej nechcela kupit sladkosti ale pokial sa dieta nenajedlo obeda tak nebude ani tolko sladkosti. Ked sme ju boli vratit rodicom tak sme mali prist k obedu tak som bola zvedava ako bude jest. Ale ani doma nezjedla obed. Max. 3 lyzicky a za chvilu som ju videla behat s horalkou co jej musela dat matka. Takze ked to matke nevadi ja ju urcite prevychovavat nebudem. To nech si doma riesia. A matka priznala ze je nerozhodna a nic nevydrzi robit. Som zvedava co bude robit v skole. Teraz ide do prvej.

spapulka
9. aug 2009

caute mamicky 😉
idem vas pozdravit...a popisat trosku, ale asi tu uz nikto nie je...

alex, teda, to sa zle cita, ja len dufam, ze sa nam podari vychovat vacsie zlaticka a budu nam robit len radost, lebo ma slahne...ale viem, ze to nie je lahke...
len ja mam niekedy pocit, ze niektore mamicky dovolia detom veci pre vlastne pohodlie, proste sa im s nimi nechce trapit a nechaju ich robit veci, co nemaju...
no a svokra...to je tazka kapitola...ale mam otazocku...
😀
mate niektora problem s tym, ze mate pocit, ze vam svokra chce ukradnut lasku dietata? viete ako to myslim, ze robi vsetko preto, aby ona bola stredobodom pozornosti, napr. tym, ze vsetko dovoli a nic nezakaze a neusmerni ....ja sa toho strasne bojim, obzvlast, ked ten vztah so svokrou nie je ideal...som chora?

alex21
9. aug 2009

danka ked ja a Eliska vyzdravieme snad si oddychneme. A hlavne ju musim odducit pistat a revat za kazdu blbost. Najprv som myslela ze to ma z choroby. Ale potom som si ju vsimala kedy a hlavne ako place a niekedy presne ako Filip.
Ale inak je Eliska sikulka. Hovorit sice stale nehovori nic teda len mama ziadne ine slovicko a ani cast slovicka. Ale zato rozumie cim dalej tym viac. Normalne sa s nou aj porozpravam lebo vsetko ukazuje. V knizkach poukazuje takmer vsetko co tam ma. Ak ma naladu tak urobi co jej poviem, Vie si obliect gatky, kratase, pancusky a obut papucky alebo sandalky ja uz len zapnem. Beha stale rychlejsie, strasne rada chodi po schodoch. Niekedy sa aj sama nakrmi. A uz ani neviem co este vie.
Mame 16 zubov. Cez den spi stale malo a zaspava len v nosici. Vecer zaspava tak ze ma postielku vedla mojej a drzim ju za ruku az pokial nezaspi.
A este jedna vec ma napadla. Eli je cez den bez pleny. Ak ideme von tak jej ju dam lebo stale sa nechce naucit cikat aj vonku ale aj tak ju ma suchu a vypisa sa ked sa vratime. Akurat pytanie sa je u nas tazsie lebo ked hovori len mama tak niekedy neviem ci hovori mama cikat alebo mama kreslit alebo ist nieco ine robit. Ale ak som s nou sama tak si ju ustriehnem a pred dvomi tyzdnami sme za celych 5 dni nemali ziadnu nehodu. Potom som nejak nestihala tak sme sem tam mali nehodu ale u svokry ked ju niekedy strazil muz tak sa mu pocurala hned bol nervozny dal jej plenu a bolo. Potom mala dost casto plenu a ked ma plenu tak vie ze moze curat naco by sa unuvala. Takze od zajtra trenujeme zas bez pleny.

spapulka
9. aug 2009

alex, tak toto cikanie je problem aj pre nas...teda, ja vobec neviem, ako to riesit , ked ideme von...ja sa bojim, ze sa mi pocura v meste..doobeda chodi na nocnik, ale ked ideme von, tak jej dam plienku...mam to risknut? a co spanie? minule som zabudla dat plienku a precikala madrac, som si spomenula po hodine 😀

Dianka tiez nerozprava, dokopy mozno 15 slov opakuje, ale velmi chce, len este asi nedostala prikaz z mozocku, ale tiez rozumie vsetko...niekedy mi pripada ako male steniatko, co sa uci 😀 , minule sme na pumpe kupili nanuk a odvtedy, ked ideme okolo pumpy, alebo natankovat, ukazuje, ze chce zmrzlinku, oblyzuje pasticku a smeje sa 🙂

alex21
9. aug 2009

spapulka niekedy mam aj ja strach co z nej vychovam. zato nerada hovorim dopredu ale dufam, ze sa mi podari ju dobre vychovat. zatial mam pocit ze sa mi to dari ale este je velmi malicka na to aby som mohla nieco take hovorit.
No a k tvojej otazke na svokru tak zatial nemam strach lebo bezo mna tam zatial nebude a ked som tam tak si ju ustriehnem a moju svokru som este poriadne nepoznala ale aj preto ze je to svokra som si vyberala byvanie 120 km od nej a 16 km od nasich aby ani mama zas u nas nebola kazdy den hoci s nou mam perfektny vztah.
A niekore mamicky zas nechavaju vsetko tak ved dieta sa raz nauci napr. Miska bude mat 1. decembra 4 roky a matka jej dava na noc plenu lebo sa stale pocurava a tiez ked cestuju autom aby sa im nepocurala ked nahodou v aute zaspi. Proste caka kedy dieta samo pochopi ze aj v noci sa ma pytat na nocnik. Neviem co by som robila ja ale urcite by som sa ju to snazila oducit aj keby som 3x za noc musela prezliekat postel. Myslim si ze uz je dost velka aby nemala v noci plenu. Nehovorim keby sa raz za cas stala nehoda ale nie stale.

alex21
9. aug 2009

spapulka ja jej ju von dam. Na to sa mi zda este mala aby som ju az tolko trapila. Doma ked sa pocika tak ju pritulim, poviem ze nic sa nedeje a na buduce to vyskusa do nocnika. Ziadne zahambovanie ani nadavanie ani nic ine. Este je na to mala. Cez obednajsi spanok jej ju tiez davam ale kedze Eli spi max. 30 minut tak ked sa zobudi ide pisat a plena je tiez sucha. Tiez som jej ju raz nedala u svokry ked mala teploty spala 1,5 h a mala len trosku cvrknute a ked sa zobudila sa pekne vypisala. Takze to bolo ok. Zatial mi staci to ze doma pekne cika. Ak budem mat pocit, ze je cas jej ju nedavat von tak to urobim ale zatial ten pocit nemam. Ja pekne vidim ako sa doma snazi a ako si uvedomuje ze cika na nocnik.

spapulka
9. aug 2009

no to si vyriesila dobre, tych 16km a 120km
😀
ked my mame inu situaciu, my sme boli cely cas 1200km od domova teraz sme doma a dost casto spolu, hlavne s mamou a za kratky cas sa na malu obe babky strasne naviazali...no mojej mame mozem povedat, ale svokra si aj tak robi svoje...a od kedy sa Dianka narodila, tak hlada sposob ako byt s nou sama...vzdy ma posielala spat, chcela ju krmit a robit vsetko, co robim ja a ked sa nieco stane, ze Dianka nieco vyparati, ja zvysim hlas a ona na nu milo a hned jej hlada dalsiu lapajinu...nedavno povedala, ze Dianka zabudla hovorit mama, ze hovori len baba a tata...co je blbost, ale jej sa to zdalo...asi to budem musiet seknut, no to bude pre mna tazke, lebo potrebujem niekedy postrazit...

spapulka
9. aug 2009

aha, tak to necham tak, budem jej davat plenu nadalej, ona ju nema suchu, len viem, ze v tom ma niekedy zmatok, kde ma cikat... trosku zneistie , pozrie na mna a ja jej poviem, ze to nic, nech kludne cika do plienocky...len som zvedava, ci to cez zimu nezanedbame...

alex21
9. aug 2009

no tak to mas tazke. Tomu verim, ze si ju chcu uzit. Ale zas rozmaznavat by ju nemuseli.
Nastastie aj na nestastie moja svokra vzdy nechala vsetko na mna. Ona sa k Eli moc nehrnie. Ona to totiz s detmi nevie aj ked svoje dve vychovala. Moj muz mi stale hovori ako rano vypadol z domu a vratil sa vecer a cely den bol s kamaratmi. Napr. on az u kamarata zistil, ze moze byt aj tepla vecera. U nich bol ledva teply obed. A to bola doma do jeho 14-tich rokov. Ona sa nikdy velmi nestarala a nestara sa ani teraz. My sme este boli dost kludna generacia ale dnesne deti su ine a zato je aj Filip taky aky je. Svagrina sa velmi nemala kde naucit ako na deti. A moj muz tiez ma niekedy take cudne napady co ho musim krotit.
S tym strazenim to je zas horsie. Tiez mi ju nema kto mama robi a este dlho bude robit a svokre ju davat nemusim. Ale ja sa nestazujem. Ja si ju uzivam plnymi duskami aj ked niekedy je to fakt narocne. Hlavne nasa duracelka. 😀

alex21
9. aug 2009

Idem uz haji nech sa trochu vyspim. 😉
Za chvilu nas tu vymakne izka 😀
Som rada ze sme trochu pocekali. 😉 Skoro ako v snazilkách 😀
Dobru noc 🙂

spapulka
9. aug 2009

moja svokra je ucitelka v MS 😀 a o svoje deti, cize aj o mojho muza sa stara aj dnes ako o babatka...
😅
ja si ju tiez uzivam, len ked idem k lekarovi a na stavbu, tam nemoze...takze, nejako to riesit musim... 😅

spapulka
9. aug 2009

dobru nocku 😉 ozaj, co tak si zopakovat snazilky? 😀

alex21
9. aug 2009

Este som odpovedala na jednu IP taks som tu. Ale si vtipna 😀
Moj muz zahlasil ze druhe nebude. Ale potom som ho ukecala a povedal, ze mu to 2 mesiace nemam pripominat a uvidi. 😝 😀
Govi a lauritka su este stale v snazilkach 😅 co je s pejou neviem. 😨 Zeby sme zas nabehli do temy snaziliek 😀 😀 😀

spapulka
9. aug 2009

govi a lauritku som uz dllllho nevidela, len viem, ze lauritka sa trapila a govi chodila do prace a uz tu nechodila, neviem, co je nove, ale viem, ze v decembri zacianame odznova 🙂 😵

amadora
10. aug 2009

Dobré ránko!

Tak my zase skoré vstávanie 😝

Teda Alex, Spapulka, ste toho popísali, mám čo čítať hneď z rána 😀

Alex teda to nebola dovolenka, to bol výkon trestu toto 😕 Držím palce aby ste aj ty aj Eliška na to zlé rýchlo zabudli a vrátili sa do starých koľají.

Spapulka a nepomohlo by keby svokre dohovorí mužík? A teda od decembra snažilkujete? Super!

spapulka
10. aug 2009

bre ranko 😉
alex, vcera som uz bola unavena a zabudla som dopisat, skore uzdravenie, nech ste coskoro fit a uzivate si slniecka 😉

amadora, ahojky 😉 ano ano, vyzera to tak, ze od decembra, zalezi od domceka, kedy bude uz hotovy 😉
no a dohovaranie, ja neviem, asi to budem musiet poriesit ja, budem si to musiet ustrazit..jedine, co jej moze povedat on je, ze nech je trosku prisnejsia...ine veci su zalezitosti zenske... 🙂 no ked to bude robit aj nadalej, tak jej to povieme spolu...najhorsie je, ze deti si zacinaju utvarat nazor na ludi a veci a vsetkemu uz rozumeju, vedia manipulovat, tak sa trosku bojim, ze bude mat v hlavicke mismas...

amadora
10. aug 2009

Spapulka tak už teraz držím palce na ďalšie spapuliatko 😉 A k tej svokre... potom ti asi neostane iné len im obmedziť kontakt ak to nebude vedieť pochopiť. A to si hádam dá povedať 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre