Februárovky 2017 - Nitra

luucciaa
26. okt 2016

Ahojte babulky, kedze sme uz nemohli byt prijaté do diskusie Februarovky 2017, založila som novú nielen pre nitrancanky ;)

nena007
26. okt 2016

A dobre si spravila... teším sa.

lucialau
26. okt 2016

Ahoj, heh ja som sa aspoň zasmiala. Takže to nevadí. Dobre si urobila, že si založila novú 😊

luucciaa
autor
26. okt 2016

Ved to, aj my sme v ich termínu tak by nas mali pribrať medzi seba. No ked nie, urobme si našu "kaviarničku" 😉😀

lucinka511
26. okt 2016

@luucciaa a preco ste nemohli byt prijate do februaroviek?

luucciaa
autor
26. okt 2016

@lucinka511 neviem, vraj uz neberú a skor vyhadzujú

nivea777
26. okt 2016

@lucinka511 nieco v tom zmysle,ze ony sa v tej skupine uz doverne poznaju a nechcu cudzie zeny v skupine :D

luucciaa
autor
26. okt 2016

Inac babule ako sa cítite?? Co bruska?? Netvrdnu?? Vsetko v poriadku?? Ako budete rodit?? Sekciou alebo prirodzene?? 🙂

luucciaa
autor
26. okt 2016

@nivea777 Nevadi mi berieme aj nove a radi aj nove dôverne spoznáme ;)

lucialau
26. okt 2016

@luucciaa ja sa cítim veľkom fajn nie je to také hrozné. Brucho mi sem tam tvrdne ale dám si magnézium a je to vyriešené. Normálne by som mala prirodzene, ale nikdy nevieš. 😊 A ty?

luucciaa
autor
26. okt 2016

@lucialau aj mne semtam tvrdne no užívam magnezium a železo na chudokrvnosť. Inac tiez celkom fajn ;) krcaky Ta netrápia??

lucialau
26. okt 2016

@luucciaa zatiaľ nemám nič. Ale myslím, že to dlho trvať nebude a budem mať problém so všetkým.😂 ešte si užívajme kým môžeme 😀

luucciaa
autor
26. okt 2016

@lucialau 😀 Čakáš prvé?? Ja druhe a čaká nas opäť sekcia. Termin asi 14.2. alebo 15.2. Ty mas na kedy termin?? V Nr??

lucinka511
26. okt 2016

@luucciaa jaaaj.no co uz .ked sa doverne poznaju☺ ja mam termin 6.2 cakam prve a mam nizko placentu.aj som asi kvoki tomu v 15tt krvacala. no a placenta je stale dokr tak mozno bude cisarak.len vsetci mi vraveli.ze sa vytiahne a zatial nic..ale nastastie to nieje previa.inak sa citim ok az na to ze jem zdravo.ziadne zemle.babovky.rezne.zemiaky.buchty.kolace cokolady a kila idu ozaj hore.tak ja neviem.cim to je...a ten ogtt test ste uz mali? ja na to idem na buduci stvrtok. inak ziadne.zily.a brusko krasne rastiemuz ho mam ozaj velke☺ @nivea777

nivea777
26. okt 2016

@lucinka511 aj ja mam nizko placentu,som kvoli tomu na PN lebo mi hrozil potrat,spinila som..

lucinka511
26. okt 2016

@lucialau ty budes rodit v Rakusku?ja chodim k dr do Viedne.ale chcem rodit v Ruzinove.kedze uz byvam na Sk....Wochengeld ides kedy vybavovat?k tomu ti musi dat aj dr nejake potvrdenie.vsak?

lucinka511
26. okt 2016

@nivea777 ale ten potrat hroziaci pri placente pisu vsade i ked to nemusi byt pravda.na PNsom uz aj ja a odychujes?ci aky mas rezim? ja som po prepusteni z nemocnice doma ozaj len lezala.ale uz normalne fungujem.nedviham tazke veci.nemykam sa ale uvarim.daco uoracem a chodim na prechadzky....ty?

nivea777
26. okt 2016

@lucinka511 no ja som o potrate necitala..to mi povedal rovno lekar,ze dobre ze som prisla lebo keby nepridem hned ako som zacala spinit tak by bolo mozno uz neskoro.prve 2 tyzdne som mala prisny kludovy rezim,nohy hore.. duphaston 3x1..teraz lezim vacsinou ale pohybujem sa aj po byte.. upratujem a tak,ale vsetko s kludom a bez nahanaciek..vychadzky mam len 4 hodiny denne takze moc toho nestiham

lucialau
26. okt 2016

@luucciaa Áno ano prvé. ☺termín mám 5.2. Ale uz 5 rokov žijem vo Viedni takže tam aj budem rodiť. Ja som krvacala V 8tt kvôli hematomu. Takže som na PN ...celý čas. A dievčatá, čo čakáte. Mne povedali až na morfo, že je to dievčatko do vtedy sa nechcela ukázať.

luucciaa
autor
26. okt 2016

No to hovoria ze ak je placenta nízko alebo dokonca praevia tak urcite sekcia. Je to bezpečnejšie ako spontánny v tomto pripade. Ja som prvú mala KP a teraz druha si tam zatial tiez pekne hacka síce ma este miesto na otočenie ale aj tak mi doki vravel ze mi doporučuje sekciu lebo je väčšie riziko ze by pri tlačení a kontrakciach mohla prasknúť jazva. Na druhu stranu nemáš žiadne pôrodné bolesti, dieťa neotlacene, vies termin kedy to pride atd. No bolesti potom su ale da sa to a naozaj akonahle som sa po 24h postavila bolo uz stale len lepsie. No aj teraz pri druhom mam krcovu žilu tam dolu a aj to je ďalšia indikácia ku sekcií. Inac Ok tiez klop klop klop ;)

lucialau
26. okt 2016

@lucinka511 Áno vo Viedni idem rodiť. Noooo wochengelt idem na ďalší mesiac asi vybavovať na WGKK...oh ale sa mi nechce. Aj tak tam stále chodím na posudkove. 😡 doktor by mal dať nejaké papiere na budúcej poradni. Keďže 11.12 už idem na "materskú" akú variantu si ideš dať? Ty asi 20+4

lucinka511
26. okt 2016

@nivea777 aha.takze sa tak stale setris? ved aj ja len na prechadzky chodim.mam teraz vycitky svedomia...vcera som bola akurat u dr.tak vravel.ze placenta je stale nizko ale.ze stake mozem rodit normalne a ze je vsetko v poriadku.ze mam normalne zit.prechadzat sa na cerstvom vzduchu....tak ja som brala aj injekcie na zastavu krvacania.2dca tyz som lezala a spinila na cerveno..chvalabohu je to za mnou a uz na yo nechcem spominat...ono ak je dietatko silne tak to vydrzi a placenta sa nesmie odlupovat to mi bolo povedane....ale uz sa citis dobre.ci? a kde budes rodit?
@lucialau a do akej nemocnice ides rodit? a nechkdis nahodou k dr Stafanovic Ivan?..Ja mam tiez babu.meno uz mas vybrate.?

luucciaa
autor
26. okt 2016

@lucialau aj my druhu babu ;)

lucinka511
26. okt 2016

@lucialau aha to pokdem aj ja asi uz na matersku???? no ja to idem vybavovat 17.11 to je 8 tyzdniv pred porodom cize mam na to este cas.a preco ides tak skoro na matersku??ja mam termin 6.2

nivea777
26. okt 2016

@lucinka511 no ja som bola v 12tt v poriadku a v 13tt spinenie,hned k lekarovi a odlucena placenta.. hned 3x1 duphaston a lezat lezat,nohy hore.. uz sa to vraj zlepsilo,aj mi znizil lieky na 2x1

lucinka511
26. okt 2016

@luucciaa ale ani moja este nie je otocrna a teda si rodila cisarskym kvoli nizkopolozenej placente?..

lucinka511
26. okt 2016

@nivea777 aha tak mne sa neodlucovala.len som krvacala.oni ani nevedeli preco ale pravdepodobne sa asi troska vytiahla ta placenta vyssie.

lucialau
26. okt 2016

@lucinka511 u toho som bola pred pár rokmi a hneď som aj utiekla...😀 keďže mi nútil antikoncepciu kvôli cystam a tvrdil, že nikdy nebudem mať deti takýmto štýlom. Ja chodím k jednému do 17 bez. a rodiť budem v Göttliche Heiland. Áno meno už mám Melissa. Ty už máš?
@luucciaa heh tak aj ty dievča 😀 A ty aké meno ☺

luucciaa
autor
26. okt 2016

@lucinka511 nie nie kvoli KP, mala hlavičku hore 🙂 ale môj doki mi toto vravel ze aby bolo co najmenej rizík pri pôrode s nízkou placentou malo by sa ist automaticky sekciou

lucialau
26. okt 2016

To už by mali byť otočené? Lebo moja si tiež sedí a sedí. Kope ma parádne do mechúra a všade naokolo 😀

lucinka511
26. okt 2016

@lucialau V GH som pracovala😁☺😁☺😁 a ano stefanovic je slabota.uz by som k nemu nesla.Ja som chcela Larisa..ale nevieme este ako sa vola ten v 17.nie nahifjdu Zavodsky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre