Hľadajú sa budúce mamičky zo Zvolena

malalady
3. nov 2006

tak ak by sa tu zjavila nejaka mamicka aj zo Zvolena tak by mohla cmarnut 😀

michalag
30. dec 2009

jamar a ktory rok si koncila?

Aj ja tam chodim a tiez som spokojna teda aspon zatial 🙂 ... a magnezko ti predpisal Dr. ci si si ho kupila sama? Lebo ja sa bojim ze ked mu poviem ze mi tvrdne ze ma posle do nemocky ... dnes mi tvrdlo takmer 4 hodky, ale je pravda ze som bola cely cas na nohach a ustupilo to az ked som si lahla

jamar tak mozno sa tam aj stretneme 😉 ... kedy mas najblizsiu poradnu?

vlasatica20
30. dec 2009

michalag,magneb6 ti predaju v lekarni.Ale ak ti tvrdlo brusko tak dlho mal by ta pozriet lekar,preco by ta mal hned posielat do nemocky,ved ked skontroluje,ze si o.k. ,aj male lezat sa da aj doma 🙂 .
Ved na co lezat v nemocke ☹

Mne pri prvom tvrdlo brusko,ale to tak v siestom mesiaci,aj som musela zostat na par dni oddychovat doma bez
rozulovania sa v robote.A potom to preslo bolo to o.k. :

prajem vam pekneho zajtrajsieho silvestra!
Vsetko naj,naj,naj v roku 2010,vela lasky,zdravia,stastia a pozitivnej energie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

michalag
30. dec 2009

ja sa spytam Dr. ked pojdem do poradne buduci tyzden a mam doma magnezko tak som si dala a lahla som si 🙂

Ozaj este som sa chcela spytat kolko trva 3D? Dufam ze nie 10 minut

jamar
31. dec 2009

michalag koncila som v r. 2001.

mne magnezko nepredpisal. Iba zelezo na poslednej poradni. Ja si magnezium kupujem uz vela rokov sama, lebo som ho brala aj pred tehu. Ale urcite ta neposle do nemocnice. Poradi ti brat magnezium, pozrie ci sa neotvaras, popocuva srdiecko. Ako na kazdej poradni 🙂 Len mu o tvrdnuti a vsetkych problemoch povedz. Mne tiez zvykne tvrdnut brucho hlavne ked mam cez den nejaky namahavy pohyb. Mojej sestre tvrdlo brucho dennodenne strasne velakrat az ju oblievala horucava ale neotvarala sa a tak brala len magnezium a neriesilo sa to dalej. Porodila presne na termin.
mne trval 3D utz cca 30 min. ale zvykne trvat aj dlhsie, podla toho ci sa malicke chce ukazat alebo nie. Nase nas dvakrat skoro odignorovalo 🙂
Na najblizsiu poradnu idem 7.1.

Inac mne tiez zacalo tusim tvrdnut brusko v 20tt. Potom som mala pokoj. no a teraz v 8 mesiaci sa to vracia. Ale nie je to bolestive tvrdnutie, niekedy to ani necitim, len si obcas chytim brusko a je tvrde, za par sekund je zas normalne. Tak neviem ci to robi malicka alebo maternica 🙂

michalag
31. dec 2009

tak to si koncila a my sme nastupili do 1.rocnika 🙂
Ja idem do poradne 5.1., tak preto ci nahodou ... a urcite mu to spomeniem

michalag
31. dec 2009

Tak ako dnes starý rok padá,
nech do Tvojho srdiečka štastie sadá,
zabudni na bolesť a starosti
a preži ďaľší rok v láske a radosti.

A v roku 2010 vam prajem aby sme vsetky mali krasne zdrave babatka narodene v termine 🙂 😵 😉

jamar
31. dec 2009

Takisto prajem veseleho Silvestra a Stastny Novy rok, nech mame rychly porod a zdrave babatka. 🙂

baby2310
5. jan 2010

Tak ako ste prežili sviatky? bez ujmy na zdraví alebo psychike 😉 ?
Jamar, ďakujem pekne, dnes som absolvovala poradňu, a tak ako si písala, nebol žiadny problém 😀 😀 😀
Odľahlo mi... Budúci týždeň, ak by sa dalo, ak by sa ti chcelo, ak by nebola karanténa v nemocnici, mohli by sme doobeda zaskočiť na tie predpôrodné cvičenia, čo ty na to? Alebo ktorákolvek mamuľka, ak máte chuť a čas, budem rada, nerada by som išla sama prvýkrát ☹ ja som taký strachoprd 🙂

Inak, my už sme otočení hlavičkou dole a doktor vravel, že je málopravdepodobné, že by sa inak ešte otočila...chúďa sa nastojkuje do pôrodu 😝 a vy ste ako na tom?
Ja neviem, ako vy, ale ja by som aj nejaké to stretko mimo netu navrhla, ak by sa vám chcelo... najlepšie s deťmi, nech sa zabavia, my chodíme do msj pri ČSOB banke v podchode, tak niekedy budúci týždeň by sa to mohlo zorganizovať, vyjadrite sa, ja sa prispôsobím, lebo veru niekedy sa doobeda dosť nudím... keď je dcérka v škôlke a doma nie je čo robiť...

jamar
6. jan 2010

Ivka, vidis, dodatocne vsetko naj k meninam. 🙂
My sme sviatkovali super. Ale uz som rada, ze je vsetko za nami. Teraz uz budem len cakat kedy TO pride a pripravovat vybavicku, prat, zehlit.
Ivi, skusim zavolat buduci tyzden do porodnice ci su vobec tie cvicenia, kedze som niekde pocula, ze je zakaz navstev a ze ani cvicenia nebyvaju. A potom sa mozme dohodnut. Tiez by som nerada isla sama 😀 Neviem presne ktore dni byvaju, ale asi v utorok a vo stvrtok. Ja mam v stredu prietoky u Galada.
Na poslednom sone sme uz aj my boli hlavickou dole, tak dufam, ze sa nic nezmenilo.

michalag
7. jan 2010

Ahojte, tak ja by som sa k vam rada pridala ale myslim ze pre mna je to este skoro, neviete odkedy sa robi ten kurz? ale stretko niekedy kludne mozeme dat 😉
a chcem sa spytat ako ste chodili na poradnu po 28tt kazde 2tt alebo kazde 4tt?

malalady
autor
7. jan 2010

ahojte🙂 jejdo idete dat stretko? možem sa aj ja s Tobíkom pridat?? 😉

Miška malo by sa už každé 2tt však ti dám vediet,ked pojdem nabudúci týžden do poradne 😀 juj no čo už tešíš na 3D ? ;)

baby2310
7. jan 2010

Miška, ja som bola v 24.týždni, potom mi poradna vyšla zrovna na sviatky, takže som išla až v 30.týždni no a najbližšie doktor povedal, že o mesiac na kontrolu....čiže neviem ako to je, zavolaj si radšej, alebo zajdi za svojím doktorom.... ja som čítala inak, že kludne od 26 týždna sa môže chodiť na kurzy..v našej zvolenskej asi od 28 meho myslím 🙂 a kludne sa pridajte, to stretko, tak ako som napísala, by bolo super 😉 stačí sa dohodnúť potom kedy a kde?

michalag
7. jan 2010

malalady, jasne ze sa tesim uz ako male decko 😀 , len dufam ze nieco aj uvidime a nebude tak nejaky "ochotny" dr ... a jasne ved cim viac nas bude na stretku tym lepsie ... a ty sa uz tiez tesim ze 🙂

Ivi, ja este len zacnem 25tt v sobotu tak to vy uz aj skoncite 😅 😝 😀

Tak kedy by sme dali stretko? A kedy by vam to vyhovovalo? napiste a dohodneme sa 🙂 ... ale ja by som prisla asi bez maleho

michalag
7. jan 2010

... a uz zacinate nakupovat nejake potrebne veci pre mimi ci pre vas??? a ktory obchod je podla vas co sa tyka cien najlepsi?

baby2310
7. jan 2010

Jój, to ja neviem veľmi poradiť,ja som závislá od mimibazaru 😀 takže ja mám zatiaľ všetko odtial..... ale rada si nechám poradiť,aj ked nejakú veľkú výbavu nechystám, skôr asi veci z lekárne...mám ešte kopec vecí po Lilke a kedže to bude zase baba, tak 😉 len som sa chcela spýtať, ani vlastne neviem, čo sa zmenilo od 2005-teho roku....čo vlastne treba do pôrodnice, ja si to nechávam vždy všetko na poslednú chvíľu a potom budem zmätkovať 🙄
ja by som navrhovala budúci týždeň, no trošku na financie musím počkať 😒, čo už ked aj tá káva stojí majland 😢
poobede, lebo do 12 je dcérka v škôlke, takže ja by som aj s ňou došla, chodí rada do mesta... my najradšej chodíme do msj pri ČSOB banke v tom podchode, hádam viete, tak neviem, či môže byť, lebo neviem veru o inom mieste, kde je priestor aj pre deti... 😒

michalag
7. jan 2010

no mne je to jedno, len mne maly asi neobsedi 😅

ja sa bojim objednavat z MMB a najlepsie je vidiet a ked sa mi to paci tak to aj kupim 🙂 ... ja tiez potrebujem veci z lekarne a take prkotinky ako vlozky do podprdy, vlhcene utierky, nejake body lebo pri Samkovi som pouzivala kosielky a vtedy som povedala ze uz nikdy viac, cumliky asame taketo hovadinky, mozno sa to nezda ale ked sa to vsetko nazbiera tak budem na toto vsetko potrebovat vyse 170 eur 😅 😝

baby2310
7. jan 2010

ved preto v tom msj,lebo tam nemusí obsedieť,tam sa bude zabávať s kamošmi 😉 , mne tiež Lili nevydrží niekde len tam sedieť, ale to asi každé dieťatko... ale tu ju to baví....lebo potom už neviem, skúste vy navrhnúť, kde chodíte s deťmi v zime?

michalag
7. jan 2010

baby, ak je tam detsky kutik tak by sme mohli tam, ja aj tak ine nepoznam a ani tam som este nebola ... inak som ta asi zahliadla aj na FB 🙂

ideme do mesta, nieco pokupit ... 🙂

jamar
7. jan 2010

michalag, ja som v 33tt a do poradne mam ist zas o mesiac co uz budem v 37tt. Tak neviem ako to je na zapade s tou poradnou kazden 2tt. Ja mam prist skor len keby som mala zle prietoky, ale ked je zatial vsetko ok, ze nemusim. Nabuduce v poradni zoberie kultivaciu na streptokoka a krvny obraz, tak dufam, ze si to mala nerozmysli skor aby som mala vsetky testy porobene.
ja tiez objednavam veci z mimibazaru ale aj z inych stranok. Na nete je vsetko podstatne lacnejsie. Ja som na vybave pre malu usetrila skoro 6000sk, ked som to porovnala s cenami v obchodoch. Ale samozrejme treba mat prehlad v akych cenach maju veci v obchode. Ja si vzdy idem pozriet do obchodu co ako vyzera, omakat a potom to obj. cez net.
Akurat len take drobnosti ako ortopedicke nohavicky, newborn plienky, a nocnu koselu som si bola kupit v meste. Tak uz mam aj tasku pobalenu a vsetko pokupene. Uz len poprat a ozehlit vecicky. To si necham na buduci tyzden.
Ja bohuzial na stretko nepridem, uz sa mi dost tazko, bolestivo pohybuje a soferovat uz velmi nechcem. No a manzel bude od buduceho tyzdna v praci takze ma ani vozit nemoze. Zradza ma bedrovy klb a chodza je pre mna uz utrpenie, pretoze ta bolest mi ide do panvy a niekedy mam pocit ze mala mi uz hlavickou trci vonku 🙂 Nastastie som stale zavreta, len tie hrozne tlaky 😒 A druha vec, ze sa teraz hlavne chcem vyhybat verejnym miestam kvoli oslabenej imunite aby som niekde nenacapala nejaky chripkovy virus. Tak si stretko uzite.

malalady
autor
7. jan 2010

a ktorí den babule a o kolkatej asi približne

baby2310
8. jan 2010

no ved to som chcela, aby ste vy udali, lebo mne je to vlastne jedno, ja môžem hocikedy zhruba od tej pol 1 a zase nie príliš neskoro, lebo riadna zima býva po večeroch.... treba ale obliecť detičky, ktoré ste ešte neboli v msj, lebo hoci je to akože vovnútri, ale býva tam dosť chladno...teplúčko majú len fajčiari vo vnútri kaviarne 😒

baby2310
8. jan 2010

Janka, joj, tak to je veľmi nepríjemné ☹ mrzí ma, že máš takéto problémy, ale do pôrodu sa ti môže ešte napraviť? lebo neviem si predstaviť pôrod potom, kamarátka bola seknutá a hrozil jej cisár 😔 ale našťastie sa jej to upravilo 😅 z tej chrípky mám síce aj ja strach, ale nejak sa premáham, lebo Lilinka potrebuje chodiť trochu von a samej sa mi nechce chodiť, radšej si dám vitamíniky 😉 nuž tak teda škoda, ale hádam ti to dobre dopadne, ved ešte sa dohodneme ohľadom tých predpôrodných kurzov, môžeš mi dať číslo, aj ja by som tam brnkla... dúfam, že sa ti tam bude dať chodiť

jamar
8. jan 2010

Ivka, ono ten bedrovy klb a cela ta bolest suvisi s tehu. Aspon tak mi to doktor povedal, panva sa uz roztahuje, pripravuje sa na porod. Treba to len vydrzat. Niektore baby to mavaju, niektore nie. A mozno mojmu klbu neprospieva ani vaha, ktoru som za cele tehu pribrala. Nie je zvyknuty asi na taku zataz. Uz musim len vydrzat tych par tyzdnov a potom dufam, ze nebudem mat nejake nasledky po porode. Tak sa snazim setrit. Aj ked sa to velmi pri mojich dvoch psoch neda, kedze prechadzky aj ked len kratke potrebuju. Na predporodny kurz sa mi dufam bude dat chodit, prinajhorsom ma otec odvezie tam a naspat. By sme sa stretli niekde pri nemocnici. Mam taky starsi letacik tych predporodnych kurzov tak dufam, ze este cisla platia: objednat sa da na cislach 045/5201 644 do 11.hod a 045/5201 421 po 13hod.
Ja sa uz neviem dockat dna, kedy malicku prvykrat uvidim. A potom ked si uz budeme na seba doma zvykat. Potom mozme dat stretko s kocikmi 🙂 Tam urcite pridem. 😉

baby2310
8. jan 2010

tak to je jasné, ked už budeme mať obidve princezničky... to som vždy chcela mať kamošku s rovnako starým bábom, lebo pri Lilke som bola sama a to je dosť deprimujúce ☹
ja zatiaľ žiadne problémy s rozťahovaním nemám, hoci neviem, či je to až tak našťastie, asi si to o to viac odtrpím pri pôrode 😒 no čo už....
hoci sa tomu môjmu telu čudujem, že ešte neštrajkuje.... som len v 31.tt a hups už 14 kg navyše...no zanedbala som zdravú a striedmu stravu, kým sa dalo 😅 a teraz to už asi veľmi neovplyvním, lebo len teraz začne bábo naberať na váhe a ja určite s ním 🙄 🙄 🙄
v pondelok tam brnknem, vyzistím čo a ako....budem mať nový paušál 🙂

michalag
8. jan 2010

jamar, tak to ti nezavidm ale viem o com hovoris ☹, je to strasne neprijemne, ale snad to odoznie po porode 🙂 ... ja mam s tymto problem uz takmer od zaciatku a to som druhorodicka ... mna to neboli ked chodim ale prave naopak, ked si lahnem alebo sedim v nejakej skrcenej polohe a ked sa chcem postavit tak sa nemozem ... niekedy ked sa len presuniem tak trpim lebo sa neviem vyrovnat a ked sa zohnem tak citim cele krize no neda sa to uplne vysvetlit, ale ked to rozhybem uz to je v pohode a fungujem ako zdravy clovek ... spomenula som to aj dr. a on mi povedal to iste ze je to roztahovanim, ale ako druhorodicka ... neviem ale mne sa to nezda az take normalne ked sa neviem vystriet a striela mi to do krizov a prejde mi to az po nejakych 5-10 krokoch

jamar skoda ze neprides, ale jasne pokial sa necitis racsej neriskovat ... ved sa mozeme stretnut aj s drobcekmi 🙂

Ivi, mne by vyhovovalo okolo tej 13:00 a na nejaku hodinku aby som stihla ist pre maleho, ale zalezi od vas ... cely tyzden mozem len v pondelok mam vyhradeny 😀

baby2310
8. jan 2010

dobre, tak sa teda predbežne dohodnime povedzme na stredu o tej jednej 😉 teda v tom msj a pre tie, ktoré nevedia, kde je to, tak pri katolíckom kostole alebo ešte lepšie pri ČSOB...no a ak sa niekomu nebude dať, tak sa stretneme nabudúce 😀 ak sa podarí aspon jednej, bude fajn 😅 😅 😅 😅

michalag
8. jan 2010

oki 🙂

malalady
autor
8. jan 2010

dobje 😀

jamar
9. jan 2010

michalag, no u mna je ta bolest aj ked lezim aj ked chodim, aj ked sedim. Uplne najhorsie v poslednom case je prevalovanie sa v noci z jednej strany na druhu. To sa uz len modlim aby ma neseklo tak, ze sa nebudem moct ani pohnut. Mna to chytilo len teraz od nového roka tj. ako som zacala 31tt. Este ze to nebolo od zaciatku tehu. Ty si to mala aj pri prvom tehu? Ak ano, preslo ti to po porode?

Inac baby, nemate niektora skusenosti s tou elektronickou pestunkou, baby vysielackou? Ja chcem objednat ale byvame v dome zo zelezobetonovej konstrukcie a manzel ma strasi, ze to nebude fungovat tak ako by malo, a ze to bude stracat signal. Tak vaham, ci sa mi oplati za to dat 100 eur alebo nie. Najlepsie by bolo keby som to mohla vyskusat. Ale nepoznam nikoho kto to ma 😒

baby2310
9. jan 2010

Júj, ja veru nemám skúsenosti, tiež plánujem, ale monitorovaciu podložku proti zastaveniu dýchania, skúsim sa popýtať manžela, svokra, ocina... a tiež kamošiek, či to náhodou nemajú alebo nemajú niekoho, kto to má...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre