Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

bebel
20. júl 2009

Drobec......aj keď si zazmluvníš lekára napr. na Kramároch...môže sa Ti kľudne stať, že nepríde, lebo bude niekde na kongrese a oni Ti len vrátia peniaze. 😎
Antolská je pre mňa teraz postrachom.
Lekár je veľmi dôležitý, ak je problém....ak pôrod nepostupuje, ak dieťa má zrazu otočenú pupočnú šnúru okolo krku, ak si bola na rizikovom, alebo ak máš nejaké blbé výsledky.....inak odrodíš pomaly aj sama doma s nejakou dulou....
Mne sa tie mega nemocnice hnusia už len tým, že ideš najprv na centrálny príjem a riešiš tam so všetkými pokladňami formality a beháš po nemocnici na vstupné vyšetrenia, kde sú všetci chorí, pacienti a v zime aj homelessáci, ktorí sa tam zohrievajú.
Až potom ťa láskavo vpustia na odd., kde ťa vyšetria....a potom snáď aj niekam uložia...keď je plno tak na chodbu. Manžela ti pošlú domov, lebo by tam zavadzal a ty sama vystavená nervným sestričkám, ktoré sú múdre ako rádio, nevieš kam sa máš odpratať,aby si náhodou niekomu neprekážala.
A všimnú si ťa až kričíš, alebo odpadneš od bolesti....a potom tvojmu manželovi len oznámia alibisticky, že Vás zachránili za 5 min. 12.Ďakujem, takúto scénku nemusím...
Mám to od kamošiek, čo v BA rodili, ale našťastie väčšina mala lekársku rodinnú tlačenku + zaplateného lekára a videli takéto veci okolo u mamičiek, čo to nechali na náhodu a prišli len tak, lebo to na nich došlo.
To je štandard veľkých nemocníc.

sisipetka
20. júl 2009

Ty ich budes mat skor nez ja 😠 😀 .... chcela by som ist v stredu k vode, v piatok sme neboli, kym som dosla z prace, zacala boliet hlava a trvalo to az do soboty vecera 😖 - tam hadam, teraz nam to vyjde a pojdem vyskusat nove plavky 😉

janka1
20. júl 2009

😉 sisipetka ja som tie tampony kupila v ke v lekarni 😉 tiez ich pouzivam ked ideme na kupko 🙂

janka1
20. júl 2009

zienky opat som bola dnes omrknut kociky, poviem vam mam z toho uz tazku hlavu, bud sa mi nieco nepaci a co sa mi paci nie je" uz" alebo sa nevyraba , ale zaujal ma dnes CONCORD FUSION, mate niektora skusenosti ?

sisipetka
20. júl 2009

Jani a mas s nimi dobre skusenosti? Vsade pocuvam akoby sa tehulky nemali kupat, tak ma troska premkol strach...nastastie, ze existuju uz taketo vymozenosti 😉

janka1
20. júl 2009

alebo referencie od priatelov?

janka1
20. júl 2009

sisipetka zatial si len pochvalujem, vlastne niet co dodat, dam si , potom vyberiem , neriesim to a necitim 😉

drobec123
autor
20. júl 2009

bebel, no zivo som si to predstavila a vo vela veciach musim suhlasit s tym co pises. ale nechcem to ani radsej dalej analyzovat lebo asi ani neporodim od strachu ..... ja nemam ziadnu tlacenku, nepoznam v BA nikoho, teda ani v okolitych mestach. zial budem sa musiet pekne len spolahnut na moju gyn. ktora je aj porodnik ze teda sa na mna nevykasle a nejako to spolu zvladneme, lebo inak neviem 😖

holky dakujem za rady ohladom tych tamponov, ja chcem ist v stredu na plavaren po praci - maju otvorene az do 22:00 ale bez tampona by som sa bala.
dnas to idem zabalit, drzte sa tu a zajtra sa "vidime" a bebel prosim nestras nas 😀

sisipetka
20. júl 2009

Jani dakujem, tak idem na nakupy 😉
papa Drobi

boncusik
20. júl 2009

bebel, súhlasm s drobcom pri pomyslení na porod ma chytá panika 😲
ale odrodit musíme a nemôžee to hodit na nikoho iného 😒

ja som najskor preferovala kramáre, teraz sa priklánam aj k ružinovu a zatial antolskú ignorojum ale čo bude za dalších x týždnov neviem, kedy sa musí najneskr vybrat pôrodník, neviete???

moje tripple testy ešte dnes neboli, volat mám až v stredu t budú ešte dalšie 2 dni nerv, dúfam, že to dobre dopadne 😉

weronyca
20. júl 2009

Bebel nestras ma ☹

viem ze je to relalita..ale ja sa napr.porodu velmi bojim... neviem co ma caka... ale po tom co si tu napisala mi nieje o nic lepsie

zucana
20. júl 2009

baby tak ja uz mam vysledky z krvi..mi volali tak som letela pre ne a vyslo ze nizke riziko a vyslo: 1:8853 a 1:10000
to totiz skombinonali tu krv a to NT co mi robili a brali v piatok
inak tu sa nerobia tie triple testy povinne tak neviem ci mam na to ist...ked toto vyslo dobre mam ist aj na to?

bebel
20. júl 2009

Zucana gratulujeme, AFP + NT keď je ok, načo budú robiť triple, čo je vlastne len rozšírené AFP?

Baby ja nechcem nikoho strašiť, len vás uvádzam do biednej reality BA nemocníc. 🙄 A po tom, čo sa udialo na Antolskej sa bojím zveriť do rúk BA lekárov ešte viac....a mám bobky z toho aké to bude 2. x, pretože všetky moje kamošky mali silnejšie kontrakcie ako pri 1, ale šlo to o čosi rýchlejšie.

Jediné, čo ma pri Brunovi ku koncu vybudilo k rozhodnutiu, že chcem rodiť za každú cenu - bolo to, že som už tehotenstva mala plné zuby a bolo mi 1 ako, len som sa už konečne toho brušiska chcela zbaviť.

olienka12
20. júl 2009

asi som divna,ale na porod sa tesim a nebojim sa fakt som asi divna 😀 ale ved prezili to miliardy zien predomnou, dokonca aj ine cintlavky... 😀 a bolest? ved ta preboli a ked uvidim drobca,tak na nu aj velmi rychlo zabudnem.

k.a.t.k.a.
20. júl 2009

bebel tiez som mala brusiska plne zuby 😝 obdivujem zeny co tvrdia ze si uzivaju tehotenstvo 😝 ja ho uz mam teraz plne zuby 😝
pri prvom som sa vobec nebala, som mala nejak na salame vsetko ale teraz som kapicku pokakana 😅

janka1
20. júl 2009

olienka je to zatial naj cena aku som doteraz videla 🙂
ja mam tiez taky doma , ale bol drahsi 😒 😠

olienka12
20. júl 2009

rozmyslam,ci objednat,alebo pockat na nakup v PL...

janka1
20. júl 2009

a kam ides nakupovat do PL

marushka
20. júl 2009

ahoj žienky, riešite už pôrody??? 🙂 katka, tiež to inak vnímam, asi je to tým, že pri prvom si plná očakávaní, ale teraz už minimálne tušíš, čo ťa čaká...ale priplácať lekára si nebudem z dôvodov, ktoré písala bebel, pri kubovi som mala vybavenú kámošku, ale šli sme na svet skôr, takže som rodila úplne inde...už vtedy mi primár povedal, že nemám mať strach, pretože sú prípady, kedy je aj zazmluvnený lekár jednoducho prikrátky....ale ja som asi z tých, čo si tehu užívali naplno...

olienka dobrá stránka, tiež ju sledujem, chcem sa tam ísť pozrieť osobne kôli kočíkom 😉 my sme v ČR často tak pozerám dosť aj ich stránky...

janka 1- concord bol mojím numer one, hneď po stokke ,má ho kamoška, plná spokojnosť-ľahké, spratné, pekné! len nehodlám pri druhom dieťati už investovať až taký obnos do kočíka, pre mňa je to nerentabilné+posilam ti správu

weron - neboj, bábo si v tebe domček nepostaví, von musí, a možno budeš prekvapená tak ako ja!!!!!!Hlavne sa tomu príliš nevenuj...

😉

janka1
20. júl 2009

ok marushka cakam na spravicku 😉

antoniab
20. júl 2009

inak ked vas tak citam mate niekto slusenosti s cisarskym ?

marushka
20. júl 2009

hm, antoniab - prečo sa pýtaš? vieš vopred, že budeš musieť rodiť cisárskym, napr.zo zdravotných dôvodov, or len tak pre info? 😉

janka1
20. júl 2009

antonia ja osobne nie, ale moja svagrina rodila 2x na cisarsky a vraj inac by ani nechcela a to bola v uplnej narkoze 😨 takze nechapem,ale ja ako 1x by som chcela aj po 2x byt pri tom aj ked s bolestami 😵

olienka12
20. júl 2009

janka este nemam mesto vybrate pojdeme asi na viackrat,popozerat, spojime to s vyletom nejakym a potom kupit 🙂)

janka1
20. júl 2009

ja by som len chcela vediet v ktorom meste maju nejaky super obchod co kupim vsetko pod jednou strechiu 😀 okrem Krakowa tam poznam , ale je to daleko 😒 kam sa mi az nechce

olienka12
20. júl 2009

pokial mozem porovnat ako sa zotavila svagrinka a kamoska co rodili s 10 dnovym rozdielom,tak svagrina prirodzenym porodom sa zotavila ovela skor ako kamoska po cisarskom a to rodila 10 dni skor...

Ja sa bojim jednej veci, a to,ze budem mat po zasiti zrasty,mne sa zle hoja jazvy,vsetky mam keloidne take hrube tvrde...z toho jedineho mam obavy 😒

k.a.t.k.a.
20. júl 2009

antonia ja som rodila cisarskym 😝 a teraz ma to asi tiez cakam, uz sa tesim na tie prve 3 dni po 🙄

marushka
20. júl 2009

antoniab, tak to máš od kočiek z prvej ruky....ja mám pár prípadov v okolí, presne:radšej si odtrpieť ten pôrod prirodzeným spôsobom, ako sa potom mordiť pekných pár dní po chirurgickom zákroku...bolesti, roztrhnuté stehy a pod, keď sa už iné maminy venujú miminkám...a ty nemôžeš, lebo si mimo...teda, pokiaľ to nie je nevyhnutné a život ohrozujúce...
katka: moja kolegynka rodila prvé mimi cisárskym, druhé- po 4 rokoch odrodila prirodzenou cestou s EPA, všetko v pohode až nato, že vzápätí ruptúra maternice a aj tak ju museli rezať...takže u teba asi fakt ten cisarák, ako sa zničiť, nie? 😉

k.a.t.k.a.
20. júl 2009

no jasne ja nepojdem prirodzene ani keby co bolo, ja mam take stastie na vsetko ze urcite by ma ruptura neobisla 😝 aj ked prve som chcela prirodzene ale holt nedalo sa 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre