Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

evca35
29. aug 2009

dobré ránko 🙂 ďakujem za prijatie. Boli sme v noci hore kvôli hluku z ulice, tak sme si ráno prispali. Som na rizikovej PN, tak si to užívam 🙂

Evi, neviem kedy, v pondelok idem do poradne a budem si pýtať lístok a potom volať a volať a volať kým niekto zdvihne 🙂 Na NT vyš. mi trvalo deň, ale sesterka z Prešova, ktorú som tam navigovala, volala 3 dni a nakoniec išli osobne a hneď ich vzali. Tak možno aj ja nakoniec zájdem osobne. uvidím.

eva3107
29. aug 2009

Noo poviem ti ze ja som sa na NT vysetrenie objednala tiez horko tazko...tyzden v kuse som tam vyvolavala , rano o pol osmej mi to zdvihli..tak mozno typ pre teba kedy by si mala volat..Alebo zajst osobne ak ani to nebude uspesne 🙂

zdenka73
29. aug 2009

Ahojky! tak dnes máme upršaný deň, tak si ľahnúť a spať, ale škoda že musím ísť do roboty.
Weronyca, Lilli - čítam, že máte ťažkosti s partnerom, ja tiež zostanem bohužial sama, ale ja som sa s tým už zmierila a hrozne sa teším na malé. Budem to mať síce ťažšie, lebo mamina mi tiež zomrela, tak budem musieť s varovaním viacej otravovať sestru, ked nebudem mať ani svokru.

andykca
29. aug 2009

ahojte babenky...dnes je ale kraaaaaaaaaaaaasne pocasiee 🙂

gucz skoda ze sa vam to takto pokazilo ☹ noo ako tak pozeram na letne satocky to isto nieje a ja osobne by som malinkej dala tie riflove satecky 🙂 to je ale len moj nazor 😉

baby tych vasich partnerov by som preplieskala ze az...viem ake to je zle nemat pri sebe toho druheho. moja segra tak tiez dopadla a to si predstavovala ze budu stastny a napokon si ju ani len nezobral za zenu ani nic...a tam je vela veci zbytocne sa rozculovat....aspon ze budete mat babanko krasne malinkate a budete sa tesit 😉

minitrouble
29. aug 2009

gucz a nemozes jej dat pod tie letne saticky pancusky a nejake bodicko? alebo tricko s dlhym rukavom? ci su velmi tenucke? lebo romi ma zopar takych ktore sa daju s dlhym rukavom a pancuchami aj na jesen ponosit
no a asi by som volila viac vrstiev hlavne - ze ked bude teplo jej nahodou tak jednu zhodis 😉 ...ale riflove saticky zneju dobre 🙂

gucz
29. aug 2009

babulky díky za rady, ste zlaté 🙂 ,
nakoniec som sa rozhodla že jej dám pančušky, sukničku a taký tenulinký svetrík, k tomu sa jej hodia aj také ružové tenisky. Tiež som jej chcela dať tie rifľové šatky, ale MM že v tej sukničke vyzerá krajšie. Však potom hodím nejaké foto. Tie letné šatky by mohla mať aj s bodynom a pančuškami, len sú kvetované, pančušky sú tiež so vzorom, to by sa bilo.

už sa pôjdem aj pomaly chystať, majú to o tretej. Malá dnes ako na potvoru protestovala so spaním, ale už hajá. Ja som ešte stála nad šporákom, robila som k obedu palacinky, iné sa mi nechcelo vymýšľať, keďže po obrade ideme do reštaurácie. Ale musím povedať, že boli vynikajúce (tie palacinky), strašne mi chutili, už som to nejedla 100 rokov. Švihla som si na ne aj šľahačku a mandarinky z konzervy.... no total obžerstvo dnes 😀

ives77
29. aug 2009

ahojte babenky 🙂 Takže sme sa zhodli že náš malá krásavec sa bude volať Tomáško,dnes je hrozný den len by som spala a čo vy asko sa máte?

krpuch
29. aug 2009

Ahojte baby. ja si nemyslim, ze sa z vitaminov calibrum mami pribera...myslim, ze len babo.

andykca
29. aug 2009

gucz no tatinovia maju naj vkus 🙂 xi...tak si to uzite...aj ja by som sla na nejakuuuu svadbu xi ale asi pojdem najskor na svoju hehe

ives no super ze mate meno 🙂 my sa este rozhodujeme ale asi to bude Patrik 😉 no uvidime...

krpuch no ja tie vitaminy berem tiez a mam plus 1,5kila takze nemusi z toho priberat...len je pravda ze ja ich neberem kazdy den...neviem 🙂

yoya
29. aug 2009

ahojte babenky tehulky 🙂
evca 35 - ja som sa objednávala na 3D Usg ku dr.Dankovčíkovi mailom,oni mi hneď do troch dní volali a objednali ma - tiež som sa tam nevedela dovolať.Dnes som absolvovala vyšetrenie - robil mi ho dr.Grochal.čo som chcela vedieť, tak mi povedal, vysvetlil a ukázal, ku všetkému mal pokec - bol príjemný. 🙂
Drobec je v poriadku, to je najdôležitejšie. 😉
Prajem všetkým dobre vyšetrenia a testy. 😉

ozaj tehulky z calibra sa nepriberá, tam sú dôležité vitamíny pre mamičku aj pre bábätko. 😉

evca35
29. aug 2009

čaute,
tak som zase pospala dve hoďky a ešte stále je zamračené a fúka vietor.

dnes tam mala byť ešte jedna kočka odtiaľto. možno ste sa stretli 🙂

robil ti morfologický usg? Mňa to zaujíma hlavne kvôli tomu, aby som sa vyhla amniocentéze. Neviem či je tu niekto nad 35 a amnio mali povinné.

ja beriem calibrum len tretí týždeň a nepriberám z neho. Skôr sa mi zdá, že som prestala priberať (alebo jesť 🙂 ), keď som končila 4. mesiac. Dovtedy som jedla skoro každé 2 hodiny. Teraz sa musím nútiť aby som niečo zjedla. Ale to som brala od začiatku tehu Duphaston a tri týždne som preležala v nemocke a tam mi ho dávali 3x denne.

weronyca
29. aug 2009

juuuuj Zdenka, tak to ma velmi mrzi... Uvidis zvladnes to, a male isto bude citit ze si nanho sama , tak ti nebude pridavat starosti a len posluchat..

ja to nastastie nemam az take zle ako ty, ale tiez by ma potesila aj chlapska radost. Ty si v zahranici??

yoya
29. aug 2009

evca35 - nerobil mi morfologický usg, klasický - prirez celého telíčka, jednotlivých orgánov, ich funkčnosť,...
ja mám 30 rokov - asi som ti nepomohla 😅
- duphaston som tiež brala od začiatku tehu,asi do 16 tt. + acidum folicum, potom som si pridala
calibrum mami, teraz beriem asi mesiac a pol aj magne B6, pretože mi tvrdne bruško
- tak sa drž a držím palce, nech je všetko ok 😉

orionka1
29. aug 2009

ahojte

lopezka
29. aug 2009

ahojte tehulky 😀 ,
uz som myslela, ze sa tu cez vikend neukazem, ale nevydrzala som to 😅 .......nie som totiz doma, ale isla som na vikend k otcovi, kde nemame comp ......ale teraz som uz u segry, oni uz isli spat, tak som nakukla 😅

cez den som upratovala .....to si viete predstavit, 71-rocny dedko, co zije sam ......ako to tam vacsinou vyzera 😠 😖 .....ma sice priatelku 😀 ale im chodi po rozume len tancovanie, spievanie a take blbosti 😝

dnes sme so segrou preberali konecne detske vecicky ......booooooooooze, viete ako ma nabalila ? .......je to zatil len cast, ale nabalili sme 4 krabice od plienok pampers 😀 😅 .......ja som doteraz nekupovala absolutne nic, ved som to tu pisala ......zo strachu ci z povercivosti .....proste pokial som nevedela, ze cakam bambulku a ze bude zdrava, nechcela som nic kupovat ......a ked sa pozeram na tie krabice 😀 😅 ktovie ci aj budem musiet nieco kupovat 😀 .......akoze jasne nieco urcite, ale skor take tie drobnosti, co sa nededia ....ako dudliky, flasky, latkove plienky a tak 😅

u nas dnes v noci tiez lialo ako z krhle, ale zase ako sa spalooooooo 😅 😀

lopezka
29. aug 2009

babulky, co vas chlapi neposluchaju 😖 ....vyckajte, oni dospeju ked pride dieta na svet 😅 a potom to bude ich milacik, stavte sa 😖

zdenka, neboj poradis si 😉 ...pravdepodobne ten chlap nestal za zmienku, ked ta teraz necha samu ......a bude Ti/vam isto lepsie bez neho ......nebanuj ty, raz bude urcite banovat on 😅 😉

bebel, no taka dovca urcite nepotesila .....teraz sa budes na slovensku asi aklimatizoavat a dovolenkovat 😀

evca ....ja mam 36 rokov ....a bola som pred tyzdnom na amnio .........ale tu ti nikdy a nikto neprikaze .....len ti ju mozu maximalne odporucit .....ale nemusis ist, ked nechces. ......je to dobrovolny zakrok 😅

lopezka
29. aug 2009

asi uz vsetky spite 😅 tak idem aj ja .............dobru nocku vsetkym zelam 😀 😅

dufam, ze mne moj krpcek dnes dovoli sa vyspat 😅 😉

micicici
30. aug 2009

Ahojte babulky, prajem Vam krasne nedelne rano. Vcera sme absolvovali 3D v KE, velka poklona a uznanie dr. Dankovcikovi!!! Takyto ma byt doktor, jeden uzasny clovek s este uzasnejsim pristupom. Vsetko podrobne vysvetlil, pomeral, ci je drobatko v poriadku a je. Malinke vazi 340 g, je uplne zdravunke, vyvija sa tak ako sa ma a bude to DIEVCATKO!!! Niektore z Vas mi pisali, ze to vyzera na chlapca, ze som opeknela a nazory z nasej rodiny a okolia boli take iste. Takze to bolo pre nas riadne prekvapko, ked nam to povedal 🙂 Moj manzel chudak sa dva krat pytal dokiho: ste si isty ze to bude dievcatko? Joj zlate to bolo. Inak fotecku nemam, lebo malej sa cely cas ckalo a stale si zakryvala ruckami tvaricku. A na tej fotke vyzerala ako maly mimozemstanik, tak sme si ju nedali urobit. Budeme sa viac tesim na real, ked uz bude medzi nami... 🙂 🙂 🙂

Takze aky mame pomer chlapcovi a dievcat?

Ach zivot je taky krasny, ked vsetko je tak ako ma byt 🙂

boncusik
30. aug 2009

ahojte holky,
pekné nedelné ráno 😀
micici gratulujem k dievčatkou 😉 máte už meno vybraté?

lopezka zdedené veci potešia však? ja mám tiež po švagrine čo má 2 dievčatká a bratovi má tiež 2 dievčatká, polovica sú ružová a my čakáme chalana ale aj tak potešia 😀

gerci90
30. aug 2009

awojte babule..tak ako sa mame kolko bab sa pridalo k tej mojej????a kolko chlapcov nam pribudlo??? 😅

micicici
30. aug 2009

Boncusik dakujeme, meno pre dievcatko vyberal manzel a vybral Monika...

evca35
30. aug 2009

ahojte,
aj ja by som chcela dievčatko. Ale hlavne nech je to zdravé 😉

micicici - robil ti ho priamo dr. Dankovčík? SPomínala si iného doktora. Dankovčíka poznám z nemocnice, je to super doktor. Tiež sa k nemu chystám na USG.

tiež nemám nič nakúpené nové, v zime začnem vyťahovať veci po staršej, som zvedavá čo sa z toho dá použiť. Ale nakoľko mám termín na jej narodeniny, dúfam že bábo bude rovnako veľké ako bola ona a aspoň dupačky by som mala 🙂 Inak okrem oblečenia nemám nič. Všetko bude nové.

alikaa
30. aug 2009

Yoya ako sa prejavuje tvrdnutie brucha, teda ako to citis? Ja mam obcas take pocity, ze sa mi svaly na bruchu az prilis natahuju a trochu to aj boli.

micicici
30. aug 2009

Evca35, bola som povodne objednana do PP, akle zmenila som to, lebo som citala referencie a KE na tom boli podstatne lepsie, aj moj doki mi ho odporucil. Si ma zaskocila teraz, lebo som bola presvedcena ze to bol dr. Dankovcik. Idem pozriet na spravu, kto tam je podpisany... Mas pravdu, dole je ked dobre citam napisany dr. Grochal... No tak chvalim aj jeho 😀 Myslela som ze sa tam striedaju len dvaja, dr. Daknovcik a dr. Muranska... Ani ma nenapadlo, ze to moze byt niekto iny 😕

zdenka73
30. aug 2009

Ahojte? Dnes je krásna nedela, tak si ju pekne užite a ja si ju idem užívať do roboty.
Weronyca - som v Rakúsku, momentálne som v Tirolsku, ale chcem sa presťahovať k hraniciam, aby som to mala bližšie domov.
Baby ďakujem za podporu aj ja si verím , že to zvládnem, no uvidíme, len aby bolo malinké zdravé.
Alikaa - ja som to tiež tak dajako pociťovala, , tak mi dal doktor magnézium, 3x denne.
Gucz - ako bolo na svadbe? Určite super.

plivit
30. aug 2009

praem pakný deň 😉 😉 😉 všetkým
micicici blahoželám k dievčatku 😅

weronyca
30. aug 2009

Ahojte ,

micicici gratulujem k dievcatku. Pekne meno ste vybrali 😉

Ja zacinam byt troska nervozna, pretoze uz druhy den necitim pohyb maleho, vcera vecer len tak malilinkato. Myslela som si, ze je to tym ze som cely den lietala. ale aj ked som v klude, nic ☹

baby inak riesim dilemu. Uz ssom vam tu spominala, kolko u lekara platim. Zistila som, ze keby som zacala chodit k inemu Zaplatim si unho len 100eur. a to je vsetko.. Potom mam vsetko cez poistovnu. Len neviem ci teraz v 5mesiaci mam menit lekara, predsa, lekar je fajn, a odchadzala by som od neho ,,len" kvoli peniazom.. neviem zda sa mi to trocha ako podraz..

k.a.t.k.a.
30. aug 2009

cafte 🙂
micici gratulujem k dievcatku 😎

weronyca aký podraz, ty neber ohlad na lekara 😉 dolezite je co vyhovuje tebe a nie jemu 😉

lopezka
30. aug 2009

ahojte tehulky 😀

micici blahozelaaaaaaaaam k dievcatku ...........a nic si z toho nerob, ze si neospatnela 😀 ...ja som tiez podla vyzoru mala predpovedaneho chlapca 😀 ....aj vlasy mam vraj krajsie...plet tiez 😅 ........a ked som tento tyzden povedala 2 kolegyniam, co cakam....lebo vyzvedali ......najskor som im dala hadat a obidve hadali chlapca 😀 .... a ked som povedala dievcatko ......tak obidve skoro naraz povedali "to faaaaakt??? ved si vobec neospatnela 😀 😀 😀 " ....takze tak 😅

boncusik ....ani nevies, ako to potesi tie vecicky .....no proznam sa, pre chlapca by som musela kupovat celu vybavu .....takto kooopec penazi usetrim a mozem kupovat ine vecicky potrebne pre babo 😅

krasnu nedelu vsetkym zelam .....ked sa vyspinka moja 1rocna neterka, ideme na vylet na nejaky ranc .....tak sa tesim, lebo v blave som stale iba v praci a doma 😠

marushka
30. aug 2009

ajojte brušká, peknú nedeľu vám želám 😉

mici - gratulujem k babulke....super nie? 😉 😉 😉 hlavne že je zdravučké.... 😉

zdeni - neboj, naozaj všetko zvládneš, si nejaká silná žena, nie? taký chlapík zrejme na 100% nestál za nič 😉 😉 😉

lopezka - viem si predstaviť s tým handričkami....ja som pošahaná a furt som chcela mať všetko nové, ale keď sme minule so segrou vytiahli tie jej skvosty po malej !!!! no ja veríííím, že sa lekári nemýlili a že to naozaj bude babulka 😉 😉 😉 potom podedím a som tiež z toho happy!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre