Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

eva3107
28. okt 2009

Ivv.. tak moj standart je lepsi 😀 100/70

Ano aj ja mavam take dni co sa tyka malej nie vzdy sa hybe intenzivne ja som tiez mala take dva dni, ale dnes sa uz rozhybala intenzivnejsie... 😉 ..Nebooj to je normalne..to ti verm ze sa na malinku tesis...uz ani ja sa neviem dockat uz keby bola tu... 😵 😵

Tak ja budem pouzivat aj latkove aj jednorazove..latkove jednorazovky neplanujem.. 🙂

ivv
28. okt 2009

evi ja som sa na tie latkove jednorazovky strasne namotala.. su krasne 🙂 takze sa drzim na uzde s par kusmi zatial a uvidim, ako sa "skamaratime".. 🙂

eva3107
28. okt 2009

vies mi na ne poslat neaky linka nech sa na ne kuk?
😉

kalianka
28. okt 2009

baby ja som mala minuly piatok 80/40 ale to som regulérne odpadla.

ivv
28. okt 2009

evi kuk mail 🙂

eva3107
28. okt 2009

Ivv dakujeem 🙂

dadulka2000
28. okt 2009

gucz, ved prave, ze na sr to robia vsetkym tehulkam (ci sa mylim??) a tu len tym rizikovym. aj som jej povedala ze som "zavisla" na sladkom,.... ale to by sa vraj zobrazilo v moci (vela curku v tele) a ze sa mam krotit (tak jemne mi naznacila 😀 )

ja mam uz kupenych par balikov jednorazovych plienok (ale tie take pamperskove), tu su stale akcie na plienky, plus posielaju zlavove kupovy, tak vychadza 1 plienka na 0.06£, co je v porovnani so SR, polovica ceny. nechapem preco to iste na sr stoji raz tolko,.... vydieraci jedni!! 😠

ivv
28. okt 2009

dadkulka a ako je to v uk s takymto plienkovym odpadom? su na to speci nadoby kam sa maju vyhadzovat? alebo su sucastou bezneho odpadu? kdesi som pocula, ze v niektorych eu krajinach je napr. zber takehoto odpadu na tyzdennej baze s naslednym ekologickym zneskodnenim 😅

sisipetka
28. okt 2009

kocky, ja som zivy priklad, ze ani na SR glukozovy test nerobia vsetkym. V prvom tehu mi doki nerobil, vraj nie som rizikova a stale mi kontrolovali krv. Teraz mi test robili, ale to preto, ze uz chodim do rizikovej poradne na antolsku a tam to robia kazdej.
Roxy s tym holenim to poznam, uz teraz tam fucim ako lokomotiva - esteze mame na stene take vytahovacie zrkadlo, tak to si nejako nasmerujem a makam 😀 😀
Ivv ja latkove nebudem riesit, su sice krasne...ale asi som leniva na cosi take 😅

... mnam, prave sa mi dopiekla visnova bublanina...to bude zase obzerstvo vecer pri telke 🙂

gucz
28. okt 2009

pozerám že riešite plienky, tak to ja malému budem dávať len papierové jednorazovky. Neviem si predstaviť skladovať v kýbli ocikané plienky kým ich nebude dosť na pranie, a už duplom v ruke prepierať každú okakanú (hlavne keď v prvých mesiacoch je okakaná každá). Potom to prať, vešať.... nemáme balkón, len sušiak na okne a beztak sa u nás perie takmer každý deň... ja si to radšej zľahčím jednorazovkami ak môžem.
sisi ja nepoznám z môjho okolia ani jednu babu čo by jej ten test nerobili, ale to asi záleží od lekárky. Inak tú bublaninu by som si teda aj ja dala, fňuk, si budem musieť počkať...

sisipetka
28. okt 2009

jaj gucz nechcela som provokovat kolacikom, kedze teraz nemozes - prepac....Ale verim, ze kvoli mimi zvladnes vsetko a potom si das aj za mna 😉
...a suhlasim s tym pranim a pod. - myslim, ze budem rada, ked stihnem ine veci ako pranie kaki plienok 😎

liwka
28. okt 2009

zdravim vsetky bruska, my sme mali dnes pokojnejsi dnik, no pred chvilou sa drobca tak rozkopalo, ze som mala pocit, akoby som mala v bruchu chobotnicku 😉 (a to som dala na vase rady a lezala na lavoboku), no ale uz je to lepsie.
k tym plienkam, priklanam sa ku gucz, mame sice balkon, no cas pri prani radsej vyuzijem s babatkom. ale to ekologicke zneskodnenie by som prijala, bo tych plienok bude.....
sisipetka- mnam, normlane som dostala chut na nieco sladke, no zajtra idem na poradnu, tak si musim dat pozor, aby mi nenasli v moci iba samy cukor 🙂
chcela by som sa vas opytat, ci ste uz uvazovali nad vyberom pediatra. pocula som, ze je dobre sa k nejakemu nahlasit uz pred porodom. a babulky z okolia SC, viete mi nejakeho poradit? nemusi byt priamo z SC, moze byt aj blizke okolie. najma potrebujem, aby bol dostupny aj na telefone v pripade potreby.

gucz
28. okt 2009

nie neprovokuješ 🙂 , v pohode, ja si viem odoprieť ak je treba. No a ak budem mať neprekonateľnú chuť na sladké, tak to poriešim čokoládou. Môj zlatučký manželík ako som mu povedala, že mám tehu cukrovku tak utekal do obchodu a kúpil mi dia čokoládu Milku. Už ju mám doma týždeň, no nechávam si ju ako záchranu ak ma chytí fáááákt veľká chuť na sladké.

liwka
28. okt 2009

gucz, dia Milku som este nejedla, no raz som si zo zvedavosti kupila dia Orion s poviem ti, chutovo bola ovela lepsia ako klasicka cokoladka, takze mnam, mas sa na co tesit 🙂

gucz
28. okt 2009

liwka pediatra Ti stačí hľadať tak mesiac pred termínom. V SC nikoho nepoznám, možno Ti poradí Bebel. Ja som ani detskú nemala zajednanú vôbec pri malej, keďže sa narodila skôr, tak som nestihla, tak som v pôrodnici povedala doktorku ku ktorej som ja chodila ako decko a i keď k nej podľa obvodu nepatríme, tak nás vzala. A som spokojná, zoberie mi určite aj malého.

sisipetka
28. okt 2009

gucz zlaty manzel 😵
Liwka, ano potrebujes mat lekara vopred, kedze v nemocnici nahlasujes jeho meno + do 24 hodin po prepusteni domov, by si mala nahlasit dr., ze ste doma a sestricka by mala prist na navstevu babatka a pod. Viac neviem, nemam skusenosti...ale takto nejako to chodi. Uz aj ja musim riesit pediatra, kedze v piatok ideme do 33 tt a to mi naozaj uz ubehne poriadne rychlo 😅 - Ale este pockam na Lopezku a pojdeme spolu ku nam na polikliniku 😉
... a Liwka k tym pohybom, este s pribudajucimi tyzdnami, bude pribudat aj intenzita kopancekov a je to fakt krasne 🙂

bebel
28. okt 2009

Liwka:
ja s Brunom chodím do BA do Starého mesta(je to taká naša"rodinná det.lekárka"), v SC im príliš nedôverujem. 😎 Kamoška chodí so synom zo SC do Bielu k nejakej pediatričke.

liwka
28. okt 2009

joj, este pribudat? my sme taki aktivni uz od 18.t.t., az to niekedy boli 🙂 . ale som rada, aspon viem, ze tam je.

sisipetka
28. okt 2009

no ja mam niekedy brucho, akoby male bolo brusna tanecnica ....pripadne ja vibrujuca huspenina 😀

liwka
28. okt 2009

Bebel - dakujem, ja som o lekaroch v SC nic pozitivne nepocula, no kedze tu nikoho nepoznam a nemam osobnu skusenost, tak sa chcem informovat. Biel nie je zly, priatel tam ma lekarku, kamoska je s nou spokojna?

hanus177
28. okt 2009

Co sa týka pitia glukózy ani ja som ju nemusela....... keď som sa na to pýtala sestričky, tak mi vysvetlila, že tá sa pije len keď vyjdu zvýšené výsledky z krvi. Lebo, že vraj, veľa tehuliek z nej vracalo a zaťažovalo to žalúdok... tak to riešia takýmto spôsobom........ za čo som vďačná, lebo sladké môžem len v malom množstve....

Plienky budem použivať pampersky, ale zo začiatku budem dávať na ne aj klasické kvôli širokému baleniu.... 🙂

Pre dnešok už končím.......... večer ideme po 3 rokoch do kina na Janošíka.... 😎 ale keď si predstavím zasa 2 hod sedieť..... 😖

Pekný zvyšok dňa 😵

dadulka2000
28. okt 2009

Ivv, neviem o tom ze by tu to nejako separovali (myslim tie plienky) - viem ze je to neEKO, ale konci to v normalnom odpade 😝
Petka,... napchaj kusok bublaniny do dvd mechaniky - mozno prejde az sem 😀 , mnam

ivv
28. okt 2009

hehe, takze vidim ze tou latkovo-plienkovou fantazmagoriou tu zatial trpim len ja 🙂 potom vam porozpravam zazitky z realu 😝 😀

hanus, tak ti ten film uzi 🙂

sisipetka
28. okt 2009

Dadi, tlacim....ale nejako odmieta 😀

yoya
28. okt 2009

Ahojte babuľky tehuľky 🙂
Ja som tiež nebola na glukozový test.Pýtala som sa sestričky, že prečo, tak mi ppovedala, že stále kontrolujú moč a aj krv, tak tam by s to ukázalo, potom aj keby sme mali vrodenú cukrovku, tak potom by robili testy tiež.

A ešte vám napíšem moju skúsenosť s utz. Bola som na 3D, tam mi povedal dr., že budeme mať chlapčeka, dr. v nemocnici, za ktorým chodím mi tiež povedal, že to bude na 90% chlapec - keď mi robil 2 utz.tak si už nebol istý, tak zostal ticho.No a pred týždňom som bola u svojho obv.gyn., ten mi povedal, že on tam chlapčeka nevidí.Vidí iba pupočník, ale nebude ma zavádzať, vraj mal už prípady, kedy 3D neukázalo správne pohlavie bábätka.Takže teraz neviem kto v mojom brušku býva 😀 .Nech je už tam chlapček či dievčatko, tešíme sa na neho.Synátor ho už oslovuje už menom Jakubko.Takže čakáme, že to bude chlapček.Necháme sa prekvapiť.

meggieya
28. okt 2009

ahojte chcela som sa spytat, ci neviete nahodou kolko stoji 4D vysetrenie v Medifere ? Lebo ked som sa objednavala tak mi povedali, ze 60€ a ked som tam teraz volala tak mi teta povedala ze do 100€ tak to je rozdiel... do kelu... 😠

sisipetka
28. okt 2009

Meggie, mne sa zda, ze Katka pisala sumu cca 97 €, ale nie som si ista....
Yoya - tak to je fakt zazitok 😉 - a naozaj mozete cakat prekvapenie, to sa mi paci 😵

krpuch
28. okt 2009

ja budem tiez pouzivat jednorazovky a latkove len kvoli sirokemu baleniu..radsej sa budem venovat krpcovi ako praniu plienok 🙂
do nemocnice mam uz kupene sietkovane nohavicky, ale nie su jednorazove. Kupovala som ich v zdravotnych potrebach ako väcsinu veci do nemocnice.
co sa tyka kopania..toho si my uzivame dost..priatel minule daval take hlasne pusinky na brusko a krpec mu normalne kopol do pusy...asi ho chcel upozornit, ze ho pocuje 😉
vcera som zacala brat zelezo...fuuu, ako som si dala tabletku, prislo mi zle aj rano mi bolo po tabletke divne..uvidim, ako budem na tom vecer. snad to bude uz ok, ak to vobec bolo z tabletky. 😒
adros...som rada, ze ste obaja ok
o minix neviete nic nove?

olienka12
28. okt 2009

Ahojte dnes bol tazky den,dostala som sa sem az teraz idem Vas precitat a zelam pohodovy vecer 😉

marushka
28. okt 2009

ahojte babulky,
ja zas len na skok, ideme k mojim rodičom, ja som už zase dosť chorá, tak to idem doriešiť s dokim.... ☹ 😝

dnes som absolvovala Ikeu, nemôžem to odkladať,prídem si stále viac ťažkopádnejšia, tak som sa prekonala aj napriek chorôbke...a som happy, už sa neviem dočkať, keď prídem domkov po víkende a všetko povykladáááám, opekním bytík...

inak sa máme azda fajn, skúsim ísť aj ku kamoške gyndoške, nech ma pozrie sonom, materskú začínam 06/11/2009, mám už lístok, ešte som ho nestihla poslať na personálne...najbližšia poradňa 09/11

malinká kopká prevelice, tak som rada, 🙂 kubko stále chodí hladkať bruško a bozkávať, je zlatý 🙂
Minule vymyslel sestričke nové meno , sám od seba povedal že by sa mohla volať Adelka, tak teraz v tom už máme mišung...

bebel - peknú tabulečku si vykúzlila

😉

krpuch - aj mňa asi čakajú tie tabletky na železo, no nič moc, keď ti je z nich zle 😝

adros - vitaj domka, som rada že ste v poriadku, snáď aj minix je, myslím na ňu , a ty sa drž 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre