Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

k.a.t.k.a.
16. nov 2009

dobre ranko 😝

som zaspala asi o 2,30 🙄

Bebel no to s Brunom akoby som o malej citala 🙄 volakedy navstevy rodiny boli pre mna ulavou a relaxom, ale co teraz ona dokaze stvarat 😝 okrem toho ze sa predvadza, vsetko musi byt podla nej tak aj uzasne decibely vypusta z pluc 😝 a uplne ma ignoruje, moje prikazy zakazy 🙄 No a s prichadzajucim porodom ma take stavy uzkosti a depresie chytaju ako to zvladnem s dvoma uziapanymi deckami 😝 😅

to s tym kojenim ti verim, ze to bolo super, len ja som 5min. kojenie nepoznala, ja som s radostou vymenila hodinove cecanie za 2min. stiahnutie mlieka z flasky 😅 😝 a hlavne krmit potom dokazal aj manzel 😅 😎

petronelka77
16. nov 2009

Dobre ranko bruska 🙂 ...
este dospavate? Ja v poslednom case neviem vobec spat a vacsinou zaspim len pri telke a zobudim sa pri nej okolo 3-4 ej 😉 ..potom uz neviem zaspat, tak si ju opat pustim a pozeram vsetky reprizy 😉 .
Som zvedava, ci aj maly bude taky ranostaj 😉 .
Pekny den.

olienka12
16. nov 2009

Ahojte
Petronelka ja som mala uz 2 noc po sebe len jedno zobudenie na cikanie... klop klop nasla som si polohu kde ma neboli ta debilna panva a spim tak celu noc,sice sa budim strpnuta,ale ani malemu ta poloha nevadi,tak sa vyspime 🙂 ale musim ist spat okolo 11 aby som spala,inak som uz o 5 hore...

janurka
16. nov 2009

Dobre ranko tehulky 🙂 . ja ešte zvyknem spať dobre niekedy musim vstať v noci no wcko ale maximalne raz chvala bohu.... uvidime či to tak vydržime do konca. Len večer kym si najdem polohu tak vyzeram jak korytnačka naopak.... 😀

evca35
16. nov 2009

dobré ráno brušká,
tak my sme boli na USG a konečne vieme pohlavie.Videli sme pipíka 😉 Len je veľký a sedí, hlavičku má pod mojím ľavým rebrom a tvár obrátenú dovnútra, takže sme ju ani poriadne nevideli 😠 Aspoň viem, že keď sa mi vydúva na ľavej strane a ja tam prikladám ruku, tak je to jeho temeno. Doktor vravel že keď sa neotočí čo najrýchlejšie, na čo už má málo miesta, tak idem na sekciu. Váži asi 1660 gramov, dĺžku už nevedel pomerať.

u nás je hustá hmla, ale pospala som do 10,00 hodiny. Včera sme mali prechádzku po Optime, tak ma v noci neboleli kĺby. tiež konečne dobrá noc.

Lenka, ty si spomínala nejaké cviky na otočenie malého, nemáš link?

evca35
16. nov 2009

jo, a podľa veľkosti malého som dva týždne dopredu.

minix
16. nov 2009

ahojte, bebel a katka, uzite si detsku pubertu...bebel, celkom som sa zasmiala nad tym brunom, ako tak sedel ofucany na tej sedacke, musela to byt celkom "hezka podivana". 🙂)

Ja som sa tuto noc moc nevyspala, neslo spat ani na jednom boku, ani na druhom boku, ani na chrbte, nijak....a baba si zmyslela, ze o 3,30 vstane a bude robit somarinky, tak sme sa nevyspali ani jedna ani druha, akurat s tym rozdielom, ze ona spi teraz a ja nie 😠

Kocky, tie, co nosite dioptrie, riesite nejak aj zrak? Viem, ze sa moze menit vnutroocny tlak pocas tehotenstva a k porodu to nejak stupa, tak neviem, treba ist na nejaku prehliadku?

K odsavackam - ja si kupim asi az ked bude jasna situacia, ako je to s mojim mliekom.... dopredu nebudem kupovat nic a najma ked neviem, ako to dieta nakoniec pojde von. raz je hlavou, raz je nohami, cert aby sa v nej vyznal. 🙂)
Vy dnes nemate dovolenky, ale tvrdo zarezavate? 🙂))

petronelka77
16. nov 2009

Evca, ja som v 33tt a maly je stale naopak, t.z. nozickami dolu, hlavicku ma napravo, chrbatik nalavo, uplne je poskladany zlatusik moj, dufam, ze sa este otoci, lebo by som chcela porodit normalne...
Lekar tvrdi, ze este ma cas, tak dufam....

weronyca
16. nov 2009

Pekny den bruska..

My sme konecne vstali, dnesne vstavanie bolo katastrofa. V pravej nohe krc na lavej strane ta bolest, tak teraz som nevedela na ktoru nohu kryvat 🙂 Tuto noc mame inak rekord - len 3x sme boli v noci na wc..

Baby co ste na PNke, mam otazku, prisli vam uz peniazky so socialky?? mne stale nic. Ak ani tento mesiac mi nic nepride, takk neviem co za cirkus narobim v socialke! 😠

petronelka77
16. nov 2009

Weronyca, zatial neprisli, pocitam, ze dnes by mali prist, inak mi chodia pravidelne, tebe nie?

janurka
16. nov 2009

weronyca ja som na pnke od začiatku a peniažky mi chodia každy mesiac do polovice. tento mesiac mi došli už minulu stredu alebo tak... tak neviem ako je to s tebou.
A s tym otočenim maleho, môj bol v poslednej poradni tiež otočeny riťkou dole tak som zvedava ako bude teraz. Idem tam až buduci pondelok tak som zvedava...

evca35
16. nov 2009

mne chodí nemocenské 21-teho, tak počítam že prídu už v piatok 😉

weronyca - odkedy si na PN?

petronelka77
16. nov 2009

Janurka, sa som tiez od zaciatku na PN, ale este mi neprisli, maju v tom nejaky chaos 😠

andykca
16. nov 2009

Ahojte baby....ja som tu len na maly skok...celu ale fakt celu noc som nespala...nachytali sme crevnu chripku (ja a Peto) takze som pregrcala a presrala - s prepacenim celu noc....setko co vypijem ide von ☹ ☹ chudatko maly Patrik dufam, ze mu to neublizi 😢

tak si davajte pozor, aby ste nieco nechytili...mam taky pocit, ze tu mame dalsiu a ovela neprijemnejsiu chripku 😝

weronyca
16. nov 2009

Ja som na pnke od 17.7 a zatial mi prisli peniaze len raz. Minuly mesiac som bola bez koruny a predtym som ich uz 14teho mala na ucte. Neviem ci tento chaos nieje sposobeny tym ze som DNP. Ale uz ma to hneva lebo uz druhy mesiac ostat bez centa nechcem.

janurka
16. nov 2009

tak podla mna to treba riešiť, ved tam skus len zavolan weronyca. za to nič nedaš... 😉

granado
16. nov 2009

weronycA a papier na peniaze od lekára posielaš cez zamestn. alebo sama? Mne ten papier totiž zapatrošili na SP a musela som utekať k lekar. po nový. Keba som tam stále nevolala tak asi by na to úúúplne sr....

evca35
16. nov 2009

DNPO to nešťažuje. Nemocenské sa spojí dokopy - z povinného aj z dobrovoľného. Ja nosím papiere na peňažité dávky z oboch druhov poistného stále 1. v mesiaci, aby to tam bolo čím skôr a zatiaľ som problém s peniažkami nemala. Ale pre istotu zavolaj na nemocenské.

weronyca
16. nov 2009

Nooo takze, uz mi peniaze prisli.. na co som si platila DNP ked mi nakoniec prisla taka suma, ze dovidenia.. nechapem..a peniazee za min.mesiac asi neuvidim

weronyca
16. nov 2009

Kocky, volala som do SP nikto mi to nedviha. Este ma napadla jedna vec. Vy ked ste aj DNP a posielate penazne listky zasielate jeden ci dva. Lebo prvy mesiac co som bola na PNke som poslala na konci mesiaca jeden penazny listok a prisli mi normalne peniaze. Tym padom,ze teraz moj zamestnavatel zapatrosil penazny listok za jeden mesiac, zasla som este raz k lekarovi a dodatocne mi vystavil znova. Cize som poslala 2penazne listky za 2mesiace. Nemali byt 4? jeden PL pre soc.poist.a jeden pre zamestnavatela?

Ja sa z toho neviem vysomarit!

petronelka77
16. nov 2009

Tak uz aj mne prisli peniaze 🙂 .
Weronyca, najlepsie bude, ked tam budes volat, mozno maju obed, treba skusat a zistit, nenechala by som to len tak...

janurka
16. nov 2009

nie nie ... nemaju byť 4. ja to mam robim tak že prefotim PL čo mam od lekara a ten prefoteny dam ekonomke aby vedela, že som stale na PN a ten original dam do SP. Ale prve mesiace som to nevedela tak som odnašala len do socialky a peniaze mi normalne prišli. len ekonomka ma zdrbala že prečo som jej to nedoniesla... tak neviem ako ostatne ale ja to mam takto. dufam že som ti aspon takto pomohla

dadulka2000
16. nov 2009

ahojte babule,....
vcerajsia segedinska party bola skvela (len ako ma zduvalo potom,.... chudak moj muz 😀 ).
bebel, super ze si s kojenim nemala problem,.... uvidim ako to teraz bude. ja som malu nakoniec kojila 9 mes., ale len s pouzivanim silikonovych klobucikov, lebo mi odmietala "cicku". ale ako vravis, je to vraj pre to dieta najlepsie - aj tu to o sto sest propaguju. 🙂
co MK nesiel??? ci len mne strajkoval net??
zajtra mam midwife kontrolu,.... bude to rychlovka ako vzdy 😀

sisipetka
16. nov 2009

ahojky kocky,
ako sa mate? Ja som dnes cele dopoludnie travila po kontrolach v nemocnici, a ked som si vas chcela precitat, tak kon skapal 😅
My sme zatial ok, drzime ako kliest na CS 0, monitor bol ok, prietoky tiez a opat nas po dvoch tyzdnoch zmerali 😉 Uz mame 2572 gr. (priblizne) a zodpovedame 35 tt. S dr. sme sa nestihli pobavit ako dalej, bo tam bol chaos - najprv bezala urgent na nejaky zakrok, potom tam mala mamicku so slabymi ozvami - no ziadna nuda, poviem vam. A ved buduci pondelok opat kontrola, tak sa hadam dozviem viac, co ma caka a neminie 😵
Tak a teraz si vas idem citat, co ste tu cez vikend povymyslali 😀

gucz
16. nov 2009

ahojte
aj mne nešiel koník, nejak sa mu asi nechcelo 😀
sisi krásnu váhu má drobček 😉

wanduska
16. nov 2009

ahojte bruska, ako sa mame? asi si sedim na vedeni, ale mne az teraz doslo, ze preco je sisipetka sisipetka..napriek tomu, ze si to vysvetlovala na stretku 😎 s manzelom sme namalovali detsku izbu. vam poviem - nasim tempom a programom nam to trvalo cele 3 dlhe vecery.. uz je to hotove, prave som stravila hodinu na kolenach, co som sa snazila zlikvidovat kvapkance.. 😉 Preco nikto nekupuje mutsy kocik?? ja som pocula, ze je dobry ale na sk je nejake moc velke ticho okolo neho🙂)

wanduska
16. nov 2009

🙂 je veliky a silny... to musi byt sranda...

ivv
16. nov 2009

ahojte bruska 🙂

moja princezna si tiez hovie v pohodlnej polohe, sedka si v mojom panvovom dne 😅 tiez dufam, ze sa jej uraci otocit sa cim skor .. trochu tomu ale chcem pomoct, tak od buduceho tyzdna planujem chodit plavat do relaxxu aspon dva krat do tyzdna.. tak uvidim, ci mi to pomoze tak ako janke 🙂

minix, ja mam tiez dost vysoke dioptrie. v mojom pripade nema vyznam sa to pytat mojho gyndosa.. takze hned pri prvej poradni v nemocnici kde budem rodit sa na to popytam.. pocula som ze s tym je problem len vtedy ak bola operacia rohovky laserom, vtedy je rohovka oslabena a moze hrozit jej odlucenie.. (dufam, ze netrepem a ze to nie je ina cast ocnej gule 😅 😕 )

spavam tiez nie bohvieako.. pripadam si ako slonica, boze.. a to este two months to go.. 🙄
inak je dost zaujimave, ze ked som bola netehu, tak mi nezvykli padat veci.. teraz ako na potvoru mi vsetko pada z ruk a to zohynanie sa.. neraz skoncim na styroch aby som nieco zdvihla.. 😀 😀

ivv
16. nov 2009

peti, inak krasne rastiete 😵 tebe sa to uz pekne krati, za chvilu mas babenko v naruci 😉

ivv
16. nov 2009

mozno sa vam tento link zide, su tam tlaciva na rozne prispevky, lepsi link som nenasla, na stranke soc. poist. raz neviem najst tie formulare, tak snad tieto akceptuju vsade http://www.upsvarpo.sk/upsvarpo2/index.php?id1=66

mala by som sa rozhybat, lebo musim urychlene vybavit zmenu trvaleho bydliska, nasledne novy OP, VP, TP 😀 takze ma caka prijemne travenie casu na uradoch 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre