Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

katka22r
16. nov 2009

noo olienka tak napis tu polohu na spanok....ja som dnes bola v tych zdrav.potrebach na gatky aj na vlozky a vzala som si aj podlozky inak oni su naco dobre na postel? 😒 dnes som videla svoju malicku na sone gynek.mi povedal ze je baculka 🙂

weronyca
16. nov 2009

Kocky nad tym plavanim som rozmyslala aj ja, myslite,ze mi plavanie neuskodi ked mam v lavej polovici tie priserne bolesti?? ledva chodim..vraj sa mi roztahuje spona. ale bojim sa chodit plavat,ked mam problemy s tou chodzou. na kontrolu idem az o 2tyzdne a volat kvoli tomu moc nechcem ..

ivv
16. nov 2009

weronyca ja si praveze myslim ze aj na tu bolavu panvu by ti to pomohlo.. voda nadnasa, tak by si aspon tvoja panva oddychla.. 🙂

lopezka
16. nov 2009

ahojte tehulky,
opat sa hlasim po dlhsom case 😅
v piatok som mala doslova piatok trinasteho, neco sa mi poserkalo v praci ( kvoli comu som musela dnes aj v ramci dovolenky ist na chvilku do prace ) .....a potom zvysok dna som travila u lekarov 😠
najskor u mojho gyndaka som bola na kontrole s tymi mojimi opuchnutymi nozkami .....a pak ma vystrasil, ze musim okamzite na antolsku na kontrolu, aby mi konecne zistili, cim to je 😖 tam som sedela vyse hodinu v cakarni, zobrali mi krv, urobili utz a pak som este vyse hodku cakala na vysledky 😠
vysledky chvalabohu v poariadku, tlak mam ok, a z krvi tiez vysledky ok ......a vysetroval ma havalda 😀 ...sranda, do poradne som sa rozhodovala medzi rozembergom a havaldom ......ale tento bol zlaty, tak som sa hned spytala, ci mozem potom k nemu chodit a ze samozrejme 😀 bol sympaticky 😅
utz tiez v poriadku ......vraj plodovky mam dost, vyzivu mam v poriadku a nasa krpata ma 1940g 😀 😀 😀

lopezka
16. nov 2009

joj inak aj mna hrozne bolieva panva, hlavne v noci pri otacani ......veruze olienka hod sem prosim tu zazracnu polohu 😀 😀

sisipet superm ze vysledky v poriadku ( a este raz 😀 ,,,, som rada, ze sme sa dnes stretli a ze som konecne niekoho videla lajf 😀 😀 )

ostatne babulky samozrejme tiez blahozelam k dobrym vysledkom 😅

ivv
16. nov 2009

a este jedna linka na tlaciva 🙂
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

genialna
16. nov 2009

Ahojte bruska..
s tym plavanim super napad.. Ja som bola sice len raz asi pred 2 tyzdnami, ked ma tak velmi bolel chrbat a bolo to super.. Sice ked som vchadzala do vody, mala som pocit, ze som stredobodom pozornosti.. No a voda bola studena.. Takze len tak tam postavat sa nedalo.. Na chrbatik to bolo fajn a vecer som spala ako mimino.. 😉

Gratulujem k dobrym kontrolam a rastucim babatkam.. juuj, tie su uz velke.. 🙂 Ved este nedavno to malo 4 cm... xi xi

ivv
16. nov 2009

ahoj genialna 🙂
kde si bola plavat?
prave som pozerala na relaxx a oni to clenstvo nejako pomenili 😕 a zda sa mi, ze to kusok s tymi cenami prehnali 😠

minix
16. nov 2009

lopezka, asi budeme mat spolocneho doktora pred porodom. 🙂
presne k tomuto som sa rozhodla ist aj ja, ale este mam na to cas. O tyzden mame teho poradnu, tak uvidime, ako sa mame, dufame, ze CS sa udrzi niekde dole a krcok sa este viac neskratil, lebo zasa do nemocky nechcem ist.

V ktorom tt sa chodi k tomu doktorovi do porodnice, kde uz chcete rodit?

zucana
16. nov 2009

babce jak vas tu tak citam....tak dlho tu nebola antonia...neviete co je s nou?alebo som len stratila prehlad o vas 😨

wanduska
16. nov 2009

caute, plavat by som isla aj ja...len sa bojim, ze chytim nejaku pliagu...... kam chodite - mna tiez pre blavu napada iba relax..
ozaj, nemate kontakt na nejakeho kvalitneho tapetara v ba?

dadulka2000
16. nov 2009

ja som dostala strasnu chut na zemiakove placky, tak ich s Ellie uz az vypekame - pomaha mi teraz pri vareni 🙂 . tesim sa na "zdravu" veceru..... mnam, mnam 😉

sisipetka
16. nov 2009

uz som spat, robila som korektury pre jeden casopis a musela som byt sustredena 😀
Wanduska - sisi je skratka pre šiši, to MM mi ked sme este spolu chodili casto kladol otazku pri mojich super vystrelkoch "či som šiši" - tak to nejako ostalo a menom ma ani neoslovuje 😎

Lopezka, este sa stretneme lajf, ked tu budeme obiehat petrzalske ulice a prudko trepat kocikmi, aby drobci uz neplakali 😀

Minix od 36 tt by si mala byt odoslana od svojho dr. do nemocnice.

Genialna ahojky, nestiham ti pisat IP - bolo toho vela, ale nejake stretko na tvojej PN by sme mohli dat - napiseme si 😉

Dadulka, mnam milujem placky a zemiakove ani nehovorim....asi budem zajtra na obed porabat, si ma navnadila...a nejake sote s fazulkou by sa k tomu hodilo 😉
Hej, uz sa mi to krati a musim sa pochvalit, tak vcera som pozehlila prvu varku oblecka...to je pokrok 😀 Este mam zopar dnickov na balenie, druhu varku zehlenia a uzivania si nocneho kludu 😵

Wandi, skusim sa opytat na tie tapety....ak by nahodou motyka vystrelila, tak poslem IP.

dadulka2000
16. nov 2009

Peti, si ma rozosmiala s tymi trepajucimi kocikmi - dobra predstava 😀
uz sme placky vyslovene "pozrali", a ostal len smrad po nich v dome 😉
aj ja som vcera vybrala 2 vrecia zo shedu (0-3 mes. oblecenie), a len body overalov som 35ks naratala. tak som to pretriedila, oprala a poskladala do skrine, (kaslem na zehlenie - sa mi to fakt nechce). 😅
idem sa vystriet pred tv - je nieco dobre na sr programoch??

sisipetka
16. nov 2009

no ja si idem urobit pizzu, kedze po vikende ostala uz len polievka...
V tv na sr? Asi nic moc, ved je pondelok 😅
...a ten smrad sa mi pacil...mnam, och uz sme hladni...

gucz
16. nov 2009

jáj dievky zasa mi robíte chúťky, strašnéééé
dala by som si aj placky aj pizzu 😀 . No ale nie hneď. Teraz navečer mi zostalo strašne zle od žalúdka, až mi chlpy stáli na rukách a zima mi zostalo, som myslela že omdliem. A to som si dala len krajec čerstvého chlebíka so šunkou o piatej. No nič, dala som si sódu bikarbónu na lyžičku, trochu vody a po pár grgnutiach (ako prasa, prepáčte prosím), mi je o 80% lepšie. Akurát som sa tešila, že už nemávam takú kyselinu a teraz zasa toto... 😒
A čo sa tv týka, tak na čt1 ide Vyprávej, tak to budem pozerať, inak ani mňa nič na slovenských kanáloch nezaujalo

janurka
16. nov 2009

no placky tie by sme si dali aj my ... mnam ... nedraždite baby... 😝

adros
16. nov 2009

ahojte babenky,

tak my sme tiez po kontrole. Krcok skrateny na 1,5 cm, branka otvorena na spicku prsta. Ale vraj je vsetko ok, tak som rada. Inac cakanie na poradnu je fakt o drzku, sme tam boli asi 2,5 hodiny. Sestricka uz zacala pacientky aj presuvat k inemu doktorovi (aj mna chcela), ale vacsina sme povedali, ze chceme tuto konkretnu doktorku, takze sme museli cakat.

Dnes som sa postavila na vahu a vobec som nepribrala, skor trosicku schudla,to je asi tym, ze som fakt nabrala kila na zaciatku, tak teraz to uz asi hore nepojde, ked tak len malo. Posledne dni mi je vecer vzdy zle od zaludka, tak ani tolko nejem, tak asi aj preto. Neviem, ci vzdy spazrosim nieco, co mi nesadne, ale mi tak mala tlaci na zaludok.

A okrem toho, ze sa ledva hybem, co si pripadam ako slonica, tak sa mi k bolavej nohe (pred 2 tyzdnami som zakopla o kable v byte a treskla), tak ked som sa dnes zdvihala na poradni z kresla, tak som si nejak vykrutila ruku a zrejme presilila alebo vyvrtla, lebo ma doooost boli ☹ hotovy kripel.

dadulka, s tymi plackami si mi narobila riadne chute 😀

andy, zlatenko, co je s tebou? to kde ste chytili? drzkam palce, aby ste sa z toho co najskor dostali. Myslis, ze na stredu budes fit?

krpuch
16. nov 2009

ahojte baby...tak ja mam dnes za sebou nakupy veci do porodnice. Uz mam komplet vsetko... 🙂 v noci sa mi spava otrasne..chodim velakrat na wc a uz ma to prestava bavit. a picha ma hore napravo. Neviem co to je, ale nemam z toho dobry pocit..az mi ta bolest spavat neda.

olienka12
16. nov 2009

Ahojte hlasim sa po kontrolnych prietokoch boli sme tam skoro pol hodinu,lebo maly nacvicoval box do ultrazvuku,tak nam ich nevedela zmerat 🙂) kontrolne vysli super, pribrali sme skoro pol kg za 2 tyzdne a otocili sme sa... bohuzial KP 🙂 hraje sa s nami 🙂 vyskusam tu plavaren a baterku a macaci chrbat 😉

dadulka2000
16. nov 2009

asi budem zniet ako riadny neznalec,... ale co su to tie prietoky?? a takom ani chyru ani slychu tu vo "vyspelej krajine" 🙂 . ako to robia?? sonom?? ak sonom, tak potom take sa tu isto netestuje.

olienka12
16. nov 2009

Dadulka utz v 30tt je zamerany na prietoky tzn. ci ide cez pupocnik vyziva ako ma ist 🙂 ci male pribera a pod... ja som bola dnes na kontrolnych,lebo som mala hranicne hodnoty na 30tt

petronelka77
16. nov 2009

Ahojte bruska 😉 .
Adros, tak mne byva kazdy vecer zle asi 2-3 tyzdne, pripadam si ako na zaciatku tehu a to ani nejako nejem a ani velmi nepriberam. Zo vsetkeho mi je tazko.
Uz si pomaly pripadam ako korytnacka, taka nemotorna 😉 .

adros
16. nov 2009

petronelka, ale je to riadne neprijemne ta nevolnost, neviem, z coho to je. Doteraz som mala celkom kludne zaspavanie, ale posledne noci su na prd

minix
16. nov 2009

adros, vitaj v mojej diagnoze 🙂

1,5 cm a na spicku prsta. 🙂 teda dufam, ze sa to nezmenilo, lebo to bolo pred dvomi tyzdnami.

adros
16. nov 2009

minix 🙂 no ja som na min. kontrole (pred 10 dnami) bola 2 cm a branka zavreta. Tak ked to takto pojde dalej, zrejme na dalsej kontrole, co bude o 2 tyzdne, tak bude krcok 1 cm a otvorena tiez na 1cm....

minix
16. nov 2009

no tak dufam, ze nepojdem v tvojich slapajach....ale ked ti povedal, ze je to ok, tak nie je dovod na paniku,nie? 🙂

aby som si asi zacala chystat veci do porodnice. 🙂

adros
16. nov 2009

minix, no ja mam predsa len skorsi termin ako ty 😉 ale je fakt, ze dokina povedala, ze to je fajn, keby nebolo, tak mi da kontrolu skor.

bebel
16. nov 2009

Ahojte, my sme dnes mali o5 akčný deň.....
Neviem na "kieho boha" ma v 8.mesiaci Brunova alergologička poslala na ORL na Kramáre....napriek tá dokina, ktorú sme si predplatili 10 EUR za objednanie na konkrétnu hodinu a čakáreň jej praskala vo švíkoch, bola odvolaná na nejaký operačný zákrok .Kebyže som tam s malým sama - odídem a už sa nevrátim.Zabila by som tam zbytočne celý deň s mrte chorými ľuďmi a besným dieťaťom na mini priestore😖
Našťastie je to bývalá frajerka môjho otca. Vrátila sa po 1 a pol hodine, tak som to zorganizovala tak, aby to vybavil on. Zobrala na krpatého na vyšetrenie na oddelení..ja som čakala vonku, aby som tam niečo nenachytala.

A výsledok samozrejme, že krpca chcela hneď objednávať na operáciu....vybratie nosovej mandle.
Hneď mi popísala 2 alternatívy a tlačila ma, aby sme to zorganizovali ešte pred Bibiným narodením.
Keď som si potom prečítala správu, tak vlastne žiaden patologický nález nemá.........už mám pocit, že triafajú len tak na slepo. A nemám vôbec dojem, že Brunov stav bol tak akútny, aby musel ísť pod nôž.....práveže je podľa mňa v pohode. Tak teraz zvažujem...čo s tým. 😒
A z Kramárov mi je zle.....tam už nepôjdem dobrovoľne ani keby mi za to niekto zaplatil.
Nemožné parkovanie....katastrofické značenie oddelení a ambulancií, nechutne veľa ľudí...des a hrôza.

Cestou z Kramárov do Ružinova som si spravila pauzu v ma-ma.sk a úspešne nakúpila pyžamo a nočnú košeľu, Anita tielko na dojčenie, perfišný sveter s kapucou a popôrodné nohavičky. Doobjednala som si pekné dojčiace podprdky Anita vo veľkostiach a vzoroch, aké pre mňa nemali hneď k odberu. A keďže som ešte s Brunom nafotila 1 kolekciu pre nich..dostala som navyše príjemnú zľavu.
Na obed sme vyzdvihli moju mamu a spravili si výlet k babke do TN 🙂 Neskoro večer sme konečne dorazili domov.

Wandus kontakt máš v IP. A Zuzka z jógy mi plávať v Relaxxe vyslovene neodporúčala ani s tými senta tampónmi.8-(
Dadul: prietoky=priechodnosť ciev v pupočníku 😉 a zabezpečovanie výmeny krvi cez placentu

Inka to je zvláštne ja zatiaľ žiadne bolesti, ani problémy so spaním nemám.....klop,klop, nech to tak ostane 😎
Inak na tehujóge sa vlastne robia celý čas tie cviky, ktoré napomáhajú k otočeniu plodu....tak dúfam, že to nás zaberie. Inak ja absolútne neviem , kde ma krpatá čo. Mám pocit, že ma už tlačí všade. 😀

olienka12
16. nov 2009

baby kt. chcete kupit lehatko http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1528208

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre