Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
1. dec 2009

liwka, nestraš.. ja som nachystaná na január a inú možnosť neberiem🙂 ale nepomôžem si, pokiaľ sa Míšatko vypýta na svet skôr, tak musíme byť na to pripravení.. ale poviem Ti, vyšokovaná som bola statočne dnes.. a on sa spokojne vrtí a vrtí a vrtí...

olienka12
1. dec 2009

baby co nemate kociarik,toto by som si nenechala ujst 😉 http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1575669

babush
1. dec 2009

Ahojte maminy 🙂

dlhsie som nepisala, ale v praci mam take fofry, ze koniec. Ale uz nevladzem a uz vobec nie sediet v aute 4 hodiny - uff alebo za pocitacom riesit velke zakazky...to by som si nikdy neodpustila, keby som mala mat z toho ja alebo malicka nejaky problem.

Chcela som sa vas spytat, ze ako a kde sa hlasi nastup na MD. Mam totiz zamestnavatela v inom meste, ako mam trvaly pobyt. Mate niekto skusenost s takymto nahlasovanim? Budem sa musiet nahlasit do soc. poistovne v Bratislave, kde je zamestnavatel, alebo v mieste mojho trvaleho bydliska - Bystrici?

Inak sa pripajam k maminam, co maju poradnu 2.12. 🙂 som zvedava, ako sme zas podrastli a ci ostavame nakoniec pri tom posunutom termine 10.1. alebo ako to je. Pretoze potom v tom pripade, uz chcem ist na matersku teraz a nie cakat do 15.12.... uz nevladzem...fakt.

Dakujem za rady 🙂

liwka
1. dec 2009

verim ti, ja tiez zakazdym sledujem na wecku toaletak, ci tam nenajdem krv. na zaciatku som takto cakala, kedy mi konecne dorazia kramy a teraz sa modlim, aby tam ta krv nebola. ale budete mat krasne vianoce, vam prideme ako kolednici, dohodneme sa s adros a andy a budeme ako tri kinderka, co spievaju koledy 😀

liwka
1. dec 2009

babush, toto som bola v soc. poist. riesit asi pred 2 tyzdnami- vsetko riesis v BA a potom po porode treba malu nahlasit aj v BA aj v mieste trvaleho bydliska. takto mi to jedna mila teta povedala

zazalienka
1. dec 2009

hehe tak beriem za slovo.. aj keď rada Vás privítam hocikedy, ten január by bol ideálny🙂 .. nech si tam malý ešte užije v teple.. už raz keď príde na svet, tak nieto cesty spät..

liwka
1. dec 2009

Zuzi, zeby sme si to koledovanie nacvicili toho 7meho na namesti?
najlepsie spomienky na vianocne trhy v TT mam, ked sme so spoluziackou z VS vecer v ramci vianocnej euforie (a trosky medovinky) tancovali pred radnicou na koledy. mozeme to vyskusat, bude to isto zaujimave 😉

zazalienka
1. dec 2009

xixi ja len dúfam, že nebude počasie ako dnes.. lezie mi to na nervy, zle sa šoféruje, všetko sa odráža.. najlepšie je fakt sedieť doma s nohami navysoko..
inak, my sme boli raz na silvestra v zuberci aj s partiou.. jeden môj kamoš z USA ma vytiahol na pivo (vtedy tu bol pridelený na ambasáde ).. tak sme cestou späť na chatu držiac sa okolo ruky spievali ruskú hymnu (šak mám z toho maturitu) .. no a o týždeň sa ho na ambasáde jedna kolegyňa pýtala, že takmer jej oči vypadli, čo to bolo za akciu ruky jedna okolo krku druhá nad hlavou a nezrozumiteľná reč spojená s divným spevom🙂 nuž, mal pán plukovník dobrú reklamu🙂

liwka
1. dec 2009

no, vianocne trhy su vianocnymi len, ked je sneh, co tento rok asi nebude, ale dazd by fakt nemusel byt, bo dopadneme ako minuly rok so spoluziakmi (cely cas sme presedeli v pizzerke- a ze vianocne trhy)
rada by som zazila tu skutocnu atmosferu vianocnych trhov.
a ty mas maturitu z rustiny?? a aj doucujes? bo rustina je moj vysnivany jazyk- mam v plane sa ho raz naucit, ale kedy bude to raz...

zazalienka
1. dec 2009

ja pagavarju nemnožka pa ruuuuuusky....

olienka12
1. dec 2009

🙂))))

liwka
1. dec 2009

no, si mi nepomohla. ja po rusky viem akurat z filmu Kolja nas krasnyj. na VS nas velmi inteligentne naucili jeden semester tlacenu azbuku citat a druhy semester pisanu azbuku pisat. ale na slovnu zasobu zabudli...

zazalienka
1. dec 2009

vem si svuj čemodan🙂)))
nooo to ste tie mladšie generácie.. my poctivo ešte po rusky kecali.. ale veľa zostalo, keď sme mali v práci návštevu z Ruska tak som aj celkom rozumela.. aj azbuku by som možno ešte zvládla, aj zošity mám dakde u našich odložené🙂)))

liwka
1. dec 2009

je to krasna rec 🙂 , ja som ani to iskrickovske obdobie nestihla ☹ , co uz. raz sa k tej rustine hadam dostanem...

zazalienka
1. dec 2009

a vieš čo, fakt ma to viac bavilo ako nemčina.. tej som neprišla na chuť a tak som s ňou prestala.. veľmi rýchlo.. ono ja si myslím že tú ruštinu ešte budeme potrebovať..

liwka
1. dec 2009

to je jasne, o tom nepochybujem. mna takto nebavila anglictina, ale bolo to vdaka alternativnym sposobom vyucby nasej profky na gympli, ale mrzi ma, ze hoci som sa nemcinu ucila 11 rokov, vela z nej neviem ☹

roxy_1
1. dec 2009

holky moc se vas neozvalo tak jeste pripominam ze MERIME BRISKA !!!!! 😀 😀

olienka12
1. dec 2009

aj tak ma asi nikto nepredbehne 🙂))))

krpuch
2. dec 2009

dobre rano...vsetky este spite? ja som take ranne vtaca, lebo vecer dlho nevydrzim, tak rano uz kolo 8 strasim. 😅

katka22r
2. dec 2009

dobre ranko my sme hore uz od pol 6 ale boli sme v poradni dnes poslednykrat u svojho gynek.a uz sup ho do porodnice uz len tam budem chodit...dnes nam nerobil ani sono ani nic lebo sme boli na pohotovosti v sobotu a vsetkeho vela skodi tak snad nam porod prebehne v poriadku babenky drzim nam vsetky palce ved o chvilku je tu nas velky den nie?ja som si to zacala uvedomovat az teraz 🙂

krpuch
2. dec 2009

baby, pred asi 2 mesiacmi som si popytala na stranke www.hero.sk vzorku sunaru...aj ked oneskorene, ale prisla - dokonca 2 krat - aj ked vraj posielaju len jednu, lebo je taka velka ako v lekarni, ci v obchodoch. Tak skuste, ci to este funguje.

andykca
2. dec 2009

Ahojte baby...
tak ja som konecne po poradni...toto cakanie u mojho gynciara ma raz zabije...od 6 rano som uz povinne cakala na cislo a bola som aj prva....nuz ale napokon som sa o deviatej modlila aby som stihla bus na desiatu 😒 ....som dufala ze som tam posledny krat ale ee...este musim zavitat 15.teho a 16.teho uz som objednana aj v porodnici....to bude zas perne 🙂
inac kontrola prebehla oki....setko v poradku len mi zvysil davku zeleza 🙂 a vypisali mi aj matersku....

zazalieeenka ty co nas strasis?ha?.... 😉 inac zahada, ze setko ok ked si troska krvacala..mozno to bola len nejaka prasknuta zilka 😉

oli pekne spravicky si nam to dala na sklo 🙂 sa tesim....aspon cosik

adros dnes idete na predporodnu pripravu? ci sa necitis na to este?

bebel
2. dec 2009

Vďaka Krpuch...myslím, že to je zbytočné, všetky firmy, ktoré sú na trhu sa ešte budú predbiehať vo vnucovaní svojich vzoriek všetkým novopečeným mamičkám.
Ani sa nebudete stačiť diviť, s čím ste súhlasili pri prebratí prenatal boxu v pôrodnici.8-)
Ja som to všetko vyhadzovala 🤐

Babush: ak ostávaš v prac. pomere, tak ty nerobíš na Socke nič, len tvoj zamestnávateľ na pobočke, kde spadá.
Pošleš im len kópiu RL po narodení dieťaťa. A ak máš II.pilier...tak ešte aj to oznámenie o tom, že platiteľom dôchodkového sporenia bude teraz štát.

adros
2. dec 2009

andy, dufam, ze to dnes zvladnem. 🙂

andykca
2. dec 2009

adros no to duuufam aj ja 🙂 mno a este dufam ze mas doma draheho aby mohol ist s tebou do TT busom lebo neviem ako zas ten moj dofrci a nechcem to nechavat opat na poslednu chvilku....ale ak draheho doma nemas tak prideme po teba a ked budeme meskat kaslat na to ... jo?
inac ak pojdete busom stretneme sa na tom parkovisku....tesiiiim 🙂

adros
2. dec 2009

andy, drahy je v praci, pride az tam, uz nema tolko dovolenky,tak musel do prace a skonci skor, aby stihol prist

olienka12
2. dec 2009

ja len este chcem upozornit,ze tie informacie treba citat pozorne, je tam napisane,ze to este musi schvalit NRSR, cez vladu to preslo ale poslanci o tom este nehlasovali...

babush
2. dec 2009

Vdaka bebel a liwka za pomoc s materskou. Nakoniec je to teda tak, ze sa s tym nemusim ja moc trapit - nastastie. Uz len ten 2. pilier doklepnem a bude.

Inak dnes poradna - mala ma 2300g uff 🙂 a je plus 2 tyzdne s velkostou. Tak sa naozaj "zacinam" tesit na porod 😀
No a od pondelka berem dovcu do 14. a potom uz nastup na MD. Neda sa svietit, potrebujem oddych a hlavne nohy vykladat vysoko prevysoko.

Aj vam tak zacali opuchat koncatiny? Mne teda hlavne ruky...rano ich mam velke ako MIckey mouse 🙂 a bolia ma zapastia. Aj cvicim, ale nejak som zacala zadrziavat vodu. Zacina to byt celkom sranda s tymto poslednym stadiom tehotenstva.

Vy ostatne maminy ako ste dopadli na poradniach? Dufam, ze ste vsetky ok a mimca tiez.

andykca
2. dec 2009

adros tak prideme pre teba 😉 tak to budeme stihat ako naposledy nevadi nie? ale zas mozno sa stane zazrak a Peto pride tak ako slubil xi.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre