Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

bebel
2. dec 2009

Liwka : dík aj Ketkous bude mať Bibku 😀
Dopriala som jej kinder čokinu v rámci meninového žúru. 🙂

Bruno je zase chorý, nafasoval už aj ATB.
Zrejme niečo chytil v pondelok na kontrole v čakárni u pediatričky. 😠
Dnes sme sa nikto nevyspali, lebo mal celú noc záchvaty dusivého dráždivého kašla s niekoľkosekundovými odstupmi. ☹ nepomohli tentoraz ani kortikoidy ani sirupy, ani kvapky ani celú noc nastvený ultrazvukový zvlhčovač namierený na posteľ 😖 Takže som bola nútená vybrať si dovču tento týždeň a v pondelok a utorok pôjdem do práce .

liwka
2. dec 2009

ja som si aj napriek dobrym radam do Janky kupila Teekane Winter time a pijem ho uplne v pohode, je mnamky 😀
babulky, chcem sa opytat, naobed sme si s priatelom spravili romanticku chvilku 😉 , no odvtedy mi strasne tvrdne brucho a boli, nepomaha ani lezane. dokonca som mala pocit, akoby sa ani mala nehybala, tak som jej pripomenula, nech sa hybe a otocila sa, drobca moje zlate. 🙂 teraz uz o sebe dava vediet, takze viem, ze je v pohode. no, to tvrdnutie sa mi nepaci. moze to byt tym sexom?

gucz
2. dec 2009

ahojte kočky, hlásim sa po kontrolách (aj u ženskej aj na diabetológii), stvrdla som na poliklinike pol dňa (od 8 do 14-tej). Takže malý je v pohode, veľkostne zodpovedá, otočil sa hlavičkou (čomu som rada), prietoky sú v pohode, krčok tiež vyzerá v pohode. Vzali mi krv na rozbor a mám sa prísť ukázať 22.12.. Dali mi aj papier na materskú, no to som už dnes nestihla vybaviť. No a na diabetológii mi zasa vyskočil cukor, takže tam zasa budem musieť ísť na kontrolu, ale čo už. Inak všetko v pohode, akurát som z toho sedenia po čakárňach normálne unavená

gucz
2. dec 2009

ozaj a zasa som schudla kilo.... 😕

zucana
2. dec 2009

cafte baby tu uz sa to blizi pomaly u vas 😉
rozoberali ste sterilizatory a ohrievace...a mikrovlnky...
mne ponukli taky sterilizator ze sa tam da trochu vody a da sa to potom na 8 minut do mikrovlnky (predtym sa to musi ale umyt) nepoznate to niekto?zmestia sa tam 4 flasky ...

ketkous
2. dec 2009

Bebel, hej aj my budeme mat Bibku 😀, zaujimave je to,ze od dnes na jej meninky nastupujem na matersku 😀,a tiez som ju meninovo odmenila kinder cokoladkou.
Neprispievam tu casto,ale vzdy si Vas rada precitam

katka22r
2. dec 2009

caute kocky ja som akurat prisla z predp-pripravy a dnes sme sa ucili co robit ak sa dietatko dusi alebo ak nedajboze upadne do bezvedomia celkom dobra vec to je... 🙂 zasa som o nieco mudrejsia...moja mala kopka troska silnejsie potom slabsie viete vy rozoznat co vam vystrkuje?lebo ja som stoho uplny cvok 😉

liwka
2. dec 2009

ketkous, tak aj tvojej malej vsetko naj a najma, aby sa narodila zdravucka a nepotrapila ta velmi 😉
kati, to by som aj ja rada vedela, co tam stvara- niekedy by som si priala mat priehladne brucho, aby som na nu videla, pripadne sa na nu mohla skaredo pozriet, ked kope silno 😀

liwka
2. dec 2009

baby, nasla som skvely album, aj my by sme si mohli podobny zostavit, aj tie tabulky su super. https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
zaujali ma najma terminy porodu a skutocne datumy, najma v niektorych pripadoch sa babatko narodilo takmer o mesiac skor s hmotnostou takmer 4, alebo aj cez 4 kila. waw

bebel
2. dec 2009

Liwka, keď si všimneš, tak pri prirodzených pôrodoch 95% je narodených v 40 tt. alebo zbytok 39.tt a 41.tt.
Tie predčasné sú CS a 2ičky. 😎

zazalienka
2. dec 2009

bebel, b udeš chodiť do TN aj na poradne, alebo rovno porodiť?

bebel
2. dec 2009

🙂 aj do poradne. Idem na prípravu (aby som sa zoznámila s PA, ktoré tam pracujú- tá spred 3 rokov je teraz na MD) a poradňu budúci týždeň 1. krát. V rámci toho poriešim aj nejaké vianočné nákupy v TN a najem sa tam.
Mám tam rodinu, tak vždy sa s nimi stretnem aspoň na káve .

zazalienka
2. dec 2009

no ja začínam silno rozmýšľať nad tým, kam to zvrtnem..

minix
2. dec 2009

bebel, predsa Trenčín? 🙂)

liwka
2. dec 2009

bebel, to som si fakt nevsimla, takze, kym mi nehrozi CS, bude to okolo 4 kg. uf, hlavne nech je to zdrave...
Zuzi, uz aj ty zdrhas z TT? to tam zostanem iba ja a adros?

bebel
2. dec 2009

Minix: jasne 😉 už som si to obvolala..pokiaľ ma to nechytí na Silvestra na horách 😎 ...potom ešte možn o skončím niekde v LM 😅

zazalienka
2. dec 2009

liwka, zatiaľ nie.. len mám také zmiešané pocity.. lenže už som pohodlná, nechce sa mi moc šoférovať, a to "lepšie" je dosť ďaleko.. to že by som tam strávila 4-5 dní mimo všetkých by mi nevadilo, aspoň by sme si s malým na seba zvykli.. a napr. Trenčín nie je taká hrozná diaľka..
zatiaľ zostávam pri pôvodnej verzii trnavskej, lekárku a anesteziologičku mám, len to prostredie.. aj včera večer ako som tam bola tak som mala dosť zmiešané pocity z toho.. hádam to nakoniec nebude také zlé..

liwka
2. dec 2009

Zuzi, nejako to zvladneme, nic ine nam nezostava. a potom si budeme tu na konikovi rozoberat nase skusenosti. a hadam sa budeme nad nasim strachom aj usmievat 🙂

antoniab
2. dec 2009

ahojte

citam vas ale uz len ako rozpravku pred spanim a nemam sil prispiet 😝 konecne som dovybalovala posledne tasky a baliky pretriedila veci mamina mi este umyje okno povesi zaclonu a konecne bude izba normalna potom uz len dohodit postielku koberceky budu v piatok tak dufam ze to vsetko stihnem musim len tak pomalicky lebo hned ma vsetko boli a potom polehujem lebo sa zlaknem 😅

pondekok som bola na endokrinologii tak o vysledky si mam len zavolat aby som v cakarni nieco nechitla ked sa mi uz polepsilo v utorok som bola v rizikovej v nemocnici tak buducu stredu mam predoperacne vysetrenia a zatial predbezna dohoda na cisarak tak uz ani neviem coho sa viac bojim 😒 ale dnes sa mala dost prieci v brusku tak mozno sa otocila dali sme jej 2tt ak sa neotoci tak sa dohodneme na termine
p.doktor povedal ze nam od hospitalizacie brusko pekne narastlo ale je dost nizko 😕 neviem co si otom mysliet moja svagrina ma termin v piatok 4.12 a ked som sa s nou videla pondelok tak mala brusko o dost vyssie nez ja

no dufajme ze bude dobre babi vy nemate taku ako modrinu okolo pupka ja mam dnes take fialove najviac nad pupkom jak modrinu neviem ci to dnes preto ze mi tak brucho natahuje 😒

zazalienka
2. dec 2009

antonia ja mám už dlhšie okolo pupka taký tmavší fľak, vyzerá to ako terč🙂 a úplne hladkú kožu.. som si to najskôr ani nevšimla, až môj muž sa začal rehotať..

zazalienka
2. dec 2009

nuž liwka, raz to musí prísť.. 🙂

liwka
2. dec 2009

ale nakoniec to prinesie veeelmi sladke ovocie 🙂

zazalienka
2. dec 2009

presne tak.. keď ja už sa nemôžem dočkať.. a chvalabohu po včerajšku sme ok, tak už len šetriaci režim až do konca...

zazalienka
2. dec 2009

jej liwka, nepozeráš náhodou modré z neba? čo tej babe idú operovať nos? tak ten doktor mi pred pár rokmi prišíval uši🙂) teta je v dobrých rukách!!

liwka
2. dec 2009

pozeram 🙂 , sympatak je ten lekar.
no, ten pribeh s tym chlapcekom je strasne smutny. nepamatam si, zeby som niekedy videla tak smutne male dieta. ☹

zazalienka
2. dec 2009

presne, tie oči hovoria samé za seba.. ja len pevne dúfam že sa ničoho takého nedožijem.. nech krpec vrieska od rána do večera, nech sa nevyspím, ale nech je zdravý.. malý mi pripadá že sa ani nevie tešiť z ničoho..

liwka
2. dec 2009

to hej, je to hrozne. ach, ako pocuvam, znova smutny pribeh, asi to prepnem

zazalienka
2. dec 2009

ale nie, to je svadobný..

liwka
2. dec 2009

tak to smutno len zacalo 😉

zazalienka
2. dec 2009

presne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre