Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
13. dec 2009

kde ste všetky? nikde nikoho? to mám ísť vážne niečo robiť? ..... no nič, idem naplniť práčku

janka1
13. dec 2009

gucz v posteli 😀 este
pozerala som nocne stoliky a komody k nasej posteli , tak som sa zacitala 😉
ale uz idem robit ranajky aj drahy je hore 🙂

adros
13. dec 2009

dobre ranko

tak ja som sa v noci tiez extra moc nevyspala. Zaspala som okolo 23.hod a zobudila sa na to, ako ma mala kopla do priehlbinky medzi prsia, neskutocna bolest. A za chvilu zase. A priserne mi tlacila na zaludok a to som lezala na lavom boku. Neprijemny tlak. Tak som sa otocila na pravy bok a ona mi zacala tlacit na mechur z pravej strany. No ani tak lezat ani tak... ☹ A mala sa nie a nie posunut. SOm ju prehovarala ja aj MM. Nakoniec som sa ulozila do sedu, tak to aspon tak nebolelo. Postupne sa posunula trochu nabok, tak som ako-tak vedela lezat. Ale popritom vsetkom sa pridalo tvrdnutie bruska a krce ☹ V poslednej dobe tie krce mavam akosi casto. Asi to uz prichadza. Som zvedava na zajtrajsiu kontrolu...

weron, neboj, cim sa blizi termin porodu, tak aj ja viac stresujem. Ale ako gucz pisala, neboj, zvladneme. Zvladli ine, zvladneme my 😀

janka, aj si objavila nejake vhodne komody? To mi pripomina, ze moja polovicka este musi namontovat policku, co mam kupenu asi pol roka ak nie viac 🙂

janka1
13. dec 2009

adros ja uz mam vybratu , ale som sondovala ake su rozmery 😉
chcemem kupit z tej verzie aku mame aj postel , tak len rozmerovo som hladala 🙂 robiaj na mieru, ale zase co budes zbytocne platit viac za nieco co nemusis 😉 my maem vsetko z M - VARIANT skus kuk ked sa ti nieco zapaci , tak vopred odprucam...budes spokojna 😀

dadush
13. dec 2009

ahojte, chcem sa Vas opytat ci neviete nahodou nieco o monitore dychu BC-2000?

katka22r
13. dec 2009

ahojte kocky dnes vas tu akosi malo nie?dadush rada by som pomohla ale neviem nic o monitore...babenky zajtra ideme na ctg aj do poradne tak drzte palce...a ja drzim vsetkym co ich to caka tiez...ja uz niekedy malej vravim nech ide vonku ale este pred vianocamy alebo nech ma tak bolestivo nekope.... 😉

liwka
13. dec 2009

ahoj, babulky, ja som dnes ignorovala pc, sadla som si sem az teraz. ja v poslednom case spim az zazracne pokojne a nastastie sny o porode ma zatial obchadzaju. s malou sa mi sniva akurat, ako sa v noci zobudi, ja ju nakojim, prebalim, "pokecame" a spinkame dalej.
a gucz, ozaj to leti, len den D je este stale daleko 😀 ale uz ked sme to dotiahli az sem..., cielova paska je uz tot za rohom 😉
idem zapalit sviecky na adventnom venci a jednu smutocnu za kamaratku, ktora by dnes oslavila meninky aj narodeninky ☹

zazalienka
13. dec 2009

ahojte.. tak sa nám snívalo všetkým rovnako? aj ja som dnes zasa rodila, sekciou, čo ma teda reálne čaká.. som si to v noci užila.. aj so zašívaním a všetkým ostatným.. ja to mám už pravidelne tieto nočné mory.. 21.12. idem do nemocky za tou mojou doktorkou, tak som zvedavá čo sa dozviem..

my sme absolvovali tour de Bratislava dnes, od Avionu, cez Kiku, Ikeu až po Shopping palace a Metro.. no aspoň v tom Metre sme nakúpili.. malinovky, prací prášok 12 kg, nech mám pokoj, nejaké sušené ovocie a také blbiny.. ale som normálne happy, v Shopping Palace sme sa šli najesť a zrazu tam prikvitol Kuly z Desmodu aj s managerom, som normálne zabudla jesť jak som vypliešťala oči.. je to moja srdcovka, môj muž sa rehotal že som jak 15-ročná a očami gúľam jak veverička.. neviem neviem či v stredu nerisknem ten koncert.. no ale live a zblízka 2 m Kuly vôbec nie je silný, práveže sa zdal zasa chudší.. a jedol "ostrokyslú".. môj človek.. no fakt som jak puberťáčka🙂

liwka, pošli mi do IP kontakt na Skype.. pošlem Ti nejaké tie songy..

zazalienka
13. dec 2009

inak som zistila jednu vec.. v Ikee sme kúpili taký šuflíkový kontajner na doklady.. keď chcem mať od môjho muža pokoj a v kľude si kuknúť telku, dám mu montovať skrinky🙂)) a dve hodiny ho neni..

adros
13. dec 2009

zuzi, toto vsetko si zvladla? klobuk dolu, ja by som zvladla max 1 obchod. A priznam sa, rada by som ta videla pri tom Kulym, ako sa spravas 😀 Inac, dobra finta s tym kontajnerom 😉

zazalienka
13. dec 2009

jej Adrika, ale v metre ma už tak štípali nohy že som myslela že sa odveziem k autu na vozíku aj s nákupom..

liwka
13. dec 2009

Zuzi, to by som chcela vidiet 🙂. mne sa posledne stava, ze akonahle sa niekam vyberieme, hned mi zacne tvrdnut brucho. to by sa este dalo zniest, ale pri chodzi ma taaaak picha v rozkroku, na nevydrzanie. doma je to v poho, stalo sa mi to len raz- tak ma pichalo, ze som si nemohla sadnut na wecko. 😀 blbe

roxy_1
13. dec 2009

Ahoj holky

my jsme dneska snad pul dne stravili v Ikei ale mam nabytek do obyvacky 😀 jeste par dekoraci jsem nakoupila,mohla bych tam byt porad 😀
naroda vsude moc a venku desna zima....ufff jsem utahana jako pes,ale spokojena 🙂

zazalienka
13. dec 2009

no je to náročné už pre nás.. od štvrtka ako skončím v práci idem na pol plynu.. niečo upečiem, pochystám a už budem len štrikovať..

adros
13. dec 2009

my ideme zajtra na poradnu a potom kuknut kamosku a to mi tak staci s cestovanim a chodenim 😀 😀 😀 len dufam, ze si nas nebudu chciet nechat v nemocke, lebo tie krce a tvrdnutie su akesi caste 😖

liwka
13. dec 2009

Adri. nedajte sa 😀 . hoci, keby sa Alex vypytala na svet teraz, tak do Vianoc stihnes navrat domov a mozno aj upiect vianocne pecivko 😉

zazalienka
13. dec 2009

heh etak to ano.. ale boli by to krásne Vianoce.. ja by som to vcelku brala.. byť už do Vianoc doma.. a nestresovať sa celé sviatky hororovými snami..

adros
13. dec 2009

len aby to neskoncilo tak, ze si nas tam nechaju 3 tyzdne na pozorovanie a potom pojdeme rodit. 😠

liwka
13. dec 2009

to im nesmies dovolit! a keby to bolo fakt nevyhnutne, dohodneme sa so Zuzkou, Renkou a Andy a pojdeme ti pod okna spievat koledy. 😀

adros
13. dec 2009

liwka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 beriem ta za slovo

gucz
13. dec 2009

pod okná koledy 😀 😀 😀 (musím si nejaké nacvičiť 😀 )

liwka
13. dec 2009

babulky, vratim sa k tym koledam, minule som v radiu pocula jednu peknu vianocnu piesen a neviem, kto ju ma na svedomi, ani ako sa vola. spievalo sa v nej: Vianocnou postou ti posielam list... a dalej neviem. nepoznate to niektora?

marushka
13. dec 2009

ahojte,
ja sa dnes vytešujem, že padá sniežik, aspoň troška vianočnej náladičky mi to dodalo 😉
kubko spieva teraz s ocinkom v posteli vianočné pesničky, no zlatý je....

ja som dnes navarila, upratala, podvečer som sa tešila pri holení tak hodinu v kúpeľni, strašné...

inak my sme v poriadku, až na to, že ma občas cez deň napne, ako na začiatku tehu a tie moje kosti - najmä lonovka už bolia katasrofálne...
ja síce sny nemávam, iba reálne úvahy uprostred noci keď sa prebudím, o pôrode a to mi fakt nie je do spevu. od zajra to máme za oficiálne dve týždne!!!! uvím, ako to s nami nakoniec dopadne 😉 o 10:30 mám druhú poradňu v nemocke 😉

gucz
13. dec 2009

konečne sedím, boli sme pozrieť u našich, nechali sme im malú a išli sme jej dačo popozerať k Ježiškovi. No všade národa, hotové šialenstvo a koniec sveta, mám dosť. Boli sme nakúknuť v Tescu, ale hneď sme odtiaľ aj odišli, však to sa nedalo. Potom sme vbehli so Dráčika, aj tam bolo národa a taký fakt dementní jedinci, nekukali napravo, naľavo, len tam pobehovali hore dole, proste na nervy, ani popozerať sa tam nič nedalo. Svokra mi dala korunky, že mám dačo vybrať malej, no ale nakoniec sme ani nič nevybrali. Potom sme šli do toho dráčika čo je pri Kauflande, tam sme malej kúpili kuchynku (ako od mojich rodičov a sestry) a hotový sme šli preč. Taká som z toho unavená, akoby som vykladala vagón uhlia..... 😒

posledné roky sa mi zdajú tie Vianoce také šialené, všetci nakupujú akoby mal byť koniec sveta, strašné. My sme malej kúpili darček ešte začiatkom novembra, ja nechápem, prečo si to ostatní ľudia nechávajú na poslednú chvíľu, však potom sú všetci len nervózny.... aj predavačky, aj ľudia v obchode 😝

no nič pôjdem sa vyvaliť, a oddychovať, tiež mi už tvrdlo bruško ako sme klusali pre malú. Ozaj a Ježiško mi prinesie takú mäkkulinkú huňatú deku k telke, teším sa akoby to bolo zo zlata 🙂 (jak malá)

liwka
13. dec 2009

marushka, ze by si bola realne na rade? no, tesime sa s tebou a najma, nech mas malicku pri sebe tak bezbolestne, ako sa len da. nech sa z nej len tesis a si predstav, ako budu takto o rok tvoji chlapi spievat vianocne piesne malej 😀

marushka
13. dec 2009

no a zazi, vy ste toho dobre postíhali a zvládli, takéto športy sú už nad moje sily.... 😝 😝 😝

ja dúfam, že zajtra ustojím poradňu, tam ma odvezie manžel, ale säť idem busom, tak som zvedavá...ale z centra si na sídlisko vezmem taxík, by som už nerozchodila...

gucz
13. dec 2009

fúúú marushka autobusom.... ja mám problém usedieť už aj v aute, mám pocit, že mi malý poláme rebrá. Tak nech si zajtra rýchlo a v pohode doma z poradne

zazalienka
13. dec 2009

xixi no ja som dnes šoférovala celý deň, lebo mám na sedadle ten bezpečnostný pás pre tehule a nechce sa mi ho fzrt prehadzovať.. ale teda takmer za volantom ležím, lebo malý sa tlačí pod rebro.. asi už budem menej jazdiť..

andykca
13. dec 2009

Caute babenky....tak moc ste nepopisali ako tak kukam 🙂

koooledy pod okna ? fiha....no dobe dobe.... 😉 😉 adros dufam ze ta tam fakt nenechaju na sviatky...ccc

ja som dnes rano vstala uplne rozladena....som sa skrabala celu noc plus dnes cely den....no ked som si precitala na nete co to znamena tak mi bud Patrik tlaci na pecen, alebo mam pecen v prdeli....no tak som zvedava co mi povedia na poradni....

ale zas som sa dnes vytesovala zo snezenia 😀 normalne ma donutil umyt okna (tie menej pristupne mi umyl Peto) a vyzdobila som ich....ta a teraz furt cumim z okien co sa mi to lubi....xi....

booze ja mam tento tyzden dve poradne....sa mi taaaaaaaaaaaak strasne nechce pobehovat ☹

liwka
13. dec 2009

andy, svrbi ta brucho?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre