Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

bebel
19. dec 2009

Clematis je KE spoločnosť patriaca manželovmu bratrancovi, tak im schválne nerobím promo 😀
Mala som pri Brunovi ich mikrofázové dojčenské podprdy , ale škoda, že som ich už vyhodila....nafotila by som Vám ako vyzerali po roku kojenia a to som mala cca 5-6 podprseniek na výmenu.
Tá bavlna, ktorá je vo vnútri...taká "kostra" na ktorú sa zapína košík sa vyťahala a čoskoro mi nepekne vybiehala mimo košík, že trčala.
Aspoňže na môj popud zaali robiť aspoň 3 farby: biela, čierna a telová.
Bavlnené sú síce pohodlné, ale vyzerajú krajne asexuálne.....a strašne sa vygajdajú...to je tak na doma na noc.

olienka12
19. dec 2009

ja si zatial nemozem stazovat na clematis, mne sa ich veci pacia. Termo pradlo mame tiez od nich a na to nedam dopustit 🙂 a ceny su normalne 😉 tie tehotenske su teraz aj s takou texturou ako keby..

zazalienka
19. dec 2009

mini predpokladám že si plávala u Vás v PK.. ja som si tam obľúbila tú plaváreň, proste som sa tam cítila dobre, chodila som tam takmer rok s neterkou plávať.. nič lepšie na chrbticu a pochrámané kríže nepoznám.. dúfam že sa dostanem aj po pôrode..
ja len dúfam že budem mať mliečko, lebo tie umelé mlieka nadupané vitamínmi mi moc nesedia.. ale proti prírode ništ nenarobím, pokiaľ to nepôjde, tak sa prispôsobím realite..
dnes mi kamoška spomenula nejakú masť z Rakúskej lekárne na bradavky, len musím zistiť názov, že z našich mastí absolútne nič nezaberalo, mala krvavé rany, tak pri druhej dcére už mala kúpené tri krabičky vopred.
Takže preventívne si dám asi jednu kúpiť..
Baby mne je tak hrozne že ja by som bola schopná porodiť aj zajtra, keby sa dalo.. bojím sa ísť aj do sprchy, aby som sa tam nesklátila.. ľavú ruku mám len položenú na klávesnici, hýbať moc nemôžem..

k.a.t.k.a.
19. dec 2009

minitrouble tiez tie kojenecke podprdy nemusim 😝 ja som sa v nej radsej ani muzovi neukazovala, nech ho neprejde chut na zeny 😀 Teraz v HM maju limitovanu ediciu spodneho pradla od Sonie Rykiel a maju take smrncovne podprdy bez vystuze 😎 celkom prakticke tak kupim nieco take 😅 aj ked kojeniu u seba velke sance nedavam, tak sa radsej nepredzasobujem takymito vecami

k.a.t.k.a.
19. dec 2009

bebel nie nekupujem tu limitovanu ediciu .. kupujem nakoniec uz ojazdeny len podvozok s hlbokou vanickou a pak sa hotujem mozno na BGB Bee po kamoske, ktora ho sanuje pre mna 😀

minitrouble
19. dec 2009

zazalienka - no presne do nasej PK plavarne ....my sme s muzom fanatici a chodime plavat kedykolvek sa da - minimalne 1x tyzdenne a uz sa straaasne mco tesim ked budem moct zase ist ..tak strasne ma boli chrbat co som uz 2 mesiace neplavala ☹ ....plavanie je moja zachrana 😉
katka - hmmm ze by som zbehla do HMka? ....ja ak sa nic nestane tak asi kojit budem - pri romi sa mi darilo hned od zaciatku a taku tu zltu tekutinu mam uz aj teraz - teda v podstate ani mi neprestalo sa tvorit - lebo romi som kojila 11m potom som prestala ale sa mi stale tvorilo...potom sa mi zdalo ze uz sa aj prestala a asi po mesiaci znova sa mi objavilo mlieko a to uz som zistila ze som tehotna 😝 ...a odvtedy ked potlacim tak tecie 😅 😅

minitrouble
19. dec 2009

zazalienka - mne zabrala normalne klasika kalciova mast + ked som mala na zaciatku trochu take rozdrazdene bradavky tak som pouzila klobucik hned na nejake 2 dni a potom som ich prestala pouzivat zase aby si mala nezvykla a potom neskor som uz nemala problem ...ale tu kalciovku fakt odporucam 😉 🙂

yoya
19. dec 2009

ja som svojho syna kojila niečo vyše roka a pol a poviem vám ten mal ťah 😀
mala som klasické bavlnené podprsenky na kojenie, pravdupovediac ani som vtedy iné v obchodoch nevidela /pred 9r./. Moja príhoda s kojením: Keď sme sa boli bicyklovať s kámoškami, deti boli v sedačkách - mohli tak mať rok, no a môj synátor začal mrnčať, tak sme zastali,/ to sme boli medzi dvoma dedinami/ a môj malý si stále dožadoval piť, tak som mu dala čaj, ten nechcel, dala som mu džús, tak ani ten, nakoniec som pochopila, že môj syn chce mlieko, tak som musela vytiahnuť prsník a on si poťahal, ukľudnil sa a mohlo sa ísť ďalej 😀 Kámošky z toho mali srandu, autá chodili, ale potreby môjho syna boli prvoradé 😉 Čo matka neurobi pre svoje dieťa,...

Minit. - aj mne vtedy na prsníky zaberala calciova masť - a to zo začiatku som mala bradavku úplne ako keby rozstrapkanú - a zabralo to . Tentoraz mám prichystanú Cicadermu, tak uvidíme... 🙂

zazalienka
19. dec 2009

ja si pamätám na plavárni takú výbornú masérku, ale to už je pár rokov, teraz je niekde v meste a má tam tuším salón.. som u nej bola na lymfodrenáži.. to bol raj na zemi...
kalciovku mám kúpenú, používam ju na všetko možné.. podprsku na kojenie mám vyhliadnutú normálne v TT v obchode, zatiaľ kúpim dve a potom operatívne doriešim, podľa toho či bude mlieko alebo nie.. dopredu nemá význam otrieskať toľko peňazí, pokiaľ neviem čo a ako.. aj fľašku na kŕmenie som zatiaľ kúpila iba jednu, potom sa zariadim..
no a nočnú košeľu s tými smiešnymi otvormi som dostala nepoužitú od švagrinej.. teda dve.. aj dve krabice vložiek do podprsenky..

weronyca
20. dec 2009

Ahojte kocule. LeZime v posteli a bojime. Veeelmi mam tvrde brusko, mne je total na grcanie a nacyae mam taku Zimnicu... Neviem co mije ale bojim sa. Maly Ani pohyb

evcam
20. dec 2009

Weronica a nemáš ešte problémy s dychanim? Ja som to tak mala a nakoniec má brala sanitka do nemocky so zlcnikovym zachvatom. Ak máš doma tabletky nospa daj si. Možno si niečo ťažké zjedla.
No ja som tuto noc skoro vôbec nespala boli ma podbrusko a aj kríze a ešte k tomu má riadnu nadchu.

gucz
20. dec 2009

ahojte , dobré zasnežené ránko prajem

pozerám že ste riešili podprsenky na kojenie, tak ja sa priznám, že pri malej som si nestihla kúpiť popredu a potom som už ani nekupovala. Ja som mlieko len odstrekovala (čo na verejnosti nehrozilo) a prsia sa mi v pohode zmestili aj do normálnej podprsenky a keďže ich mám veľké tak ja musím mať podprdu s kosticou. Teraz mám pevnú podprsenku na kojenie od kamarátky (ona ju nepoužívala a veľkosť má rovnakú) a ak bude treba potom dokúpim. A špeciálne tričká.... ja si tiež kupovať nebudem, s dvomi deťmi moc po vonku (ako po meste a tak) behať nebudem, takže kojiť (ak budem) budem doma. A u lekára a podobne to istí tričko s veľkým výstrihom a prehodená plienka.

weronyca ako sa cítiš???

ja som sa včera večer tak zľakla.... Malá šla do obývačky, tak som jej tam zažla a buchla žiarovka. Vyrazilo komplet poisky v celom byte, všade zostala tma ako v rohu, teraz som nevedela, kde presne je malá, či ju neporezalo sklo a ona sa tiež zľakla a začala strašne plakať, chudátko. Tak som ju po hlase našla, MM šiel nahodiť poistky, no kým som malú ukludnila riadne mi tvrdlo brucho, malý bol potom ako besný a kopal a kopal.... Našťastie sa Laure nič nestalo, ale šok mala dobrý, ešte aj keď zaspávala, tak rozprávala stále dokola, že žiarovka je pokazená a tato kúpi druhú....

katka22r
20. dec 2009

dobre ranko...krasne vela snehu mame....aspon u nas v po 🙂 a aj je minus 12 ale pokial nikam neidem tak mi to nevadi🙂

weronyca snad je vsetko oki,daj potom vediet

ja mam 3 kojenecke podprsenky z obchodu mame tu jeden taky obchodik,nie cinak a ona ma take kojenecke podprdy za 6.50 eur a su skor take sportovejsie co mne aj vyhovuje....a tricka neriesim,este ani neviem ci bude mliecko dost a tak take veci budem riesot potom

dnes mame doma oslavu taku len medzi nami doma lebo mamka mna v utorok 50tku...a na dalsiu sobotu v restike s rodinou ale tak nebudeme jej davat darcek tam...a co ak nestihnem? 😀

krpuch
20. dec 2009

dobre rano....u nas kopec snehu a minus 8. papam chlebik vo vajicku a pocuvam susedov ako odhrnaju spred domov sneh. 🙂 zajtra idem do poradne a kedze som nemala moc v poriadku, doktor mi kazal celu nedelu do flasky cikat a jemu doniest v skumavke na nejake testy. Takze dnes nikam nemozem..akurat tak pred dom ☹ snad na to nezabudnem.
Po 6. dnoch sa nam vratil nas pes ( Bruno), pekne vsetkych vylakal..tie jeho vyjazdy za slecnami. 😅
Tak prajem vsetkym peknu nedelu.

alikaa
20. dec 2009

Aj ja zelam pekne zasnezene rano. Ja som mala vcera vecer taku super vianocnu naladu, ze sme sa s mm isli poprechadzat do toho krasneho snezenia a sme sa aj pogulovali, aj jedno dieta sa k nam pridalo 🙂 som sa citila ako mala 🙂

chcela som sa spytat bab, ktore ste uz rodili, kolko potrebujem do porodnice nocnych kosiel? A mam si zobrat take ktore potom vyhodim, alebo aj nejake pekne co som si kupila? Kamoska hovorila, ze po porode sa strasne potila a menila jednu za druhou.

dadulka2000
20. dec 2009

dobre rano kocky
weronica, co ako sa citits?? polepsilo sa??

ja som sa do teraz nestazovala na nic, no neda mi teraz sa vas nieco opytat.....

v lavo hore zvnutra ma uz treti den nieco akoby tahalo/ tlacilo (sem -tam to prejde),..... neviem ci je to len nejaka zla poloha drobca,... alebo ci mam zacat panikarit a obvolavat tu tych odbornikov (do coho sa mi moc nechce - lebo uz vidim tu ochotu). nemate s tym niektora "skusenost"??? prosim, prosim,.... 😒

pekny dnik prajem (ps u nas v UK aj nadalej kraluje zimna slnecna atmoska,.... viem ze na SR to je normalka,... ale tu sa s tym vytesujeme) 😎

gucz
20. dec 2009

alikaa u nás v Trnave Ti nočné košele dajú a ak potrebuješ, tak Ti ju vymenia aj 5x denne. Ja si beriem len jednu na pôrod, takú staršiu krátku čo sa môže aj zničiť a nebude mi to ľúto. Ale to záleží od tej ktorej pôrodnice ako to tam majú zaužívané. Skús sa na poradni v nemocnici spýtať.

marushka
20. dec 2009

ajojte,
u nás krásne zasneženo, ale tá kosa, čo je vonku....

mňa ráno skoro trafilo, náš skvelý stromček opadaný až jaj, takže ho ani nejdem rozbaľovať a zajtra fičíme po nový 😝 😖 😝

doobeda mám aj poradňu, som veľmi zvedavá, čo máme nové...a tiež kedy mi chce ujo doktor robiť sono, nakoľko som v 39tt a nejaké by sa asi aj hodilo...

alikaa - ja som mala v porodke asi 4, ale rodila som v lete a fakt je, že som sa otrasne potila...

gucz
20. dec 2009

dadulka v ľavo hore ako v bruchu??? či kde? mňa sem tam tlačí vpravo hore, aj sa mi tam vydúva hrča, asi malého prdelka 🙂 . Oni tam už fakt majú málo miesta drobci.

Dnes som zistila, že už fakt toho veľa nezvládam, povysávala som byt (však to nieje nejaká ťažká robota) a fučala som ako lokomotíva. O chvíľu ešte pôjdem pozametať a umyť schodisko a vchod (zasa máme službu) a na dnes končím, už sa nechám len obskakovať.

roxy_1
20. dec 2009

ahoj devcata

dadul tak s tim ja bohuzel neporadim,snad je jen prcek spatne natoceny a tlaci te ....

alikaa ja bych se zeptala az pujdes na poradnu do nemocnice,ale u nas vim ze si brat kosilku nemusim protoze budu dostavat podle potreb nemocnicni,ale jednu svoji jsem si pro jistotu vzala 😅

u nas stale snezi,venku je to jako v pohadce 😵

olienka12
20. dec 2009

ja si beriem 3 jednu na porod a 2 na potom tie 2 su bez rukavov,kedze viem ako je nemocnica prekurena... keby bola zima mam fajn zupan..

adros
20. dec 2009

ahojte babulky

tak ako citam, vidim, ze sa blizia nejake dalsie porody 🙂

krpuch, no co, havino si bol asi porozdavat vianocne darceky a mozno sa mu aj zadarilo 😀 😀 😀

wero, dufam, ze si ok

jaaaj, baby, ja sa od rana "vytesujem". Som si planovala, ako budem dnes robit stromcek, som sa na to tesila a hned rano ma "potesila" chladnicka.Vytiahla som z nej maslo a bolo makke ☹ takze asi chuda chladnicka dodychava. To cloveka potesi... bola tisko, potom naskocila a teraz ide. Len neviem, co teraz robit, ci ist kupit novu alebo dufat, ze mala len "skrat" a bude posluchat. Navyse nasa chladnicka je pekne zapasovana v kuchyni a taku uz teraz nezozeniem, lebo ma sirku 49,5 cm a teraz sa vsetko robia 60 cm 😠 Takze o radost naviac.

gucz
20. dec 2009

adros no pekne na nervy s tou chladničkou... to poteší pred Vianocami. Nemáš na nej zničené tesnenie na dverách? Skús sa spýtať nejakého opravára na to.

lopezka
20. dec 2009

ahojte tehulky 😀
vcera som nepisala, len som sem obcas nakukla 😉 .......robila som vcera linecke kolaciky, vecer zamiesila na struhany kolac 😠 .......pred polnocou som tie linecke este pozliepala ......rano som upiekla ten struhany, polievka sa vari ,..... tak sedim s vylozenymi nohami 😀 cim dalej mam tiez pocit, ze dlho na nohach nevydrzim stat, lebo ma hrozne bolia spodky noh, hlavne paty 😖 😒
inak dnes v noci som hrozne spala ......tentoraz som nemala problem, ze by som nemohla spat, ale stale som sa budila na take tie menstruacne bolesti 😖 😒 .....nemam dojem, ze uz idem rodit, ale taketo bolesti som este nemala 😖 ....teraz uz chvalabohu pohodka ....teda v ramci moznosti .....tiez inak fucim ako lokomotiva, ked nieco urobim .....a furt mi je hrozne teplo ......mm je zima, pridava si na seba vrstvy oblecenia a ja furt stahujem kurenie a chodim v kratkom rukave ..... heh, momentalne sme uplne odlisni, ako z inej planety 😀 😀 😀

weron, ako ? dufam, ze uz OK 😉
baby este nestraste s porodmi, januar este neprisiel 😀 😀 😀

krasny den vsetkym zelam, tu v blave je naaaaadherne slnecno 😀 😉

adros
20. dec 2009

gucz, rozmyslam, ci to mohlo byt tym, ze boli dvierka zle zavrete. Ale keby boli pootvorene, tak by zacala viac chladit... uz obzeram novu ☹ Sa mi neoplati investovat do opravy, ta chladnicka ma 10 rokov...

lopezka
20. dec 2009

katka, ano idem uz teraz v utorok do poradne, sak ked ma chce rozi opat vidiet, preco nie ? 😀 😀
som zvedava, kedy pojdem potom na dalsiu a hlavne ku komu 😠

adros, s tou chladnickou nezavidim 😠 my mame s mm taku skusenost, ze akonahle mame nejake peniazky "navyse", vzdy pride nejaky necakany vydavok, ze nas ide drbnut 😠 😖 ...... akoze ked si trosku nasporime akoze na horsie casy, musi sa neco pokazit, ci dodrbkat, ze o tie prasulky prideme 😖 ...... dufam, ze sa nam nic nepokazi ☹

dadulka2000
20. dec 2009

gucz, ano je to na brusku lava strana hore - ale zvnutra,.... taky zvlastny tahavo - tlacivy pocit. ☹ , ved ak to bude pretvrvavat aj zajtra - asi radsej cinknem midwife (ale uz vidim ako mi povie ze je to normalne 🙂)

niekto tu pisal ze papka chlebik vo vajicku (krpuch tusim) - tak ma inspirovala a tiez sme si s Ellie spravili. muz cvici vo fitku a my sa gulatime 🙂

adros
20. dec 2009

lopezka, to poznam 🙂 ale fakt jedine stastie, ze ak dojde k najhorsiemu, ze to chladnicka nepredycha, tak aspon to mame za co kupit, aj ked tie peniazky su odlozene presne ako hovoris, na horsie casy 😒

zucana
20. dec 2009

citam tu o chladnicke...a nam zacala zasa bateria v kuchyni tiect... ☹
inak baby vy ste tu pisali o tych poslickoch...sem-tam ma zaboli tak jemnucko ako pred menzesom....to moze byt ono?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre