Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

katka22r
20. dec 2009

hmm vsetky sa chystate na porod?... 🙂 nas zajtra caka ctg aj poradna,plus ultr.som zvedava co noveho....tak peknu nedelu prajeme 🙂

gucz
20. dec 2009

tak služba spravená, aj MM pomohol 🙂 , pôjdem si ľahnúť
ja myslím, že tie akoby menštruačné bolesti to sú poslíčkovia i keď pri malej som ich nemala. Mňa dnes tak bruško pobolievalo ráno, aj kríže, ale prestalo to. Nuž čo, telo sa pripravuje 😉 na pôrod

katka22r
20. dec 2009

noo aj ja som mala tuto noc poslickov tak ako si ich opisala

krpuch
20. dec 2009

nejak sme ich mali vsetky naraz 😉

olienka12
20. dec 2009

bude to asi pocasim,ja som zasa mala pocit,ze do rana utekame ale predpokladam,ze ked to boli len dole,tak je to este ok. Baby co ste rodili skutocne kontrakcie bolia celym bruchom ze?

gucz
20. dec 2009

olienka áno celým bruchom, ja som mala takú hnačku a kŕče keď sa mi rozbehol pôrod pri malej, že som myslela, že neprežijem ďalšiu hodinu. To sa nedá s ničím iným zmýliť, lebo pri takej riadnej kontrakcii nemôžeš nič iné robiť, len dýchať. Ja som sa inak nemohla ani pohnúť, len som zhrbená čakala kým prejde.

olienka12
20. dec 2009

ja len,ze posledne dni hnackujem,teda normalnu stolicu nemam... a opakuju sa coraz castejsie ti poslickovia. Asi to bude aj tym skratenym krckom....no som vazne zvedava na stredu co bude... musim nejako donutit drobca aby bol hore ked pojdeme na ctg 😉 aby boli ozvy ok,a neostala som tam a prisla o vsetky rozpravky 😀 😀

katka22r
20. dec 2009

noo oli ja sa tiez tesim na rozpravky...a mne minule malu prebudil ten doktor tak potom nam tie hodnoty vyskocili tak strasne hore a tak dr.ktora pozerala na papiere len povedala noo ste ju zobudili ta vam dala 😀 no uvidime co to bude zajtra

zucana
20. dec 2009

baby a nevadi ked mi zacali tie poslicky a som dnes zacala 35 tt?

olienka12
20. dec 2009

zucana ja som mala asi od 30tt poslickov,len teraz sa zintenzivnili a su viac bolestive. mavam krce viac krat do hodiny...

krpuch
20. dec 2009

to aj mne sa az teraz zintenzivnili...predtym som skoro o nich ani nevedela.

zucana
20. dec 2009

tak ja to citim jak jemne...zatial ziadne silne krce...len som chcela vediet ci je to oki...

weronyca
20. dec 2009

Ahojte. No teraz som vsttala. Na chvilu sa mi podarilo zaspat. Cely den mi he dost tazko aj od zaludka maly akokeby sa mi uvelebil pri zaludku citim len obrovsku tvrdu gucu. Tazko sa mi dycha a stale mi je na blinkanie. Maly ani neviem ci sa dako dnes pohol. Velmi malo citim pohyby. V noci som inak driemala na gauci po sediacky. Uz nikdy viac:(( som sama doma tak len trpim. Inak v noci ma inak zas chytali krce do noh.

Napadlo ma ci tueto problemy nemozem mat zo zeleza ktore beriem pre velky nedostatok.

Cele tehu sa da povedat ze relativne super a teraz pred finisom:((

olienka12
20. dec 2009

weronyka aj u mna sa to serka teraz na konci....

dnes som celkom sikovna zvladla som kokosove kolieska,linecke,a z listkoveho cesta, okrem toho na obed uvarila lososa a teraz sa troska bavkala a urobila moju prvu patchworkovu vianocnu gulu 🙂) celkom sa vydarila davam do albumu aby som sa pochvalila 🙂)

adros
20. dec 2009

oli, ta gula je prekrasna, si sikulka. Ja sa takt vytesujem z nasho stromceka, na ktorom su moji anjelici 🙂

wero, mne ked mala tlaci na zaludok, tak ju trosku poposuvam. Vcera vecer mi tiez takto tlacila, az som nemohla dychat, taku hrcu som tam mala, tak som je povedala, nech sa posunie, ze to maminke nerobi dobre a trosku som ju palcom tak akoby posuvala. A zaujala inu polohu 🙂

inac,ja som si uz akosi aj zvykla na tie krce, su hlavne rano a vecer a obcas cez den... ale uz nejaky cas ma boli v chrbte pri lopatkach 😒

a baby, nemate teraz ku koncu problem s grganim? Si pripadam ako take prasiatko. Ked som bola vtedy v nemocke, tak bola so mnou na izbe jedna tetula a tiez bola vo finale a stale grgala, tak asi to je normalne 🙂 este stastie, ze sme stale doma a nechodime po navstevach... 😀

olienka12
20. dec 2009

adros dakujem sa mi velmi paci 🙂

dadulka2000
20. dec 2009

cavelo
ja som si tiez teraz na hodku spolu s malou zdriemla,.... aj ma trosku menej tlaci to brochu zvnutra,... tak veru neviem co to nie tou mojou prehnanou aktivitou (ako moj muz hovori), asi by som mala spomalit.
este chcem spravit kokosky raz (lebo tie moje sa uz zjedli v praci), a kapustnicu co zoberiem so sebou na vianoce ku svagrovi - minuly rok mala velky uspech.
😀
Olie, krasna gula, to si ako robila??

olienka12
20. dec 2009

dadulka dakujem, dam navod http://www.artmama.sk/content/nesity-patchwork nebolo to ani velmi tazke,myslela som,ze to bude narocnejsie 😉

nella1
20. dec 2009

zienky ako pozeram niektore chodite na kontrolu uz do nemocky ja koncim 37tt a veru som este na kontrole tam nebola 😒 zajtra mam poradnu tak sa opytam dokiho....

adros
20. dec 2009

nella, ono by sa malo chodit do nemocky od 36.tt, ak si rizikovka, tak aj skor. Ale niekedy doktori posielu do nemocky az v 38.tt. Tak sa spytaj svojho doktora 🙂 🙂

liwka
20. dec 2009

ahoj, bruska 😉 , poslednu hodinu som vas poctivo docitavala. znova som o nieco mudrejsia. dakujem.
oli, krasna gula, idem si nastudovat navod 😀
gucz, dakujem za recept na tie kokosky, mali obrovsky uspech a neviem sa ich dojest 😀
kockam, ktorym sa to uz blizi prajem, aby drobci este vydrzali Vianoce v bruskach, nech si uzijete rozpravok a domacich dobrot. tym, ktorym hrozi nemocka, aby mali dobre vysledky 🙂 a mohli byt na sviatky doma.
a odvcera uz aj ja viem,co je topichanie pod lopatkami. ja mam sice od nepamati problemy s chrbticou, ale tato bolest stoji fakt za to. som sa vcera vdaka nej takmer zosypala v kauflande, potom doma mi drahy masiroval chrbat, ale nepomohlo. jedina nadsena bola moja mama, ktora sa usmievala, ze to su uz predporodne bolesti. no, juchu 😒

botis
20. dec 2009

ahojte, tak my sme konecne po tyzdni dosli domov, cakala som ze budem rodit ale nic, tak ostanem doma az kym to nepride
ja som tiez tuto noc skoro nespala tak som nechala mm spat a vstavala som s malou, napiekli sme samrolky a metrovy kolac a mam uz aj linecke a perniky 🙂 este budem robit vanilkove rozky a uz konec 🙂 a dnes sme uz dozdobili aj stromcek a porobila som si ikebany
k tym koseliam...v Ruzinove som mala len jednu a stacila mi. v tej nemocnicnej som bola 2dni, to mi dali viac a potom, ked som uz tak nespinila tam som si dala svoju, ja sa moc nepotim tak stacila. a myslim, ze v Ruzinove nedovolia rodit vo vlastnom, ja som sa musela prezliect na prijme, dali mi koselu aj zupan
marus aj mne dali v Ruzinove sono az v 40tt a tiez sa mi to nepaci, este sa s nimi skusim dohodnut, ved som nemala sono uz vyse dvoch mesiacov
inak nejde niekto v utorok do Ruzinova na poradnu?

adros
20. dec 2009

baby, ked vam na poradniach nerobia sono, to ako potom prebieha vasa poradna?

liwka
20. dec 2009

babulky, kedy vam robili prvykrat vysetrenia na prietoky, zrelost placenty, otvaranie sa, krcok... atd.? bo ja idem na poslednu poradnu k mojmu gyn 7.1., to budem v 35. t.t. a budu mi robit len vytery na streptokoka...
potom pojdem na poradnu do nemocky, nie je to neskoro na tieto vysetrenia?

olienka12
20. dec 2009

adros ked mi nerobil moj dr.sono,tak som odovzdala moc,zmeriali mi tlak,pozrel ma zo spodu a pri kazdej poradni mi robil vyter.

livka prietoky v 30tt, kedze boli zle tak kontrolne v 32tt krcok a otvaranie,to pri kazdej poradni palpacne, zrelost placeny pri ultrazvukoch...

liwka
20. dec 2009

aha, tak ja som v tomto 3 tyzdne pozadu ☹ , dufam, ze bude vsetko oka
dakujem, oli

andykca
20. dec 2009

ahojte babenky 🙂 tak ja konecne dnes oddychujem....a veruze nevlaaadzem nic...ale mame stromcek a kolaciky na vianoceeee....tak sa vytesujem

liwi presne ako oli: v 30tt prietoky plus komplet sono (aj meranie, placenta ci je oki,...) a v 35tt mi robil vyter na streptokoka - vysledky mam tento tyzden...

adros ked mi nerobili sono tak moc, tlak, ozvy, pozrel ma odspodu....inac na rizikovku netreba so sebou brat moc???

adros
20. dec 2009

oli, to ani nepocuval srdiecko drobca? Ci spoliaha na to, ze ked citis pohyby, je vsetko ok? je to mozne.

liwka
20. dec 2009

ozaj, dnes sa tu neukazala Zuzka,dufam, ze je oka a to rebro je v poriadku...

adros
20. dec 2009

andy, moc treba brat vzdy, ked ho neprinesies, tak ti daju papierik na ocikanie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre