Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andykca
4. jan 2010

zazalienka veru nieco podobne poznam...ale trosken chudobnejsie - davaju len cesnak a slaninku...🙂 mnamky

botis
4. jan 2010

serafinka1, nebola som na nadstandarte ale v Ruinove mozes ist k navstevam a deti su zatial za sklom, takze stari rodicia civeli na maleho a ja som si uzivala malu 🙂
a mala bola s manzelom u mojich rodicov, kedze nejsme z BA aby to mali blizsie k nam. takze ju varoval manzel, moji rodicia, svokrovci a moj bracho... plno ludi 🙂 ani si nemala cas uvedomit, ze tam chybam :D ale vraj posledny de uz bola mrzutejsia, no zvladla to fakt vyborne🙂

drobec123
autor
4. jan 2010

no priznavam ze nestiham uz tolko citat a ani pisat.
mame sa celkom fajn, zvykame si na seba 🙂 ale som rada ze mm je so mnou tento tyzden, velmi to pomaha ked mate niekoho pri sebe a nevadi vam ten dotycny. snazi sa robit vsetko co moze - okrem kojenia, s tym trosku bojujeme. strasne dlho papa tak neviem ci je taka hladna alebo len slabo taha.
no nic, idem sa venovat papierovackam pokial mala spi. to bude boj ....

janurka
4. jan 2010

Ahojte žienky... My sme dnes boli v poradni, všetko je zatial v poriadku len ma zaskočilo, že ma ani nepozerala dokina zo spodu, či sa niečo nezmenilo... Ved som bola pred mesiacom a každy mi vravi že v 9.mesiaci sa to už kontroluje v každej poradni či sa nahodou už neotvaram... No neviem, ale bola som z toho trošku smutná lebo som dufala že aspon čosi sa zmenilo... 😠 A objednala ma až o 2 tt čo sa mi zda tiež veľa ... joj mam nervy... no hadam to vydržím... sice už ani nemusííím 😅 ...

danteska
4. jan 2010

ahojte,chcela by som sa opytat ci je prepichnutie plodovej vody (ked neodtecie sama pred porodom) nejak bolestive.ak to uz niekomu robili,dievcatam co rodili uz..vdaka

janurka
4. jan 2010

danteska sestra mi vravela že sa toho strašne bala toho a potom nastrihnutia hradze a napichnutie vody vraj vôbec nie je cítiť, že len čakala kedy to začne bolieť alebo čo a zrazu len cítila že jej tečie niečo teplé po stehnách ... Tak neviem... z vlastnej skúsenosti to budem vedieť za par týždňov

katka22r
4. jan 2010

januarka mna nepozerali zo spodu vobec asi 2x za cele tehotenstvo a teraz co chodim do nemocky na ctg aj do poradne tak otvaranie im ukazuje ked ma monitoruje

danteska
4. jan 2010

janurka vdaka za odpoved 😉 ja som taka doplasena,uz sa to blizi.. mna pozeral celych 9 mesiacov MUDr zospodu,aj dnes na poradni,vzdy..aj som potom trocha krvacala,asi preto ze sa uz otvaram..dnes som bola aj na CTG,v piatok idem zas na kontrolu tak neviem co so mnou poriesia..

loss
4. jan 2010

jej baby gratulujem ku drobcekom super uz to mate za sebou tak zelam hodne mliecka a zdravicka 😵

janurka
4. jan 2010

katka ked mna ani na monitor nepošle až ked dojdem do nemocky s tym že sa mi začal pôrod 😖 a to ma dosť štve ☹ danteska no ja už tiež začinam mať riadny strach ... dnes som si bola mimochodom pozrieť porodnicu tak ma previedla sestrička po tej porodnej časti ... 😅 tie ženy čo tam rodili chudiny pozerali na mna jak na zazrak prirody že čo tamchcem 😀 no bolo to zaujimave...

bebel
4. jan 2010

Ahojte,
ja som dnes nakupovala, vybavila poisťovňu a potom som si pozrela Sherlocka holmsa v kine. Od štvrtku hrajú Ctihodného občana, tak si ešte vybehnem na kultúru 🙂 Kozmetičku som si prehodila tiež na štvrtok a kaderníčka je zajednaná na 13.1. 😉

Botis: pohodový pôrod, stupiq detto 😀 je príjemné dočítať sa, že je reálna šanca, že sa už nebudem trápiť 12 hodín. 😝
Stuiq...vidíš, ja som si tipla správne podľa toho 3D 😉 - som zvedavá, či si budú Biba s Hannah aj reálne podobné 🙂
Danteska mne ju praskli a tesne pred pôrodom a myslím, že to narozdiel od tlakov a kontrakcií nebolelo.

janurka: je úplne 1 v 9.mesiaci pri 1.rodičke, čo sa deje s krčkom. Je málo pravdepodobné, že sa budeš otvárať bez hlienovej zátky alebo prasknutia vody. Neboj sa, to otváranie si ešte vychutnáš. Prvý krát to ide ako v lete na saniach.😅

Baileysa: kamoška rodila obe svoje dcéry v Banskej Štiavnici. Mali potom prenajatý aj ten ich rodinný apartmán. Stíhali 2.pôrod s prehľadom...keďže rodila 2.rodenú takmer 11 hodín. 😎

janurka
4. jan 2010

no je mi jasne že keby som začala rodiť asi by som na to prišla aj bez pozretia doktora 😅 ale bola by som spokojnejšia... lebo som od 18tt mala problemy a pred nedavnom mi primar povedal že som pre špic prsta otvorena... čo je malinko ja viem ale chcela som vedieť

zdenka73
4. jan 2010

Tak som bola dnes na pásoch a doktor mi dal termín na cisarák 14.1,teda ak sa malá nepredbehne tak 14, už budeme dve.

Gratulujem k novým bábätkám, a prajem vám veľa zdravíčka a mliečka.

botis
4. jan 2010

danteska mna to prepichnutie vody pri prvom dost bolelo aj som sa z toho povracala. tak som sa toho teraz bala, uplne som sa klepala ked som videla tie noznice a doktorka mi povedala, ze sa na to nemam sustredit, nejak sme sa zakecali a potom mi uz len povedala, ze hotovo takze ak sa na to nebudes sustredit moze to byt vpohode 🙂

ives77
4. jan 2010

ahojte kočky 🙂 síce už nemáme vela času na písanie a čítanie ale aspon dnes sa mi podarilo to tu trochu okukať a gratulujem k novým miminkám,máme sa fajn Tomík je velmi dobré bábo len ja mám trochu problémi nakolko mám vela mliečka sa mi spravili pod pazuchami hrče kt.dosť bolia ked mám plné prsia zajtra musím ísť na gyndu stým lebo je to vraj dosť nebezpečné a neviem čo stým mám robiť každý mi vraví niečo iné masírovať-nemasýrvať som s toho smutná uvidíme čo mi povie zajtra gyndoš,ak máte stým niektorá skúsenosť skúste poradiť dakujem,júúj musím bežať Tomino si vyžaduje svoju dávku mliečka. 🙂

botis
4. jan 2010

ives aj ja mam plno mliieka, skus si odstirekavat ale len tolko kolko je nutne, lebo cim viac das toho prec tym viac sa ti bude tvorit. myslim, ze tak do dvoch mesiacov by sa to malo ustalit a bude sa robit len tolko mlieka kolko male potrebuje, to si teda pamatam ako som to mala pri malej, neviem, ci je to vzdy tak....

mia.
4. jan 2010

Ahojte kočky,
ives, mne pri malej pomohlo odsávanie mliečka, malá v pôrodnici spočiatku veľa nepila, tak som odsávala pomocou odsávačky, aby som prsníjk vyprázdnila, možno by bolo dobré dať malému napapať a potom , ak ti v prsníku ostane ešte mliečko (hrče), tak skús odsávačku... nezabudni si prikladať teplé obklady, aby si nedostala zápal... 😉
ja som bola dnes v tej poradni ... krčok je uzavretý, ale už mäkký, hlavička už riadne poklesla, čiže podľa dr. môžem porodiť v termíne alebo aj skôr, prenášať by som nemala... čo ma ale dosť šokovalo je, že mám stredne ťažkú anémiu - hodnota Hb - len 98! Ht - 0,29, už pred Vianocami mi predísala Tardyferon, no zajtra idem opäť na krv... či sa to nezlepšilo, aj vy ste až tak anemické???? kamoška mala takúto hodnotu až po pôrode, ato dosť krvácala!

krpuch
4. jan 2010

ja som dnes bola na pasoch 2 krat, kedze 1.krat krpec spal...kazdu 9 minutu som mala kontrakciu....myslite, ze uz to pride v najblizsich dnoch?

serafinka1
4. jan 2010

botis, normálne Ti závidím, že to máš za sebou, hlavne to odlúčenie od malej, už aby to bolo aj za mnou.

Aj ja som si tento týždeň dosť napráskala, samé kontroly u lekárov, kozmetička, kaderníčka, teším sa, aspoň nebudem tak často myslieť na pôrod.

weronyca
4. jan 2010

krpuch tvoj maly ked spi, tak ides este raz na monitor? moj aj ked spinka-srdiiecko mu predsa bije.. alebo som jelen

bebel
4. jan 2010

Mia : ja mám Hb:104 Ht: 0,31 a Ery:3,36 😉 Tiež mám Tardyferon, ale beriem ho len tak pro forma, keď sa mi podarí...kvôli tým obmedzeniam, aby sa to nebilo s inými minerálmi alebo kvôli vstrebávaniu 😎
Aspoň sa nám dobre spí, nie? 😀 btw: ja to mám od hematologičky diagnostikovaný len ako ľahkú anémiu v tehu. 😉
Krpúch...... 😎 môže, ale aj nemusí to znamenať, že sa to teraz rozbehne. Nemáme kryštáľovú guľu 😉

Serafinka,
fakt si sa od malej 2 roky nepohla? To je iné otroctvo..... 😝 ja som bola taká blbá len rok.
Potom som pochopila, že nám to obom veľmi pomáha tráviť a vychutnať si čas osve.
Bruno je šťastný napr. u našich alebo v škôlke, aj u svokry a ja mám trochu voľného času iba pre seba 😉
Pri Bibe si zariadiam výjazdy napr. do divadla alebo kina oveľa skôr ako pri prvorodenom 😎 už len nájsť dobrovoľníkov babysitterov.

marushka
4. jan 2010

Ahojte, tu Marushkin manžel, v jej mene dávam na známosť, že sme sa dnes narodili o 10:10 hod. klasickym porodom, približne o 7:15 hod. sme dorazili do nemocnice. Našťastie všetko išlo ako po masle. Pôrodnícky tím super, mladá doktorka super, patrí im veľká vďaka.
🙂 Je to Hanka, 51 cm, 3860 g, krásna.. 🙂
Držíme palce všetkým, ktoré to ešte čaká. Majte sa pekne.

weronyca
4. jan 2010

Marush a rodinka..srdecne gratulujeme.. Nech ste zdravucky a pekne rastiete 😉

minix
4. jan 2010

marush, gratulujem. 🙂

Preboha, každý má takého malého macka. 🙂))))

mia.
4. jan 2010

Gratulujem Marushke a manželovi!

Ale sa nám to pekne rozbehlo!
Bebel: S tým spánkom - to máš pravdu, až na to, že sa pravidelne nadránom budím a mám neuveriteľnú chuť :niečo zjesť, minule som sa takto napchávala piškótami s maslom, k tomu som si dala kakao - no mňam... 😀
Veď som aj za posledný mesiac pribrala 4 kg, dovtedy to bolo max. 2 kg, asi to bude tými Vianocami 😉
ale asi aj náš malý bude väčší ako bola dcéra (Terezka mala váhu 3150g/49 cm). No. uvidíme... 😕

zazalienka
4. jan 2010

marushka gratulujeme.. koncom roka chalani a teraz samé baby tuším.. veľa veľa zdravia a mliečka..

roxy_1
4. jan 2010

jeeee marushka srdecne gratuluji...normalne jsem si rikala ze si se tu neukazala tak kdo vi jestli uz to na vas neprislo.....super zpravicky...tak hodne zdravicka vam obema holky 😵 😵
sikovny manzel aj otecku nam stihnul dat 😉 😀

janqa24
4. jan 2010

narodila sa mala Ninka vcera rano okolo desiatej. ma 4kila30 a meria 53centimetrov 😀 😀 😀 😀 😀

roxy_1
4. jan 2010

juuuu i janqa tobe blahoprejeme 😵 😵 😵 to je super jak se to tu rozjelo... 😀 no teda Ninuska je poradny macek 😝 snad maminku moc nepotrapila 😅

ketkous
4. jan 2010

Gratulacia vsetkym mamickam 🙂 fakt sa to tu pekne rozbehlo...aj ked malo prispievam,viac spionim 😉
Niekto,tu pisal,ze sa nudi...mne to doteraz nehrozilo,manzel cestuje po celom Slovensku,tak som cestovala s nim+nejake aktivity ako posedenia s kamoskami,preporodne cvicenie atd..
neviem,neviem,kedy porodim,pretoze sa citim,akokeby som nabrala druhy dych..skoda len,ze lyzovat nemozem 😎
tak sa drzte babenky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre