Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
4. jan 2010

andy, len aby som sa nedošla kuknúť ja na Vás obidve🙂)))

zazalienka
4. jan 2010

teda myslím Adriku a Teba.. lebo akým tempom to tu pokračuje, tak hádam len u mňa sa nič nedeje, žiadne otváranie ani nič podobné.. malý chce zostať asi do jari a vyliezť do tepla rovno..

stupidq6
4. jan 2010

Ahojte tak my sme už doma dnes nás pustili 😵
Dvojky ešte malu nevideli sú u babky prídu až večer nech si trošku oddýchnem ešte kým sa dá 🙂
Starší sa správaju akoby tu nové bábo ani nebolo čo mi je veľmi ľúto ☹ prišli dali mi pusu na malu sa pozreli a zas si šli robiť svoje 😒 dúfam,že idh to prejde a malu si začnu všímať.Pôrod som mala super rodila som prvý krát spontánne 🙂 cele to trvalo asi 3hodiny od začiatku až kým bola mala na svete 🙂

adros
4. jan 2010

andy, veru, rada by som mala spolocnost 😀

stupi, neboj, oni si k malej najdu cestu 🙂

zucana
4. jan 2010

stupid podla mna sa neskor osmelia...
a nemala si mat nahodou chlaceka? gratulujem k super porodu aj ja by som taky brala 😉

wanduska
4. jan 2010

ahojte, ja ani nemam problem, ze by som sa nudila.. furt nieco vybavujem cez mail,telefon... skor sa citim uplne hrozne, lebo si pripadam ako totalna anti zena.. vlasy hrozne dlhe, plet bleda-mdla-vsetko dokopy a k tomu pohodlne domace satky.. dovi

stupidq6
4. jan 2010

Ďakujem za gratulácie 😵

zucana hej mal to byť chlapec 😀 najskôr dr. ,že dievčatko dievčatko potom asi v 35-36tt som sa pýtala iného a isto je to dievčatko?A on smiech,že nie chlapec tak ja cela natešena menila výbavičku na modru,zelenú a tak a posledne dni tehu sa mi to už nezdalo všetci,že dievčatko aj podla bruška aj foto zo sona ja som sa už bála a cítila som aj ja,že to bude dievčatko 😅 No a nakoniec máme zas babu 😀 Tak zase menime výbavičku na rúžovú 😅

zucana
4. jan 2010

stupi tak ja sa len pytam lebo mne povedali na morfo ze dievca a potom uz moc nekukal a ja mam stale pocit ze chlapec a mama tiez vravi ze pozdrav viktorku alebo viktorka...a my mame vsetko pre babu 🙂

stupidq6
4. jan 2010

No my sme mali všetko pre chlapca 😀 na štastie to čo som mala najskôr pre babu som len odložila a muž vybral a doniesol nám 😵 Inak ja som si malú v pôrodnici obliekala do vojho 🙂 aj do zavinovačky našej som si ju dala 🙂

gucz
4. jan 2010

ahojte baby
tak aj ja sa hlásim po poradni, po poslednej u svojej doktorky. Mám tiež toho streptokoka, však čo by som ja nemala, že? No ale inak mi povedala, že je všetko v poriadku. Pribrala som kilo, takže mám +3. Kleslo mi bruško, ráno to bolo ešte v pohode, no odkedy som vystúpila z auta ako sme prišli domov, tak ledva môžem chodiť, bolí ma celá panva, ale strašne. Sadla som si k malej na koberec ako sa hrala a .... potom som sa nemohla postaviť, tak ma musel MM zdvíhať, tak ma všetko bolelo, že mi slzy vybehli.... Dúfam, že to už dlho nepotrvá, alebo že to prestane tak bolieť. Pri malej som také niečo vôbec nezažila.

Adros v stredu je poradňa aj keď je sviatok? Mne kázali, že buď tam mám ísť v stredu na poradňu do nemocky (ale neviem ako je to s tým sviatkom), alebo si tam mám vo štvrtok zavolať. Tak teraz neviem, musím sa tam najprv telefonicky objednať??? alebo tam môžem prísť len tak?

liwka
4. jan 2010

ahoj, tehulky. tesim sa s vami, ze poradne dopadli dobre. ja som dnes volala do nemocky, objednali ma na pondelok. Adri, skoda, ze sa tam uz nestretneme. ale ak budu tie navstevy povolene, isto vas behnem kuknut. potom napis sms, co ti doniest. cikoladku, ci kuriatko z nedelneho obeda 😀
Zuzi, kedy ides najblizsie do poradne? bolo by fajn, keby v pondelok, skocili by sme na kafe 😉

gucz
4. jan 2010

liwka tak aj ja tam zavolám a skúsim sa objednať na pondelok, spravíme si stretko 🙂

liwka
4. jan 2010

akurat som ti sla napisat, ze si radsej zavolaj. a na to stretko sa tesim 😉
mas cislo, alebo ti ho mam poslat?

gucz
4. jan 2010

fajn, mám uložené 🙂

idem si spraviť kafíčko, pridá sa niekto? 😉 no a trošku si asi zasa ľahnem, mám pocit, že sa mi panva rosype

liwka
4. jan 2010

ja sa pridam, akurat zvazujem, ci ist jest. a kavicka k tomu- mnam 😀

baileysa
4. jan 2010

ahojte bruska, maminky a babiky 🙂

tu sa to uz riadne rozbehlo, tak v prvom rade gratulujem vsetkym novym januarovym babatkam a ich maminkam 😵
olienke k danielikovi (sa to rymuje s anjelikom 😉 )
stupidq k hannah
genialnej k dominike
evke ku kristinke
dorotke k alexandre 😵

dufam, ze som nezabudla na nikoho 😅

ja som si cez vikend potriedila vecicky, co sa hodia chlapcekovi aj dievcatku, mam toho prekvapivo vela po malej 😅 som vtedy straaaaaaasne vela veciciek dostala po jednom dievcatku, tak som happy... dnes vecer sa chystam si o pozehlit, dufam, ze sa mi bude chciet, lebo sa mi uz nic nechce posledne dni...

som sa teraz utvrdila, ze chcem ist zas rodit do banskej stiavnice, tak si drzim palce, ze zvladneme cestu, ze druhy porod nebude moc rychly 😅 mame to 1 a pol hodiny, som zvedava na cesty... moze tam byt s nami aj gretka, tak to som zvedava, aj ked asi by bolo pohodlnejsie ju nechat doma, lebo takto budem balit este aj ju... ale zase predstava, ze budeme od zaciatku vsetci spolu, cela rodinka, je tiez lakava... 😅

idem este zmerat brusko 😉

inak este k odtoku plodovej vody, mne tak zacal prvy porod a tej vody vytieklo hodne vela, takze vlozky boli absolutne neucinne, takze som si na cestu do stiavnice dala do nohavic uterak a na jednej osuske som este v aute aj sedela... po ceste mi netieklo skoro nic, ale ako som vystupila z auta, tak dalsi naval, takze na prijem som prisla uplne mokra, sestricka sa iba smiala 😀

stupidq6
4. jan 2010

baileysa ďakujeeeemeee 😵
waaaw,že nechete vedieť pohlavie ja by som to nevydržala 😅 😀
pridala som nejake fotky 😉

baileysa
4. jan 2010

stupi, hannah je prekrasna 😵 😵

pohlavie som strasne chcela vediet na zaciatku, ale potom v pohode, ani pri gretke sme nevedeli, aspon sa tesim na porod, ze budem konecne vediet prekvapenie 😉 najlepsie je, ze pravdepodobne to mam napisane aj v tehu knizke, lebo dr. mi vysvetloval, ze ak by zacal porod, ze je lepsie ked je to tam napisane, kvoli polohe KP, aby vedeli ako rodit, som mu vravela, ze vsak to rychlo zistia, ale on ze je lepsie, ak je to napisane, tak sme sa dohodli, ze sa nebudem kukat do knizky 😀 keby toto tusila moja rodina, tak nam prehrabu cely byt, len aby to zistili 😀 😀 no ale kvoli tomu, ze mi to chcel silou mocou zapisat, si myslim, ze bude asi chlapciatko 😉

adros
4. jan 2010

gucz, no v stredu poradna nie je, je len prijem, ale na tom prijme ma zrovna sluzbu moja doktorka, tak preto mi povedala, ze mam prist, aby sa na mna pozrela 🙂

som bola teraz na poste, lebo som si nasla doma listocek, ze mam doporucenky zo socialky a mam dost. Ja som myslela, ze ani domov nedojdem, priserne ma zacali po ceste boliet krize a cely spodok 😒 no uz to vidim, ze tento tyzden bude pekne uboleny. Ale neva, prezijeme, len nech to uz mame za sebou 🙂

baileysa
4. jan 2010

guzc, ku kavicke sa aj ja pridavam, tiez som dnes nejaka na rozsypanie 😒
len este musim daco napisat na pc, tak nemozem ist do polohy s vylozenymi nohami, aspon kym mala spi 😔

baileysa
4. jan 2010

adros, to potesi s tou postou, ja som sa na konci prveho tehu chodila stazovat, lebo ja cely den doma a postarka ani nahodou neskusala mi dorucit doporuceny list, vtedy sme prehlasovali auto, tak mi skoro kazdy den daco prislo, tak sme sa boli aj stazovat, ...

ja mam poradnu zajtra aj pasy prvykrat...

andykca
4. jan 2010

tak baby ja sa teda posnazim 😉 clovek nikdy nevie jak sa hovori....len to nemoze byt tak cca do stredy lebo mame auto v oprave 😀 😀 😀 😀 😀

...dnes som dostala druhy dych, upratala som, zas perem nejake vecicky (bo mi to pomaly segra zvlaca)...malemu som nachystala konecnu zostavu veciciek do porodky....jaa som sa kukla ze co mi chyba....hmmm ale aj tak nemam vsetko...sak hadam Peto donesie ked bude treba 🙂

mno a este postazovanie sa.....po dlhej dobe mi je zas zle od zaludka...celu noc som nespala kazdu pol hodku som kuk na hodky a prehodila sa na druhu stranu....takze dnes nejem nic tazke na zaludok hadam sa polepsi ☹aj ked to zatial tak nevyzera...

baileysa s tym uterakom je to super napad....ak sa to bude valit zo mna tak sa nechavam inspirovat 😉 inac cesty do BŠ fuuuuuu to budete mat co robit hehe

stupidq6
4. jan 2010

baileysa tak to by som už vôbec nevydržala keby som vedela,že to tam mam napísane 😀 😀 😀 no ja som proste zvedava 😅

zazalienka
4. jan 2010

to sme sa ozaj všetky dali na upratovanie? vidím že sa nenudíme🙂 ja tiež behám hore-dole, periem, pečiem slaninový osuch, varím polievku, medzitým vyhadzujem skrinky, lietajú tu CD, DVD, svadobné telegramy.. raz v tom musí byť poriadok🙂))

zucana
4. jan 2010

juuj ake su tie babetka nadherne...stupid krasnucka je...

andykca
4. jan 2010

zaza jasneee treba poriadkovat kym mozeme resp. vladzeme hehe....hmmm slaninovy osuch ak to je to iste co si myslim tak to je super osuch mnaaam......ta a ty niesi nahodou original z niekade z moravy? tam to robieva Petova rodina vacsinou 🙂 teda ak to je taky osuch ako si myslim - na plechu

serafinka1
4. jan 2010

botis to je strašne milé a ako si s ňou bola v nemocke, kde bol malý kým si bola s ňou, či si bola v nadštandartnej izbe, kde sú povolené návštevy?

Zazalienka ja mám naplánovanú sekciu deň po Tebe 😀 😀 😀 , zajtra mám poradňu tak som zvedavá, koľko váži ten náš šampiónik

roxy_1
4. jan 2010

adros fiiiha tak to jsou dobre zpravicky ze uz se to blizi,ja na ty tvoje kontroly cekam jako by se jednalo o me 😀 😀 😀 protoze minule jsme na tom byly taky stejne 😀 😀 😀 no jsem zvedava jestli se do ctvrtecni kontroly nerozsypu co povi dr. nam 😅

holky s tim uklidem jsem na tom stejne,dneska mam od rana takovou nasiraci naladu,vsechno me sere,se vsim se vztekam a bez milosti jsem pri uklidu spoustu kramu vyhodila,beztak si je do noveho brat nebudu 😀 😀 az po uklidu jsem se asi nejak vyradila tak uz jsem takova odreagovana...umyla jsem si hlavu a jdu si nejspis uvarit s holkama sale ale pro zmenu caje 🙂 🙂 🙂

stupi mala je krasnoucka 😵 😵 😵 jdu ji dat do albicka 🙂

zazalienka
4. jan 2010

andy, kysnuté cesto na plechu, potrieť kečupom, naukladať nahusto syr, ementál alebo nejaký taký a potom slaninu... to máme my dvaja na večer.. ja pol plechu, manžel pol plechu.. aj malý má rád slaninku, tak nech si dá🙂))

adros
4. jan 2010

roxy, v pohodke, je to fajn porovnat sa s niekym s velmi podobnym TP 🙂 len veru, aby si ma este nepredbehla, predsa len mas o 2 dni skorsi termin ako ja 🙂

zazi, nerob chutky 😠

baileysa, my mame nastastie dobru postarku, len som sa s nou dnes minula o 5 minut 😠 Ale ked som byvala v TT,tak to bola klasika, ze sa neunuvali zvonit a rovno hodili listok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre