Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

evcam
5. jan 2010

andros ja mam ist zajtra do nemocky na pol desiatu ma sluzbu moj doktor tak uvidime ci mi pomoze. vcera som bola na poradni a vravel, ze som stale na prst otvorena krcok uz skrateny trosku vo mne postural vravel, ze ked do stredy neporodim mam dojst. no uz sa na to psychicky pripravujem. dufam, ze zajtra sa uz nieco udeje.

adros
5. jan 2010

evcam, tak budem drzat palce 🙂

plivit
5. jan 2010

lili gratulujem k Adamkovi

dievčatá tak ako hovorí adros tak to nás tri ešte niektorá z Vás predbehne 😀 alebo roxy možno už aj rodí!

dadulka2000
5. jan 2010

Adi,... ved jasne sranda musi byt aj ked na chleba nebude,.... ale moze to byt potom aj cez webku - online na skype pre vsetkych podivana 😀 😀

evcam
5. jan 2010

andros diky 😉

andykca
5. jan 2010

dadulka no esteze si bola u kadernicky aspon budeme mat aj vizualny zazitok xi.....🙂

weronyca
5. jan 2010

No zacinam mat tusaka,ze roxy dnes nebude uz 2v1..alebo beha zas po stavbe..uvidime do vecera..kazdopadne na nu silno myslim

krpuch
5. jan 2010

ahojte, tak my dnes po poradni - poslednej u gynekologa, nabuduce uz do nemocnice. povedal, ze som este zavreta, tak asi tak skoro neporodim. uz ale zacinam byt nervozna, ked ma nieco niekde pichne alebo tak. 😉

bebel
5. jan 2010

Ahojte,
Evcam, ja si stavím na Teba 😀 😝
Dnes som bola v TN. Absolvovala som prehliadku, naobedovala sa u babky, ktorú som priviezla z BA.
Všetko v najlepšom poriadku. Krčok mäkký, 2,5 cm a bránka pre prst priechodná.
O týždeň sa vidíme na kontrole znova 🙂
Zastavili sme sa s mojou maminouv Laugariciu a nakúpili pár vecí a šťastne som pred chvíľou dofrčala domov.

Wandus: daj si to pichnúť polovičiakom do sedacieho svalu, to bude najmenej masochistické 😅

Dadulka: veľké srandy na tom vašom ostrove si robia .... 😕 manžel už sa s tým poslaním stotožnil?

PS: gratulujem k ďalším prírastkom.

Sisipetka: viem asi ako sa cítiš....ja som si Bruníka- bábätko tiež vychutnala 😨 , tak sa drž a prejdi na screensave mode 😉

dadulka2000
5. jan 2010

Bebel,... zdalo sa, ze muzovi by to nevadilo,.... nepatri k tym padavkam co odpadavaju, ma kurzy PP, ale aj tak - nie dakujem. radsej v tej nemocke. 😉
nastastie blizko byva kamarat - lekar (pediater - zo slovenska), tak uz je oboznameny so situaciou a pride keby bolo treba 😀 😀

evcam
5. jan 2010

bebel diky dufam, ze nesklamem 😀 😀 😀 nejde teda kascak na tu dovolenku? som ti pisala na tn porodnicu, ze mi jankovsky vcera spominal cosi v takom zmysle, ze ma od zajtra dovolenku. ale neviem ci som ho dobre rozumela. lebo sme sa bavili o kascakovi koli tomu, ze som mu volala pred tyzdnom koli tej priecnej polohe.

bebel
5. jan 2010

Evcam:
Mne sa dnes posťažoval, že má brutálny deň ......1 operáciu za 2, že ťahá za ostatných kolegov, čo dovolenkujú. Odbehol si za mňou v zelenom opratérskom mundúre na vyšetrovňu na pôrodnici .
A ešte, že budúci týždeň v stredu alebo v piatok ide do BA, tak mu mám kvôli termínu na poradňu zavolať v pondelok.

lili213
5. jan 2010

Adros bola som milo prekvapená prístupom nato že bol Silvester 😀 som nad mierou spokojná a vrelo odporúčam mal ludský prístup.

zazalienka
5. jan 2010

ahojte.. lili, mala si spinál, či celkovú? dalo sa to prežiť?

roxy_1
5. jan 2010

holky vy jste se rozepsaly.... 😀

jeste nevzdychame ani nerodime....ja se taky stavim... 😀 vidim to na evcam nebo adros 😉 to jsem zvedava jak to bude ted poporade,nebo jak pise adros jeste nas jine predbehnou.... 😀 😀 pokud to u nas nebude o vikendu tak v nedeli to jisti horka koupel a sexik 😀 😀

lili moc ti gratuluji k malemu Adamkovi,no mohl to vydrzet na prvni minutku po pulnoci,mely by jsme tu slavne miminko 😀 ale hlavne ze jste v poradku.jdu vas pridat do tabulky 😉 a kdyby ses nam pochlubila foteckou maleho tak taky nebudu proti a pribude v nasm albicku 🙂 🙂

wero a aby jsi to nahodou jeste nebyla ty kdo nam tu porodi dalsi 😀

zazalienka
5. jan 2010

jaaj roxy.. takže tip že beháš po stavbe bol určite správny🙂)

roxy_1
5. jan 2010

zaza byla jsem tam dnes rano na rande se stolarem,pak jsem provalela den u televize a pak jsem byla na besede u taty a jeho zeny,mela jsem dnes u nich bio veceri 😀 na stavbe se finishuje a o vikendu se uz uklizi a stehuje treba se toho dockama a nakonec tim maleho vypudim ven,i kdyz uz jsem jak tezkotonazni monstrum co se tyka pohybu,vsechno me picha a tlaci a boli...ach jo ten konec je vazne nejhorsi 😅 😅

zazalienka
5. jan 2010

ja sa už nevyjadrujem ako chodím, prešla som 200 m po meste a nevládala som.. žehlím na etapy, a z postele vstávam ako keď sa velryba metá na brehu a nemôže do vody 😢

adros
5. jan 2010

jaaaj, baby, ale tie kupele asi fakt zaberaju 😀 uz asi hodinu mam krce, ale zatial nepravidelne 😉 tak uvidime, ci sa v noci zmenia na prave kontrakcie 😀

ozaj, tie babenky, to to uz maju za sebou.. ako to je s kontrakciami? To vzdy tak zacina, ze su najprv v dlhsich intervaloch, napr. po 10 min? Alebo mozu rovno zacat aj s takymi 5 min intervalmi?

gucz
5. jan 2010

ahojte

zaza tak chodím aj ja. A vstávanie z postele.... no škoda že sa nevidím, niekedy to musí vyzerať až komicky....

roxy takže domček je už takmer dokončený, super. Hlavne to moc nepreháňaj s upratovaním...

roxy_1
5. jan 2010

zaza ten popis te velryby je uzasny 😀 😀 😀 😀 si me pobavila 😀 😀

no na ctvrtecni kontrolu se necham zavest od manzela,on pak musi na odpoledni takze domu zase pojedu pro zmenu s mym tatou...nevim jak bych zvladala to trckani na bus a z busu jeste 1km do nemocnice 😝 abych nedosla na kontrolu a zrovna tam maleho nevyplkla 😀

dneska jsem mela nekolik hovoru s rodinou,kazdy se ptal jak se citim atd....uz je to i otrava,rekla jsem jim ze jim dam vedet hned jak pojedeme 🙂 takto se zbytecne plasi,ale je to mile ze na me mysli 🙂

jezis maly se tam tak krouti jak vetrelec,uz to od nej vazne boliiiii....uffff maly svehlavy nedochvilka asi bude po tatinkovi 😀

roxy_1
5. jan 2010

adros na to jsem se chtela zeptat i ja vcera 😀 takze nakonec ze bych si tipovala spravne??? 😅 😉

tak holky co jste uz rodily..jak to je?? kontrakce jsou jake?ze vas boli cele brisko a tvrdne pri tom??? ta bolest muze trvat jak dlouho??vim ze se pak sleduje po jake dobe se vraci ze??

serafinka1
5. jan 2010

😀 😀 😀 😀 jáj baby ja sa tu musím aj smiať na niektorých vašich príspevkoch.

Dadulka no budeš to mať husté a naozaj zaujímavé, zvedavá som, ako dopadneš. Môže to byť originálne porodiť si doma s manželom, joooooooj kebyže ja nemusím mať cisarák, tiež by som si dala povedal, veď aj MM je lekár, sice nie humánny, ale veterinárny, ale to je jedno 😀 😀 😀 😀

Evcam ľúbi sa mi Tvoj pas, že "včera čakáme dievčatko..." 🙂 🙂 🙂 asi Ti to už ide na mozog, určite Ti každý vyvoláva, čo tu ešte robíš.

Ja stávkujem na adros

Lili gratulujem k Adamkovi, prajem veľa zdravíčka a mliečka.

evcam
5. jan 2010

babule ja sa citim volajako divno. neviem ci to uz fakt pomalicky nezacina. strasne ma bolia krize a podbrusko normalne ledva chodim. nakoniec pojdem este skor ako zajtra na pol desiatu.
zaza tiez som sa pekne zasmiala na tom opise velryby 😀 😀
no baby kontrakcie su take, ze mozu byt nepravidelne napr. kazdych 10 minut potom 7 a zas 10 ale ked su pravidelne tak interval medzi nimi je stale rovnaky a neskor sa zacne skracovat. poslem vam jeden zaujmavy link na meranie kontrakcii. samozrejme ked sa intervaly skracuju tak je to bolestivejsie. ale to urcite spoznate.
http://www.contractionmaster.com/

adros
5. jan 2010

evcam, vdaka 🙂 no veru, asi si teda na rade ty 🙂

mia.
5. jan 2010

roxy, ano , mne pri malej tie kontrakcie začínali ako menštruač. bolesti, opakovali sa tuším každých 7 -8 min, trvalo to tak asi 8 hodín, potom sa bolesti ešte viac stupňovali a samozrejme sa skracoval interval medzi nimi, do porodnice som išla s 3 minútovými kontrakciami, ktoré boli už neznesiteľné, našťastie som bola v telef. kontakte so známou - sestričkou na novorodenec. oddelení, tá mi hovorila, že mám doma vydržať čo najdlhšie, keď mi neodtiekla ani plodovka, ani nekrvácam, do tn porodnice som prišla 18.30 . Dr. ma pozrel povedal, že rodíme, pichol mi vodu, čo som vôbec necítila, no potom som vyliezla na nové pôrod. kreslo (ktoré im pomáhal skladať môj manžel, z časti bolo ešte zabalené v igelite), no a nakoniec som o 19.13 porodila asi na 5. zatlačenie (s rukami v opierkach na nohy - tak to poskladali 😀 ) našu Terezku, ktorá má dnes už 5,4 roka.
Lili, gratulujem!

mia.
5. jan 2010

evcam, super, dik za link .... á žeby v noci?

dadulka2000
5. jan 2010

adros,... tak sa drz,.... keby nieco 😉
mne zacali pri kontrakcie hned v 5 min intervaloch,... ale vraj to moze byt aj v hodinovych na zaciatku,.... kazde tehu je ine.

evcam
5. jan 2010

andros neni zac. 😉 mia to si mala super porod. ja som tiez rodila v tom novom modrom kresle ale ti poviem, ze teraz ked bude volna ina sala si radsej vyberie zltu, ze je najlepsia v tom kresle uz rodit nechcem. bolo maximalne nepohodlne.

serafinka1
5. jan 2010

☹ ☹ ☹ joj baby, ja tu revem ako malé decko, začala som písať manželovi zoznam a malej denný harmonogram a prišlo mi tak ľúto, že ju nebudem mať pri sebe. Dúfam, že ona to zvládne lepšie ako ja, lebo ja budem revať ako malé decko, že ju nemám pri sebe. ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre