Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

liwka
7. jan 2010

joooooooj, to s adros ma velmi mrzi, snad to cim skor preboli.
andy, k tej neidentifikovatelnej krvi- mne na pohotovosti doktorka Zuzka hovorila, ze po tych vysetreniach, co mi robila, mozem mat taky tmavy vytok. ze je to normalne.ja som nemala nic, no pisem ti to, aby som ta upokojila. inak, v tvojom pripadne, ak by to aj bola zatka, tak to neva. maly ma hmotnost akurat a aspon sa budes ucit chodit spolu s adros a mozes ju od nas pozdravit 😀

minitrouble
7. jan 2010

weronyca - no stale som sa pozerala ze ci ta tam inak niekde neuvidim ze uz po porode lebo som si pamatala ze si mala ist na kramare 🙂
mna rodil Rusnak a mala som ho dohodnuteho cez kamaratku a bol fakt uzasny mily a ludsky a super mi urobil ten cisarsky 😵 😵

zazalienka
7. jan 2010

mini kukla som na fotky, baby sú úúúúžasnééé...

k.a.t.k.a.
7. jan 2010

zaza chodenie so zastopkanym bruchom 😀 🙄 ja som radsej cely den sedela nech nemusim z lahu vstavat a moc nepila nech nechodim casto cikat 😀 Kua to bol jak druhy porod sa 1x postavit 😔

liwka
7. jan 2010

ozaj, Zuzi, som ti chcela napisat, ako som to vyriesila s tymi vecickami pre malu, co sme minule spominali. vcera som dala dokopy autosedacku a vsetko oblecenie pre nu som vlozila do nej. Maros vie, ze bez autosedacky sa z domu pohnut nemoze a takto mam istotu, ze nic z prichystaneho oblecenia nezabudne doma 😀

liwka
7. jan 2010

minitrouble- pridavam sa k Zuzke, tvoje baby su nadherne a tie fotky fakt stoja za to 😀
uz len najst sutaz o fotku s temou Ja a moj maly surodenec a vitaz je jednoznacny... 😀 😀 😀
inak, som bola milo potesena, ked som zistila, ze chces dat malej meno Simi, bo poznam jednu babu, co ma dcery s takymi istymi menami. Tiez je Romi starsia, no neviem, o kolko- a poviem ti, su to tak pekne a dobre baby..., prajem ti, aby aj tie tvoje boli take zive pokladiky 😀

zazalienka
7. jan 2010

k.a.t.k.a. nestraš, aj tak mám nočné mory stále 😀
liwka, dobrý nápad.. ako vravím, naposledy som môjho poslala kúpiť vajíčka a doniesol 5 kg zemiakov.. tak neviem či by nezabudol aj sám seba keď pôjde pre nás.. hehe neviem či si tam nenechám auto pre istotu🙂))

minitrouble
7. jan 2010

zazalienka , liwka - dakujeme 😵 🙂
liwka - no my sme uz pri romi zvazovali meno aj simi ale vtedy vyhrala romi ..no a potom sa nam pacilo este zopar mien ale chceli sme aby mali podobny typ mena aby si nezavideli ze jedna ma kratsie/dlhsie/krajsie/tvrdsie alebo neviem ake - takto maju podobne a mozeme ich podobne volat Romi/Simi, Romanka/Simonka, Romca/Simca ...takze si nemozu v nicom zavidiet 😀

minitrouble
7. jan 2010

katka - inak ja zase musim povedat ze moj cisarsky bol prechadzka ruzovou zahradou proti tomu co som prezivala po "normalnom" porode s romi ...to brucho je len jeden pohyb teda po tyzdni uz ziaden...uz ma to takmer neboli...dnes sme boli hodinu na prechadzke, vcera som pol dna varila - uplna parada ..akoby som ani nerodila
pri romanke ked som rodila spontanne a mala som roztrhany aj krcok maternice a cela som odspodu bola dotrhna a dosita ze som 2 tyzdne nemohla riadne sediet ....nadopovana krvou a roznymi gebuzinami co do mna naliali ze ma z toho boleli klby ze som chytala krce do noh a prechadzka nehrozila ....este som bola uplne odkrvena a malatna - 2 mesiace som brala potom mega davky zeleza aby som sa dostala do normalu ....tak proste toto co teraz pri cisarskom citim tak si fakt pripadam jak v raji ze sak to som ani hadam nerodila 😅 😅

a ozaj som sa postavila na vahu dnes - presne 7 dni od porodu a 10kil dolu 😕 ...to pri romi som mala tusim len dakych 5-6kil (presne pre to co som pisala ze som bola nadopovana vselicim co do mna naliali pri porode) 😀

takze baby nebojte sa zvladnete cokolvek - aj tak je kazdy porod individualny a mozno polka z vas vytlaci babo za par minut von a nebudete ani vediet ze ste rodili 🙂

andykca
7. jan 2010

liwi inac ja si aj myslim ze to bude len tym, ze ma pozeral....ale clovek teraz nevie a este ked som pocula co hovoril babe predomnou, lebo ona si hned vsimla ze ide z nej krv a on ze je to normalne, lebo jej tam nieco porobil, aby sa jej to tam rozbehlo na porod 😀 😀 😀 ...ta som sa zlakla ci si nerobi srandu aj zo mna hehe a nerozbehol nieco aj vo mne xi 😀 😀 😀

inac vecicky pre maleho mam aj ja tak pripravene ze su na vajicku polozene a peto uz mal asik 3 krat vysvetlene na co to tam vsetko je pripravene heheeee 😉 tak dufam ze nic nezabudne...ak jooo tak hold musi sa vracat domov...

tak a Adrika s Alex to isto zvladnu a bude to oki....to som jej vravela aj ja 😵

liwka
7. jan 2010

joj, minit, kiez by si mala pravdu. a uprimne, velmi sa tesim, ked sa v tejto teme zacneme naplno venovat starostiam okolo nasich drobcekov 😀
toto cakanie je hrozne. ale nase babulky vedia, kedy maju vykuknut, musime byt trpezlive 🙂

liwka
7. jan 2010

joooooj, ja sa posledne noci castejsie budim na tie moje kramove bolesti a o tom mojom spodku ani nehovorim. vcera som dokonca mala aj taky kramovy den. keby som nebola tehu, tak odprisaham, ze mam kramy, striasala ma zima, bola som unavena, aj som si musela lahnut a boleli ma krize aj stehna, no des. tak som sa dnes chytila do pripravy na plan B- znova prevetrala tasku a zacala som Marosovi pisat listocky, co treba kupit a nezabudnut atd. este ze je v robote, ked pride domov a uvidi ten oblepeny stol, asi ho trafi 😀

luci21
7. jan 2010

Ahojte baby, moc sa ku vám nehlásim ale občas si vás prečítam, vidím že porody sa pomaly pekne rozbiehajú, gratulujem mamičkám a nám ostatným už len ostáva vydržať.
Ja mám dnes oficiálny termín, bábo sa má zatial podla dokiho dobre len mám akosi menej plodovej vody tak sme dohodnutý že ak sa samo nevypýta na svet tak 12.1. idem na vyvolávačku tak mi držte place. Aj s malou som mala vyvolávaný porod tak stále dúfam že toto sa ešte rozbehne, lebo pri tom prvom som sa dosť potrápila 😒

liwka
7. jan 2010

jeeeeeeej, dalsia z okolia NZ 😀 joj, baby, normalne ma teraz chyta nostalgia. keby sme sa v juni neboli prestahovali, teraz sa isto stretavame v NZ nemocke. drzim vam palceky, nech mate porody super a snad sa nam raz podari spachat nejake stretko, ked budu tie nase drobce trosku vacsie 😀
a luci, uvidis, drobca sa vypyta na svet, ked zaciti, ze ho chcu vydurit nasilu 😀

krpuch
7. jan 2010

liwka a ty preco vlastne tak stresujes, ked si len v 35 tyzdni...to ja som este bola kludna, horsie je to teraz.. 🙂

luci21
7. jan 2010

liwka: Juj keby si len mala pravdu a vypýtalo by sa to samo. Ale dokino vraví že zospodu to vobec na porod nevyzerá a ja sa tej vyvolávačke tak bránim. Inak ide rodiť do NR, tam som bola aj s malou tak to tam mám už "okukané" a aj dokiho tam mám tak preto.

liwka
7. jan 2010

krpuch, ja mam posunuty termin. potvrdili mi to uz 2 lekari. a predpoklad je, ze bud okolo polky januara, alebo v 2. polke januara bude mala na svete. ale kedze teraz sa to uz s istotou neda zistit, radsej som pripravena. naposledy, mi na UZV na pohotovosti povedali, ze mala je oproti terminu vacsia o 3 tyzdne. ty by si nestresovala?

krpuch
7. jan 2010

jaj tak to som nevedela 😉
luci21 ... preco sa branis vyvolavacke? boli? alebo su po nej nejake tazke stavy?

weronyca
7. jan 2010

Ahojte kocule,

no dnes som si tak uvedomila,ze buducu nedelu mam uz aj termin..ja osobne sa citim na to, ze budem rodit az vo februari.. Dnees som bola na cviceni, a buduci tyzden som si tiez tak nabila programomo..nech mi ten cas rychlejsie ujde.. V pondelok poradna, utorok cvicenie, vo stvrtok cvicenie.. mna uz mrle zeru ako som na maleho zvedava a tesim sa nanho..viem,ze teraz to mozno vnimam inak..ale ja sa na tie starosti okolo maleho naozaj tesim..

Roxy gratulujem k malickemu-naozaj ta teda riadne prehnali.. ja by som uz bola tak vystresovana..dufam,ze si nemala bolestivy porod a vsetko prebehlo tak ako malo. Mala si si najst nejaku nahradnicku, nema ta kto zapisat do tabulky 😉

nedockava4
7. jan 2010

ahojte, tehulky...
Roxy...blahozelaaaam....
weronyca...aj ja sa na to vsetko tesim...tak uvidime, ako to dopadne, ked sa mala narodi...

liwka
7. jan 2010

krpuch, to je oka. mne je tiez niekedy blbe, ze sa stazujem, hoci som tehotna kratsie nez vy, no na druhej strane vam zavidim, ze sa mozete spoliehat na konkretny datum.

weronyca
7. jan 2010

liwus myslim,ze tie datumy su fakt len orientacne..vidis kolko dievcat porodilo uuuplne inak ako malo v termine.. rovnako ako aj ja si myslim,ze pojdem dobre po..mozno ma aj predbehnes🙂

lopezka
7. jan 2010

katka, yo bola som dnes, ale dosla som az na 9,30 ....super prazdna cakaren, bola som 3.v poradi 😅 ....no ale ako som uz pisala, nepozrel ma .....sak vies 😖 😖 ...a kde mas istotu, ze v utorok bude janac? ved ako alika pise, jancok bol aj v utorok 😖 😠
uz mi je to nejak jedno, sak porodit musim, aj ked ma nepozre odspodu 😀 no ne ? ....aj tak to uz cakam do tydna, takze to uz vydrzim 😅

alika, my sme minule tiez chceli k havaldovi, ale tam nas nezobrali, ze on berie len tie, ktore su s nim vopred dohodnute ....tak nechapem 😖

lopezka
7. jan 2010

minitrouble, aj ja sa pripajam .......fakt krasne deturence ......to mimino je na zjedenie 😀 😅 ... hlavne nech ste zdrave 😀 😅

wero, no som zvedava, ktora z nas pojde skor, mame uplne rovnaky termin 😀

weronyca
7. jan 2010

Lopez,ale ja mam podla PM termin az 17teho..neviem,preco mi to konik vypocital na 14..ale tak nestazovala by som sa kebyze je to skorej 😉

bebel
7. jan 2010

Ahojte,

Andykca: 1 cm krčok a odídená zátka...to môže byť aj dnes 😀 Tak držím palce.

Liwka a Katka 22: konečne sa ukľudnite, 100% sa nemôžete zmýliť až to na Vás doľahne, rozoznáte to.
Nebude to také ľahké, drahé.... 😝 A je zbytočné trigať sa do nemocky predčasne. 😉 Relaxujte.

Wero: Kam chodíš cvičiť? Možno by som sa pridala.

Držím palce aj novým tvarám, ktoré vystúpili z anonymity 😉 Nech sa to rozbehne.

lopezka
7. jan 2010

Weron, podla PM ja mam 15teho a konik mi to tiez vypocital na 14teho 😠
ale nakonec to samozrejme moze byt aj tak inak 😀

slovakia80
7. jan 2010

ahojte,
tak my dnes po ctg,trosku tvrdnutie bruska,ale inac vsetko ok,ak do nedele nic tak v pondelok na prijem
neviem ako vy co ste v termine,ale ja sa citim uplne v poho 😵 ,ani ako by som este rodit nemala,sem-tam nejake to pich-pich,ale inac nic,tak som zvedava

roxy blahozelam k tobiaskovi,vsetko dobre 🙂

chcela by som sa opytat ohladom ockovania,u nas v PO je to tak,ze baba ockuju este kym ste v nemocnici,ale mozte aj u svojho pediatra po odchode z nemocky,ste uz nad tym uvazovali?inac na iste ockovania mam svoj nazor 😠

weronyca
7. jan 2010

Kuurnik aj vam blbne znova konik?

Bel chodim do H-fitu v petrzalke na gercenovej.dnes som ale bola na kramaroch .. a vo fite znova zacinaju robit 11teho.. tak snad este par krat stihnem ist..

andykca
7. jan 2010

😀 😀 bebel no teraz si ma potesila hehe....jaaa osobne sa este nejak neponahlam chcem si este uzit posledne dni 2v1 (cem ist do kinaaaa, este sa chcem normalne najest na jednej rodinnej oslave a este bohvie co xi)....no a najlepsie je ze by som sa do porodky musela odviez dnes ja sama kedze som Petovi skonfiskovala dnes afto 😎

weronyca velmi dobre si urobila, ked si si naplanovala pekne tyzden....aspon ti to rychlejsie ubehne a budes aj ty spokojnejsia...dnes som citala, ze vyrovnane a nenervozne tehulky maju lahsi a kratsi porod 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre