Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

liwka
8. jan 2010

krpuch, nie si nahodou tehotna??? 😀 😀 😀 😀
joj, dobra kombinacia. 😉
ale co budem jest ja? ☹

plivit
8. jan 2010

andy to by bol veru pekný dátum 😉 už som si aj 2x teplú vaňu dávala dnes chcem skúsiť znova tak uvidím

bebel 6 je pekné číslo z 9tich ale za celý týždeň sa to vôbec nepohlo 😠 no ale treby vydržť

gucz
8. jan 2010

ahojte kočky
liwka hlási sa z domu 🙂 . Poradňa bola asi takáto, prišla som tam skôr, keďže mi inak nešiel autobus. Ale aj tak dobre, aj ma vzali skôr. Dali ma na tie pásy, potom som si šla zasa počakať do čakárne. Potom ma zavolali k doktorke. No krčok je 2cm a pootvorený na špičku prsta. Spravili mi aj ultrazvuk, malý má asi 3230g, prietoky sú dobré, aj plodová voda v pohode. Nezdal sa im však ten ctg záznam ako ozvy srdiečka malého, a ani na ultrazvuku to nebolo iné. Že tam boli nejaké extrasystoly či čo, no tak som tam musela ísť na ten ctg záznam o dve hodiny zasa. No ten už bol v poriadku, robili mi ho riadne dlho, tak ma poslali domov a mám prísť na budúci štvrtok ráno.

gucz
8. jan 2010

no a autíčko už máme opravené, tak snáď bude dobre 🙂

liwka
8. jan 2010

gucz, velmi sa tesim a maly ma krasnu vahu 😀
len skoda, ze nam nevyslo to stretko v pondelok. no, ostava nam uz len so Zuzkou si to kapucinko pripit aj na tvoje zdravie 😉

mia.
8. jan 2010

Ahojte,
práve som sa vrátila z nákupov, malý ma tak tlačí hlavičkou, že mám z toho až kŕče... V tom Tescu mám vždy pocit, že idem už - už rodiť, nerobí mi to nakupovanie asi dobre... Joj, urobila soom si radosť - taký chutnučký svetrík som malému kúpila 😵 ...aj keď viem, že vo veľkosti 0- 3 mes. mám pre neho toho dosť, ale neodolala som...
plivit, neboj, máš to za pár... skús si viac hladkať bruško...možno pomôže...

bebel, vyzerá to tak, že sa tam naozaj stretneme, ale ja mám podľa mrchy termín 24.1. - aj Ty?
práve som vypila šťavú z červenej repy+paradajok - fúúúúj, ale je to dobre kvôli železu, ale ani Matúškovi sa to nepáči 😖

lopezka
8. jan 2010

ahojte opat 😅
no ja som dnes leniva 😠 a az na umytie riadu som neurobila absolutne nic 😀 ....to som gazdinka, co ? 😠 .... pozrela som si nejake filmy v telke a pak som zalahla, ze idem citat mama a ja ( okrem unavy ma opat zacalo pobolievat brucho a krize )....ale nejak ma to zmohlo a zaspala som, aj ked iba na hodku a pol 😎 ..... bozinku, uz mi ziadna poloha na spanok nevyhovuje, vsetko ma tlaci 😖 ...uz vidim, ako bude vyzerat nocny spanok ☹

minix
8. jan 2010

lopezka, keby som ti ja povedala, ako som leniva, tak ani neuveris, pri tomto zivotnom style sa z CS 2, co momentalne mam, ani len nepohnem do konca januara.

Aj ked dnes tak viac tvrdlo brucho, tak uvidime, v pondelok. 🙂

andykca
8. jan 2010

tak my sme doma z nakupov....uz smo si aj veceru dala mnam mnam 🙂

gucz som ta rano nestihla, ale som ti chcela aj napisat ze ked dojdes skor vobec to neva, lebo je mozne ze sa aj na rad dostanes skor ako si objednana....aaaaa mala by som pravdu 🙂

plivit tak teda dufam, ze tie teple vane zaberu 🙂

lopezka sak ty si sa aj namakala v praci pred materskou, tak teraz len pekne oddychuj ked mozes 😉

lopezka
8. jan 2010

mirka, tak aj ty ? 😀 no super, aspon nie som jedina a nepripadam si tak blbo 😝 😀 😉 ...... inak aj ja som zacala mavat to tvrdnutie brucha, tento tyzden to zacalo, doteraz som to nepocitovala .......fakt ze taky pocit, ze tam mam maleho votrelceka, ktory chce ist silou mocou von a celym bruchom 😀 ....proste taky tlak zvnutra 😠

andy, dakujem za pochopenie, som si vydychla 😀 😀 ....fuuu, dnes som si pisala s kolegynou na fb, ze oni cely tento tyzden makali az do noci ....nebyt tehu, tak som tam s nimi a dnes by som uz asi odpadavala od unavy, vraj maju kockate zadky 😀 😝

jajita
8. jan 2010

zdravim vespolek, preji vsem vse nej nej do noveho roku a hlavne zdrava miminka 🙂

zazalienka
8. jan 2010

jéééj, baby, ale sa nám tu objavuje nových tvárí... vitaj jajita..

jajita
8. jan 2010

ahoj zazalienka, jak se mas? taky uz pocitas dny kdyz to prijde? me se ten posledni mesic neskutecne taaaaahne

krpuch
8. jan 2010

medovnicky takmer popapane...malo smotany som si kupila, tak zajtra pekne napochodujem rano do obchodu pre dalsiu 😀
este idem papat prazenicku a dufam, ze na dnes koniec..
baby, ta zatka musi odist pred odtecenim plodovky vsak? a nakolko musim byt otvorena, aby plodovka vobec zacala vytekat?

zazalienka
8. jan 2010

no ja počítam, veru, ide to nejak pomaly, už by som to chcela mať za sebou.. cítim sa fain, trošku kríže bolia, ale inak v poho.. až na tú únavu neskutočnú.. musím si pospať každý deň min. do pol jedenástej, potom som fit..

jajita
8. jan 2010

tak to je dobra otazka, ja si myslim, ze zatka musi odejit pred plodovkou. holky, co znamena CS 2-3?? celou dobu jsem mela CS 0, tusim co to asi je, jen bych si to rada potvrdila co to znamena.

jajita
8. jan 2010

ja ted se spanim celkem bojuju, trpim nespavosti, noc se mi zda neskutecne dlouha, jeste k tomu chrapu 😖

zazalienka
8. jan 2010

no ja napodiv spím ako bábo, na WC v noci nechodím, keď veľa večer pijem tak idem jeden krát.. takže ako ľahnem tak vstanem🙂) síce ako leňochod, ale vyspatá..

janurka
8. jan 2010

ahojte ja som tu tiež dlho nebola... jajita ja tiež chrapem v poslednej dobe, ason drahy to tvrdi 😅 tak je mi to neprijmne no bohužial neovplyvnim to ... dufam ale že po pôrode už nebudem 😖 ...
A v noci som hore tak na 3x aj ked na wc chodim len raz... neviem prečo sa budim

zazalienka
8. jan 2010

janurka, aký je to kočík, čo máš v albume?

olienka12
8. jan 2010

Ahojte, tak my mame za sebou uspesne zvladnutu noc a prvy den. Pomoc som neodmietla mamka dosla upratala a krstna navarila do maleho sa mi nemiesali akurat z kazdej strany pocujem,ze nemam dokrmovat, ale kedze drobec je drobec a nevytiahne kolko potrebuje z prsnika,tak papame este aj Bebu. Inak je to uzasne babatko len spinka,papka,cika a kaka, hlavne cika a kaka 🙂))
Snad to nezarieknem.
Inak k tym velkostiam nam su aj veci 50tky velke,takze som rada,ze mam aj par dupaciek na early baby aby sa mi neutopil 🙂
K mojmu porodu. Do nemocnice ma prijali v pondelok s tym,ze mam hranicne prietoky,skoro nemam vodu a placenta je 3. Mala som aj vyssi tlak,dostavala som magnezium infuzie a v stredu rano po ctg dosli na vizitu a rovno ma brali na utz kde boli vysledky este horsie a voda uz hranicne, tak mi dali urobit oxitocinovy zatazovy test ci este vydrzime,ale tam to bolo este horsie,tak primar zavelil,ze o 15minut na sale a budu ma robit v spinale. Baby ja som dostala brutal triasku,ze som nevedela pomaly stat na nohach. Robila porodna asistentka,ku kt.som chodila na pripravu ukludnila ma maximalne,este som stihla zavolat polovicku kt.doletel ako bles a cakal pred salou. Pokusali sa mi pichnut spinal,ale vraj mam vazy ako vrcholovy sportovec a nevedela sa dr.dostat medzi stavce, ked povedala,ze celkova narkoza uvolnila som sa a vydychla si,ja som sa toho vpichu bala viac ako celeho porodu. Zobudila som sa na chodbe cestou na sestonedelie na ukrutnu bolest brucha vnimala som draheho pytala sa na drobca a ukazoval mi aj foto a tak som omdlela od bolesti ked nadskocila postel do vytahu a zobudila sa ako ma davali na izbu. To uz mi isiel novalgin,takze bolest ustupovala,len som asi 2 hodiny po prebudeni revala ako male decko emocie vychadzali... na naramku som mala cislo 1253 a ja som si myslela,ze je to vaha tak som chytila pomaly amok,ze je taky malicky 🙂 sestricka ale utekala pozriet do karty a dosla s tym,ze ma 2600 a to na naramku je cislo porodu 🙂))
NO po sekcii 3 dni o hlade prve postavenie bolo u mna dalsie rano posadenie, potom po hodine som sa postavila a okolo obeda som uz chodila. Na porovnanie ja som mala problem postavit sa mala som tlaky hrozne ako sa mi organy posuvali a vsetko ma tahalo na druhy den sa mi zle dychalo aj kvoli chrbatu,kt. ma bolel z tej prisernej postele. Ale baby po spinale akonahle mohli dole z postele lietali ako lietadlo jedna radost 🙂)
Dnes som 9dni po a som v pohode ranu citim,len ked kojim alebo prudko vstavam z lahu pomocou brusnych svalov. Skoro vobec nekrvacam. Z porodnice som isla o 12kg lahsia,takze polovica dole bez mihnutia oka.
Co sa tyka nasho malickeho narodil sa s apgar skore 9 gestacny vek 40tt ako hypotroficke babatko 2600g a 48cm mal nizku glykemiu tak od stredy do nedele bol napojeny na infuziu. Mliecko mi prislo zo soboty na nedelu mala som zvysenu teplotu 2 dni. Brala som homeopatika na tvorbu.Cela som odpuchla ako keby zazrakom zo soboty na nedelu,ked som chodila v noci kazdu chvilu na wc s plnym mechurom islo zo mna ako z vedra.
No takze v "skratke" vsetko 🙂 ak mate otazky kludne sa pytajte,ale tusim som popisala vsetko. 🙂

Zaroven blahozelam novym maminkam a babatkam a antoniu som si dobre typovala 🙂))

jajita
8. jan 2010

to jo, s tim chrapanim je to trapas, manza mi to taky rikal, je to trapny pocit. Cetla jsem ze to muze byt jeden z neprijemnych priznaku tehotenstvi, tak ja pevne verim ze az porodim tak to bude pryc.

bebel
8. jan 2010

Krpuch ja som bola otvorená na 8cm a voda mi sama neodtiekla, musel mi ju prasknúť doki, inak by som hádam Bruna porodila aj s plodovými obalmi 😀
A zátka odchádza spolu s vodou alebo pred ňou.
Cervikálne skóre sa označuje od 0-9. Hodnotí sa dĺžka krčka, tuhosť väziva, bránka, či je otvorená a na koľko.
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=72752

plivit
8. jan 2010

jajita to CS znamená cervikálne skore a značí skracovanie čiže opotrebovanie čípku
čím väčšie číslo tým je pôrod ńa spadnutie

stupnica by mala byť od 0po 9 asi ak 😉

zazalienka
8. jan 2010

no olienka, takže sa mám na čo tešiť.. ja som sa zas po seknutých krížoch potešila že budem mať celkovú, lebo som sa bála tej ihly do chrbta a teraz fakt neviem..

janurka
8. jan 2010

zazalienka kočík je High Trek od Bébé Comfort ... Mala ho aj sestra a je úžasný... Je mi len ľúto že nakliknuté vajíčko veľmi nevyužijeme lebo to bude ešte zima na to aby som ho v nom kočíkovala ... Ale vaňa je super a športiak tiež 😉
Olienka je super že sa mate dobre a že sa vam dari... S tym pôrodom to nebolo ružové ako si to opísala ale chvala bohu ste to zvladli ... Držim palčeky vam obom nech ste zdravučky a rychlo si na seba zvyknete 😉

serafinka1
8. jan 2010

ahojte tak som Vás konečne dočítala.

Evcam no mala si super pôrod, taký by mohli mať všetky baby. 🙂

Olienka Tvoj pôrod mi pripomenul môj prvý pôrod. Hrozné bolesti to boli po prebudení, celková dezorientácia, psychické rozpoloženie, všetko mi bolo, len dobre nie a preto som sa tentokrát rozhodla pre spinál. Ja len dúfam, že to vyjde a že nebude musieť byť celková narkóza. Toho sa bojím asi najviac. Nechcem už prežiť tie hrozné stavy. 😒

siuzi
9. jan 2010

ahoj Krpuch: mne odišla voda v spánku,zobudila som sa na to,a až po sprche,ked som šla zase na WC mi troška odišlo aj zo zátky,a zvyšok až v nemocke,tak sa drž,nech to dobre dopadne a hlavne rýchlo.ja už som v strese,dr.mi vo štvrtok povedal,že môžem čakať každú chvíľu,ale to čakanie je katastrofa.pri prvom to prišlo tak zrazu,že som sa ani nestihla báť 😉

weronyca
9. jan 2010

Pekne ranko kocky. Ja len informativne jednu mozno blbu otazku. Ked vam zacinaju uuuplne na zaciatku kontrakcie asi na kolko vam stvrdne brusko.

szkatka
9. jan 2010

Andykca: Díky za popřání.Vyvolávání moc nechci,prý to více bolí,ale nevím.
Bebel: S tím sexem tomu moc nedáme...přítel má zafixované (nevím teda proč),že by to malé škodilo,jen sem tam se nechá ukecat ☹ .Jinak pořád uklízím,chodím po schodech a né výtahem,piju maliníkovej čaj,sem tam tahám nákupy a cvičím a dělám i dřepy ale nic. 😒 A přitom mě tak strašně trápí poslíčci až to někdy nejde ustát,ale Magnosolv neberu už dva měsíce,tak nevím.
Jinak přeji všem začínajícím těhu aby si to užívali jako já 🙂 i přes všechny potíže je to krásný pocit a hlavně náš osmiletý prcek mě už nutí abych porodila...nemúže se dočkat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre