Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

mia.
28. jan 2010

dik, dadul - no - mali sme šťastie... 😉 na izbe so mnou ležala baba, ktorej 2. pôrod bol omnoho horší ako prvý, riadne si vytrpela...

zazalienka
28. jan 2010

No supeeer, tak gratulujeme k bábätkám.. nech majú šťastný a spokojný život..

krpuch
28. jan 2010

baby, k tomu zadnemu mliecku...ved kazde zadne musi byt raz predne...nie? takze ak zadne nevytiahne pri jednom kojeni, vytiahne pri druhom..takze zapal by nemal hrozit..ci nie? som z toho jelen

andykca
28. jan 2010

gucz gratulaaaaacia najvacsia 🙂 maly je zlatunky 😉 .....................tak sme sa predsa len vsetky trnavcanky minuli v tej porodnici... 😀 😀

mia gratulujem aj tebe 😉

lopezka
28. jan 2010

Gucz & Mia, blahozelam 😀

Zaza, diky za recept .....polievka uvarena, celkom sa podarila 😉 ...uz som zabudla, ze takuto som volakedy varila segre, ked porodila 😀

marushka
28. jan 2010

ajoj maminy,

gratulijem k novučičkým bábenkám 😉 😉 😉 buďte hlavne zdravučkí 🙂

aj ja som dnes pojedala vajcovku 😉 ale tuším už niekto písal receptík...zazi?

my si užívame posledné dni u babky a dedka, od pondelka realita, ale hlavne že maličká papá, už som aspoň našla sever 😅 😅 😅

ku kojeniu - neviem kto písal o multi mam, ja som to akurát minule posielala babush, náplaste mi veľmi pomohli, len pozor na mastičku, presnejšie na všetky s obsahom lanolínu, mňa upozornila naša laktačná poradkyňa, že majú sklon vyvolávať kandidové infekcie, načo sme aj my doplatili...ak máte poranené bradavky, radšej calciovky, alebo čajovníkový olej 😉 😉 😉 aj ja ešte škrípem zubami pri kojení 😒 😒 😒ale verím, že sa to upraví 😉

inak otázočka- maminy s dievčatkami kedy idete prepichovať ušká?

zdenka73
28. jan 2010

Gucz,Mia gratulujeeem, takže ešte ste to stihli v januári.

Nás tiež trápi bruško, ale máme to väčšinou v noci o 23, 24 hod a trápime sa niekedy aj do štvrtej rána. Dnes som kúpila tiež tie čerešňové kôstky tak som zvedavá či nám to pomôže, lebo som z toho plaču hotová. Tak by som jej rada pomohla, ale ako. Dnes som kúpila už aj iné mlieko, ktoré pomáha proti refluxu tak dúfam že zaberie.

yoya
28. jan 2010

Ahojte mamičky 🙂
Blahoželám všetkým ku detičkám, aj novým prírastkom do rodiny januároviek 😀
Držte sa a prajem všetko dobré, hlavne veľa zdravíčka a mliečka 😉 🙂

ketkous
28. jan 2010

ahojte,tak aj nasu Bibku trapi brusko...ani neplace,len sa velmi puci az je cela cervena.Skusila som jej dat kvapky Infacol,pomohlo a pekne sa vykakala.no nechcem aby frcala na kvapkach,tak som skusala masirovat brusko,ale nebolo to ucinne.
Marushka,akurat dnes sme dali malej prepichnut uska,mame znamu v porodnici,tak nam prepichla,pockali sme len vo vestibule,aby sme nepoculi ten plac 😝 Osetrovat repikovym cajikom a mastickou Optalmo
Niektore baby davaju nastrelovat v kozmetickych salonoch.

minitrouble
28. jan 2010

marushka - ja uz som to raz pisala - my pojdeme v pol roku nastrelit do ustavu lekarskej kozmetiky a potom po 3tt sa tusim mozu dat normalne (tie uz nam babka kupila 😵 😵 ) takze my tak skoro nepojdeme 😉 🙂

roxy_1
28. jan 2010

gucz tak velka gratulace,prece jen jste to stihli a jeste krasne na termin 😵 maly je uzasny 🙂

mia tobe taky velka gratulace,at jste zdravi a mate hodne mlicka 😉

krpuch
28. jan 2010

citite po kojeni aj vy zimu? mne je strasna vzdy potom

andykca
28. jan 2010

babenky taka intimna otazka....co ste rodili prirodzene a zasivali vas tak kedy ste sa potom prvy krat holili teda ak ste sa vobec 🙂 mne to vadi jak slak ale bojim sa holit hehe 😀

krpuch ja zimu necitim 😉

adros
28. jan 2010

marushka, my pojdeme bud. tyzden na kontrolu na nozicky a hned dame prepichnut uska 🙂

andy, ja som tu dzunglu oholila dnes 😀 ale viac-menej len zvrchu, tam dolu sa bojim, kde to bolo site

reni, mooooc gratulujem a prajem tebe i babatku len to naaaaaaaaj.

tak, liwi, je to na tebe, uzavriet partiu v tt-nemocke 🙂

liwka
28. jan 2010

adri, cestne iskrickovske 😉 , akurat mi je luto, ze sme sa tam nestretli. ale vynahradime si to na jar, ked pojdeme tentoraz s kocikmi do nejakeho podniku vycerpat casnicky. snad si znova nebudu mysliet, ze mame nakazlivu chorobu 😀 😀 😀 😀

kleopatris
29. jan 2010

ahojte baby, sorry ze sa vam sem trepem, neviete nahodou nieco o minix? mala mat vyvolavany porod, ale uz to je dost vela dni odvtedy 😖

plivit
29. jan 2010

pekný deň prajem 🙂 🙂

gucz a mia gratulujem ku dropcom a prajem veľa šťastíčka a hlavne mliečka 😅 😅

baileysa
29. jan 2010

ahojte,

este kinderko... Je tu ešte niekto so mnou???

mia, gratulujem, prajem vel pekných spoločných radosti s drobcom

minix mala mat tuším v utorok vyvolany, ale nám sa zatial neozvala...

tinceska9
29. jan 2010

ahojte...
my sme este stale kinderko a po dnesnej poradni to isti februar 😉
este by mala byt aj pondeli a kolienko.... aspon sa mi zda

lopezka
29. jan 2010

ahojte,
tak my sme dnes boli 1.krat na prechadzke vonku 😀 bolo to tak narychlo, rano mi segra volala, este ked som spala (o 9.hodke) ze vstavaj a chodte von, je tam uzasne 😅 ....myslela som, ze dnes bude este zima, ale fakt je tam uzasne.......tak akurat 😉 cestou sme sa zastavili u doktorky pre vitaminy, lebo uz mame karticku poistenca .....teda zatim len taky provizorny papier, ale sluzi ako karticka 😉

marushka, my uz uska prepichnute mame 😉 stihli sme to este v porodnici a mame uz pokoj .....uska uz ma krasne zahojene 😅

andykca
29. jan 2010

ahojky..tak mi dnes mame tiez prvy krat prechadzku za sebou 🙂 je tam fakt uzastne (no az na to ze v nasej dedine je len provizorne odhrabany sneh takze sem - tam sme sa brodili)....uz by nemuselo mrznut, nech si mozeme uzivat prechadzky 😉

adros nooo ved totok mam aj ja respekt 🙂 idem skusit aspon provizorne oholit xi....

liwi tesim sa ked pojdeme niekde sadnut.....najviac by sa asi potesili v pizzerke kde sme boli naposledy 😀 😀 taka "mila teta" tam obsluhovala hehe

baby no vas este je dost 2v1 😉

lopezka
29. jan 2010

a k tomu holeniu .....este necitim chvalabohu potrebu 😀 ja som bola uplne ale uplne vyholena tesne pred porodom (pomahal manzel 😀 ) .... a dnes mame 2 tyzdne, tak zatim to neni az taka hruza 😠 😀

motylik22
29. jan 2010

ahojte uz to mam aj za sebou no ja som mala termin 29 januara a maly prisiel na troch kralov 6januara

lopezka
29. jan 2010

motylik, blahozelam 😉

bebel
29. jan 2010

Ahojte,
😉 Mia tak to sme sa videli na chodbe pred sesterňou, keď Vás prepúšťali domov. 😎 🙂
Bibianka sa nám narodila v pondelok o 11.15 hod s miearami 3900g a 50 cm.
😀 Nemôžem však povedať, že by to bolo easy.
😅 Až do 7cm sa to dalo pekne rozdýchať a medzitým som vysmiata sledovala koncert Robbieho Williamsa, ale potom to bol riadny záhul na kresle na boku s nohou v lufte.....myslela som, že explodujem a na moje prekvapenie som do toho finišu vložila dosť decibelov. ihneď ako bola vonku zo mňa všetko nenormálne opadlo.
Nič som necítila, nič mi nevadilo.....bola to dokonalá úľava. 😝
Bohužiaľ pupočníkovej krvi nebolo dosť pre darcovstvo do verejného registra....chýbalo ešte 10g, ale snaha bola.
Bibka mala obtočený pupočník okolo krku, nadýchla sa plodovej vody a má zlomenú kľúčnu kosť, pretože je fakt riadne stavaná.(hlaviička obvod 37cm a hrudník 38cm) A má riadny reflux ako jej starší brat kedysi, takže polohujeme a grckáme....
Mia, Evcam rodil ma Dr. Jankovský a je super.....dnes ma prišiel pozrieť aj primár a už mi len pri odchode poblahoželať.

dadulka2000
29. jan 2010

ahojte
bebel - hlavne ze to mas za sebou a ste obe v poriadku, este raz blahozelam. 🙂
motylik - aj ja sa pripajam ku gratulantom 😉

od utorka sa malej Millie z nicoho nic objavili na viecku take hnede 2 ciarky,.... ☹ vyzera to ako keby jej praskla nejaka zilka a rozliala sa tam, ale vobec to nemizne/ nemeni tvar a farbu, tak uz som to ukazovala health visitor a aj midwife dneska. obe len krutili hlavami, ze nevedia co to je, a ze take este nevideli.
tak ak to nezmizne do utorka ideme za dr - len sa bojim ze tiez bude len kukat ako PUK 🤐
ach jaj tito odbornici
nemate s tym niektora nahodou skusenost?

kinderka drzkajte sa, nech to mate co najskor za sebou 😎

weronyca
29. jan 2010

Co tak sledujem, v poslednej dobe sa vela babatiek rodi s pupocnikom okolo krku.. bel vidis ja som kvoli tomu pupocniku musela ist sekciou 😠 doteraz som ten cisarak nerozdychala ☹ gratulujem k malej Bibke a nech je cim skor fit..

dadulka moj maly ma na jednom viecku zas taky ruzovo bordovy fliacik.tiez mi to najskor pripadalo ako prasknuta cievka. Vraj som to mala aj ja ked som sa narodila a teraz je to uz fuc. Neviem ci mate cosi podobne

tyta
29. jan 2010

Ahojte, gratulujem vsetkym novym babatkam aj ich maminkam a drzim palce tym, co su este 2v1.
Weronyca - aj my mame taky fliacik, vraj je babo otlacene este z maternice, ked sa o nieco opieralo (napr. o rucicku). Vraveli nam, ze si to nemame vsimat, ze pri zime alebo placi sa to zvyrazni, ale ze v principe to postupne bude blednut a za par mesiacov by to malo zmiznut.
A tiez sa trapime s refluxom, teda zatial to na to tak laicky odhadujem, ale skor so skrytym, mala az tak velmi negrcka, ale potrava sa jej evidentne vracia hore trubicou, lebo vidim, ako ju niekedy napina a bojuje s tym ☹

lili213
29. jan 2010

Ahojte
blahozelam k vsetkym maminkam k babatkam prajem vela stasticka a hlavne dostatok mliecka 🙂
My uz mame skoro mesiac tak to leti 😀 😀
Vcera sme mali poradnu a krasne priberame a papkame vazime 4290g.

dadulka2000
29. jan 2010

weronka,.... take cervene su birth mark - to zmizne. ale toto nase je hnede a nevie sa co je to,... ostava dufat ze nic dolezite a ze sa to bud strati, alebo bude Millie musiet zakryvat make-upom 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre