Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

maryanna
29. apr 2010

ahojte , dlho som tu nebola ale tak zapojim sa co sa tyka fenistilu tak ja som bola velmi spokojna s gelom ale ine vyrobky nepoznam iba gel som mala.....ale spokojnost plna...
a vetranie tak ja so strasne taka ze ja spim len kratkom tricku okno dokoran a taksom spala cely zivot mne je stale horuco...mm je opak tak to nejako regulujeme a teraz ked je maly tak normalne vetrackaotovrena, jked je chladnesie tak polovica z vetracky ale proste okno musi byt lebo mame strasne horuco a neskutocne sucho byte ze ked sa v noci zobudim ze okno nieje otvorene tak mam taku suchu sliznicu ze nemozem ani slinu prehltnut.....takze tak....my mame v noci tak sviezo ..tak sa nam lepsie spi a zrejme aj malemu.....

janqa24
29. apr 2010

po dlhom case sa hlasime aj my.....ja dnes vyzeram ako Derrick, Ninocka velmi nepokojne spi v noci uz treti den, dnesna noc ma zabila, spala som asi dve hodiny dokopy, mala sa len prehadzovala a mrncala zo spanku, o stvrtej rano zacala revat naplno, lebo mala zastavene vetry, takze nasledovala polhodinova procedura zahrnajuca masaz bruska a cvicenie s nozickami, nech sa vyprdi, chudatenko moje.....som zaspavala postojacky nad prebalovacim pultom 😕 potom som ju supla ku mne do postele, aj ked mm nebol nadseny, ale inak sa nedalo...akonahle som si lahla, prikryla som sa a zhasla lampicku, slecna zacala mrncat 😒 no, ale mame to za sebou a ja mam pocit, ze o chvilu zacnem tikat 😀 😀 😀

u nas je to s vetranim a teplotou jednoduche - malinka od malicka neznasa teplo, takze okno cely den na ventilacku otvorene, pred spanim vecer poriadne vyvetram, v izbe mame tak cca 18 stupnov, uz neprikurujeme ani ked sa ideme doobeda kupat 😅 a Ninocka spava posledne noci len v bodynkach s dlhym rukavom a ponozkach v tenkej zavinovacke prikryta tenkou dekou a aj tak sa casto budi v noci mokra ako mys 😕 dnes na noc bude premiera v spacom vaku, na to jej prehodim detsky paplonik, lebo ten spaci je vak tenucky, tak som zvedava, co bude...

baby, nemate niektora skusenosti s golfacmi Cossato Pogo? na fotkach vyzera celkom dobre, tak by ma zaujimalo hlavne, ci ma opierku chrbatika pevnu, lebo som sa to nikde nedocitala 🙄 dakujem

evca35
29. apr 2010

ahojte,

zdravím všetky maminy s detičkami s 30 min. spánkom - už som si myslela že robím nejakú chybu, že mu dávam málo jesť alebo také niečo .... tak som kľudnejšia.

ja som tiež čiapočku nedávala nikdy na spanie, ani v nemocnici. Ja som sa tam potila ako krava, tak som usúdila že aj malému je teplo 😉

my sme tiež bez malého spávali pri otvorenom vetráku, teraz nie, ale vetrák je otvorený v spálni od rána do večera.

krpuch - my používame občas Fenistil gel aj kvapky. Kvapky dávam dcére na jar, keď začne sopliť, kýchať a slziť z očí a nemá nádchu. Neboli sme s tým u lekárky, takže neviem či je to alergická nádcha, ale po pár dňoch to prejde (našťastie s dcérou chodím asi 6 rokov len na preventívne prehliadky, musím poklopať, máva iba nádchu a tú preliečime samy bez doktorky).

olienka - stále keď ťa vidím, spomeniem si na svoju kaderníčku. Idem jej hneď volať.

dana333
29. apr 2010

čo sa týka spania cez deň u nás je to super, keďže vstávame okolo 6:00 o 8:00 musí znovu zaľahnúť, zaspí v pohode sama v postielke a spí tak 40-50 min. Potom sme znovu hore asi 1,5-2 hod. a ide sa na terasu do kočiara, na prechádzke mi nechce spať lebo ju všetko ruší, čo som aj rada, lebo urobím pár krokov po terase a spí tak 2-2,5 hod a ja si môžem v kľude niečo porobiť. Poobede už to je zo spánkom len tak na prebratie, kde tu pred jedením pol hod. večer ide spať okolo 19:30 a tiež úplne v pohode sa napapá dám ju do postieľky a hneď zaspí sama potme. Len v noci je to teraz strašné no dúfam že to prejde a bude zase dobre. Musela som ju začať prikrmovať na večer nutrilonom popri kojení, lebo jej už bolo málo a včera si pýtala aj na obed. Párkrát som jej už dala aj prepasírovanú uvarenú mrkvičku a veľmi jej to chutí tak sa teším.

marushka
29. apr 2010

Aha kočky, dnes som našla foto, kde sa naše detičky asi "trošku " podobajú, obe fotky sú z pôrodnice.Prvá je Hany, druhá Kubko 😉 😉 😉 alebo žeby sa mi len zdalo, že sú si podobní??? 😉 😎 😅

adros
29. apr 2010

no my čiapku tiež dávame len po okúpaní na chvíľku. Len som uvažovala, že tiež na noc nechám otvorené okno na vetračku a vtedy by som jej ju dala, nech nenachladne. Neviem... len tak uvažujem

nella1
29. apr 2010

maminky 🙂 malinka mi pije Nutrilon HA1 a na boxe je napisane ze do 2h po urobeni mliecka ho treba vypit a ze ked sa nespotrebuje tak ho treba zlikvidovat.... co robim a na druhej strane mi je luto to vylievat lebo niekedy naozaj vypije menej inokedy viac vacsinou doraabam aby som nemusela vylievat... naozaj sa musi to mliecko potom teda vylievat? ako to robite vy co krmite UM?

weronyca
29. apr 2010

Marush - aj ja tam vidim podobu 😉

dzobko
29. apr 2010

Nella, my pijeme obycajny *Nutrilon 1 a ak ho nespotrebujeme do 2 hodin, tak ho vylievam. Pre istotu. Obsahuje to mliecnu bielkovinu a kopec inych pridavnych latok a vitaminov, ktore mozu stracat na kvalite, navyse sa mozu zacat tvorit mliecne kvasinky. Predovsetkym v teple.

minix
29. apr 2010

Nella, ja som este v porodnici zabudla ten nutrilon v striekacke a nechcite vediet, ako smrdel po6 hodinach izbovej teploty😉 pekelne.

minix
29. apr 2010

Marus, sak to je to iste dieta😉

nedockava4
29. apr 2010

ahojte, mamičky...tak, my sme boli včera na poradni...máme 6240g a 62 cm = 3 mesiace...super 🙂
Mali nás aj očkovať, ale Zarka ešte nemá poriadne zahojenú ranku po očkovaní TBC, tak máme ísť znova na pľúcne.
Dnes sme absolvovali prechádzku a celý dnik sme boli vonku na Zemplínskej Šírave a ukončili sme ho v cukrárni 🙂 pripájam pár fotočiek...nie sú veľmi kvalitné, lebo sú len z mobilu...

maryanna
29. apr 2010

ahojte, no adros podla mna ked nechas vetracku nenachladne ti bez ciapky, respektive ked jej bude tu ciapku davat tak sa lahko moze stat ze potom niekedy raz nedas alebo pojdete vonku a trochu ju ofukne a bude hned chora....s tou ciapkou na noc si ju len zbytocne prehrejes a bude viac nachylna na zimu...
nella, my pijeme tiez nutrilon HA a tiez vylievam ale raz alebo dvakrat som dala myslim ze bol po dva a pol hodine....ale inak vylievam tiez...minule plnu flasu skoro och tak mi to bolo luto kedze je strasne drahy ale co uz....
marush tie deti su total totozne...! uzasne ....
my sme na tom so spankom podobne ako dana, ked rano vstane tak do dvoch hodin je zas tuhy a spi aj 4 hodiny, a poobede spi na prechadzke a ak nie tak ho dam doma tak si pospi take 3 hodky......a vecer o 8 sam v postielke za 5 minut zahaja....

olienka12
29. apr 2010

Zuzka nic v zlom ale mala sa ti neuvari v tom fusaku? ja som mala dnes danka vonku len v bodynku s dlhym rukavom, tenkych gatusiach z hmka a ponozkach cez neho som mala taku tenucku ako keby hackovanu decku a maly bol spoteny ako mys...

olienka12
29. apr 2010

inak baby nesuvisi dnesna noc so splnom,lebo my sme bojovali v noci aj cez den...:(

maryanna
29. apr 2010

no presne to aj mne napadlo..my sme dnes boli len v body s tenuckou mikinou a nohavice ponozky a bez deky...a aj tak bol teply......

maryanna
29. apr 2010

my sme bojovali cez den strasne......a maly bol taky divny ze vypil na obed 330 ml....bezna davka mu bolo malo tak somusela ist spravit dalsiu......

olifcek
29. apr 2010

hehe, Olivka sa mi v noci revalovala ako dospelak, ktory si nevie najst polohu na spanok, ktory chce spat, ale nejde mu....x;o) snad dnes skor zalomi 😵

bebel
29. apr 2010

Ahojte,
mne Biba v noci aj celý dnešný deň krásne prespala.
Doobeda sme boli korčuľovať. Obed sme potom dali s kamoškou na terase v reštike. Potom sme kočíkovali na jazerá a tam sme zaparkovali na trávniku pri vode a napapali sa na zemi poležiačky.
Vy to nejak preháňate s tým obliekaním.
Bibi dnes mala celý deň len letné opaľovačky s krátkym rukávom aj nohami, ponožky a tenký klobúčik.Pro forma cez ňu prehodená tenká háčkovaná dečka, ktorú si skopala. Na slnku bola cca 25 stupňov.
Ráno na korčuliach body s dlhým rukávom, tenkú mikču, bavlnenú čiapočku, rifle, ponožky a capky, cez ňu takú zamatovú dečku a to sme fičali ako dračice a slnko bolo ešte nízko....

nedockava4
29. apr 2010

olienka...nie, neuvari....Zarka mala body bez rukavov a na vrchu rozopnutu mikinu...a ten fusak bol prevazne dolu (visel z kocika), ale ked sme boli na Vinnom, dost tam fukalo, tak som jej fusak prehodila aj na nu...ak by jej bolo neprijemne, vrtela by sa...a ona si spokojne spala...a vobec nebola spotena...
Ja ju vobec nenaobliekavam, doma ju mam stale len v bodynku s kratkym rukavom....
Ale ved kazda vieme, ako obliekat svoje dieta...

gucz
29. apr 2010

ahojte žienky, tak sme aj my po očkovaní dnes. Chúďa malý tam chytil taký hysák.... plakal až sa nevedel nadýchnuť...
Sestrička mu dala aj čípok od bolesti, potom sa ukludnil. Má 5270g, takže patríme medzi tie menšie (chudšie) detičky. Pani doktorka mu predpísala aj Gastrotuss sirup kvôli tomu grckaniu. No a tiež začíname dokrmovať mliečkom, aspoň večer. Už pýtal papať každú hodinu a pol až dve hodiny, tak som mu včera v zúfalstve dala po kojení (mal hysák a stále hľadal papať) 60ml mlieka večer a konečne sa napapal do sýtosti. Po dlhej dobe prespal 7 hodín v noci. Doktorka vravela, že kvôli mojim zdravotným problémom a aj vďaka diéte a liekom na pečeň mám menej mlieka, tak ak ho nechcem mať stále na prsníku, tak mu mám dať UM. Strašne som chcela len a len kojiť, no keď mám pozerať (a hlavne počúvať) ako stále plače a pýta papať....... 😔

Poobede sme šli s mojou maminou a deťmi do mesta. Laura šla prvý krát autobusom, tak sa stráááášne tešila 🙂 . Drobec pekne spinkal v káričke, tak sme sa poprechádzali po meste. Ja som si spravila radosť, kúpila som si v Bambini manducu. Potom sme šli na detské ihrisko (pri štadióne), tam sa Laura vybláznila a unavila, tak som tú manducu hneď aj vyskúšala a Lauru som v nej niesla k našim. Mišenko navečer plakal, tak som mu dala čípok od bolesti (naťahoval nôžky). No a hneď ako mu zabral, tak zaspinkal 🙂

gucz
29. apr 2010

Foto

olienka12
29. apr 2010

Zuzka ved ja ti neberiem,ze vies ako obliekat svoje dieta,ale ten fusak ma riadne prekvapil teda....

maryanna
29. apr 2010

no nedockava, teda fusak a este taky hruby to aj mna zaskocilo...moj uz asi mesiac odpociva v skrini:D

gucz
29. apr 2010

ani mi už dobre dlho nepoužívame fusak

maryanna
29. apr 2010

áno gucz ale zas ja keď chodím kočíkovať tak vidím X mamiek ktoré majú svoje deti zababušené vo fusakoch v kočiaroch tak že ani ten vzduch (kôli ktorému su vlastne vonku) sa ku nim nedostane, chúdence:(

mija777
29. apr 2010

Ahojte,dllllho som tu nebola,ale chcem sa spytat ci niektora pouzivate obycajny Nutrilon 1? Mne ho kupili a moja mala taky nemoze (pouzivame Nutrilon HA1) a tak by som ho rada posunula za rozumnu cenu dalej niekomu,kto by ho potreboval...V pripade zaujmu ma kontaktujte v IP.Prajem pekny zvysok vecera a nech vam deticky len radost robia 😉

mija777
29. apr 2010

a co sa tyka toho krmenia s UM a jeho skladovania-boli sme nedavno v nemocnici a tam malej zarobili asi liter do takej flase,dali do chladnicky a davali jej z toho asi 2dni...a to kazdemu babu.....

andykca
29. apr 2010

marushka mas prafdu..podobaju sa...kebyze nenapises si nevsimnem, ze su to rozdielne deturence 😀

adros no nevyhoda bytoviek....my sme prestali kurit a mame uplne super v dome (20-22 stupnov - cez noc je to tych 20 stupnov)...ale my aj v lete mame prave v spalni chladnejsie - su tam super muri...takze sa nam tam aj dobre haja.... a ja si myslim, ze ked otvoris len vetracku - malej ciapku davat nemusis...ale ked bude hajat pri tebe -tak to je na tvojom uvazeni, bo vy mate postel priamo pod oknom..no vyskusaj teda... 😉

my tiez uz fusak nepouzivame... 😉

mia.
30. apr 2010

ahojte,
vonku je nádherne a ja sa cítim "pod psa", zapálená dýchycia trubica, nádcha, chytené hlasivky... dobré, že aspoň teplotu nemám. No a stalo sa , čo som predpokladala, malý, keďže bol oslabený po tom očkovaní - chytil nádchu - zrejme odo mňa. Tak som včera 1.x použila odsávačku na vysávač . Super pomohla, pri Terezke som mala takú obyč. balónikovú - nedá sa to porovnať... a začalo mu znova slziť očko- tentokrát ľavé, vyzerá to, že kvôli tej nádche.. Tak som včera obvolávala doktorky aj moju, aj pediatričku a konzultovala liečbu.. Malý teplotu nemá, tak odsávam, kvapkám kvapky... a ja-bioparox, hedelix, kloktanie slanou vodou, med s cibuľou, veľa vitamínov - no.. musíme sa z toho dostať!!! 😠
Tiež pripájam aktuálne foto mojich deťúreniec...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre