Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

evca35
28. apr 2010

ahojte,
k tomu light mlieku - náš malý sa narodil 3980 gr / 54 cm, domov sme išli s váhou 3700 gr., stále je dojčený, prvý mesiac bol na prsníkoch stááááále, cez deň dlhšie jedol ako spal, až som bola z toho zúfalá. Tak som sa tešila že aspoň bude priberať a na prvej poradni po 3 týždňoch mal 3880 gr. / 54,5 cm. Tak som bola taká šoknutá a doktorka tiež, že pribral len 180 gr. za tri týždne. Kázala prísť o týždeň iba na váženie a keď nepriberie viac, máme dokrmovať Nutrinolom. Ten týždeň bol taký stresujúci pre mňa, nevedela som do čoho mám investovať - do poradkyne, do odsávačky alebo do Nutrilonu. Nevedela som kde je chyba, či vo mne, v mlieku, či v malom, či zle prikladám, či slabo ťahá ... Vybrali sme si odsávačku. Začala som odsávať po každom dojčení a každý večer po kúpaní som mu dala mojich odsatých 100 ml. + pýtal z prsníka. Po týždni sme išli na váženie a pribral 300 gr. Tá radosť !!! A teraz nám to tak vychádza že priberá týždenne 290 - 300 gr. A takto pokračuje dodnes s tým rozdielom, že mám novú odsávačku, lebo na Chicco mi praskla rúčka, mám Avent od začiatku apríla a odsávam už len 2x - po večernom kŕmení a okolo 3,00 hod. po kŕmení. Pri každom odsatí mám 100 ml., jedno dám na obed pred spaním a druhú po kúpaní. Avent ťahá lepšie. Alebo mám viac mliečka? A malý mal minulý týždeň 14 týždňov a 6670 gr. a 65,5 cm. Keby nebolo tých prvých 3 týždňov, tak má isto viac. Ale už teraz ho nevládzem ... Stále papá cez deň viac ako spí, takže cez deň už neodsávam.

Tiež som sa pýtala doktorky na príkrmy od 4. mesiaca, dúfala som že keď začneme s tuhou stravou postupne, bude menej často na cicke. Ale je spokojná s váhou, takže mliečko mu stačí a ona doporučuje od 5. mesiaca. Takže dojčíme ďalej 🙂

Minix - v spánku sme my najhorší - cez deň len 30 minút doobeda a 30 minút poobede. Aj v kočiari. Lepšie sa mu spí v chladnejšom počasí, ale včera sme sa vybrali vonku, som sa tešila že bude pršať a nič ... Takže po 30 minútach spánku a 30 minútach bdenia s plačom sme prišli domov. Večer je to dobré, ťahá od 21,00 do 3,00 a potom každé dve hodiny hore. A sám nezaspal ešte nikdy keď len ležal. Stále zaspí na prsníku a potom ho prekladám do postieľky alebo do kočiara a spí.

Dnes ráno sa prvýkrát prevrátil z chrbátika na bok. Inak na chrbte robí tiež hovadiny, odráža sa pätičkami a dvíha zadok alebo sa tak odráža, že sa otočí o 45 stupňov, keď sedím a mám ho na rukách, zapiera sa nožičkami o moje stehná tak silno, akoby chcel už stáť, rozhadzuje rukami, päštičkami akoby boxoval ....

andykca
28. apr 2010

Zuzi ano myslim, ze zas sprintuju...rano mi dal uplne zabrat - kazdu hodku papal z oboch prs....no a ja chcem ist dnes na zumbu ☹ ale asi nebudem moct, lebo na to produkciu nemam prisposobenu takze sa mi nedari odsavat mlieko ☹

gucz peknucku postielku ma maly 🙂

jaaaaaaaj baby dnes som sa postavila na vahu a co nevidim - pol kila dole...huraaaaaaaaa 😀 😀 😀 😕 ...uz sa mi fest dlho nehybala vaha tak preto sa radujem xi

gucz
28. apr 2010

evca aj Mišulo sa dnes otočil na bok, od rána už asi 3x 🙂 .

mia.
28. apr 2010

Ahojte,

Tak po včerajšom ródeu, ktrorý robil Matúško navečer bol už pokoj. Žiadna teplota sa u neho nekonala, našťastie.. Jeho reakcia na očkovanie bola podobná ako písala Dzobko - dlhý spánok ( poobede mi skoro vôbec nespal), ale zato , keď večer "zalomil", potiahol to až do rána do 9.30 - spolu so mnou... 😀
Mne je už trochu lepšie.. tiež som večer dostala chuť na na cesnak, malý má už 3 mesiace, tak kašlem na nadúvanie, podobne ako minix... , spravila som cesnakovú nátierku , dnes polievku - cesnačku a jem už aj citrusy - pomaranče... hold - organizmus si vyžaduje svoje... 😉
Inak, Matúš už tiež spáva menej a čo je najhoršie niekedy v kočiari "reve ako tur", hlavne , keď ešte nie je dostatočne unavený a ja musím ísť po malú do škôlky, tak "koncertuje".... 😀
Gucz, tie hniezda do postieľky v Pampyshope sú krásne, aj ja som tam objednávala ....

evca35
28. apr 2010

v Dámskom magazíne ukazujú ako zariadiť detské izbičky a budú hovoriť aj o plastike brucha po pôrode 🙂))

gucz - tak gratulujem. a pekná postieľka.

dzobko
28. apr 2010

Mia, som rada, ze aj Matusko to zvladol frajersky. Co sa kociara tyka, ani nas maly toto urychlovadlo a priblizovadlo v jednom velmi nemusi. Maximalne v polohe na brusku a aj to len vtedy, ked sa vezie. To iste zacina platit aj pre jazdu v aute. Kym to jede .....pohodaaaaaaaaaaa....Chranboh chytit cervenu....to je potom ina aria. 😲 Ludia, ja si normalne planujem trasu jazdy (nikdy som to nerobila) tak, aby som sa co najviac vyhla semaforom a krizovatkam, kde musim davat prednost v jazde.

ivv
28. apr 2010

ahojte maminky,
nella, ani nasa mala neraci cez den spinkat v postielke.. bud ideme von do kocika, aj 3-4 krat, lebo tam spi max 30 mins, alebo doma uspim na rukach a potom si s nou sadnem, sem-tam pohojdam a takto potiahne 30 mins, vynimocne hodinku.. aj teraz mi betarka spi v naruci 🙂 (jednou rukou tukam pismenka)
tiez rozmyslam, ze zacnem s treningom, aby spinkala aspon polozena a nie na rukach.. 😅

inak aku mate skusenost s biogaiou.. nasa mala zacala kakat skoro do kazdej plienky.. 😕

ivv
28. apr 2010

a na brusku tiez moc ee.. skor ju bavi rozpravanie a obzeranie vsetkeho naokolo. od vcera ma strasne vela roboty, lebo si jednou ruckou objavila tu druhu, tak ju ani hracky moc nebavia 🙂

krpuch
28. apr 2010

nas maly sa tiez pretaca na bok z chrbatika a ked ho postavim, ze mierne sa dotyka nohami napr. postele, normalne vykracuje prava lava prava lava...no haluz. naucil sa este pekne krikat a davat si dolu papucky nohou o nohu. 🙂

minix
28. apr 2010

ivv, evca, tak oproti vam sme v spani este rekorderky...🙂 ivv, 3-4x denne von? ja chodim jeden krat na 3-4 hodiny, to mi zatial staci. 🙂)

vidim, ze babatka su tusim skoro vsetky rovnake. Sranda, ze kazda co napisete, robi aj nasa mala, alebo to zacne robit coskoro.🙂 Pretacanie z boka na chrbatik u nas funguje, ale najprv sa tak zlomi do klbka, potom to ide jednoduchsie, pomaly ju uz ale asi nemozem nechavat na prebalovaku, lebo zaryje paty do pultu a nadhodi zadok, a odsuva sa dozadu. Si raz buchne hlavu, sa nauci.

My sme sa dnes zbytocne presli do Pezinka a spat, plavanie sa nekonalo. Obavam sa, ze ditko ma traumu z pani doktorky a jej ambulancie. :( Miestnost, kde sa pred plavanim prezliekame, je podobna, a su tam aj podobne lezatka a ako ich dnes zbadala, okamzite zacala naberat, co sa sklzlo do hysterickeho revu a ten sa nemohol zastavit, pokial sme z tej satne neodisli, ukludnila sa v momente, ako sme tam zavreli dvere - tak neviem, ci je to asociacia na doktorku a to, co tam zazila, alebo nie, ale vyzeralo to tak. Trapit ju nebudem, v piatok si dame pauzu, a pojdeme zasa od buduceho tyzdna. Len ma mrzi to, ze skrze jednu satnu si neuzije to, co ma rada a co jej robi dobre..ale na to asi musi prist sama. 🙂

Odhliadnuc od psychickej traumy z ockovania sme ho prestali velmi dobre, bez reakcii, tak dufam, ze aj to dalsie bude take.

minix
28. apr 2010

ivv, ja som biogaiu vysadila asi po piatich razoch, ked som pochopila, ze lepsie jej urobi, ak pocvicime nozky a namasirujeme brusko Pupikom.

babush
28. apr 2010

ahojte maminy 🙂
my sme nakoniec mali dobru noc po ockovani. Lea mala sice zvysenu teplotu (tak sup tam s cipkom) ale v noci spala dobre. Sice so mnou v posteli. A tulkali sme sa, ale urobilo to dobre aj jej a aj mne 😀 😀 No a dnes dala na zahrade v kociku krasny poobedny 4-hodinovy spanok 🙂 takze som stihla aj anglictinu oducit aj si casopis na slniecku precitat - no super den 🙂
co sa tyka pokrokov - tak Lejke sa moc nechce pretacat, ale nechvam to na nu, kedy sa rozhodne z chrbatika otocit na brusino.
Na brusku sa ani nam moc nepacilo, ale postupne ju zvykam, s hrackami okolo. No a najlepsie si odgrgne a vyprdka sa, ked je na brusku. Takze po papani ju supnem na bruso a Lejka daava 😀

babush
28. apr 2010

a este prikladam fotku ako pasieme ovecky 🙂

ketkous
28. apr 2010

caute baby 🙂
aj my mame po ockovani,uvidim,co nas caka...hadam to bude ok 🙂 nejako prezijeme 🙂
Mini,aj nasa Bibiana je utlejsia,ma nejakych 5800g a 62 cm. Mne sa zda,ze prospieva dobre a aj doktorka mi to dnes potvrdila.My sme v rodine vacsinou chudsej,sportovejsej postavy,manzel aj ja sme boli v detstve utli,tak to je urcite genetika. 😵
Rozhodla som sa v horucich dnoch tiez davat troska prevarenej cistej vodicky.Najprv som myslela,ze to necham vylucne na kojenie,ale sama podla seba viem,ze dokazem vypit hektolitre vody v takom teple a kojit sa mi, ked som von vzdy nepodari.
Co sa tyka spania,tak aj my sa radime k vacsine...Doma nebubkame,max.30 minut,akurat rano,ked je este troska chladno,tak spime pri okne vo vanicke od kociara 😅 .Pravdupovediac aj vonku sme zacali blbo spinkat,koli tomu teplu,no niekedy potiahne 3 hodinky. V zime to vsak nebol problem,vydrzala aj 4 hodiny.
pekny vecer vsetkym 😀 😀 😀

evca35
28. apr 2010

pekný večer,

už som myslela že len náš malý je taký divný s tým spaním, ale som rada že nie je sám 😀

dnes prišla po dlhej dobe kočíkovať moja mama, naposledy bola v polovici marca, keď bola kosa a malý jej spal v kočiari 2,5 hodiny. Nechcela veriť, že dnes to bude len pol hodiny. A veľmi sa čudovala 😕 . Presne 30 minút, ani o minútu dlhšie. Ale ešte pol hoďku len na ňu vyvaľoval okále, tak pretiahli prechádzku kým nespustil rev a museli prísť domov.

večer mu manžel robil smiešky keď ležal na gauči a taký rehot spustil ... keď sa usmieva, smeje a púšťa rôzne zvuky zo seba, tak je na zožratie. Toto je krásne obdobie. Aj vy to tak vidíte a cítite? Už to nie je len ležiace bábätko ktoré spinká a papá, ale malý človiečik ktorý s nami komunikuje ručičkami a snaží sa rozprávať.

minix
28. apr 2010

Amy takisto v kociku spime v poslednej dobe cca hodku a finito. Ale to, ze by to malo byt z toho, ze sa oteplilo, ma nenapadlo😉

zazalienka
28. apr 2010

je to super, keď malý hneď reaguje, kuknem na neho a usmieva sa, brble, ráno vykrikuje z postieľky aby som si ho všimla a zobrala.. toľko bude kecať, až sa musím pozbierať.. 😀
ano, je to nádherné obdobie, ale mne je stále ľúto, že už je preč to bábinkovské malinkaté obdobie, keď bol ledva do jednej ruky, maluškavý, také mojko malinké.. hrozne rýchlo to letí, aj keď sa snažím zapamätať si každý deň, tak je to už preč.. to by som chcela vrátiť späť, aspoň na chvíľu, aby mal tak 1-2 dni..

andykca
28. apr 2010

Zuzi ani nehovor...mne sa tisnu slzy do oci ked kukam foto z obdobia ked mal maly len par dniiii 😢 😀 😀 boooze prave zjajkol zo sna...malyyy moj 🙂 skoro som sa pototo - lebo ho mam na monitore a dost hlasno xi

ivv
29. apr 2010

dobre ranko,

minix no my prave kvoli tym kratkym prechadzkam, 30 minutovym, chodime tak casto.. 🙂 mame celkom rychly vyjazd z bytu, nepouzivame vytah, takze pohoda. a zazivame cosi podobne co evca.. mala ma asi zabudovany nejaky spinac 😀 , lebo presne po 25-30 mins otvori oci, a bud zacne plakat a to bezime chytro domov, alebo este chvilu kuka po stromoch, ale aj tak zacne po chvili mrncat, tak zas ideme domov 🙂

tento tyzden som vsak objavila caro krasy sadu janka krala 🙂 tusim vsetci su na promenade pri eurovea..

dana333
29. apr 2010

Dobré ránko, takú noc ako sme mali dnes ešte nebola, od 23:00 sme revali skoro každú hodinu, neviem či strácam mliečko, alebo ju trápi niečo iné, ale bol to des, keď sa mne konečne podarilo zaspať už bola hore malá a tak to šlo až do rána. Aj cez deň je v poslednej dobe strašne nervózna, kde sú tie časy keď v noci spala od 20:00- 4:00. A to som si myslela, že to bude stále len lepšie. Dúfam, že aspoň deň bude fajn, ukazuje sa krásny deň, tak ho asi celý strávime vonku, aby sa poriadne unavila

adros
29. apr 2010

dobre ranko,

baby, pri akej teplote vam drobci v noci spavaju? Teplota v izbe by mala byt 16-2 stupnov, ale nam sa vysplha teraz uz aj na 24. Sice pred spanim vyvetram izbu, ale teplota mi aj tak klesne iba na nejakych 21 stupnov, ale ako spime a dychame, tak sa za chvilu aj tak vrati na tych 24. Mavate uz otvorene okno pocas noci? Ked sme nemali malu, tak som o takomto case uz spavala pri otvorenom, ale pri malej neviem... A spavaju vam deti s ciapockou ci bez?

dana333
29. apr 2010

adros aj my máme asi takú teplotu ako vy, tiež večer poriadne vyvetrám, u nás sú ešte noci zradné tak sa bojím nechať otvorené v noci. Malá spí bez čiapočky od narodenia, asi prvý týždeň som jej ju ešte dávala, lebo bola uzimená, no potom už nie, myslím že by jej bolo veľmi teplo.

krpuch
29. apr 2010

baby,mate skusenosti s fenistilom?moj maly kycha od narodenia kazdy den aj 15 krat a doktorka ho predpisala,lebo ze to moze byt alergia,ale nepomaha to.

marushka
29. apr 2010

Ahojte maminy,

tak k spánečkom - ja musím Hany pochváliť, a dúfam, že to nezakríknem, ale cez deň spinká doobeda tak, že do 9:00 musí byť uložená v pelíšku a sama tam zaspí. Je pravda, že občas, keď prešvihnem stanovený čas, nevie sa uložiť a narieka tam od únavy a ja ju musím uspať na rukách, potom ju len preložím.Vydrží tak 2-3 hoďky. Popoludní aj u nás katastrofa. Spí tak max 30min. ešte doma . Okolo tretej vyrážame do ulíc, ale v kočíku tiež dáva také 30minútovky. Ona vlastne v kočíku nikdy moc nespala.Takže ako píšete , že vám detičky spinkali aj 3-4 hoďky vonku, tak u nás nehrozí... Večer musí byť uložená o 20:00, inak zaspávame s plačom zaspinká sama , ťahá do3:00 a potom po nakojení tak do 7:00. Zlatíčko je to.

Príhoda zo včera: teraz keď riešime bytík, som v takom strašnom stresea únave, že včera ráno o 3.00 som jej strčila dudu do pusinky, šla som na toaletu, nech zatiaľ nekričí. Vrátim sa, Hany chrupká, tak že si ľahnem, veď o10 min.je hore a houby...Pri zažatom svetle sme spali do 6:00 !!! Také prsia, aké som mala ja ani neexistujú...

marushka
29. apr 2010

😉 😉 😉 Jáj a boli sme s Jakubom v kine v Auparku, ja som behala po obchodoch. Malá prespala 2 hoďky, medzitým som kula pikle, že keď vstane, keď ju nakojím...Zrovna vstala,my v Zare, nejedla 3 hodiny chúďatenko, tak teraz čo? Šup ho do kabínky na skúšanie, predavačka zlatá, že v pohode. Tak sme sa kojili. 😉 🙂 😉 pekne sa nám zbierajú tie lukratívne miestečká na papkanie 😉 😉 😉

marushka
29. apr 2010

Inak k tej teplote. My mávame tak 19. Ale presne včera 24 adros 😎 . Ja mám otvorenú spálňu a okno otvorené v ďalšej miestnosti, nech tu nemáme také teplo. Asi 2 dni dozadu sme spali pozatváraní všade a Hany prepotila pod hlavičkou plienku aj zavinovačku čo dávam pod ňu, a to až tak, že na malom kúsku bol mokrý aj matrac 😉

krpuch - my sme dávali fenistil keď mal Kubko reflux a vykričané hlasivky ☹ nemám s tým skúsenosť ohľadom kýchania...ale nie som si istá, či sa dá takto z brucha určiť, že je to alergia.Čím nechcem samozrejme spochybňovať tvoju lekárku 😉 😉 😉 Ale ak to ani nepomáha...Aj my dosť kýchame ale zatiaľ to neriešim, skôr mi príde, že sa ňou iba preženie chlad, to je všetko.Takže neporadím 😉

olienka12
29. apr 2010

dana nebudu to zubky? ja mam take podozrenie uz druhy den sa nam cosi rezim pokazil...

olienka12
29. apr 2010

adros urcite nie 16stupnov... na denne ma byt 21-22 na nocne 18 pri 16tich by mi nos odmrzol teda.
Ja od tehotenstva spavam pod perovou perinou a na to este deka 🙂)

zazalienka
29. apr 2010

Ahojte, aj ja som zmrznutá, paplón + deka a keď je mne zima doma tak mám pocit že všetkým🙂) vrátane malého, on je v zavinovačke a cez to má prehodenú deku.. teraz v noci vetračku otvorenú nemáme, tým že stále smoklí a ťaháme soplíky, tak vyvetrám pred spaním a potom už nie..
inak olienka ja uvažujem že sa vrátim k páperovej perine, lebo už som vyhodila antialergické podušky (zostala z nich jedna grča), a paplóny pôjdu za chvíľu - z 15 cm hrubých paplónov sa zležalitak na 3 cm hrúbku.. a to máme už raz menené paplóny.. holt perie je perie..

ketkous
29. apr 2010

My zatial nespime pri otvorenom okne,noci su tu este chladne 🙂 ciapocku na spanie nedavam od narodenia,davala som ju iba na kratky cas po okupani.
S fenistilom nemam skusenosti,krpuch

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre