Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

ivv
9. máj 2010

neboj, to sa zmeni 🙂 aj moja mala mala obdobie kedy prespala celu noc - od osmej vecer do siedmej rana, ale uz sa to zmenilo, opat papame dva krat za noc

ivv
9. máj 2010

liwka 😉

katka - tym som len chcela povedat, ze ta mala mozno prekvapi a prespi pol noci. ked mne malicka zacala spavat celu noc, tak som mala skor ten problem, ze ja som nespala vobec lebo prespala standardne intervaly kedy papala a ja som stale cakala kedy sa uz zobudi.

liwka
9. máj 2010

ivv, moja mala sa uz asi 2 tyzdne budi 2x za noc presne v tom istom case (aj to 2. krat je o pol siedmej rano) a do dneska vstavam cca. kazdu hodinku- dve. ono je to o zvyku. tie nase deti si svoj rezim v podstate tvoria a menia same, no my sme tie, co mame s tym problem. som zvedava, kedy si zvyknem vstavat uz len 2x za noc 😀
v novom Mama a ja je super clanok o nocnom papani nasich drobcov. netreba z casteho vstavania robit tragediu, treba k tomu pristupovat tak, ze babatko sa nevie naprogramovat tak, ze teraz sa musim najest na osem hodin dopredu. raz to pride.
inak, odkedy sa mi mala budi len 2x, som si vsimla, ze ma ovela nepokojnejsi spanok. ma to este nejake babo?

katka22r
9. máj 2010

liwka noo nasa sa budi ale ma aj nepokojny spanok tak ja neviem a este sem tam mi pri papani place ja uz nevieeeeeeem

liwka
9. máj 2010

katka, to chce pokoj 😉 skus v prvom rade nestresovat. viem, ze je to tazke, ved pre mnohe je to nase prve babo, ale Laura tvoju nervozitu a strach citi, mozno preto place. aj Mia ma niekedy umrncane dni, mnohokrat som aj ja na pokraji zufalstva, no ja, napriklad som uplne prestala sledovat cas, o kolkej papa, o kolkej spinka, kolko spinka a tak. tak, ako to bolo pisane v tom clanku- treba pocuvat svoje dieta.
ber to s nadhladom a bude to lepsie. potom daj vediet, ci sa to zlepsilo 🙂

gucz
9. máj 2010

ahojte
liwi presne to som chcela aj ja napísať, treba prestať sledovať čas, hlavne v noci. Môj drobec tiež neprespí celú noc a budí sa rôzne. Večer sa napapá, okolo pol ôsmej až ôsmej, potom ho dám hajať. Ja idem spať tak po desiatej (niekedy skôr) a asi o dvanástej si pýta papať. A potom už koľko krát papá neviem, lebo nepozerám na hodiny. Zoberiem ho k sebe a v polospánku mu dám papať. On sa napapá a spí ďalej. A keď zamrnčí, tak ho len preložím na druhú stranu a zasa mu dám cucnúť... a tak ďalej ... Ja fakt ani neviem, koľko krát v noci je. Ale som pokojnejšia, aj on je potom pokojný a spokojný. Predtým som sledovala aj kedy je, aj koľko mu to trvá a na čo... len ma to stresovalo. Cez deň teraz vydrží bez mliečka 2,45 - 3,30 hod., podľa okolností. No ale tiež sme mali dni, kedy pýtal papať každú hodinu a pol až dve... už som bola zúfalá, ale upravilo sa to samo, nepila som žiadne čaje, ani nič.

gucz
9. máj 2010

a zaujímavé je aj to, že odkedy sa s tým nestresujem, tak Mišulko začal pekne priberať 🙂

roxy_1
9. máj 2010

Ahoj maminky krasny svatek preji vsem 🙂 je t krasne ze uz se to tyka i nas 😵

ivv ty infarktove stavy jsem mivala ze zacatku casto,tchyne si maleho brava kazdy patek po obede a doveze mi ho az pred 19. hodinou,to byvalo kdyz jsem mohla odstrikavat (ted mam bolave prsa tak nemuzu ☹ ) no a ted si jezdi na dokrmeni behem odpoledne,minule vubec nedojela a ja uz je vyhlizela ze vsech oken 😀,je zajimave jak "cizim" lidem maly spi ukazkove a me se vzbudi po hodince....asi vi ze ma v doprovodu mlekarnu tak si to muze dovolit 😀 😀

bavily jste se o zoubkach,nevim jestli i nam uz neco neleze,zatim jen hrozne slintame a stale si rveme rucicky do pusinky,stejne tak vsechny hracky 🙂 ale kaku se nam naopak zmirnilo,predtim jsme kakali 3x denne a ted uz je to za nekolik dnu....a navic ani teplotu nemame.kazdopadne jsme poridili ten gel kterym se pak natiraji dasna aby zmirnil bolest... 😀 ja sice studuju jestli nam nelezou zuby,ale sama na sobe si ani pomalu nevsimnu ze me se dere zrovna osmicka 😀

ketkous
9. máj 2010

ahojte mamicky,
katka 22,nasej Bibianke trvalo len tyzden,ked sa v noci budila zhruba 2 krat 😉 teraz vstava opat skoro kazde 2 az 3 hodky 😒
Cez den fungujeme tak,ze papat jej davam zhruba kazde 3 hodiny,ale pravdupovediac nepocitam to.Ked sa vybubka ide sa papat 🙂 snazim sa ju casto prikladat.Tak to radi aj Annag. 🙂 a takto to citim aj ja 🙂
Ja mam skor problem s tym,ci ma dost...lebo ona aktivne papka take 4 minutky,potom sa obzera a odtrha sa od cicky a tak dookola.

antoniab
9. máj 2010

ahojte
mne mala spala len par krat od 20.00 do 4.00 vacsinou sa budi medzi jednou druhou na prve papanie potom okolo siestej su dni ked papame kazde 3hod.a su dni ze aj kazde 4hod.
spinkanie v postielke cez den max hodinku vonku ako kedy hodinku ale ja 4hod. v kuse vonku sme straaaaaaaasne vela od tej 11nastej do vecera do 18.00hod vonku ju krmim a ked bolo pekne tak ju aj prebalim
ked je vonku v kociariku tak si knej prababka da stolicku ona sa modli a timca spi 😀 a ked pride sestrenkyna dcera tak ta ma sice 12rokov no vyzera tak na 16 a ta chce robit vsetko jak prebalit tak krmit a stale by ju kocikovala vzdy jej poviem o kolkej by asi mala papat a ked sa jej zacne mrvit tak aby uz bola len blizko domu ale ked sme v kociari tak ziadne pravidla neplatia
ja si trocha korigujem cas na papanie kedze my sme uz na UM aby som ho zbitocne nerobila a potom nevylievala nebojim sa zeby sa mi mala prejedala lebo ona ked raz nechce tak nechce a tiez uz neriesim kolko spapa som zvedava kolko sme pribrali ale kazdy hovori ze je bacuka a dobre ju krmim tak asi ma dost lebo podla tych tabuliek na mlieku by mala jest viac 😝

katka22r
10. máj 2010

oki kocky dakujem za rady a povzbudive slova 😉

dzobko
10. máj 2010

Ahojte,
my cez den papame kazde dve hodinky, niekedy nevydrzime a papa sa skor. V priemere 120 -150 ml, ale stalo sa, ze sme pytali a pytali, tak to skoncilo na 270 ml. Noc prespime celu a takto to funguje uz vyse mesiaca. Dufame, ze to tak aj ostane. Cez den spinkame ako pride. Niekedy pol hod.-hodinku, inokedy 2. Pokial je pekne pocasie (slnecne a teple) a sme v kociku, tak nerobime nic ine iba papame a spinkame, papame a spinkame a tak cely den dookola. Zvlastne je, ze to neefunguje pri horsom pocasi. To sa budime a vystrajame a to aj vtedy, ked sme vonku. Hm, ze by bol maly nedobrovolnou rosnickou? Tuto "uzasnu" schopnost by zdedil po maminke. 😀

dana333
10. máj 2010

Dobré ránko, my sme dnes mali dosť ťažkú noc, aspoň pre mňa, lebo malá chcela byť na cici každé 2 hod. trošku si cucla a spala ďalej no ja som sa skoro vôbec nevyspala. U nás je to presne naopak ako u vás dzobko- keď je pekne nespíme cez deň, lebo je jej teplo a keď je škaredo tak spí aj 3 hod. Aj včera prespala skoro celý deň, bolo pod mrakom a super sa jej spalo- možno preto v noci tak zle spala. Cez deň papá každé 3-4 hod. a tiež sme väčšiu časť dňa vonku. Zajtra máme poradňu, neviete niekto či sa v 5 mes. preočkováva, lebo som sa zabudla opýtať a neviem či sa mám na to pripraviť, alebo to bude až neskôr?

sisipetka
10. máj 2010

ahojte dievcata,
neviete mi poradit nejaku schopnu cestovnu postielku? Myslim tym tip a praktickost - nepotrrebujem ziadnu s milionpatsto "hovadinikami", staci prakticka, ked prespime napr. u kamosky a tak 😉
Vopred dakujem za tipy a skusenosti....
...a teda pekny slnieckovy den prajem...

sisipetka
10. máj 2010

Dana, my mame zajtra tiez poradnu a idu nas preockovat hexou + rotavirusy (hexa sa ma na druhykrat ockovat po 6tyzdnoch od prveho ockovania).....tak ak vam dala poradnu cca o 6 tyzdnov, tak sa asi priprav na ockovanie 😝 😉
....a to mame dnes 5 mesiacov....ako to neuveritelne leti 😵

antoniab
10. máj 2010

ahojte

sisipetka moj mm kupil cestovnu ale este sme ju neskusali az ked pridem k nemu do uk takze velmi neporadim jedine co viem ze je cierna 😀

dani tak to je ako pise sispetka druhe preockovanie je po 6tt my to tiez tak mame takze nas to caka 19.5. inak vy ste nedostali ockovaci preukaz tam to je vsetko pekne popisane kedy su ake ockovvania cca 😕 aj ktore su dobrovolne ktore povinne

marushka
10. máj 2010

Ahojte,
Sisi, všetko najsamlepšie maličkému 🙂
My máme za sebou docela pohodový víkend, ale zato nás čaká náročný týždeň... Ale v piatok si to vynahradíme, synovček má krstiny, bude garden party, sa tešííííím...

Sisi - my máme cestovnú postieľku, ale neporadím ti žiadnu značku...Kupovala som ju v Metre ešte pri Kubkovi a je v pohode.Je momentálne u našich, mala ju požičanú kamoška 😉 Ale skús http://www.babetkovo.sk/index.php?option=com_vi...,
http://www.pricemania.sk/katalog/cestovne-posti...
alebo malvik.sk, predeti.sk a mimibazar...podľa mňa na pár prespatí stačí aj second hand, nie?
🙂 😉 🙂

dana333
10. máj 2010

dík sisipetka, tak to nás zajtra budú očkovať, no teším sa. My očkovací preukaz nemáme, len lístok kde nám dok. napíše kedy máme prísť, minule nám povedala že bude aj očkovaná no naposledy nie, preto som nevedela. Ninka má 5 mes. v stredu, fakt to neskutočne letí, keď si predstavím, že minulý rok o takom čase som sa dozvedela že som tehu. 😀 😀 😀

adros
10. máj 2010

ahojte,

katka22, nic si nerob z casteho kojenia, my tiez cez den kojime kazde 2 hodiny. A mali sme nedavno obdobie, ked sme tak casto kojili aj v noci a maminka potom vyzerala ako matoha 🙂 Inac, skus zmenit polohu Lauriky, prip. ist spat trosku neskor. Ako tu uz bolo spominane, tak aj prechadzka je dobra volba a my tiez pridavame do kupela olej pre dobry spanok 🙂

Dana33, nas ockovali, ked mala Alex presne 4 mesiace a teraz nas caka preockovanie koncom maja, takze radsej fakt pocitaj s tym, ze budete preockovane 🙂

A pridavam zopar novych foteciek 🙂

sisipetka
10. máj 2010

no uz surfujem druhy den po nete a pozeram rozne tipy....niektore sa mi zdaju zbytocne presperkovane 😒
Paci sa mi tato - jednoducha, mila a Christianko ma rad zelenu 🙂 - http://www.enikibeniki.sk/shop/index2.php?page=...
....ale este posurfujem a pojdem aj priamo do predajni okusit material a stabilitu, bo mame doma maleho kaskadera a aj v klasickej postielke to niekedy rano vyzera ako po riadnom treningu 😎

liwka
10. máj 2010

ahojte 🙂
my mame za sebou tiez tazku noc. ako som vcera pisala, ze nesledujem casy, kedy mala papa, tak som v noci chytala infarktove stavy. mala sa mi vecer pred kupanim zobudila cca. okolo 18:00, napapala sa, okupali sme sa, potom okolo osmej zacala byt nepokojna, tak som jej ponukla prsnik, nech sa napapa a ulozime sa spat. potiahla asi 3x aj to s placom. tak som ju ulozila k nam do postele s tym, ze aj tak sa do hodiny zobudi. ona sa zobudila o tretej (!!!). takmer vobec som nespala, ako som ju sledovala a cakala, kedy sa zobudi, lebo mi neslo do hlavy, ako moze take male babo vydrzat tolko nepapat. joj, stres, panika 😉
Adri - ta torta vyzera dobre, mnam. hned by som si dala 😀

adros
10. máj 2010

liwka, aj bola dobra 🙂

sisipetka, aj ja som rozmyslala nad cestovnou postielkou,ale ako tak pozeram, aj ked je to zlozene, zabera to dost placu, tak sa obavam, ze by sme to spolu s kocikom aj tak do auta nezmestili. Za 2 tyzdne sa chytame na Oravu, ale zatial len na 1 noc, tak asi budeme musiet spat s malou na valende..

inac, k nedavnej teme nosicov... tak to vyzera, ze zo vsetkych tychto vymozenosti nam najviac vyhovuje ta manduca, takze verim, ze sme konecne zvolili dobre, ring sling ani red castle nan, resp. Alex nevyhovovali

liwka
10. máj 2010

normalne ste mi nasadili chrobaka do hlavy s tymi cestovnymi postielkami 🙂 , na konci mesiaca ideme k Marosovym na hody, planujeme tam prespat niekolko noci, takto by sme sa nemuseli tlacit na posteli. no, ako pise adros, uz by sme to do auta nenatiskali. aj tak sa vzdy smejem, ked sa chystame na par dni k nasim, vzdy to vyzera, ako by sme sa stahovali 😉
a k nosicom - Zuzka s Miskom skusali ten nas lilliputi a maly tam drzaaaaaaaal. uplne v pohodicke. nestacili sme sa divit. krasne sedkal, obzeral sa, vykecaval..., tak som rada, ze aj oni nasli to prave orechove. a pozerala som v inzeratoch tento nosic a nikto ho nepredava. no, bud je taky dobry, alebo ho nikto nekupuje 😉

gucz
10. máj 2010

ahojte mamulky

cestovnú postieľku tiež neviem poradiť. Miško má u jednej babky drevenú postieľku (ešte po tatovi, matrac je tam novší po neterke), takú starú, a u druhej babky majú s Tomáškom cestovnú, ale aká je to značka neviem. No a aj tak nespáva ani v jednej, on najradšej u nich v kočíku hajá.

nosič... ja som spokojná s tou manducou, akurát tam drobec nevydrží dlho, nepáči sa mu mať nožky od seba, on sa stále šponuje ako struna 🙂 .

sisi tá zelená je peknučká 🙂

gucz
10. máj 2010

adros pekné fotky, aj náš Mišeno si tak sem tam drží rúčky pri papaní 🙂

gucz
10. máj 2010

Včera som tak snorila na MMB a objednala som Miškovi overal - kombinézu na zimu 🙂 , zima je síce ešte ďaleko, no práve teraz sa takéto veci oplatí kupovať, vyšiel ma 6,7€, super nie?
Hodím pár fotiek
Laurinka v nemocničnej záhrade, Miško dnes doobeda a ešte jedna zo včera, spinkal a zrazu počujem že mrnčí. Našla som ho krížom cez postieľku, riadne ho to teda nahnevalo 😀

liwka
10. máj 2010

krasne fotky, Reni 🙂
ozaj, kedy pustia Lauriku domov? je to uz lepsie?

olienka12
10. máj 2010

ahojte, mne sa pokazil zdroj od notasa,tak len sem tam zakuknem, kym nekupim novy pridavam nasho zajka 🙂)

gucz
10. máj 2010

ďakujem
no čakáme, ešte stále nebola vizita... ale už jej je zasa lepšie, tak snáď čoskoro. V lekárskej správe má návrh na dnes, no počítam, že ju skôr prepustia zajtra ak sa jej zasa nepohorší

gucz
10. máj 2010

Olienka pekné fotečky, malý má krásne faldíky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre