Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

olienka12
18. máj 2010

ahojte,nas dnes caka poradna a ockovanie ☹
pridavam foto ako cestujeme po postielke nechala som ho na chrbatiku a nasla na brusku potom cestoval dalej 🙂
na zemi robi to iste minule som ho nechala na deke asi 1,5 od sedacky isla na wc a nasla ho pod nou,nechapem ako to robi 🙂)

vivien7
18. máj 2010

ahojky,no co to je teda za počasí☹

vivien7
18. máj 2010

Olienka12: na kolikáté očkování jdete?a jak to malý snáší? 😉

olienka12
18. máj 2010

vivien na 2 pri prvom mal teploty tak sa desim...uvidime ako to bude tentoraz :(

liwka
18. máj 2010

ahojte 😉 tie pokroky zo dna na den sa deju aj u nas. v piatok sa mala zacala tahat do sedu (teda az do predklonu), potom zacne vykecavat. ale kedze je na to skoro, tak jej to nechceme dovolit, no a ona normalne krici. rozculuje sa, ked jej nechceme chytit rucky, aby sa mohla zapriet. hrozne s dietatom.
a chcela som napisat presne, co pisala roxy- po tolkom spliechani sme sa aj my rozhodli kupat vo velkej vani. 1.x mala pozerala ako puk, ale nakoniec sa jej to zapacilo. a vcera uz bola uplna proficka. chcem sa vas opytat, davate pozor,aby babatkam nenatiekla voda do usiek? ja sa velmi bojim, aby nedostala zapal, no tolko sa mi hmyri v tej vode, ze ma potom aj tak plne uska vody. staci, ked ich potom poutieram vatou?

katka22r
18. máj 2010

panecku ako idete s malymi vonku?my uz dnes urcite pojdeme aspon na nakup,vytiahnem fusak a ide sa 😀 neprsi tak snad ani nebude....no dufam ze uz od stvrtka bude pekne ako hlasia 😉 pridavam foto ako laura teraz spinka 🙂 a jej novy vankusik 😉

katka22r
18. máj 2010

kocky a ako kupete vo vani deticky?davate ich lahnut nad vodu alebo ako?nema dakto z vas foto?ja by som sa tiez okupkala s malou snad sa jej to bude pacit

olienka12
18. máj 2010

my sa kupeme vo velkej vani od cca 3 tyzdnov ked je tatik doma on ho potom berie utierat .... danko ma respekt pred vodou,hlavicku ma vo vode az po ocka davam pozor aby sa mu do ociek moc nedostala no sem tam si riadne chlipne vody 🙂) najradsej je vo vode bruskom dole 🙂 ked nemame doma tatika kupeme sa v malej vanicke a to sa mu nepaci moc

olienka12
18. máj 2010

katka mame plno fotiek ale nebudem tu predsa hadzat moje nahe fotky!

katka22r
18. máj 2010

aha cize normalne ju dam na rucky lahnut a ponorim hej?

olienka12
18. máj 2010

katka instinkt ved si dieta neutopis ja sedim vo vani a malemu mam ruku len pod krkom aby hlavku neponoril celu telo plava a robi si s nozickami a ruckami co chce

roxy_1
18. máj 2010

katka ja mam 2 fotky v albu snad ti to tak nejak postaci 😅 a mala je sladka jak spinka na boku,nas Tobi jeste stale spi na zadickach.

oli to je sila jake dela maly pokroty,ten nas je velky lenoch 😀 😀 hod pak info jak jste dopadli na poradne.my meli z druheho ockovani v noci horecku ale nebylo to takove velke drama.sirup do rana zabral a maly spal jak dudek 😉 🙂

liwka ja si na usi bacha nedavam,ono to snad ani nejde,normalne mu jich po koupani vytru vatickou na tycince 🙂

katka22r
18. máj 2010

aha no ved jasne ze ju neutopim len sa troska bojim co bude stvarat a teplota vody je 37 stupnov hej?a kolko vody si asi davas do vane

liwka
18. máj 2010

katka, oli, ja som sa s malou kupala raz, inak sa kupka sama. je to sice o dusu zohnut sa tak hlboko, ale aspon si mala pri tom metani rukami nohami neplieska hlavicku o kraj vanicky. lebo hoci je este len drobca, uz teraz je dlha ako tyzden pred vyplatou 😉 a nezmesti sa po leziacky do vanicky

katka22r
18. máj 2010

roxy idem pozriet..heh ona stale na boku spinka ale ma moj vankus v postielke lebo inak my tam nechce spinkat

krpuch
18. máj 2010

ja mam este strach z kupania v normalnej vani.
co sa tyka spania..moj nikdy zatial neodisiel kvoli krpcovi prec z izby. on skoro vobec nevnima ani plac ani papanie maleho v noci. raz za cas otvori oci. ale to hlavne vtedy, ked ho maly pri papani kopne do hlavy 🙂
pocasie mi uz tiez pekne ide krkom...snad bude uz zajtra lepsie...tesim sa na vikend, ma byt krasne teplucko a slnecno...ak neklamu meteorologovia ( uz sa im to niekolkokrat podarilo).

olienka12
18. máj 2010

liwka ja mam vacsiu istotu ked som s nim ja sedim alebo klacim vo vode pustam vela vody a nemeriam teplotu davam na instinkt mne vyhovujepotom ze si ho polozim na moje brucho a poumyvam mam vacsiu istotu ked si ho drzim na tele a mozem prejst vsetky zahyby 🙂

roxy_1
18. máj 2010

Katka a jak pise olienka dej na instinkt ono to pujde samo 🙂

katka22r
18. máj 2010

dakujem zajtra vyskusame ale iba ak bude mm doma

roxy_1
18. máj 2010

kdyz jsem se s malym naposledy koupala tak jsem tak dlouho cekali na tatinka az maly nakonec zacal nourat ze uz chce papat,tak jak jsem to vlastne zvladla uplne sama bez cizi pomoci 🙂 🙂

katka22r
18. máj 2010

no ked niet pomoci pomozes si aj sama...esteze sme zeny 😀

liwka
18. máj 2010

oli, to chapem. ja som sa tiez bala ju davat do velkejvane, nofakt si plieskala hlavu o vanicku a teplotu vody meriam zasadne teplomerom, kedze moj instinkt ma sklamal hned prvy den po prichode z porodnice. dala som na instinkt a mala bola modra- voda 34 stupnov 😉 odvtedy len teplomer. a voda okolo 37,5 - 38. a vcera sa mi podarilo napustit akurat tolko vody, ze ked som ju polozila do vane, tak som ju nemusela drzat pod ramienkami. samozrejme, rukou som sa opierala hned vedla jej hlavicky, lebo sa snazila otocit na bok a bala som sa, aby sa nenapila vody 😉 ale poviem vam, ovela viac sa jej to pacilo, ako vo vanicke. mala rozlet. 😀

antoniab
18. máj 2010

ahojte
pozeram ze rozoberate vela veci 🙂

aj my sa uz kupeme vo velkej vani dame si vodu lehatko a ide sa mavam pritom asistenciu 😉 somnou sa mala este nekupala nechavam to na neskor ja mm doma nemam takze by to bolo komplikovanejsie inak Timea vodu miluje 🙂 🙂

my mame zajtra druhe ockovanie tak dufam ze to tiez zvladneme super ako prve a som zvedava kolko sme pirbrali

v postielke spime velmi pekne odkedy je to otras pocasie a neda sa ist von alebo da sa ale kedze som ja chora tak to nejak nesponujeme a mala sa naucila spat v postilke doobedu cca 1hod. potom naobed aj do 2hod.a este raz poobede tiez 1hod.
ked uz mrci viem ze chce spat

uz sme kupili stolicku a mala v nej pekne hopa sa jej paci lebo ma vyhlad 😀 😀 pultik mame zatial odobrati lebo by ju nebolo vidiet 😀 😀 tak uz len pockat na prikrmi a bude z nej velka slecna 😉

joj nielen ze som chora ale z tochto pocasia mam aj strasne tazku hlavu a dnes mi v nej obzvsat bruni ach jaj uz nech je pekne 😒

ketkous
18. máj 2010

Ahojte,
My sme si na zaciatku,ked sa mala narodila,kupili teplomer do vody.. 🙂 no a furt ako sme ho strcili do vody,tak ukazoval 37 stupnov,a my ze parada,voda je ok... 🙂 no po par dnoch sme zistili,ze on vzdy ukazuje 37,bol pokazeny 😀 😀 😀
Teraz uz "no problem" vieme odhadnut teplotu vody.U nas kupe malu vzdy ocko,je to ich cas. 😀 😀 iba ked je odcestovany,tak zastupujem ja 😀 😀

gucz
18. máj 2010

čavec
my sa kúpeme stále vo vaničke, máme takú tú klasickú veľkú. Ak nájdem vhodné foto, tak hodím. Ja som malému dávala teplučkú vodu a on vždy vrieskal ako divý. Včera som mu dala takú vlažnú, ja sama by som si dala teplejšiu, ale malému sa páčila 🙂. Takže teraz budem robiť tak, že skúsim lakťom vodu a ak sa mi bude zdať ok, tak ešte trošku chladnej pripustím.
Idem hladať foto 😉

antoniab
18. máj 2010

baby som sa chcela opytat ked vidim tu katkynu fotku davate detickam vankus pod hlavicku lebo niektori mi hovoria ze mam dat a niekde som citala ze do roka by sa nemal davat tak neviem 😒
a mate este vyvyseni madrac v postielke 😕

gucz
18. máj 2010

naša mega vanička 😀
na prvej fotke kúpe babka Miška, na druhej foto je Laura a na tretej opäť Mišenko

gucz
18. máj 2010

antonia vankúš by sa nemal dávať, náš Miško má ale len taký fakt placatý, aj to len v rámci vyvýšenia aby negrcal, má pod matracom aj zloženú malú deku

ketkous
18. máj 2010

ano vankus by sa nemal davat.No pravdu povediac Bibi tiez niekedy zaspi na kojeneckom vankusi,ale len cez den na pol hodku.V noci spi na rovnom 🙂

antoniab
18. máj 2010

no mi vankus nemame ale madrac mame este trocha vyvyseni ale tiez uz menej nez na zaciatku tak musim este zdatne odolavat ze vankus nie 😀

gucz mate super velku vaniku taku sme mali my ked sme boli deti ale orazovu timkina bola dost mala plus lehatko tak vana je teraz prenu lepsia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre