Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

danteska
20. sep 2010

@andrejkaz ja som bola aj DNP ale tam su nejake podmienky..neviem ci si uz bola poistena-ak nie tak je potrebne tusiiim 9 mesiacov byt poistena,potom mozes prerusit ale v tehotenstve si musis platit 26 tyzdnov do zaciatku materskej..nie do TP ale do zaciatku materskej..ja som to ledva stihla 😀 takto to aspon bolo,ale tiez ssom pocula ze to idu rusit...

zuzkat1
21. sep 2010

@danteska ja neviem nic o tom ze by to zas preberali,ale ved sa popytajte v teme RP od 1.1.2011 alebo tak nejak sa to vola tam to baby iste vedia

danteska
21. sep 2010

@zuzkat1 tak ja uz nie som DNP,to bolo len pocas mojej prace v zahranici a ked som bola tehotna..teraz uz nie..ale moze sa andrejkaz popytat,planuje babo tak jej rady dievcat pomozu 😉

zuzkat1
21. sep 2010

@danteska ja tiez chcem babo.. a myslim ze ked uz budeme snazilkovat tak si zacnem platit... uvidim, teraz sa to meni vsetko zo dna na den.. je to hroza sledovat

zuzkat1
21. sep 2010

@andrejkaz chcete babo?🙂 aj my🙂 mozem taku intimnejsiu otazocku? 😀 dostala si uz menstruaciu po porode? lebo ja nie... a teda neviem ci sa nam vobec druhe mimi podari 😨

lili213
21. sep 2010

@andrejkaz myslim, ze aj Adam si bude musiet pockat na surodenca, pri tejto nasej vlade clovek nikdy nevie ako dopadne, planovala som byt na materskej 3 roky, ale asi to nebude realne. 😒

lili213
21. sep 2010

@zuzkat1 moja sesternica zostala tehotna aj ked kojila a nemala MS, len jej bolo zle vracala tak si pre istotu spravila test a bola tehotna 😀 , mne dr. povedala, ze ak budem kojit pravidelne kazde 3 hod. tak ovulacia nenastava, ale ak budem kojit menej napr. len rano a vecer tak mozem otehotniet ! Ale kazdy hovori inak, tak neviem 🙂

zuzkat1
21. sep 2010

@lili213 joj si ma potesila🙂 no ja kojim aj 12x za 24hodin a niekedy aj castejsie... ale tak teraz mam nadej🙂

lili213
21. sep 2010

@zuzkat1 nic nie je nemozne 😀 , tak urcite mas nadej

andrejkaz
21. sep 2010

@zuzkat1 menstruaciu som este nedostala a strasne som zvedava kedy dostanem a ako to bude s mojim cyklom,kedze pred tehu som ziaden cyklus nemala,len ked som bola na liekoch.....a aj to som mala anovulacne cykly,kedze mam PCO syndrom....takze vobec netusim ci sa nam babo zadari alebo nie,ci vobec budem mat teraz nejaku ovulaciu.....ale tak sme rozmyslali s mm,ze ked bude mat maly rok tak sa zacneme snazit a uvidime ci sa zadari ci nie 😉 chcem pockat aby som ho aspon rok kojila 🙂 ak sa nezadari tak pojdem do prace,ked bude mat dva roky a babo budeme riesit potom a ak sa zadari,budem rada 😉 akurat musim nejako vyriesit to DNP,kedze ak by sa zadarilo babo teraz kym nemam menstruaciu,tak asi by som to uz nestihla platit,ked zistim ze som tehu 🙂 tak som zvedava co povymysla tato vlada a podla toho uvidim......ale ci s DNP alebo bez urcite chceme niekedy po novom roku zacat so snazilkovanim 🙂

andrejkaz
21. sep 2010

@lili213 moja mamina otehotnela aj napriek tomu,ze som bola plne kojena-cca 8krat denne a pomedzi to este odstriekavala mliecko kedze chodila dialkovo do skoly 😉 takze je to fakt individualne

lili213
21. sep 2010

no ja som mala pred tehotenstvom ukazkovy cyklus, teraz je to strasne nepravidelny, dlhy. 😠 katastrofa ☹

amisa
21. sep 2010

@andrejkaz uplne rovnako 🙂 , drzim nam palce

zuzkat1
21. sep 2010

@andrejkaz ja som tiez mala taky cyklus ze ako prislo tak prislo🙂 pokojne aj 40dni☹ no ja chcem byt doma urcite tri roky s malou a kojit aj pocas dalsieho tehu takze s tym nemam problem🙂 ale tiez chceme zacat buduci januar🙂 mozno uz tento december 😉

andrejkaz
21. sep 2010

baby ja sa tak tesim,moj Matejko dnes zacal rozpravat "mamama"..obcas sa mu podari aj tak celkom pekne povedat mama-je to take zlate 🙂
horsie je ze mame tazke zaspavanie vecer-po okupani a napapani pekne zaspi v postielke a asi cca za hodinku sa zobudi sa strasnym krikom,ktory sa neda nijako utisit,nepomaha hladkanie,nosenie na rukach,nechce prso,proste nic.....asi po 20minutach vrestania zaspinka,ale musi pri nom niekto lezat v posteli,neviem co to ma znamenat 😒

zuzkat1
22. sep 2010

ahojte...mame sopliky☹ kycha a kasle,ale teplotu zatial nema... aj ja som chora,aspon myslim..citim sa divne ale dokopy mi nic nie je..lenze mna ani pri hnisavej angine neboli hrdlo takze tazko povedat☹ idem asi s malou k dr...nech jej da nejaky sirupcek,alebo ja neviem co...

@andrejkaz super gratulujem🙂 moja krici mamamama ked place alebo ked sa jeduje, inak nie☹

jitta
22. sep 2010

@andrejkaz to vůbec nevím, čím by to mohlo být že se takhle budí a křičí ☹
Nám leze první horní zoubek, takže už 3 noci nespíme, malej se budí co 2 hodiny, někdy k ránu i po hodince ☹ snad se brzo proklubou a malej bude v pohodě. Jinak malej taky říká mamamamamam a taky jejejejejejejejej a dědědědědě 😀 😀 je to kouzelný

jitta
22. sep 2010

@andrejkaz tak mě teď tak napadlo, nemůže to být separační úzkost, většinou se to projevuje kolem 8. měsíce a zase to přejde, prostě si Matejko najednou vzpomene, že se mu stýská a potřebuje Vás 😉 Zkus si to vyhledat na netu
malej už půl hodinky spí, asi ho bolel ten zoubek a v noci toho moc nenaspal, tak byl protivnej a plakal, ale jak jsem ho dala do golfek, do 5- ti minut usnul 😀 😀

zuzkat1
22. sep 2010

tak nakoniec sme nesli k dr... usudila som ze som zbytocne hystericka😀 a len som jej zavolala🙂 vraj to nie je nic vazne a kazala kupit morsku vodu na vyplach nosa a ze ked bude kaslat tak sirup... kupila som vsetko ale sirup dam az ked to bude nutne lebo od rana ani kasel nikde.. ..ani ziadny soplik som nevidela, ale morskou vodou jej neublizim takze to jej budem davat🙂

andrejkaz
22. sep 2010

@jitta mna to tiez napadlo ze to moze byt separacna uzkost.....vzdy potom hysterickom kriku pekne zaspinka u nas v posteli-vcera pri nom spal mm a potom ked som sla aj ja spat som ho prelozila do postielky a spinkal az do 3tej 🙂 tak snad to prejde a zase bude pekne spinkavat...lebo ten krik je fakt hrozny 😒

andrejkaz
22. sep 2010

@zuzkat1 aj my pokasliavame hlavne rano,tiez som chcela ist ku dr,ale nakoniec som sa rozhodla,ze nejdem,kedze teplotu nemame,tak mu len kvapkam Nasivin do nosteka a odsavam sopliky,ale len rano-potom cely den ani poriadne nezakasle,ani sopliky nema.....
inak ta morska sol je fajn-my sme tym malemu preplachovali nostek ked bol uplne malicky,mal reflux a vela grckal a castokrat mal mliecko v nosteku a potom strasne kaslal a kychal.....ale bolo to teda riadne krute-vobec si to nechcel dat streknut do nosteka,strasne sa branil a krical ☹ aj teraz len co vytiahnem odsavacku tak krici a brani sa.....tak snad to budete lepsie znasat ako my 🙂

lili213
22. sep 2010

ahojte
@andrejkaz tesime sa s tebou 😀 , je to krasne ked, mi tiez Adam povie mama. My mame zaspavanie celkom o.k, len musi lezat pri mne, ale ako pises ty za hodinu sa zobudi a spusti strasny krik ☹ , ale trva to len chvilu, nie tak dlho ako u teba. Staci ked ho pohladkam a za chvilu sa upokoji, ale opakuje sa to kazdu noc. @zuzkat1 zelame skore uzdravenie, ja tiez davam malemu morsku vodu, pred odsavanim. Soplik mame stale ☹ asi je vazne so zubkov, lebo vcera sa mu konecne prerezal 1. Vcera bol taky zlomovy den 🙂 postavil sa 1 krat v postielke a konecne prisiel na to ako sa lezie po styroch. Tak sa tesim 🙂

jitta
22. sep 2010

@lili213 moc gratulujeme, tolik novinek za jeden den, jsou ty dětičky šikovné 😀 😀 😀
U nás malej stále uplakaný, po probuzení byl chvíli v pohodě a jak se probral, začalo to nanovo, tak jsem mu dala sirup na bolest a snad bude ok. Venku nádherné a teplé počasí, tak až se malej nají, hnedka půjdeme ven 🙂 🙂

zuzkat1
22. sep 2010

@andrejkaz nasivin sa takymto mimi nesmie kvapkat...na to ma dr vyslovene upozornila...ze to mam dat kvapku na tu vatovu tycinku (iba 1 kvapku) a tou povytierat nostek cca 30sekund

zuzkat1
22. sep 2010

@lili213 gratuluje🙂 pekne sa vam dari🙂

zuzkat1
22. sep 2010

inak zistujem ze panikarim zbytocne a skoro... po soplikoch ani chyru ani slychu...🙂 ale tu morsku vodu budem pouzivat aspon par dni🙂

jitta
22. sep 2010

@zuzkat1 my nasivin taky normálně kapeme, ptala jsem se na to na ušním, nosním, krčním, když měla adélka streptokoka v krku a strašlivou rýmu a bolely jí ouška, malej tu rýmu chytil a to byl asi 5 - měsíční a doktor říkal, že máme kapat

lili213
22. sep 2010

@zuzkat1 dakujeme 😀 kazdy lekar je iny, mne povedala, ze ak mu soplik nebude prechadzat, tak mu mam davat nasivin 1 kvapku do kazdej dierky.
@jitta dakujeme 🙂 , no prekvapil nas za 1 den. Je krasne aj my pojdeme na prechadzku.

andrejkaz
22. sep 2010

@zuzkat1 my sme na novorodeneckom tiez malym babatkam vytierali nostek nasivinom,tak ako pises ty,ale u takychto vacsich deti sa uz da v pohode kvapkat....zase raz plati,co dr. to iny nazor 😖

andrejkaz
22. sep 2010

@lili213 super,maly je sikovny-tolko novych veci za jeden den 😉 ale kukam,ze vy ste skoro o mesiac starsi ako my,takze sa nemusim trapit,ze nas maly este nelozi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre