Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

jitta
2. nov 2010

Dnešní návštěva na očním proběhla úspěšně, Adélce oko umrtvili a pak jí paní doktorka ten kousíček vyndala pinzetou, Adélka byla moc statečná, seděla koukala do toho jejich přístroje a ani se nepohnula. Oko má opět zalepené a zítra ráno opět kontrola...

lili213
2. nov 2010

@jitta tak som rada ze to Adelke dopadlo dobre 🙂 a co je tu nove ? Ake pokroky robia vase deticky ?
Adam odmieta jest a najhorsie je to ze zase nechce pit mlieko 😠 , vypije max. 50 ml.

danteska
2. nov 2010

@jitta supeeeer,Adelka je statocna,musis jej dat nieco za odmenu ked to tak krasne zvladla 😉 😉
@lili213 asi ma nejake prechodne obdobie,zasekol sa a nechce...

jitta
2. nov 2010

@lili213
@danteska děkujem, adélka má slíbenou nějakou odměnu z hračkářství.
malej jí docela pěkně,snídani i oběd, jen kaši nechce, tak večeře střídáme, někdy má přesnídávku, někdy banán, někdy chleba se sýrem a přes den žužle rohlík, nebo dostane sunarku nebo jen tak do ruky kousek zelninky nebo ovoce.
před půl 12 mu dám zeleninku s masem a pojedeme na plavání, jsem zvědavá,jak se mu to bude líbit, minulý týden mi asi 5 min. před koncem začřal brečet,ale tak moc, že jsme skončili o těch 5 minut dříve. je fakt, že předtím jsme 2x nebyli a nějak si odvykl. A tak máme dnes náhradní hodinu a ve čtvrtek pojedeme na naší normální hodinu, tak snad si zase zvykne. jinak už se celkem pěkně potápí🙂)))

danteska
2. nov 2010

@jitta tak u nas chlebik nejde,ale uz spapa tak 4 kusky tak beriem ako male vitazstvo 😀 pekny den zelam,uzite si plavanie 🙂

lili213
2. nov 2010

@danteska no asi, len ma hneva, ze nechce ani pit a potom nema ziadne tekutiny. A vy ako s popanim? lepsie ?

amisa
2. nov 2010

@jitta no mi sme v sobotu dali amlu spat o cosi neskor a v nedelu spali dlchsie o hodinku a potom sme sa tvarili ze vlastne sme spali normalne a zas sme dali malu spatpodla stareho casu o cosi neskor a uz je to OK.. Adelka je velmi statocne dievcatko.
Veronika ma teraz uz tyzden sopliky ale uz bez teploty a v noci sa jej zle spinka musime jej kvapkat do nosteka a sprejovat morsku vodu.. chuda hlavne v noci to hrozne preziva.. ako dlho mozu trvat sopliky?

@lili213 a co vlastne je? ja nejdem ani hovorit nasa je papkac a ked vymysla tak ju neutim a ked je potom hladna tak zje vsetko, ale nedavam jej vtedy mlsotky, necham ju pekne vyhladnut.

jitta
2. nov 2010

@amisa já se taky snažím nějak to malýmu posunout, dnes usnul vpůl 8 a byla bych ráda, kdyby to tak nějak zůstalo,ale ráno vstává hodně brzo, většinou už před 6 hodinou, ale jelikož jezdíme s Adélkou na to oční a máme to 40 minut jízdy, tak nám to vyhovuje, aspoň tam přijedme včas 😀 Jinak u malýho rýma trvala 14 dní a i teď ještě trochu rýmu má, ale zatím nekapeme nic, nemá to moc jen sem tam. A do toho měl i teploty tři dny,ale jen zvýšený, nebylo to nic vážného, ale zahleněný byl strašně moc ☹
Malý jí celkem pěkně, takže už máme 4 příkrmy a mezitím kojení, ale to má spíš už jen tak na chuť 😉
Spaní hrůza, než jsme jeli do prahy budil se jednou v noci, v praze se budil 2x a co jsme se vrátili je vzhůru vícekrát za noc, ale už jsem si zvykla 🙂

danteska
2. nov 2010

@lili213 tekutiny potrebuje..ked maly nechcel pit tak som mu caj prisladzovala...tak som ho donutila..a postupne davala stale menej cukru az nesladime vobec..nevipije moc,ale nieco predsa..papame celkom dobre,len zeleninu musime papat s hrackami,ale uz bez sladkej kaše..chlebik skusame,ked zje 4 kusky som rada..postupne to ide..ale mava lepsie a horsie dni..v sobotu sme mali na navsteve svagra a maju syna o 2,5 mesiaca mladsieho,presne v sobotu mal 7 mesiacov a ten nechce vobec nic okrem mlieka papat..tak si hovorim ze my sme na tom este dobre..neboj,Adamka to prejde,mozno je to len take prechodne obdobie...

lili213
3. nov 2010

@danteska no ja ho neprinutim ani ked ho prisladim, ale skusam nech vypije aspon trochu. Adam celkom dobre papa a chlebik mu chuti, jemu chuti vsetko co si moze davat sam 😀, len to mlieko nechce 😠 , sestra ma 7 1/2 mesacnu a ta nezje nic, mozmo 2 lyzicky prikrmu, chce len mlieko. Tak to som rada ze sa Sebastianko rozpapal 😀 Adam vazi 9900 g .

amisa
3. nov 2010

@lili213
@danteska
spminate chlebik..u nas bol dnes chlebikovy masaker..chleba vsade len pochybujem ze v brusku..vase detvaky si ho odkusnu a spapaju ci ako? moja to este tymi dvoma zubkami asi nevie tak dobre

jitta
3. nov 2010

@amisa já když dávám malýmu chleba třeba se sýrem, tak mu dávám takové malinkíé kousíčky rovnou do pusinky, protože sám by si ukousnul moc veliký kus a pak by se dávil, do ruky mu většinou dávám rohlík 😀 😀 a když má v pusince větší kus, tak mu ho vyndám anebo ho sám vyplivne

lili213
3. nov 2010

@amisa ja mu davam s maslom alebo syrom, trham mu to na mensie kusky a podavam mu to. On si to pekne prstami zoberie a da do pusinky. Adam ma stale len 1 zub, tak si poriadne nevie odkusnut.

danteska
3. nov 2010

@amisa ja davam chlebik aj piskotky tak ze kusky vkladam do pusy.ked mu aj dam do ruky korku alebo piskotu tak si to poobzera a hodi o zem... 😀 😀 ale vravim-u nas chlebik max 4 kusky.. ☹ ale pre mna je to uspech..
@lili213 ved su deticky ktore chcu len mliecko,ono sa to snad casom upravi lepsie..Sebastian sa zatial nehrabe sam papat..dnes sme kupili stolicku konecne,inak som ho stale krmila vo vajicku-sedacke este.tak sa mu tam bude snad pacit..uz sme ju vyskusali a zatial ok 🙂.. tam si da aj hracky-lebo to pri papani potrebuje a ked otvara pusu tak ja ho rychlo krmim,ani nedycham 🙂 🙂 🙂

danteska
3. nov 2010

@jitta jeeej vsetko najlepsie k vymesacninam 🙂

januska26
3. nov 2010

@amisa No ja mu chlebik s maslom este nedavam, podla papierika od Dr. mam,ze kravske maslo od 10,mesiaca, tak cakam🙂Ani ziadne syry a podobne...Ale chlebik mu davam, malicky ma 7zubov, takze to pekne kuse, aj korku,cele mu to davam, lebo ked mu davas vacsie kusky, zevraj sa potom lepsie vyvijaju zubky🙂Teda nie zevraj, ale je to tak🙂Ja som mu nikdy nemixovala...A vy kedy davate chlebik?na desiatu?lebo ja na desiatu ovocie, na obed zeleninu a potom kasicku, tak ten chlebik mu davam len obcas tak medzi jedlo na zobnutie..🙂

danteska
3. nov 2010

@januska26 aj ja len medzi jedlom,ked ja jem,alebo pyta mnam,tak mu dam ale vravim su to len asi 4 kusky..ja som maslo dala,ale rastlinne aj šunku uz mal.syr som este nedavala..ale nejakymi papierikmi od MUDr sa moc neriadim..je aj rozdiel ci je dieta prikrmovane od 4 alebo az 6 mesiaca...si myslim teda 😉

januska26
3. nov 2010

@danteska No ja sa tym riadim, maleho som kojila iba mesiac a som alergicka, takze maly ma velke riziko, ze bude alergik, este ked mal aj UM tak viacej. No tak ale snad to bude ok, zatial je vsetko super, tak verim, ze aj bude🙂Aj ked alergia sa moze prejavit kedykolvek, nielen ked je dieta. Prikrmovany je od ukonceneho 5.mesiaca...

danteska
3. nov 2010

@januska26 no ja som tiez kojila malo,dokopy bohuzial asi 3 dni..... ☹ ☹ tak sme na Nutrilone od narodenia v podstate..a maly je prikrmovany hned po ukonceni 4 mesiaca...drzim vam palce aby bol drobec zdravy😉 😉 😉

januska26
3. nov 2010

@danteska diky🙂)No my davame mliecko Humanna hypoalergenne, najprv sme chceli Nutrilon, ale potom doktorka ze mam davat radsej toto...Inak asi sme jediny, co ho pijeme🙂)Lebo to po prve-nikde nemaju, a po druhe-ani neviem, ze by ho niekto babatku daval🙂))Ale ide to do peniazkov riadne, co🙂)?hehe ...ale tak nevadi🙂a ty budes davat UM do 3,roku ako sa ma?

lili213
4. nov 2010

Ja som maleho kojila do 7 mesiacov, zacala som ho priktmovat 4 1/2, UM som davala Nutrilon, ale nechcel ho tak som vymenila za Sunar, ale uz ani ten velmi nechce. Ja sa tiez nejako neriadim co mi napise, lebo mi nic nepapise 🙂, ale samozrejma je to ine ak si alergicka, v rodine MM je zase alergia na cokoladu tak sa bojim a nedam.

amisa
4. nov 2010

@lili213 mi sme s muzom obaja silni alergici a kojim. ale pri prikrmoch sledujem z coho sa vyhadze. Alergolog s nami uz rata a mi cakame kedy to pride prvy krat. AJs om alergik od babetka a manzel az ako dospely.. dufam ze aj mala bude po nom.

lili213
4. nov 2010

@amisa ja nie som alergicka na nic tak dufam, ze maly bude po mne. Mne sa vyhadzal s marhule.

certica_3
4. nov 2010

no my dnes máme 10 mesiacov . príliš sme to neoslávili ,lebo ja som musela nakoniec ísť k lekárke , v noci som mala zimnicu a zle sa mi dýchalo . no zatial iba sirup a paralen ale ak to nepoľaví v pondelok antibiotiká , dúfam že nie .A hlavne nech to nedostane malá . Alicka išla na prvú hodinu druhého kurzu plávania teda s tatinkom a babičkou ,ale vraj si to super užila .
No a k tým mesačninám sa nám konečne prerezal štvrtý zub , dva ešte čakajú .
U nás je to jedlo stále meniace sa , dnes nechcela veľa papať , hlavne mliečko , to tak je keď je mrzutá . Inokeda sa nabaští až praská .Inak najviac jej chutí keď vidí nás jesť -mam mam vraví ,dnes na brata kričala keď jej nedával dostatočne rýchlo zo svojho obeda cestoviny a z večere chleba . Vôbec sa v posledných dňoch na nás pekne hlasno rozčuľuje potvorka . Jedla by také čo nemá ako pomazánku, paradajky , niekedy si nadžgá plnú pusu a potom to vyberie rukou z úst a hodína zem a lebo to strká do úst mne . Už sa dosť ťažko nechá oklamať suchým chlebom alebo len maslom . Snažím sa jej dávať trošičku masielka a trošičku rastinného másla , myslím že zlatá stredná cesta neškodí . Samozrejem že sa každý musí riadiť aj tou možnosťou genetickej dedičnosti , to je dôležité .

danteska
4. nov 2010

@januska26 Humannu davali malemu v porodnici...ale tam bol prikrmovany asi 3x iba.ja som potom kupila Nutrilon.nastastie nie som alergička na nic..ale nikdy nehovor nikdy.. 😉

januska26
5. nov 2010

@danteska Na Antolskej prikrmovali zase Nutrilonom...to viem...ale ja som mala vtedy este mliecko...🙂

lili213
6. nov 2010

v trnavskej dokrmovali tiez Nutrilonom.

certica_3
6. nov 2010

Dnes bol nádherný deň aj keď fúkalo .Lístie medzi domami poletovala ako divé vtáky , dokonca nám nastupovali do kočíku .
Vraj sa to má ale pokaziť . Ja som stále chorá , kašel dráždivý nechce prejsť a ja nechcem antibiotiká . Zajtra ideme blahoželať dedkovi k narodeninám .Dnes sme mu kupovali kvety a malá tak krásne krčila noštek a čuchala ich . To robí teraz stále keď jej povieme kvety alebo zajačik.
Je teraz dosť jedovitá , veľa kričí . Ukazuje na všetko prstíkom a nedajbože keď nevieme čo chce . No bude tvrdohlavá .
Prajem pekný zbytok víkendu a hlavne nech ste všetci zdraví .

danteska
7. nov 2010

@certica_3 prajem rychle uzdravenie 😉 mala je sikulka 😉 pocasie nam veru nevydrzi uz dlho,ale je november,nemozeme chciet stale pekne,aj ked brala by som..

dzlucia
8. nov 2010

Ahojte nakuknite pekné nové vecičky
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=28945

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre