Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

janqa24
22. okt 2009

dnes je fakt nejaky divny den.....mna straaaaaaasne boli v podbrusku pri chodzi aj pri vstavani ☹ take natahovanie citim, viem ze to normalne, ale boli moc moc moc....dufam ze je vsetko v poriadku

liwka
22. okt 2009

ahoj, bruska :D, s tymto divnym dnom sa k vam pridavam. nicove nic sa mi nechce. uz niekolko hodin som priebezne citala, co preberate, no nebola som schopna vam ani napisat. zajtra mi pride na navstevu mamina s krstniatkom a mne sa nechce ani upratat :(. poradte nieco na prebratie

kalianka
22. okt 2009

jaj baby, hadam zajtra bude lepsie 😵

krpuch
22. okt 2009

nemusi to byt vkuse 270 dni, musi to byt celkovo za dva roky. a 26 tyzdnov musi byt vkuse pred nastupom na matersku. no a mne konci 26. tyzden 10.12. takze vtedy mi treba az nastup mat na matersku, takze mi musi z 5.12. posunut na 10.12., aby som viac dostavala.

janqa24
22. okt 2009

liwka, uplne viem, ako sa citis, mavam to tak dvakrat do tyzdna 😀 esteze sa mozem spolahnut na draheho s tym upratovanim 🙂 cokolvek upracem ja, tak ma zvozi, ze naco ho mam 😎

ale vcera som sa pochlapila a za tri hodiny som zbalila takmer cely nas spolocny zivot do niekolkych skatul, vriec a cestovnych tasiek 🙂 dnes preto uz nic nemusim 😝

liwka
22. okt 2009

krpuch- a to ti ochotna teta na socialke takto poradila? bo ja tych 270 dni splnam, no s tymi 26 tyzdnami bude problem. totiz kvoli tehotenstvu som prisla o pracu (bola som este v skusobnej, tak to zamestnavatel vyuzil), teraz som PN a budem az do konca. ktovie, ako sa to bude ratat pre mna. mala by som sa ist asi opytat, vsak? nemate s takouto situaciou niektora skusenost?

roxy_1
22. okt 2009

Ahoj holky,

mame za sebou kontrolu,ted uz budu chodit kazdych 14 dnu,takze dalsi je 5.11. opet jsme poslechly srdicko 🙂 ale nejvic se tesim na pristi patek kdy jdeme konecne na ultrazvuk snad pujde i 3D...
jinak na MD nastupuji asi 24.11.

jste me tema historkama z MHD pobavily 🙂 nektere lidi vazne nechapu,ja nemohu posoudit,vetsinou vsude jezdim s manzelem autem.

dneska byl asi opravdu divny den,kdyz jsem byla u sestry v kadernictvi na melir,udelalo se mi hrozne spatne,bylo mi na omdleni,msela jsem si sednout k oknu na vzduch a pak se to zlepsilo...ale hlavne ze mam novou hlavu 😀 pro krasu vse 😀 😀

co se tyka toho spani na zadech,tak ani ja uz na nich nemuzu spat,behem chvilky se mi udela spatne a musim se pretocit na bok,jinak bych tak nejradeji spala porad 😅

krpuch
22. okt 2009

liwka, tetuska mi toto nepovedala - lebo je to truba ( vzdy ked som tam prisla, dala mi inu odpoved). kukni forum paragrafy na modrom konikovy. Je tam, ze dobrovolne nemocenske poistenie a napis tvoju situaciu...su tam 2 baby, ktore to maju v malicku a radi ti pomozu.

krpuch
22. okt 2009

Ja som tapsa, ze konikovi tvrde y🙂 a to som mala byt pani ucitelka prveho stupna🙂

liwka
22. okt 2009

janqa- ti zavidim, mne ten moj odusu pomahal, odkedy som tehotna, no co som doma na PN (a podla neho nic nerobim, kym on chodi do roboty a je unaveny), tak to nechal na mna. ved mam na to cely den :(

ives77
22. okt 2009

zvykneme si s mojim robiť na FB tie testy čo sú tam a môjmu vyšlo v teste,čo dostaneš pod stromček,že dostane miminko milé že? 😀

roxy_1
22. okt 2009

ives jen aby to nehodou nebyla nakonec pravda 🙂

olienka12
22. okt 2009

ives nestras skoro by to bolo ibaze by ste ruske sviatky oslavovali to by bol ideal hehe ja sa chystam na troch kralov rodit hehe mame rovnaky termin,tak sa mozes pridat 😀 😀 😀 😀

janqa24
22. okt 2009

liwka, ja odkedy som tehotna, tak mi nedovoli robit nijake tazke prace, a teraz ako som vo vyssom stadiu, hneva ho este aj ked nalozim pracku a potom to len vyvesiam 🙂 tiez som PN a on je v praci od desiatej rana do jedenastej vecer, ale rano mi urobi ranajky a poupratuje vsetko sam od seba, mna len s pusou na cele odprevadi na gauc 🙂

ives, to je zlate 😀 mne na FB vyslo den pred tym, ako som si urobila prvy tehotensky test, ze som tehotna 😀 😀

roxy_1
22. okt 2009

janqa mas zlateho muze 😵 😵

janqa24
22. okt 2009

roxy, ja viem, ani neviem, cim som si ho zasluzila 😵 on sa velmi velmi velmi tesi na nase prve babatko a fakt ukazkovo sa o mna stara 🙂 dokonca to s tou starostlivostou niekedy az prehana 😀 uvidime, aky bude, ked sa babatko narodi 🙂

krpuch
22. okt 2009

janqa, aj mne tam vyslo, ze som tehotna...a ze cakam dievcatko..🙂

liwka
22. okt 2009

no, podla mna este lepsi 🙂 ten moj bol zo zaciatku trochu zakriknuty a myslim, ze nevedel, ako ma reagovat. dokonca mi nejak extra ani brucho nechytil. no, ako sa male vo velko rozkopkalo, tak sleduje a nestaci sa divit. zatial ma trochu trapi, ze nechce byt pri porode, no vcera som mu oznamila, ze potom tyzden to male uvidi len cez sklo, tak si to hadam rozmysli...
janulka, ty si priamo z NZ alebo z okolia?

janqa24
22. okt 2009

liwka, moj od zaciatku so mnou vsetko preziva, niekedy mam pocit, ze on je tehotny, nie ja 😀 a velmi sa tesi na babiku, tak dufame, ze doktor sa nezmylil a budeme mat malu gymnastku/futbalistku 🙂
nie som priamo z NZ, byvam asi 24 km od NZ smerom na Nitru.....preco?

janqa24
22. okt 2009

a snad si to ten tvoj rozmysli s tym porodom, urcite je dobre tam niekoho mat 🙂 aj ked niektori chlapi su take povahy, ze by to asi len tazko rozdychali 😀

liwka
22. okt 2009

my s drahym pochadzame z okresu NZ, z okolia Podhajskej, tak som chcela vediet, s kym sa stretnem, ked pojdeme domov 😀

ives77
22. okt 2009

janqa tak to sme dve,aj ja mám doma takého super chlapa,ešte aj ked ide do práce tak mi povie aby som nerobila nič,že on ked bude doma tak porobí,zlatý 😅 ale mne to nedá a aspon čo vládzem porobím a ostatné robíme spolu ešte aj varíme spolu proste všetko čo môžme robíme spolu čo sa nám obom velmi páči 😀
naše pedošlé vztahy boli dosť,ako unho tak aj umna tak sme aspon už teraz spolu šťastný a veríme že to tak aj ostane 😉 a ja ho zato aký k nám je(kumne aj môjmu synovi) neskutočne milujem 😵

janqa24
22. okt 2009

ale ale, to mam hned za rohom, my byvame (teda od buduceho tyzdna budeme byvat 😀 ) v Malej Mani 🙂

ives77
22. okt 2009

zabula som napísať že tie naše vztahy boli na prd....

janqa24
22. okt 2009

ives, tak potom sme na tom rovnako, ale uplne uplne rovnako 😵 😵 😵

liwka
22. okt 2009

tak to je gooooooooooooool. priatel je z Travnice a tamsme 2 a pol roka byvali u svokry, teda tamchodime domov🙂 joj, sa tesim, mame v plane ist domov na vikend od 14. do 17. novembra, mohli by sme dohodnut nejake stretko :D

janqa24
22. okt 2009

ty brdo, stavim sa, ze moji rodicia budu poznat bud tvoju svokru alebo svokra 😀 super super, mozeme dohodnut stretko, budem velmi rada 🙂

liwka
22. okt 2009

aj ja sa uz tesim. a to ste si tam kupili domcek? my sa toho nasho vlastneho este nacakame :(. ale myslim pozitivne, raz to isto bude 🙂
babulky, k tym testom na FB- ako sa k nim dostanem? som veeelmi zvedava, co mi vyjde, ci bambulka alebo bambulko

janqa24
22. okt 2009

nie liwka, nekupili sme si domcek.....kiezby.... 😀 ideme k mojim rodicom byvat, priatel meni robotu, tak menime aj lokalitu.... vraj docasne, no uvidim ako dlho sa tam nakoniec zdrzime 😀

skus si na FB do vyhladavaca zadat nieco v tom zmysle, ze ake pohlavie bude mat tvoje babatko, malo by ti to najst aspon nieco, myslim, ze tych testov je tam viacej 😉

ives77
22. okt 2009

tých kvízou či testou či čo sú to je tam hrúza,janqa len nech im to aj vydrží 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre