Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

bebel
17. jan 2010

Aaaa aj Zucana je ešte 2 v 1 🙂
Zuc je to normálne....ale akonáhle budú v takých vlnách, že budeš môcť zmerať časovo kedy ťa to bolí v kuse a kedy nie...potom sú to kontrakcie 😉
A čo si si vybrala?

zucana
17. jan 2010

no mna to boli zvacsa pred spanim...to aj pravidelne ale ked zaspim tak oki...a aj cez den...a niekedy to vystreluje aj do krizov....
ale teraz mam zas aj dalsi problem....

moj muz prehodi len tak z nicoho nic ze bud.tyzden nam maju prist vyburat stresne okna (lebo sa v rokoch tvori plesen) a vymenit. jedno v hornej chodbe a jedno vo vikininek izbe...tak ja fakt neviem ci je to ok ked sa ma mala teraz narodit...ma to trvat len jeden den ale ked si predstavim bordel a vsetko mam vyglancene a poprate...tak neviem
mama mi napisala ze: bud chces pokoj aj s plesnou alebo bez plesne a bordel tak si vyber...lenze z takych uzasnych moznosti je velmi velmi takze si vybrat
😒

no a vybrala som si nejaky ten diamant na krk...k nausniciam a snubnemu nech mam do serky 😉

bebel
17. jan 2010

Zuc riešim detto dilemu s plesňou...ale nakoniec som rozhodla, že
pôjdem s deťmi na týždeň preč napr. do grandu do Jasnej a zatiaľ nám 1 deň strhnú tapety, druhý natrú protiplesňovým sajrajtom ....nechajú pôsobiť, potom nahodia novú stierku a namaľujú. Následne sa vrátime domov. 🙂

bebel
17. jan 2010

Problemtické sú len 2 steny cca 4,5 x 2,5 m...kde máme vinylové tapety a susedia s kúpeľňou. Ostatné je ok. Potom na jar budem riešiť malú terasu, teda na nej hliníkovú zimnú záhradu. A potom vybúranie okna po zem v hosťovskej , elektriku a podlahy v zimnej záhrade.
Toľko moje stavebné práce a plány na tento rok. A v lete ešte dotiahnúť prednú terasu s dreveným obkladom.

Ďalšia vec, čo ma bude zamestnávať až do júna bude plánovanie seesight tripu a zabookovanie ubytovania a atrakcií na rôznych miestach počas 3 týždňov na juhozápade Francúzska, kam ideme aj s deťmi sesterke na svadbu.
Nudiť sa doma rozhodne nebudeme. 😎
Akonáhle budeme mať s Bibou nejaký ustálenejší systém fungovania, prihlásim Bruna na plávanie tu v SC, aby mal trocha športového povyrazenia a pocit, že nie je na 2. kolaji. 🙂

zucana
17. jan 2010

no tiez to mas pestre...u mna je len dilema ci to spravit este rychlo tento tyzden alebo pockat do velkej noci ked sa chystam na SK....

meggieya
17. jan 2010

cafte, tak sa tak priebezne hlasim.... s papanim problem nemame, akurat nam to ide iba cez klobucik, mam male bradavky a nevie sa prisat. Koliku ani reflux nemame, tak dufam, ze a budeme drzat. Kazde dve hodiny sa budime na krmenie, niekedy mame svetle chvilky, ze sme hore a len tak pozorujeme byt. Niekedy sa stane, ze spime raz za den aj 3 hodiny. Inak sme boli dnes 3x vonku, aj ked dost kosa bola presli sme sa tak na pol hodku.

krpuch
17. jan 2010

ja som len mojmu povedala, ze by som chcela, aby ma po navrate z nemocnice cakalo doma prekvapenie 😅

liwka
17. jan 2010

krpuch, ty si este doma? ja som myslela, ked si sa dnes neozvala, ze si uz mamina 😀

krpuch
17. jan 2010

liwka, no rada by som uz bola, ale zatial nic. boli sme na navsteve u priatelovej sestry a sli sme do mesta na nakup pominat peniazky na papanie. krpec sa vrti, kruti, ale nechce sa mu stale von. dufam, ze uvidim rozdiel medzi bruskom terajsim a padnutym. Ci to nie je podmienka?

liwka
17. jan 2010

mna sa vcera tiez priatel pytal, ci mi nahodou nepadlo brusko. ale neviem, ako vyzera padnute brusko, takze neviem. a moja sa zasa na roziel od tvojho krpca ani velmi nehybe. posledne dni len fakt minimalne. neviem si to vysvetlit, ale keby to bolo o tom, ze zbiera sily na porod, tak by ma ozaj potesila 😉

dadulka2000
17. jan 2010

ahojte babenky
blahozelam novym maminkam,....
ako sa drzite tehulky? uz sa to zacina aj vam kratit,.... co?

normalne rozmyslam ci mam normalne babatko,... ta moja zabka len spi a spi,.... aj 5-6 hodin potiahne bez jedla a ked sa ju pokusam zobudit tak sa to ani neda. ja musim teda medzi jej spankom odstriekavat a potom jej to aj flaskou dam - a to vypije aj 100ml (je to normalne na 6 dnove babatko?? - kolko vam vypiju deticky?) a znovu zalomi a spi.
ja ozaj ani neviem ze ju mam, ostava dufat ze jej to tak aj vydrzi 😀

ja som za porod nedostala nic - to asi preto ze bol taky rychly a ani sme si neuvedomili ze to je uz ONO
😀 , zacnem asi nad tym rozmyslat 😀 😀

gucz
17. jan 2010

ahojte baby

hoďte fotky deťúreniec do albumov, ja som zvedavá 🙂

liwka ani môj sa moc nehýbe, ozaj len sem tam, už tam má asi málo miesta

gucz
17. jan 2010

ozaj a tak mi posledné dva dni tlačí na žalúdok, že mi vyskakuje kyselina ako besná. V noci som bola asi 4x piť mlieko, lebo mi došiel Tums 😒

minix
17. jan 2010

caute, jasne, este som tu ja. Zajtra rano dame poradnu a uvidime. 🙂 Citim malu dost dole, asi kruti nosom nad tymto svetom a to sa mi trie o lonove kosti. 🙂

Brusko mam stale vysoko, nemam pocit, ze by padlo, takze som zvedava, co nam povedia zajtra.

Spim dobre, okrem chodenia na WC uz iba raz za noc, brusko ani nerastie, teda ja to nejak nevidim a male je dive.
Napriek tomu, ako sa nam to blizi, tesime sa na nu viac a viac.
ako sa ponahlala na svet v oktobri, tak sa jej teraz nechce.

A rozkazala som si darcek aj ja, vidim to na nejakeho Swarovskeho. 🙂))

mia.
17. jan 2010

čaute baby,
tak zajtra mám aj ja poradňu, som zvedavá, či nenastal nejaký posun... už sa na drobca táááák tešíííím!!!! 😉
dnes som v noci zas dobre nespala od 3.00 - do 5.00 - to je môj čas, kedy buntoším... asi sa podvedome pripravujem na prebdeté noci 😉

mia.
17. jan 2010

problém s plesôou máme aj my - a to je 6 - ročný byt s drevenými, ale totálne nekvalitnými oknami...

mia.
17. jan 2010

sorry - plesňou

bebel
17. jan 2010

Ahojte,
my sme boli dnes v kine na OLD DOGS a odporúčam....dávno som sa tak z chuti nezasmiala 😀

Mia dúfam, že ma počkáš....ja som odhodlaná krpatú podržať minimálne do štvrtka 😝 😉
Ja mám síce brucho padnuté.... ale aj tak myslím, že mám kopec času. Len tá kalamita, čo nastane od zajtra ma trošku trápi. 😕
Minix, neviem, či zajtra budem pustená mangelom do BA 🤐 Tak držím zatiaľ palce, nech je tam nejaký vývoj a optimistický výhľad na rozpad😉

Zuc, ja by som asi počkala do Veľkej noci. 😎

minix
18. jan 2010

Bebel, dnes to tu bude na cestach zaujimave, som rada, ze mam Antolsku 5 minut busom. Ked sa vratim, podam hlasenie, ako sme na tom.😉

gucz
18. jan 2010

Dobré ránko prajem

u nás tiež v noci nasnežilo, tiež to bude na cestách zaujímavé. Som zvedavá či boli cestári tento raz "pripravený" 😀

dadulka čo meno pre maličkú? už máte nejaké v užšom výbere?

krpuch
18. jan 2010

dobre rano, ja idem zajtra do poradne, tak som tiez zvedava, co mi doktor povie a zajtra ma aj moj priatel meniny, sa tesim ako zareaguje na darcek...este tak porodit a bolo by 😎

katka22r
18. jan 2010

kocky ahojte ach to nase zdravotnictvo...este malo prenasame takze ak nic do stredy tak o 11 prijem isty a plus vyvolavacka 😒 ...snad sa nieco rozbehne idem dnes na loptu aj na schody...ale vravela ze podla kontrakcii uz by aj mohlo ale byvam nedaleko porodnice tak dobehneme 😀 ...ale lepsie domalezat ako v nemocke nie?

mia.
18. jan 2010

dobré ránko kočky,
ten sneh ma teda tentokrát nepotešil 😠 , idem autom do TN, dúfam, že cesta bude ok. Ale našiel sa v bytovke dobrý sused, čo mi očistil auto, keďže parkujeme vonku... 🙂
Krpuch, to by bol ideálny darček! 😉
Bebel, počkám, som sa snažila, aby to bol kozorožtek, ale bude to zrejme vodnárik... 😀

mia.
18. jan 2010

katka, to určite, doma je doma, takže ak nebudeš mať pravidelné kontrakcie alebo odtečenú vodu, predychávaj to doma.. som na Teba myslela, že či už...

krpuch
18. jan 2010

mne prave zacala odtekat zatka, tak uvidime.

katka22r
18. jan 2010

kruch drzim prsteky

adros
18. jan 2010

ahojte babenky

nemyslim si, ze je pravidlo, ze musi klesnut brusko, lebo mne teda vobec nekleslo pred porodom 🙂

co sa tyka darcekov za porod... ja neviem, mozno som divna, ale pytat si za to nieco od MM mi pride uhodene. Ja viem,ze som si vytrpela svoje pri porode, ale ved sme od zaciatku vedeli do coho ideme. A muz pri tom trpel so mnou, aj ked samozrejme nie tak intezivne, ale urcite ani pre neho nebolo lahke divat sa, ako zena, ktoru lubi, trpi. Ale tou najcennejsou odmenou bolo pre nas zdrave dietatko. Nepotrebujem ziadny sperk.Ja dostanem kvietky a to mi uplne staci.

no a k malej... vcera ten hystericky plac prisiel akosi skoro, mala buntosila uz pred osmou, oci ako vevericka a nie nie zaspat a neplakat. Davam jej ten SAB, ale nechcela som to davat pred kazdym kojenim, tak som to dala ob, ale myslim, ze to uz zacina zaberat, bo v noci spala 3,5 hod a potom zase cca 4 hodky, takze sme sa ako-tak vyspali. 🙂 Asi zabralo, ze sme sa jej vyhrazali rektalnou rurkou 😀

stylly
18. jan 2010

roxy:no tak my jsme taky hodní,jen když nás to chytne tak řveme a řveme!!!!!!!!!!!!jinak nekojím a my papáme co 3hod,..v noci co 4hod. 😀 😀 už začínáme pást koníky 😀

minix
18. jan 2010

ahojte, ja som po poradni, mia, sme na tom rovnako, chcela som kozorozca, ako som aj ja, ale asi nam to nevyjde, aj ked od minulej poradne sme pokrocili z CS 2 na CS 4, a podla doktora sa zaciname pomaly pripravovat.

Dohodli sme sa, ze ak neporodim do terminu co mam, 25.1., tak buduca poradna bude aj s komplet zbalenymi vecami, spravi sa monitor, ak ukaze, ze sme pripravene, ideme rovno na sal, ak este nebudeme pripravene, tak sa dohodneme na dalsom postupe.

Asi mam pred sebou posledny tyzden plny egoizmu a nic nerobenia, potom sa to rapidne zmeni. 🙂

inak, som rada, ze som doma, tie chodniky su katastrofa.

gucz
18. jan 2010

ahoj adros
s tým darčekom za pôrod som na tom tak isto ako Ty, ja si nemienim nič vyberať ani pýtať, ani vlastne nič nechcem, však darčekom bude drobec 🙂 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre