Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

eva3107
2. nov 2009

Jasne Roxy...poslem IP 😉

plivit
2. nov 2009

ahojte dievčence viem,že tu už moc nechodím ale poctivo Vás čítam a prišla som sa pochválit z vysledkom UTZ
Tak na 100% čakáme chlapčeka ma 2000g a zodpovedá už 32+2týždňu takže vyzeráme starši o 2týždne 😅 😅 😅

weronyca
2. nov 2009

plivit, gratulujem..a prajemm vela vela zdravicka, s uspesnym koncom 😉

plivit
2. nov 2009

Weronyca dakujem velmi pekne 😉

weronyca
2. nov 2009

Liwka, teba pustili domov?? Ja som pri gluk.teste musela ostat sediet u lekara 2hod. vraj ziadne wc,ani pohyb. Po 2hod. ma zase pichla do prsta a az potom som mohla ist domov..

Drzim palce nech vysledky dopadnu OK

liwka
2. nov 2009

hm, to je zvlastne. mna v pohode a keby mi zakazala wc, urcite by to nedopadlo dobre. tu v SC robia ten test na diabetologii, tak zrejme sestricka usudila, ze sediet v plnej poliklinike nie je nic prijemne. som jej za to velmi vdacna. ale prist tam a len tak zaklopat, nebolo velmi prijemne a ani ti ludia neboli nadseni. ale bolo mi to jedno.

weronyca
2. nov 2009

Tak asi preto ta pustili domov. Ja som bola normalne na gynde..a takto sme tam cakali 4mamicky..tak aspon sme kvakali a rychlejsie mi to ubehlo 🙂 mala som stastie ze na wc som vtedy nemusela.. a ako si zvladla to sladke? chutilo ti?

liwka
2. nov 2009

ach, este teraz mam z toho traumu, ked si na to spomeniem. najma na ladovu vodu, s ktorou to bolo zriedene a ten hnusny nerozpusteny prasok- sestricke sa nechcelo prehnane miesat.

liwka
2. nov 2009

je hadam niekto, komu to chutilo?

krpuch
2. nov 2009

ahojte..tak ja som po vcerajsku dost vystresovana..casto mi tvrdlo brucho, normalne nechapem. Doktor povedal, ze po väcsej namahe to je ok, ale mne stvrdlo aj ked som len vstala z postele :( budem davat viac magnezia a ak nepomoze, pojdem k doktorovi...
inak, tu dnes svieti krasne slniecko, rano mrzlo..povysavala som, napapala som sa bryndzovych halusiek a teraz oddychujem pri PC. 🙂

loss
2. nov 2009

ahojte

boze ja som taka stastna od zajtra mam 30tt takze len 8tyzdnov do porodu taaak sa tesim ze nebude brucho
krpuch aj mne tvrdne brucho dost casto je to uz v tomto obdobi akoze normalne,ku komu chodis do poradne?

hanus177
2. nov 2009

dosť z Vás si dávate magnézium........ ja zatiaľ to tvrdnutie bruška mám len občas....... ale chcem sa poistiť.... a radšej kúpiť do zásoby..... stačí si kúpiť obyčajné magnéziové tabletky alebo sú nejaké špeciálne v tehotenstve???

loss
2. nov 2009

hanus magne B6 som ja uzivala pri Nelly predpisal mi ich lekar

liwka
2. nov 2009

loss- nevies nahodou, ci to Magne B6 je len na predpis, alebo je volnopredajne? mne to predpisali uz v v nejakom 15. t.t., neberiem to pravidelne, ale uz sa mi mina, tak chcem vediet, ci ist do lekarne alebo najskor k lekarovi.

eva3107
2. nov 2009

Ahojte
Loss aj ja by som to uz chcela mat pavdupovediac za sebou..a malinku mat u pri sebe. Teraz som pozerala porod na youtube noo aa dost sa aj bojim, ako to zvladnem... 😕 😅

hanus177
2. nov 2009

To by aj mňa zaujímalo, či su voľne predajné alebo len na predpis

wanduska
2. nov 2009

no veru Eva, aj mna semtam napadne, ze najlepsie by uz bolo mat to zasebou - hlavne to vedomie, ze je vsetko ok.

hanus177
2. nov 2009

Dnes som čítala článok ohľadom cisárskeho rezu s nejakým lekárom..... a keď je naplánovaný, tak sa zvyčajne robieva týždeň pred termínom (ak sa malinké nehlási na svet skôr 😖 )
Tak len dúfam, že nový rok nestrávim v pôrodnici 😉
Ale ak si malinké zmyslí, že už je dostatočne vyvinuté na tento svet..... tak vydržím byť v nemocke aj celé sviatky 🤐 ale to len v krajnom prípade 😀 😉

olienka12
2. nov 2009

Magne B6 je volnopredajne

liwka
2. nov 2009

baby, potrebovala by som poradit v dvoch veciach:
1. odkedy som tehotna, uplne som prestala pit mlieko, lebo mam z neho sialenu kyselinu, chcilu som to nahradzala jogurtmi, no teraz mi uz skodi vsetko mliecne. mna to ani tak netrapi, lebo nemam vobec chut na mlieko, hoci som ho vzdy milovala, no minule mi za to znadala mama. vraj musim kvoli babatku, kvoli vlastnym zubom, vapniku a tak. mate s tym niektora skusenost, pripadne radu, ci musim, alebo nemusim?
2. mozno to bude zniet trochu infantilne, no chcem sa opytat na klopkanie po bruchu. vcera sa moj drahy s babom dorozumievali sposobom, ze priatel mi klopkal po bruchu a babatko kopalo naspat. potom sme si vsak uvedomili, ci to babatko tym klopanim neprivedieme do sialenstva- ved ani rybkam v akvarku sa nesmie klopat po skle. viem, ze je to sialena, a vtipna otazka, no ak mi viete niektora poradit, ci mozeme nadalej s pokojnou dusou klopkat babatku na pribytok, budem rada.

eva3107
2. nov 2009

Wanduska..n veru ja som uz vo vytrzeni a teraz , ked som doma,
nemam co robit poriadne tak nad tym zacinam uvazovat...fiiihhaa... 😕

olienka12
2. nov 2009

o nieco malo ako tri hodky uvidim drobca tesiiim

liwka skus tvrde suche syry vraj obsahuju viac vapnika ako mliecko skus popozerat na nete co este odporucaju,to ze treba pit vela mlieka je povera,citala som,ze pokial nemozes mlieko tak sa da krasne nahradit inymi viac bohatymi potravinami...
a to klopkanie je pohodicka babo komunikuje ked to neprehanas a nebudis ho nasilu malo by to byt ok, ono by ti dalokrasne najavo,ze sa mu to nepaci.

liwka
2. nov 2009

olienka, dakujem, upokojila si ma. tie zdroje vapnika pozriem na nete 😉

liwka
2. nov 2009

mliečne výrobky (z mliečnych výrobkov sú pre
absorb ciu vápnika najvhodnejšie fermentované
výrobky – jogurty, kefíry, jogurtové mlieka a výborné
sú tiež výrobky z kozieho mlieka, nevhodné sú
pasterizované výrobky, najmä obyčajné mlieko)

liwka
2. nov 2009

to musim dat precitat mojej mame 😀

ivv
2. nov 2009

ahojte dievcata

liwka, mak je este lepsi zdroj vapnika ako mlieko a mliecne vyrobky 😉

http://fit.server.sk/aktuality/detail/4399-mak/
... Osobitne treba vyzdvihnúť vápnik, v sto gramoch maku sa ho nachádza až 1400 miligramov, čo je najviac zo všetkých potravín. Je to dvanásťkrát viac ako má mlieko, trikrát viac než syry. Podľa najnovších výskumov je využiteľnosť vápnika z rastlinných zdrojov oveľa vyššia ako z mlieka a mliečnych výrobkov, v ktorých je vápnik viazaný na kazeín. Pravidelná konzumácia maku môže preto významne prispieť k prevencii osteoporózy – ochorenia z nedostatku vápnika, ktoré vo vyspelých krajinách nadobúda charakter epidémie. Mnohí ľudia tiež uvítajú upokojujúce účinky maku a jeho priaznivý vplyv na zdravotný stav vlasov, nechtov a zubov.

ivv
2. nov 2009

jeej.. tesim, svieti mi 30tt 😵

dadulka2000
2. nov 2009

babky ani mne sa verit nechce ze uz mame 30tt za sebou,.... preletelo to, co? 🙂

liwka
2. nov 2009

ivv, dakujem, idem otvorit ten sacok, co mi zostal po poslednych makovych rezancoch 🙂

ivv
2. nov 2009

dadulka, no leti to rychlo 🙂

ja uz mam aj papier na MD, este vydrzat v tomto blazinci mesiac 🙄.

inak.. dost sa bojim tej chripky z ukrajiny.. dnes som bola v lekarni.. aj som banovala, ze som tam vobec sla.. sami ukaslani, usopleni ludia.. 😠 . stala som tam asi pol hodinu v rade, lebo nejaka pani sa vykecavala s lekarnickou .. kupila som si kopu veci do porodnice a este som si tak skusobne vypytala ruska a .. nemaju! takze sialenstvo sa zacalo.. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre