Je tu niekto, kto býva v Novom meste v Bratislave?

jaja25
23. sep 2006

Je tu niekto, kto býva v BA-Nové mesto? My tu nemáme ani ziadne materské centrum... 🙄 Alebo viete o nejakom? 😵

zuky
4. mar 2008

...angua ani sama neviem, nechcem sa robiť múdra, som v tom nováčik....no jasle stoja 5500,- a to ho rovno môžem dať potom do súkromnej na pol dňa....a štátna cca 1500,-SK aspoň čo som počula.........samozrejme aj o tom som uvažovala...ale nechcem sa tam "nasilu" trepať, keď sa nechystám ísť do práce a obsadzovať miesto mamičkám ktoré by to skutočne potrebovali...asi to teda nechám na január... 🤐

zuzitka
4. mar 2008

zuky .... tak tie podmienky na prijatie do skolky ... uf 😖 do septembra je casu dost, ale tiez mame co dohanat a ucit sa 😝 ale najradsej by som ho dala od januara - aj kvoli materskej.
lenze zajtra odchadzam k nasim, tak nic nevyriesim tento tyzden a buduci tyzden sa bojim, ze bude uz neskoro na prihlasku ☹ skusim v pondelok tu MS Tabakovu a uvidim.....

inak ked samko zbadal tie deticky v skolke, akurat boli vonku, tak hned sa mi vytrhol a utekal k nim a chcel sa hrat. celu dobu som ho drzala pri pohovore s riaditelkou na rukach, lebo furt mi chcel utiect. takze by som chcela dat do tej skolky kvoli detskemu kolektivu 😵

angua27
5. mar 2008

zuky, veď to, jasle stoja 5500,- keď som to zistila, skoro ma porazilo. ja musím kvôli peniažkom od januára do práce, takže Maťko by mal od septembra nastúpiť do jaslí - do konca roka ešte zostanem doma, aby si zvykol a aby som si ho poliečila, keby bol chorý. ale sme počítali s drahým, že oveľa viac peniažkov mať nebudeme, keď budem robiť iba na polovičný a Maťo v jasliach. takže zvažujeme, že by malého strážili 2 dni v týždni svokrovci, aby som neprišla o tú smiešnu, ale potrebú almužnu, ktorá sa volá rodičovský príspevok. 😒

zuky
5. mar 2008

hm zuzitka...tak to skús omrknúť a potom napíš ako to tam vyzerá....inak stále plánujem pozrieť mš Beskydská, je to blizúčko, hneď za parkom...páčilo sa mi, že chodia deti do divadla a pod.kultúrne podujatia...
no a veru aj Rajko behá iba za deťmi a ja som mu ukradnutá, keď sme na ihrisku....aj preto som ho chcela dať od septembra, myslím, že by to ešte tak nevnímal, že je odlúčený...myslím, že čím neskôr, tým to bude ťažšie...no čo už...
angua to fakt? už tak skoro? ja si pamätám, že som nášho ako ročného Rajka nechcela nechať ani svokre na deň /býva 400km mimo/ tak mi bolo smutno z odlúčenia...stále som jej volala....ale teraz vidím, že doslova vyhľadáva deti a osvojuje si niektoré činnosti od starších.. 😵

angua27
5. mar 2008

zuky, ja mám svokrovcov asi tak 200m od nás. svokor malého každý deň kočíkuje a u nás sú nasáčkovaní asi tak 4x do týždňa. takže malý je na nich zvyknutý, často ho aj strážia, keď chodíme na veľké nákupy.
od jeho narodenia som vedela, že budem musieť ísť veľmi skoro do práce, takže sme od narodenia privikali na ľudí okolo nás. ale veru nechce sa mi, najradšej by som si našla nejakú firmu, ktorej by som mohla robiť účto doma. neviete o nejakej? 😀

zuky
6. mar 2008

...hm to je super, že tu máte niekoho...ja mám aj mamu aj svokru 400km vzdialené, takže som na neho sama, čo mi samozrejme nerobí problém, len by som občas prijala opateru, lebo sme odmietli zopár pozvaní na plesy a večierky, vlastne som už od tehu nikde nebola...a veru tie nákupy, to je o nervy...
...no a to účto by sa veru doma dalo robiť, ja veru nikoho nepoznám, ale teraz je veľa súkromníkov, ktorý to potrbujú, skúšala si pozerať inzeráty? alebo ty si daj... 😉

alex777
6. mar 2008

no, vidím, že riešime rovnaké trable. tiež veľmi zvažujem škôlku pre emu od jan.2009. už teraz sa mi zdá zrelá, čo sa týka toho ako vyhľadáva iné deti, ako zbožňuje väčší kolektív. a verím že za 10 mes. by sme sa aj plienok zbavili. len mám trochu strach aby tam predsa len netrpelo ak bude najmladšia (len 2,5 roka bude mať v jan.), možno by sa pesničky a hry učila pomalšie ako iné deti, bola by možno aj najmenšia a na malých si každý trúfa, tak neviem... no a potom problém do ktorej škôlky? ja som kúsok ďalej od račka tak riešim skôr letnú (pri riazanskej), teplickú alebo odborársku. tá je k nám najbližšie a je malinká, čo je fajn - menej detí, menej chorôb. ale má otrasný dvor s niekoľkými železnými preliezkami, žiadna šmýkľavka, piesok. a je trochu odrezaná od sveta, aj od dopravy, bojím sa že by sotva deti brávali niekam na výlety, na kultúrne podujatia. náhodou ste o niektorej z týchto škôlok niečo nepočuli???
ufff, tak som sa vykecala 🙂 ale kde inde... keď nie tu, kde riešite podobné problémy 🙂))

angua27
6. mar 2008

zuky, zatiaľ som si inzerát nedala, iba som rozhodila siete po okolí, tak tomu dám tak mesiac a potom hodím inzerát. len som sa zobudila trošku neskoro. väčšina firiem menila účtovníčky začiatkom roka, ale môžem si za to sama, rozmýšľam nad tým už dlho, ale kým som sa rozhýbala... 😒 🙂

jaja25
autor
9. mar 2008

Ahojte. No nečítala som všetko z posledných strán, takže ked napíšem niečo čo už viete, nehnevajte sa 😅 . Ja mám školkára a jasličkára, takže mám info z prvej ruky. Ak dieťa začne chodiť do jasiel, rodičovský vám zostáva do troch rokov, alebo kým ho nedáte do školky. Jasle naozaj stoja 5500 a dokonca som počula ze ich idu zdvihnut na 6000. Náš Filip chodí do sukromných jasiel, kde platíme 7900, ale nenosíme plienky ani náhradné oblečenie, a keby sme potrebovali, moze tam zostať do 19.00. Matuskova skolka vychadza priblizne 1000 Sk. Prihlasky do skolky sa podávaju do konca marca.... 😀

angua27
10. mar 2008

ahoj jaja, ten rodičovský príspevok budem naďalej dostávať, aj keď dám syna do štátnych jaslí? som myslela, že keď idú deti do štátnych, tak nárok na rodičovský automaticky zaniká, lebo dotované sú práve tie jasle. vopred dík. 😉

katka432
10. mar 2008

angu,ked do statnych tak nie,ak do sukromnych tak ano

angua27
10. mar 2008

katka, dík. presne to som si myslela. 😒

zuky
11. mar 2008

...tak ako zuzitka, bola si na tabakovej?

jaja25
autor
11. mar 2008

Nie baby. Rodičovský vám zostáva do troch rokov, aj ked dieťa chodí do štátnych jaslí- preto sú také drahé 😖 . Moja kamoška teraz rieši, či jej malú zoberú od mája do škôlky, lebo jej prestane chodiť rodičovský, a jasle sú dosť drahé. Dúfam že som vás potešila 😀 😀

angua27
11. mar 2008

jaja, to vážne. to by bola bombaaaaaa. mňa si teda potešila

jaja25
autor
11. mar 2008

Je to tak na 99,9%. To 0,1% dávam preto, lebo sama nemám dieťa v štátnych jasliach. Ale ked som sa bola pýtat v jasliach, tak aj mne osobne hovorili, ze mi rodičovský do troch rokov zostane 😉

katka432
11. mar 2008

jaja,to sa mi dako nezda,bo moja suseda musela dat maleho do sukromnej,lebo jej povedali,ze nebude mat matersku??alebo,zeby sa to tento rok dako zmenilo???

angua27
12. mar 2008

katka, no o materskú určite prídeš, keď dáš dieťa do jaslí, ale o ten rodičovský som si nebola istá.

alex777
12. mar 2008

čo ja viem, tak je to tak, že ak dáte dieťa do štátnych, príspevok vám zoberú. existujú ale ešte jasle, ktoré spadajú napr. pod mesto, alebo mestskú časť, nie sú dotované štátom ale stoja ako štátne, teda okolo 5.500 sk a vtedy vám príspevok ostáva. tieto jasle sa ale inak ničím od štátnych nelíšia, rovnaké predpotopné zariadenie, musíte deťom nosiť plienky (ktoré vám často záhadne miznú) a pod. ich výhodou je ale práve to, že vám príspevok ostáva a nestoja toľko čo súkromné jasle.

angua27
12. mar 2008

alex, no my ideme do mestských, takže príspevok nám zostane. ale ešte to nie je na 100%, že ideme do jaslí.

zuzitka
12. mar 2008

zuky .... nebola som v MS Tabakova 😖

bola som u nasich minuly tyzden a tento pondelok sme sa vybrali do Senca - do aquaparku 😀
no a potom som na to zabudla, alebo skor som si povedala, ze kaslem na to, ze ho necham asi doma a ak by som sla do prace, tak ho dam mame a prihlasim ho buduci rok do skolky.

a dnes sme boli na ockovani 😖

zuky
12. mar 2008

Jaj...no ja som to už tiež vdzala, lebo naša nejaká známa, učí v škôlke a že v novom meste je taký nával, že pod tri roky nebudú brať...iba veľmi súrne prípady....takže to budeme riešiť až v januári, buď ho dám na Legerského alebo k nej /neviem presne, kde robí/

A na akom očkovaní ste boli?

zuzitka
12. mar 2008

ockovanie .... 4.davka tetanus, zaskrt, cierny kasel... dalsie ockovanie az v 5tich rokoch
tak samko reval uz len ked som ho vyzliekala, lebo sme mali aj prehliadku - on si dobre pamata, ze ho pani doktorka predtym pichala 😝 potom dostal piskotu a boli kamarati s lekarkou aj so sestrickou 😉

mame 20 zubkov, vaha 12.5kg, vyska 91cm /ale ja som ho merala vcera doma a meral 94cm, tak neviem/
a mame ploche nozicky, takze vylucne len ortopedicke topanky .... doteraz sme to trochu flakali 😅

vcera na detskom ihrisku tu u nas sa bavili mamicky, ze nechcu ich 2.5 rocne deticky do ziadnej skolky, no hruuuza.
sme si naplanovali zly mesiac na narodenie nasich deti 😖

zuky
12. mar 2008

...jaj chúďatko...
...no veru s tými škôlkami nechápem, čo nezvládajú nápor?...rodí sa viac detí či ako?
A kedy sa konečne stretneme? mohli by sme ísť do eurolandu niekedy..alebo k nám do parku...hm aj s alex a anguou a možno sa pridá aj kačena a petaba...a kto ešte? kľudne aj zajtra...celý týždeň má pršať 😝

zuzitka
12. mar 2008

ja som dneska zmokla a zacalo ma bolet v hrdle 😠
samka som viezla v kociku, lebo po tom ockovani by asi nesiel peso... aj teraz kriva po byte 😀

no mohli by sme sa stretnut vsetky baby z nasej temy 😉

zuky
12. mar 2008

Tak kedy vám to vyhovuje, ja kľudne aj zajtra....?

zuzitka
12. mar 2008

dohodnime sa radsej na piatok, moze byt?
ako tvoj rajko cez obed spinka? my ideme spinkat o 14h do 16h

zuky
12. mar 2008

no dobre, tak to dáme na piatok...no mne je jedno môžme to dať aj doobeda....napr. 10.30...alebo po 16?

zuzitka
12. mar 2008

tak radsej 10.30h lebo kym by sa samko prebral okolo 16h alebo az 16.30h a kym by sme sa vychystali, tak aj euroland zatvoria 😅

takze piatok euroland o 10.30h 😵

zuky
12. mar 2008

oky...tak baby, pridajte sa na stretko v Eurolande-piatok-10.30 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre