Je tu niekto z Bardejova?

sonoga
8. dec 2007

Tak skusam , ci sa niekto pripoji k diskusii. Ved hadam sem niekto chodi z Bardejova.

gabrielkabj
18. feb 2010

janula bj nie do cestoviek, ale do realitiek že? 😀 😝 😀

macikjm
18. feb 2010

bi...my sme sa presne z toho isteho dovodu dostali na vinbarg...nikdy sme tu nechceli ist byvat...ale byty dole v meste boli take drahe oproti vinbargu, ze az a ani vtedy nebolo velmi z coho vyberat.... 😖
ale vies co, je nam tu fajne...sme spokjni...stastni...sice cesta na vinbarg hore brehom je riadne makacka... 😀

janulabj
19. feb 2010

gabrielka 😀 jasné že realitiek,ja už myslím na letnú dovolenku,tak asi preto 🙂
tak Bi daj vedieť čo a ako .papa

gabrielkabj
19. feb 2010

Janulabj pohodka aspoň je sranda aj ja niekedy potim a poriadne 😀

macikjm
21. feb 2010

ahojte rodacky moje...
no ako po vikende??? 😉

gabrielkabj
21. feb 2010

u nas ok všetko po starom. Jani nechceš si zajtra spraviť výlet do mesta? Ale o 11:00 hod musím byť doma lebo maju dojsť opraviť merač. Nechcem ťa ráno budiť tak ak chceš ta cinkni oki? Budem rada. 😵 😵 😵

janulabj
22. feb 2010

Ahojte,my sme boli v sobotu na zápise nových občanov mesta,a včera sme oslavovali narodeniny mm,sestry a dvoch neterí,takže oslava jak sa patrííí...super víkend
Bianka už ste sa rozhodli pre nejaký bytík?
pa

bianca
22. feb 2010

hojte

janula nie nerozhodli lebo uz nieje nic co by sa nam pacilo :-/ a vy?

janulabj
22. feb 2010

No my sa teraz pohrávame s myšlienkou o kúpe pozemku...v rámci naších možnosti,ale zatiaľ nič ☹
dať 2 miliony za byt,tak to postaviť maličký domček,a možem v teplákoch na dvor 🙂

macikjm
22. feb 2010

juj gabi...az teraz citam odkaz od teba pre nas...skoda... ☹

gabrielkabj
23. feb 2010

neva inokedy to klapne 😎

janja2502
26. feb 2010

bi a nerozmyslali ste o tom, ze si postavite dom? Mozno by vas to vyslo aj rovnako. 😉

bianca
27. feb 2010

janja no chceli sme ale zohnat pozemok je umenie a na druhej strane nam raz mozno ostane rodicovsky.Pochybujem ze bracho bude ,,gadzovat,,

stojdulka
27. feb 2010

ahojte 🙂 ...ako sa máme?...

ja ked môžem poradiť tak postaviť si dom je tá najrozumnejšia vec...viem že treba sa pri tom natrápiť, no nič nepoteší viac a nevytvorí pocit domova ako vlastná práca...postav dom zasad strom sa hovorí a niečo na tom bude...ja si neviem bývanie vo vlastnom dome vynachváliť...len do toho 😀

janulabj
27. feb 2010

Bi tak s tým pozemkom to máš pravdu,tiež sa nám nejak nedarí ho zohnať ☹ ale ešte to nevzdávame
a stojdulka : to hej,bývať v dome to je úžasne,žiadny susedia čo ti skáču nad hlavou,súkromie,záhrada....och ja chcem dom 😀

bianca
28. feb 2010

dom je super vec pre ludi co maju cas.U nas je situacia dost brutalna.Manzel je uz na ceste do prace a zasa ho 16 dni neuvidime.Som zvedava ako to dlho vydrzime

janulabj
28. feb 2010

U nás situácia stejná,pracovná doba mm do 16 hodin,plus 2 - 3 krát týždenne slúži,tak to je preč vkuse dva dni,ale už sme si na to nejak zvykli,o to viac sa na neho tešíme 🙂
manželky napr.učiteľov to majú dobré,prázdniny,žiadne nočné,voľné výkendy....paráda

jurocko
28. feb 2010

ano stojdulka ja ti verim ze dom je super aj my sa strasne tesime aj ked este len tento rok zaciname stavat..ale tesime sa na chvile ked uz tam budeme..bude super a hlavne pre deti aj ked ja aj manželik sme vyrastali v bytovke aj teraz v bytovke byvame..... 🙂 ale trpezlivost....a dočkame sa...teším sa

a my mame tatika teraz doma kazdy den lebo robi v PO ale ochvlu nam odchadza na 8 mes.prec tak to bude ale tažška skuska a hlavne aj pre deti,lebo nam bude strasne chybat..ale nijako to vydrzime aj ked teraz uz viem ze caka tažške obdobie ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😔 😨

bianca
28. feb 2010

janula no mas to tiez vesele

inak decka uz sa mi osvdcilo ze slov.lekari su uplne ini .V piatok nas nas dr hned poslala na kozne.Nez sme nasli lekara ktr. by nas osetril tak to bol des a este horsie to bolo na a po osetreni lebo sa nas ujal primar v nemocnici a keby som vedela co nam naordinuje tak tam ani nejdem.Najlpesia bola otazka ,,babatko preco places?,, Skuste vysvetlil batolatu ktr. ma strach z ujov ze pan doktor sa len pozrie a ze ma lezkat.No isto

inak nakoniec sa nas ujala detska doktorka Tomeckova a zatial ok.Setricka milionova a dr neuveritelne mila a ochotna.

jurocko ja si na teba stale spomeniem ked mi je tazko.Neviem si predstavit tych 8 mesiacov.

a este jedna otazka.Kedy ste boli s detmi 1x u zubara?Vraj sa ma ist uz pred 1 rokom

sonoga
autor
1. mar 2010

bianca, to je chyba, ze ste isli na oddelenie a prave k dr. primarovi. mali ste sa radsej objednat na neskor k nejakemu inemu koznemu. a to ze sa ma ist uz pred prvym rokom to je blbost, normalne je okolo toho stvrteho roku. ja som sa pytala uja a on hovoril ,ze to si vymysleli na zapadnom slovensku, lebo a teraz si nemapamatam preco. asi preto, ze je tam vela zubarov a nemaju pacientov. ved on hovoril, ze aj take 5-6 rocne deti ma problem osetrit.

janulabj
1. mar 2010

Bi ako pekne si napísala že ,,úplne iní,, škoda že v tom horšom zmysle ☹
kiežby sa naše zdravotnictvo alebo aspoň prístup lékarov a sestričiek aspoň trošku podobalo tomu v čechách...neporovneteľné... tam si pacientov vážia tu sú im na obtiaž ☹ a nepochopím prečo sa správajú ako majstri sveta,a veľa veľa ďalšieho...tak som sa vykecala 🙂
ZABUDLA SOM DODAŤ : ČESŤ VÝNIMKAM !

bianca
1. mar 2010

soni to viem uz aj ja te to bola chyba ale objednat nas chceli az za 14 dni a MM je uz zasa v CR tak by som sa tam nemala ani ako dostat :-/Z koznej nas sestricka vyhodila ze nema cas a ze mame ist tam. Uvidime ci sa nieco nezmeni a ked tak po jeho navrate skocime niekam inam.Ked bude treba tak aj do PO.V BJ je nenormalny problem zohnat dobreho odbvornika hadam na cokolvek.Dost ma vytaca ze lekari nemaju podpisanu zmluvu z mojou poistovnou a smitec.To sa v CR nemohlo stat.Nemohli ta nikde odmietnut a tu mi len tresnu dveram pred nosom a nazdar.

a co sa tyka toho zubara tak minule na STV jedna zubarka bola uplne vytocena ze deti idu k zubarovi az v druhom roku a uz maju kaz.Vraj sa ma chodit od prveho zubu co je podla mna hovadina nad hovadiny.Ja mam problem otovorit pusu u zubara a vobec neviem aku traumu by mala iba z tej navstevy.

jani no my sme prave sokovani z ineho dobodu.Nasa dr v CR bola mila,super odbornicka ale mam dieta ktr suzoval do 8 mesiaca reflux a nikam nas neposlala,od 3 tyzdnov je non stop osypana a nikde sme neboli a na tie nozicky nam hovorila ze je to normalne a nebolo co mi bolo jasne.Tu sme boli na druhej navsteve a super.Sestricka mi uz aj robotu dohodila ale zatial nechcem.

bianca
1. mar 2010

ospravedlnujem sa za chyby a preklepy.Chyby neobkecam a preklepy...no blba klavesnica a ja som leniva to po sebe citat

sonoga
autor
1. mar 2010

ale zasa musim napisat na obranu lekarov a sestriciek (samozrejme celkovo zdravotnikov), niekedy sa to uz s niektorymi pacientami neda (nielen v nemocnici, ale aj v ambulanciach a lekarnach), preto maju taky pristup. ked som bola pred 2 a pol rokmi v nemocnici s Mirkom na infuziach, mal hnacky a vracal, bola som s nim stale na izbe, tyzden pred porodom, pocula som, ako sestricky stale opakovali niektorym mamickam, aby sa navzajom nenavsevovali na izbach aj s detmi, lebo na jednej izbe lezali deti so zapalmi pluc a na inej s virozami ako mal Mirko. a raz uz sestricka stratila nervy a povedala, ze kludne, navstevujte sa navzajom na izbach, ak tu chcete ostat dlhsie. a tie mamicky sa este potom tvarili urazene. a v lekarni sa mi stava, ze sa mamicky stazuju na nemocnicu, ze tam isli s nejakou chorobou a priniesli si inu. lenze, ja tam musim len stat a blbo sa usmievat a nic zle nepovedat.
a ohladom toho zubara, ujo aj hovoril, ze oni sa aj snazia tie mliecne zubky zachranit vrtanim, ale proste tam ide o to, ze rodicia nevenuju ustnej hygiene deti tolko casu ako by mali a deti jedia same sacharidy a piju kolu a rozoziera im to zubnu sklovinu a aj tak im tie zuby pohniju, ked uz maju zubny kaz take male. tam skor potom treba dat fluor (ktory im predpise detsky lekar, nemusi zubar), aby tie trvale zuby sa hned od zaciatku tak nekazili

janulabj
1. mar 2010

jasné že niektorý pacienti sú hrozný,ale ja možem porovnávať ,7 rokov som žila na Morave a pracovala v nemocnici,manžel tak isto,a mňa teda prístup tu v Bardejove prekvapil -nemilo.je to o ľuďoch...
len my sme tu tak trošku pozadu...no,trošku viac...ale opakujem ešte raz : ČESŤ VÝNIMKAM ! ! !

inak krásne počasie dnes bolo že?boli sme na dlllhej prechádzke a bolo suprovo 🙂

bianca
1. mar 2010

ja som bola v CR 10 rokov a vsade su ludia rovnaky.Ked natrafis na mrchu tak mas proste smolu.Zazila som si sudne tahanice koli nezodpovednosti jednej i druhej strany.By som mohla romany pisat keby to nebolo trestne.

je pravda ze medzi slov. a ces. zdravotnictvom je markantny rozdiel v pristupe k zak.eu.My sme sa museli po nociach ucit smernice,pisat testy,lozit po konkresoch a seminaroch a tu ked sa s neakou sestrou o tom bavim tak sa mi rehoce.Nemohli sme mat ani nalakovane nechty,proste ako na skole.

soni nam napisala flor cr mudra hned ked malej vyliezli zubky ale na Slovensku sa vraj plosne podavanie zrusilo.Nechapem koli comu

sonoga
autor
1. mar 2010

neviem preco sa to zrusilo, ale ja som zacal detom sama davat. a Mirko ma 8 rokov a zatal este zuby bez kazov, co ujo povedal, ze normalne deti v jeho veku uz maju kazy. ale na poziadanie ti to aj tu predpise doktorka. len ja som to nedala predpisat. ja som si to proste zobrala 😅
aj u nas sa niektore sestricky ucia, len u nas maju skor poziadavky aby boli sestricky uz diplomovane, takze vacsina z nich (tie mladsie, tie starsie uz na to kasl) si robia vysoke skoly. ale mozno ide aj o zamestnavatela. ten by mal zdravotnu sestru podporvat v tom, aby sa dalej vzdelavala. a povolit jej dalsie vzdelavanie. a zasa u nas ne to take, ze my aj lekari musime za rok ziskat urcitiy pocet kreditov aby som mohli byt v komore. lenze to aby lekari zatvarali ambulancie a my lekarne pre dalsie vzdelavanie. nepoviem, keby davali take akcie pocas vikendov. potom sa stane, ze ked su v bardejocskych kupeloch nejake lekarske dni, tak vascina odbornych ambulancii je zatvorena.
ja zasa nemozem na lekarov nic zle povedat. a nielen na bardejovskych. ale celkovo na slovensku. ja som s nimi mala len dobre skusenosti. ci v BA alebo v KE

raduska2006
5. mar 2010

Ahojte...

Jani, my sdme boli u zubara, ked mala mala jeden rok..pozrel, kolko ma zubkov a dal mi asi 3 leteky aby som vedela ako spravne cisdtit zubky..inac, Lauru som nahlasila k zubarovi, este pred narodenim, pretoze som chcela mat istotu aby ju zobral...

bianca
5. mar 2010

radus no super...ale Laura je zlaticko poslusne.Ten nas kakabus by to nezvladol.Ani nova dr. nam nemoze pozriet do pusinky

raduska2006
7. mar 2010

no, neviem ci poslusne 🙂 posdledny meiac je tak protivna, ako keby ju vymenili... tiez mal dr. polem pozriet do pusy, ale nakoniec to nejako zvladol...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre