Je tu niekto z Bardejova?

sonoga
8. dec 2007

Tak skusam , ci sa niekto pripoji k diskusii. Ved hadam sem niekto chodi z Bardejova.

chantal21
10. jan 2012

@janulabj Dakujem za pozvanie

chantal21
10. jan 2012

Ahojte baby ,poradte ako donutit maleho kusat jedlo,mame uz 1 rok a 5 mesiacov ale jemu sa fakt nejak nechce,som zufala,potom nepocujem v noci nic len dida,dida.Pretoze je furt hladny

bianca
10. jan 2012

@chantal21 neboj on sa to nauci.Kazde dieta je ine a musi na to prist sam.My sme trenovali na rohliku.Dostala do ruky a trhala

janulabj
10. jan 2012

@chantal21 ahoj, ja ti tiež neporadim, moj maly je jedák 🙂 ale segra mala takyto problem, jej mala nevedela vobec kusat, velmi velmi dlho jej všetko mixovala, a nič nespraviš, len čakat. a čo tak nejaka kaša, ta by mala zasytit a kusat sa nemusi :D my od malička pijeme na noc len mliečko, nejeme nič. držim palce.

daniku
10. jan 2012

@chantal21 nasa sojka ma vyse dva roky a napr. maso nezje ani za svet, hned vypluva.polievky som jej kedysi len mixovala, inak nehrozilo aby zjedla,dodnes ma radsej take kremove polievky, kde nie su ziadne kusky a potom jedine kase, jogurty. taka krupica nasyti, ale ci to nocne papanie nie je len taky blby zvyk 😉 ci on ozaj nic normalne nezje?

chantal21
10. jan 2012

@bianca Ano on ked je uz moc hladny,dame mu rozok on to odtrhne o dve spodne zubky a tak ho vypluje alebo cely polkne

chantal21
10. jan 2012

@janulabj
@daniku Kasu papa niekedy vecer,no nie vzdy ma na nu chut,a po nej ho aj niekedy zapcha,tak zase musime riesit stolicu.A krupicu som skusala skor no nechcel ju aj ked bola husta alebo riedka.Vecer mi je schopny vypit aj 4 dc mliecka(z automatu).Cez den papa polievky,no tiez si vybera,nezje hocijaku.Maso papal,teraz ho vypluva a to aj ked ma uplne nasekane na drobno.Moze ze zacina vymyslat alebo skusa mna.:( .Myslela som si ze nechce jest preto ze papal nieco sladke,no to sladke skor ocmula a potom vyhodi tak tym to nebude.

jarus8
10. jan 2012

@chantal21 my sme trénovali na chlebe, ale B. zje všetko čo nezje jeho, teda okrem mäsa. Ale od včera zje aj šunku, proste polroka som mu mäso dávala aj keď ho vypľul,stále ho mal v miske. A včera to konečne pochopil.
Nič ti neostáva, len skúšať a skúšať. On na to príde.
Aspoň že rozpráva, náš okrem mama a tým nemyslí mňa 😠 nepovie nič.
každé dieťa je iné.

janulabj
10. jan 2012

@chantal21 kookos že 4 dc, moj ma cez 2 roky a viac ako150 ml nedá, a si zober že pije večer o osmej, a celu noc nič až rano zase......a takto to mame od roka ak nie skor že v noci nepije . zas keby pil 4 dc rano a večer nedoplatila by som sa umeleho :DDDDD

chantal21
10. jan 2012

@jarus8 Ano co nam ostava,byt trpezlivy a trenovat,asi mu budem davat iba ranceneho chleba 🙂. Nas povie papagaj a to sme nechapali,kopa lahkych slov a on akurat toto si vybral ze chce povedat,a este viem klasiku mama,tata,teta,hopa -ked chce sadnut ale aj vstat,ano,ne.Niekedy aj mu daco vyleti ale neda sa to identifikovat a vyzneje to troska ako nadavka :D

chantal21
10. jan 2012

@janulabj Nas pije jak keby zadarmo automat daval,a to si aj sem tam cicne didku,no nehcem mu uz moc davat.A nas rekord caju 3 litre

daniku
10. jan 2012

@chantal21 musis to striedat, raz kasa, raz jogurt,, hustejise polievky, ja mam dost obmedzene co mala je, brokolicovu polievku napr. by jedla aj cely tyzden. tazko radit, len treba skusat. ale mlieka teda dost vypije, nasa da vecer 210ml, a v noci raz alebo dvakrat tiez, rano jej uz zo zasady nedavam, lebo potom az polievku naobed zje 😉

jarus8
10. jan 2012

@chantal21 4 dc je až, až a keď zje cez deň aj iné, tak sa neplaš. Vieš koľko starších detí skoro nič nepapá?!
Len naňho netlač, lebo sa zatne a nedostaneš doňho nič okrem mlieka.
Stále mu k malým kúskom podstrč aj väčšie a uvidíš. Raz sa zabudne a natlačí do seba všetko. 😉
Ty kokso 3 litre čaju?
Skús ty vypiť 3 litre, či dáš ešte niečo do žalúdka.
U nás rekord 0,5 l vody za deň, teda okrem mlieka a polievky. nemá rád nič sladšie, takže sme odchovaní na čistej vode, aspoň ušetrím.

chantal21
10. jan 2012

@jarus8 Sak toho sa obavam,chladnicku uz otvori,no ked mu podrastu ruky,uz bude vnej 🙂
On kazdy den vypije asi 2 litrovy hrniec,no to si sam pyta caj,tak co mu nemam dat,ked chce.A caj moc nesladim na 2 litre davam 2 az 3 male cajove lyzicky.Vodu chce pit len z pohara,z flase nie.

jarus8
10. jan 2012

a ako ste naučili deti na nočník? B. ho poňal ako kreslo na čítanie. vidí nočník, ide po knižku, sadne si tam a číta. Keď ho vyzlečiem, zdrhne z neho. Potom ho len naháňam, lebo uteká z holou riťou. tak ho chytím, oblečiem a spokojne si ide sadnúť na nočník a dočítať...

chantal21
10. jan 2012

@daniku ranajkovat moc nechce,skor sa pobavi s tym jedlom,alebo krmi mna.Obed polievka,poobede jogurt,no nie vzdy ma chut.a vecer mlieko.A cely den ma flasu caju v ruke(no to on sam my ho nenutime)

chantal21
10. jan 2012

@jarus8 super je sikovny.Nas nocnik obchadza.par krat sedel no to som musela s nim smykat po podlahe.No este ho nenutim,aby nemal traumu.Kazdy den skusim sadnut,chce chce, nechce nedavam ho tam

daniku
10. jan 2012

@chantal21 no skoro jak nasa 😀 len ona caj uz nechce pit. a ovocie? banany, alebo tie jak sa to vola varene jablka?

jarus8
10. jan 2012

@chantal21 nemyslela som to, že ho nútite, ani mňa nikto nenúti vypiť 4 pivá 😀 Len potom mám veľa tekutiny v sebe a nejem. To je celé.
A my sme fľašu odhodili pred mesiacom a už len pohár. A vždy si musí štrngnúť a pozerá či pijem aj ja, aspoň mám konečne pitný režim 😵

chantal21
10. jan 2012

@jarus8 to ja stym problem nemam,pivko mam rada,sice 4 by som nezvladla,ale po 2 by som sa kludne najedla 🙂.och ja keby som odhodila flasku,asi by bol koniec sveta.A nepoolieva sa ti ked pije z poharika?

daniku
10. jan 2012

@jarus8 musi chodit s vami na vecko, aby okukal ze sa ma vyzliect a sadnut .... nasa sa ani neviem jak naucila na nocnik, nechcela nosit plienku tak som jej nedala a potom som ju stale napiminala ze ma ist na nocnik a par nehod a uz to islo, chvalili sme tak sa tesila, uz je to samoobsluha, aj sama vyleje do wecka 😀 teraz ma obdobie ze sa aj pocura kade tade, ale uz neustupim a plienku nedam, len na spanie

jarus8
10. jan 2012

@chantal21 no prvý týždeň sme mali jazierka, teraz je to lepšie, častejšie prezliekame, ale naučiť sa to musí.
On začal opakovať po nás, takže vypýtal si pohár, fľašu tresol o zem. Aj príbor mu musím dať veľký, detským pohŕdne a pozrie sa na mňa ako na nenormálnu, či ho chce tou lyžičkou s klokanom uraziť. 😅

jarus8
10. jan 2012

@daniku záchod ho fascinuje a aj pri mne asistuje, trhá mi papier a podáva. No, možno ho skúsim dať rovno na záchod, keď je už taký veľký..... 😎

chantal21
10. jan 2012

@jarus8 Riadny sibal Branko.Nas na vianocnu veceru jedol z klasickeho taniera,a v juske mal velku lyzicu,vydlicku a malu detsku lyzicku.No zjedol ju celu tak sme boli radi.Takze si tiez vybera s cim bude jest.Ja to chapem asi tak ze oni nas napodobnuju.

chantal21
10. jan 2012

Hadzu vam deticky aj nieco do wc-ka,Nasmu sa uz aj podarilo plakat pradlo,ja som prala rucne,polozila som na okraj vane a Toby ich schmatol a sup s nimi do wc,a vkladal a vyberal.a mal z toho strasnu radost,co ja sprv moc nie,no potom som sa na tom sama pobavila.Hodil mi aj toaletny,ktory po par hodinach napucnel,no stastie ze sme nesplachly.🙂Huncut je velky ale aj tak ho strasne Milujeme

janulabj
10. jan 2012

fuuu tolko vypit? ved to ani ja nedám, a nie za den ale za 3 :D moj nepije nič, skoro nič, teda čaju možno 20 za cely den, niekedy džusik, tak ten vypije cely no. nočnik u nas nehrozi, nesadne, nenutim,v ničom, nikto dospely do plienky nečura aj on sa nauči časom.

jarus8
10. jan 2012

jáj, a mám dilemu. volala som detskej lekárke, či majú poradňu a či očkujú. A teraz neviem či budiť spachtoša a letieť v tom snehu na polikliniku, alebo ho nechať spať kým sa nevyspí a kašľať na to. Keď ja tak neznášam ísť s ním sama von z bytovky!!!

daniku
10. jan 2012

@jarus8 pockaj kym bude vonku krajsie 😉 a on sa aspon vyspi
teda akoze krasne vonku je, to hej, ale skor pozerat z okna, nie vonku s kaciarom

daniku
10. jan 2012

@janulabj hej draha, jakeho dzusa kupujete? odkedy ochutnala uz sa caju poriadne nenapila 😀 a mandarinky, ani nehovorim, ty si carodejka. teraz laduje mandarinky a zazracne jej uz lupky nevadia, nechapem

janulabj
10. jan 2012

@jarus8 chod taxikom, ja som sice ešte nešla, no kebyže potrebujem dnes k dr . isto neidem kočiarom, ved to snežoprši. a čakat či sa zlepši neznam neznam, ja už čakam od rana že pojdeme von .D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre