Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
16. jún 2010

samy , dakujeme za komplimenty ... a blondacik je matko od 17teho maja, som to just nasla na fotkach.
jani , laurinka je originalna, co bude ako ostatni, na nohy sa tlacit, v stojke to malokto dokaze 😀
lu,fakt dobra fotecka 🙂
traky maly upratovac, parada, sa doma zide. 🙂u nas tak isto frci metla, aj ten vysavac, a vonku velka metla. 🙂

lucia32
16. jún 2010

Strava po 1. roku...môžte sa nechať inšpirovať 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/ako-to-je-so-stravou-po-prvom-roku/

lucia32
16. jún 2010

MUDr. Katarína Babinská, PhD.:
Syry sa odporúča zaradiť do výživy dieťaťa po 1. roku. Vhodné je začať tvarohovými syrmi. Keď si dieťatko na syry zvykne, najlepšie je striedať rôzne druhy. Jednotlivé druhy syrov totiž majú svoje prednosti i negatíva. V prípade tvarohových syrov je vítané, že majú nižší obsah soli a bielkovín, zároveň však obsahujú i menej vápnika (cca 60 mg v 100 g syra). Tvrdé syry sú síce slanšie, ale sú veľmi bohaté na vápnik (napr. eidam 800 mg v 100 g). V primeranej dávke, čo je cca 15-20 g plátok, ich môže dostávať aj malé dieťa. Tavené syry sú o čosi chudobnejšie na vápnik než tvrdé syry, navyše taviace soli zhoršujú vstrebávanie vápnika. Plesňové syry nie sú pre malé dieťa vhodné. Ročnému dieťaťu možno podávať i 🙂 bryndzu 🙂 , avšak iba pasterizovanú. Nepasterizovaná môže obsahovať choroboplodné mikroorganizmy, ktoré dieťaťu s nie úplne zrelým imunitným systémom môžu spôsobiť ochorenie.

ani3012
16. jún 2010

@lucia32 Luci není to povinné 😀 ,len som sa najskôr zľakla,že na koho som zase zabudla a to ten tvoj chlap jediný 😉

@majkas my máme značku microlife a meria aj tepl.vody ale nejako na houby,lebo každý krát odmeria inú.
Napr.teraz :
24, 17,18,21 °C 😝

raona
16. jún 2010

Ahojte, dakujeme za gratulky a zaroven aj my zelame vsetko najlepsie ostatným dnesnym oslavencom a hlavne Matkovi k rociku.. 😉
SOm hodila dake fotos, boli sme na tej farme New Zeland, ako sme sa tu o nej bavili min. tyzden, no za nasu rodinu mozem povedat, ze to bolo nic moc.. Vstupne vyse dvoch eur, deti do 4.r. zdarma.. akoze kusok za PN, ale cakala som nieco viacej.. zvieratka ako kozy, ovce .. to vidite hocikde na luke.. jedine co uputalo bol bizon, tava, lama a kengury 😉 Neda sa tam ani najest, len flaskove pivo, kofola, korbaciky sa daju kupit.. takze sme boli vcelku sklamany z tej farmy.. a co sa terenu tyka, tak to nic moc, mohlo to byt lepsie upravene,, teticka pri pokladni nas poslala na prehliadku aj s kocikom.. no to sme si dali, sama cesta do kopca, nerovny teren, len len ze sme neprisli o kolieska a to ich mame dost velke 😀 😀
takze tolko moje dojmy

nestiham docitavat ani dopisavat, dieta nervne ide nam treti zub...
tak zatiim

raona
16. jún 2010

@majkas len na rychlo citam, maji co ides teplomer kupovat? my mame tiez microlife, a som s nim spokojna... 😉

lucim
16. jún 2010

dobry vecer .... dieta mi uz hodnu dobu spi a tu nikto?
hadam nechcete, aby som sla spat? 😝

lucim
16. jún 2010

rao okolo tej farmy sme isli, este kusok za tym sme chodili na taku chalupu .... videli sme tam aj aborigencov ... ale este bol matulo maly, tak sme tam neslapali, bolo to na kopci .. cize ta to nenadchlo? 😕

inneska
16. jún 2010

ahojte 🙂
my sme dnes boli u kamošky s malým Maťkom(Matej) 😀 ten má 14mes. a je asi o 4,5kg lahší od erika 😀 ale krásne sa zahrali, maťko ho stále hladkal a cmukal, boli zlatí 😵 a maminy pokecali o tortičkách, vypili kafíčko .. proste veget 😎

a ráno ked som tu bola, tak ma vyrušila poštárka a už som sa sem nedostala 😅
@lucia32 takže ešte gratulkujem tvojim detičkám k miňkovým narodennkám a biankinám meninkám 😵 nech sú zdraví a šťastní po celý život 😉 @traktor ivka, dúfam, že ste maťkovo narodeninky krásne strávili a bol poslušný oslávenec..ale ako som videla, tak bol, bo si po vlastnej oslave aj poupratoval 😀

nykyta
16. jún 2010

dobry wecer babulky 🙂 🙂 ja len na skoook bo macik po ockovani je stale placlivy,nechce spat stale sa meta a vzdycha ☹ ☹ ☹ aj dnes na plavani bolo placu co inac vobec nebyva ☹ gratulko oslavencom 😉 😉 😉 a najsamvacsia gratulacia nasmu matkovi od trakusky 😉 😉 😉 veela zdravicka a stasticka 😉 😉 😉 posielame s macikom velikansku pusinku 😉 cmuuk 😉

inneska
16. jún 2010

a konečne sa erik zase rozpapal..odvčera..doteraz to bola bieda..čo predtým zjedol za deň, sme teraz mali na týždeň 🙄 ked papá, tak krásne otvára pusku, že chce..predtým to bolo že náhodne otvoril ústa, tak mama šup tam lyžičku 😀 už nám zase nerobí problém spapať 2 jogurty na posedenie 😝 len interval medzi jedlami je tak 3-4hodky..predtým papal tak vela každé 2 hodky...ale aj tak som rada...len uvidím, dokedy mu to vydrží 😅 a zub žiadny nový, okrem tej poslednej 2 čo vyšla...ale kaká také šupy, ako od zubov..tak neviem..

nykyta
16. jún 2010

inac trakus mas doma same pokladiky 😉 😉 😉 😉 😉

nykyta
16. jún 2010

a este posielam par foteciek s plavania 😉 😉 dnes sme sa fotili znova pod vodou 😉

inneska
16. jún 2010

@nykyta júúúj, nech sa mackovi poleší šikovno..aj nás to dlhšie mátalo po očkovaní..a sme teplotovali 38,5...tak nech ste skoro fit 😉

nykyta
16. jún 2010

tu prvu som nazvala andelicek potapac 😀 😀 😀 a druhu lietadielko 😀

katkah
16. jún 2010

ahojte 🙂
gratulujeme oslavencom a obzvlast Matejkovi k prvemu rociku 😉 @traktor - krasne torticky si upiekla, oslava musela byt perfektna. Pozerala som fotky aj zo stretka z PN - krasne su, snad nabuduce to vyjde aj nam a pridame sa ku vam, ked budete nieco organizovat. Citam, ze skoro vsetky deturence uz pomalicky bezkaju, my lietame za pomoci choditka - ale pustit sa este bojime. Ale zato sme neskutocne ukecany 🙂) A pekne vieme ukazat, kde ma babika ocko a nostek a posielame pusinky na vsetky strany 😉

nykyta
16. jún 2010

@inneska dakujem 😉 veru aj teplotkujeme ale zatial sme neprekrocili 38 tak dufam,ze sa to cim skor zlepsi bo uz od pondelka v noci nespi a mrvi sa a place ☹ ☹ chuda moje neviem ako mu pomoct ☹

nykyta
16. jún 2010

@traktor a komplimentos k tortickam 😉 fantasticke 😉 😉 si jednickaaa 😉 😎

inneska
16. jún 2010

@nykyta aj erik sa prehadzoval,mrnkal..my sme mali ešte aj soplík do toho, zle sa mu dýchalo ☹
@katkah tak ninka je tiež šikulka a ani my ešte nechodíme .. tak kročik dva spraví, ked chce prejsť od gauča k stolíku, ale inak nie..že by sa pustil do otvoreného priestoru..aj ja dúfam, že stretko nejaké ešte bude, ani nám nevyšlo sa dostaviť, sme boli chorí..aj erik aj ja 😠

katkah
16. jún 2010

@nykyta no macik je uzasny na foteckach, nech ste coskoro v poriadku 😉

nykyta
16. jún 2010

@katkah neboj vsetko ma svoj cas 😉 ani sa nenazdas a zachvilku ta bude obiehat 😀 😀

katkah
16. jún 2010

@inneska no my ani krocik, ked natiahnem ruky nech ide za mnou, tak sa rozplace....ma strach, ale nevadi..ono to pride, len kazdy si mysli, ze uz sama bezka, lebo po ulici mi lieta ako maly vichor s choditkom 🙂 citala som, ze ste boli chorucky, tak uz snad ste ok a teda uz bude lepsie aj to papanie. My mame doma maleho zrutika, jedlo musim schovavat 😀

katkah
16. jún 2010

@nykyta no na to sa najviac tesim, ako sa bude sama spacirovat 😉

inneska
16. jún 2010

@nykyta úžasné sú tie fotečky 😵 😵 to vás tam odtial niekto fotí, či sami či ako?? vždy som také chcela mať...no dákuš mi to nevydalo 😝

@katkah aj mne vela ludí vraví, vy už isto aj chodíte...no nechodíme, len sa snažíme 😀 ale neboj, oni budú chodiť...šak ešte ani ročik nemajú, tak majú ešte vela času...kamoškina malá začala až v 14mesiacoch, neterka tiež až hodne po roku sa pustila...takže časuu habadej 😉 a super, že tak ninka pekne papá..a kolko máte zúbkov??

nykyta
16. jún 2010

http://www.youtube.com/user/MegaNykyta a troska sa posmejte 😀 😀 😀 😀

nykyta
16. jún 2010

@inneska ano to nas tam fotia instruktorky 😉 a neskor sa dopracujeme aj k videjkam po vodou,ale to si este pockame 😉 😉

nykyta
16. jún 2010

a toto su stare 😀 😀

katkah
16. jún 2010

@inneska mame 4 zubky.....2 horne nam vybehli 3 tyzden dozadu, ale ona papa vsetko sama...uz nechce ani aby som ju krmila, takze vsetko do ruky a kuse si tymi svojimi zubkami. A ked papame polievku to je zazizok, musim jej vzdy dat do ruky, bud zeleninu z polievocky, cize varim iba velke kusy alebo ked ma napr. hraskovu alebo tak, tak do ruky jej dam chlieb..alebo povyberam jej hrasok na tanierik a ja jej davam iba cistu polievku, huste musi ona sama....no skratka chce byt samostatna 😉

ozi
16. jún 2010

@nykyta , perfektné fotočky, fakt super 😉

traktor
16. jún 2010

ahojte, najprv vsetkym podakujem za matka 😵 😵 😵 😵 ..tooolko mailov, ip, odkazov, ze az neuveritelne,,, 😉 ...nyky super video, macko je teda riadny smejko 😀 ..aj super fotecky 😉 inka, tak ste si uzili pekny den 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre